Keresés

Részletes keresés

Ruby11 Creative Commons License 2021.06.08 0 0 20

Ez is az?

Előzmény: patakitrans (19)
patakitrans Creative Commons License 2021.05.02 0 0 19

Sajnos diszhidrotikus ekcémában szenvedek egy ideje, és olvastam egy cikket a diszhidrotikus ekcéma UV kezeléséről. Van valakinek esetleg tapasztalata ezzel kapcsolatban ?

Marci789 Creative Commons License 2019.12.26 0 0 13

Ekcémásként tudom, hogy lassan bármilyen krém, szappan és csodaszer jótékony hatásai között említik az ekcémás tünetek enyhítését. Sok jó szándékú barátom lepett meg hasonló készítményekkel de a várt eredményt persze egyik sem hozta. 30 évesen kb. 2 év tünetmentesség után úgy gondoltam leírom, hogy számomra mi jelentette a megoldást hátha tudok segíteni néhány hasonlóan nehéz sorsú honfitársamnak J

Akkor röviden arról, hogy nekem mi vált be, és akinek van még ideje azoknak leírom kicsit részletesebben a történetem.

Súlyos gyulladásra gyors segítségként bőrgyógyász által felírt szteroid tartalmú krém. Hatására kb. 2-5 nap alatt enyhül a gyulladás és a viszketés is csillapodik.

Az ekcémás, száraz bőr hidratálása  létfontosságú. Nekem a Bioderma Atoderm Intensive Baume krém vált be. Mindig van nálam a táskámban és az autóban. Naponta többször használom a kiszáradásra hajlamos felületeken.

Ezek viszont csak tüneti kezelések. A fő kiváltó okok nálam a hideg időjárás, stressz, és az ételintolerancia. A Foodtest-et (www.foodtest.hu) szintén ekcémás barátom ajánlotta. Akkoriban 50-60 ezer forint körül mozgott az ára és több mint 200 típusú ételre mutatott érzékenységet vizsgáltak. Eredményeképpen kiderült, hogy élesztőt egyáltalán nem szabadna ennem és a tehéntej ill. tojásfehérjére is meglehetősen rosszul reagál a szervezetem. Az élesztő teljes elhagyása után megszűntek a tünetek és az elmúlt két évben az ekcémám kezelése kimerül a korábban említett Bioderma krém ill. nagyon ritkán a szteroid krém alkalmazásában (csak akkor van rá szükség ha lecsúszik egy-egy pizza vagy hamburger).

Saját történet:

Gyerekkorom óta ekcémás vagyok. Akkoriban főleg a térd és könyökhajlatokban jelentkeztek a vörös viszkető száraz foltok. Bőrgyógyász által javasolt krémeket, tisztálkodó szereket használtam és a szüleimet azzal nyugtatták, hogy „majd kinövi”.

Tizenéves kor végén a tünetek időszakosan jelentkeztek, 1-2 hónapig súlyosak voltak főleg a téli időszakban. Itt már az arcomon is jelentkezett az ekcéma. Még több bőrgyógyász, még több kenőcs. A szteroid tartalmúak beváltak egy rövid időre, de pár hét vagy hónap múlva újra jelentkeztek a tünetek sokszor még erősebben. A bőrgyógyászok a tüneti kezeléseken kívül maximum egy allergia vizsgálatot javasoltak, ami szintén nem hozott eredményt. Többször rákérdeztem az orvosoknál, hogy a táplálkozásnak lehet-e köze az ekcémához. Legtöbbször a reakciójuk az volt, hogy visszakérdeztek: „amikor súlyosbodnak a tünetek akkor máshogy étkezem-e mint amikor jól vagyok?” A válaszom „nem” volt, és ezzel le is zárták a témát.

