Keresés

Részletes keresés

Qqberci Creative Commons License 2014.01.20 0 0 51

Óriás-trafik lesz belőle?...

Előzmény: Anakin a sith (50)
Anakin a sith Creative Commons License 2014.01.20 0 0 50

Vegre a Margitsziget is megkapja a lehetoseget arra , amire erdemes!

katasztrophy Creative Commons License 2013.10.30 0 0 49

Köszi.

Előzmény: nemethla (82158)
Kilroy Creative Commons License 2013.08.06 0 0 48

Én nem rettegek, a topiknyitóban mindössze kérdeztem, hogy mi várható. Nem is tudtam, elismerem, hogy eddig hogy volt felosztva a Margitsziget telekügyileg. A kérdés az, mit jelent(ett volna) a gyakorlatban a telekhatárok átrendezése. Ennek fényében lehet, hogy a kerület indokoltan nem támogatta a változást (de ezek szerint elismered, hogy a kerületé volt korábban a Margitsziget, ha kezelésileg nem is [ezt sem tudtam]). Ilyen értelemben azért az is érthető, ha sérelmezik, hogy így most nem ők kapják az adóbevételeket. De nem én fogok igazságot tenni...

Előzmény: 7nick48 (47)
7nick48 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 47

http://vallalkozas.budapest.hu/lapok/KPusX.html, és katt a XIII. kerületre.

 

Ha ezek után azon akarsz rettegni, hogy telkesítik a Margitszigetet, akkor itt azt is láthatod, hogy a Margitsziget kilenc helyrajzi szám alatt jelenleg is telkesítve van; a mostani telekhatárok azonban használathoz, funkcióhoz nem igazodnak, két ingatlan közötti telekhatár metszi ketté a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodát, vagy a most felújított szökőkutat. A telekhatárok átrendezése tehát éppen egy kívánatos intézkedés lenne, a szoci kerületi Önkormányzat azonban nem támogatta a Főváros azon törekvését, hogy a szabályozási terv tavaly decemberben kezdeményezett módosításával öt telket alakítsanak ki a Margit-szigeten. A szoci XIII. kerületi Önkormányzatnak nagy fájdalma, hogy a beszedett építmény- és idegenforgalmi adó (évi 220-230 millió forint), ezentúl a Fővárosi Önkormányzathoz kerül. Ha azonban figyelembe vesszük, hogy a Margitsziget (a fenti összeghez nagyságrendben hasonló) működtetésének költségei (parkfenntartás, köztisztaság, közvilágítás, útfenntartás, vízügyi fenntartási kiadások) a Fővárosi Önkormányzat költségvetését terhelik, a jogszabályváltozással mindössze annyi történt, hogy a Főváros ezentúl hozzájut a földtulajdona alapján eddig a kerület által beszedett adókhoz. Ezt pedig csak a ballibák szerint méltánytalan.

Többet nem segítek!

Előzmény: Kilroy (46)
Kilroy Creative Commons License 2013.08.06 0 0 46

Erre esetleg valami linked is van? Mert anélkül én is csak azt mondhatnám, hogy nem kell tudnod, mert hülyeségeket valóban lehet írni, hiszen az internet valóban mindenkié.

Előzmény: 7nick48 (45)
7nick48 Creative Commons License 2013.08.02 0 0 45

A rendszerváltás óta a Fővárosi Önkormányzat tulajdona.

Ezt persze neked nem kell tudnod, meg hülyeségeket is lehet írni, az internet mindenkié.

Előzmény: Kilroy (44)
Kilroy Creative Commons License 2013.08.01 0 0 44

Mit vettek el?[...]A szoci XIII. kerületnek nincs földtulajdona a Mszigeten.

"Egy olyan kerülettől vették el a Margisztigetet" Tehát már nincs földtulajdona a 'szoci' XIII. kerületnek ott. Mert ezt vették el - a 'szoci' XIII. kerülettől, minthogy korábban oda tartozott, ha tetszik, ha nem...

Előzmény: 7nick48 (43)
7nick48 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 43

Mit vettek el? A sziget területének 95%-a a Fővárosi Önkormányzat tulajdonában van, a fennmaradó rész döntő hányadát a Magyar Állam, kis részét az Esztergom-Budapest Főegyházmegye birtokolja. A szoci XIII. kerületnek nincs földtulajdona a Mszigeten.

 

Előzmény: Hivatalból_vesztes (38)
leszbiboszi Creative Commons License 2013.07.28 0 0 42

Szia Mandula! Mióta nem vagyunk-behalt a topik! Igaz ritka is lett.

Előzmény: Mandulapehely (0)
Birodalmi Borogató. Creative Commons License 2013.07.28 0 0 41

:)

Előzmény: Mandulapehely (0)
Hivatalból_vesztes Creative Commons License 2013.06.18 0 0 40

"kapta meg a Palatinusz házakat"

A Margitszigetért cseébe.

Előzmény: Hivatalból_vesztes (39)
Hivatalból_vesztes Creative Commons License 2013.06.18 0 0 39

Pontosan! Később pedig a Národ család, amely latinul Palatinust jelent, kapta meg a Palatinusz házakat, amelyek UNESCO által nemzeti örökségvédelem alatt állnak a 13.kerületben a Margithídnál. A Palatinus strand neve sem véletlen.

Előzmény: Kilroy (5)
Hivatalból_vesztes Creative Commons License 2013.06.18 0 0 38

Fizetős lesz a Margitsziget, mint nagyanyáink idejében!

 

Egy olyan kerülettől vették el a Margisztigetet, amelyhez tartozó önkörmányzatnak nincsen tartozása, ellenben a rengeteg pénzzel tartozó önkörmánytokkal, amelyeket folyamatos segíségre szorulnak. Az sem igaz, hogy nem történt semmi változás a Margitszigeten, mert sok felújíási mukát végeznek, és van is folyamatban. Bár az út tényleg nem lett rendbehozva, de gondolom erre is voltak már tervek.

a harang népe Creative Commons License 2013.05.25 0 0 11

Sportsziget! Úszó és szabadidő centrum. Nyúltenyészettel.

Előzmény: Kilroy (-)
Kilroy Creative Commons License 2013.05.24 0 0 5

Eredetileg Buda városához tartozott, legalábbis részben.

 

Úgy tudom, hogy eredetileg a "jó Habsburg", József nádor magánbirtoka volt (mellesleg akkor még asszem három sziget volt, egy nagy, a Nyulak szigete és két kisebb, amelyekkel később egyesítették). Ő ugyan valóban a városnak adományozta, de nem tudom, ebből miért következne, hogy nem tartozhatna kerülethez (vajon egyből odakerült?), szóval ezért miért kéne most visszavennie a városnak (mintha a kerület nem a város lenne...)*

De ez csak a dolog egyik (elvibb) fele, a másik (gyakorlatibb) az, hogy mi lesz a sorsa, mert valószínűleg sokaknak nem tetszene, ha a város közkedvelt sétálóparkját (ja amúgy asszem ilyen céllal is adományozta a nádor...) esetleg felparcelláznák...

 

* A kerülethez tartozás szerintem amúgy se mondana szükségszerűen ellent annak, hogy esetleg speciális esetként kezeljék és így fővárosi pénzeket is fordíthassanak rá.

Előzmény: Törölt nick (2)
Fernando1 Hierro Creative Commons License 2013.05.24 0 0 4

Következő lépésben lesznek olyan helyek amit meg kivesznek az önkormányzat keze alól és közvetlenül királyi birtok állami kezelésű terület lesz?

leszbiboszi Creative Commons License 2013.05.23 0 0 1

Gondolom már megy a mutyi. Én szeretnék ott vendéglátózni-szerintem más is!  Egyebekről nem beszélve!

Előzmény: Kilroy (-)
Mandulapehely Creative Commons License 2013.05.23 0 0 0

Zárt terület, belépés csak trafikszerződéssel..

 

0

Előzmény: Kilroy (-)
Kilroy Creative Commons License 2013.05.23 0 0 topiknyitó

Úgy néz ki, a 13. kerülettől elveszik a Margitszigetet, fővárosi terület lesz. De mi lesz vele/belőle ezen túlmenően?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!