20 éves kor felett a tünetek kezdtek állandósulni és egyre rosszabbodtak. Arc, nyak, hát, kézfej…lábak. Már nyáron is jelentkeztek. Részt vettem egy hónapokig tartó szteroid injekciós kezelésen is. Akkoriban bármit kipróbáltam volna, amit az orvosok javasolnak és csak halvány reménnyel is kecsegtet a teljes gyógyulásra. Az allergia vizsgálatok továbbra sem hoztak eredményt. Ételintoleranciát egyik bőrgyógyász sem említette. Az interneten egymást érték a különböző cikkek, javaslatok, reklámok, de ekkorra már elég szkeptikus voltam. Körülbelül ekkor tudatosodott, hogy bár az orvosok azt mondták nekem, hogy az ekcéma gyógyíthatatlan és csak a tüneteket tudjuk kordában tartani, én mégis rá fogok jönni, hogy számomra mi(k) a kiváltó ok(ok). Végiggondoltam, hogy mik azok amik segítenek és mik azok amik rontanak az állapotomon. Nyáron általában enyhébbek voltak a tünetek, főleg a tengerparti nyaralások alatt (napfény, sós víz, stressz mentes hétköznapok).  Ugyanakkor sok olyan körülményt találtam amik rontottak a helyzeten: Például hideg idő, stressz, időtöltés olyan helyen ahol hidegfényű izzókkal világítanak, forró víz, por, műszálas ruhák stb. Különböző diétákat is kipróbáltam, elhagytam a cukrot, sok zöldséget, gyümölcsöt ettem, sokat sportoltam. Minden szervezet és immunrendszer más ezért nem is szándékozom azt állítani, hogy az, ami számomra bevált az garantáltan működni fog minden más ekcémásnál is. Viszont mivel én is csak több évtizedes kálvária után hallottam az ételintolerancia hatásairól ezért szeretném megosztani a tapasztalataimat. Talán segítségére lesz valakinek és teljesebb életet tud élni ekcéma nélkül.

Szóval a Foodtest vérvizsgálat után kiderült, hogy az élesztő (sajnos ide tartozik a sörélesztő is) a ludas az én esetemben. Mivel értékesítőként dolgozom, nagyon sok szendvicset ettem napközben. A sört is szeretem, ezért nem is csodálkozom így utólag visszagondolva, hogy a tüneteim egyre rosszabbak lettek miközben a szervezetem így jelzett, hogy elééég az élesztőből. Nem azt mondom, hogy sosem csúszik le egy-egy BigMac vagy Croissant de legalább már tudom, hogy minek mi az ára. Szerencsére egyre több helyen kapható élesztő mentes kenyér és a sört is lehet okosan helyettesíteni J

Amit szeretnék javasolni nektek, hogy ha eddig nem tettétek, akkor csináljatok egy ételintolerancia tesztet és tartsátok magatokat a diétához. Nálam ahogy megjött az eredmény egyből elhagytam az élesztőt a tejet és kb. 2-3 héten belül elmúlt a gyulladás, viszketés, sebes bőr. Azóta odafigyeléssel és némi lemondással sikerül tünetmentesnek maradnom. Kívánok nektek is egy hasonló sikersztorit minél hamarabb!

drEK1G Creative Commons License 2019.01.19 -1 1 11

Én korábban jártam több orvosnál, homeopatánál, kipróbáltam minden félét bioptron lámpától az aloe veraig de semmi sem segített, míg évek múlva elmentem természetgyógyászhoz. Ő csinált állapotfelmérést, kiméregtelenítette a szervezetem, adott cseppeket, illetve étrendre is mondott javaslatot, azóta nem kellett kennem az arcom semmivel. Javaslom mindenkinek.

Petrov09 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 10

Sziasztok!
Szeretnék veletek megosztani egy tapasztalatot. Én vitiligoval küzdök, erre rendeltem egy kenőcsöt Németországból. Megjött, tudom hogy ez hosszabb folyamat, mert mélyebben érintett a bőr, viszont az egyik ujjamon volt egy makacs ekcéma tele hólyagokkal kb. egy éve kezdődően. Ehhez a kenőcshöz az  ekcéma is oda van írva, gondoltam kipróbálom, mert előtte próbáltam már mindent és semmi nem használt, mit veszíthetek. Az eredmény teljes döbbenet. Kettő(!) nap után elvágták és ez nem kamu.Nagyon olajos kencefince, elég drága is(bár sokáig elég), de ha valakit érdekel megírom a nevét. 

shadow777 Creative Commons License 2015.12.06 0 0 9

ekcémára ajánlom a parajdi sószappant, csodákra képes www.parajdisoszappan.hu 

ikoko2 Creative Commons License 2015.08.26 0 0 8

Nemrég kijött megint az ekcémám. Ismét vettem a selyembalzsamot és már egyszeri bedörzsölésre javulást érzek. Jó lenne, ha a hét végére el is múlna. Próbáljátok csak, mindenkinek biztosan nem segit, meg a kiterjedéstől is függhet, de ha párnak javulást okoz, már megérte. Egészen kicsi kiszerelésben is van, az ára nem vág földhöz. Persze 1-2 nap után nem kell csodát várni. Mire elfogy a tégely, lehet javulás.

tüsi56 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 7

Barátomnak nagy kiterjedésű ekcémája van, könyökén, térdein, derék tájon, mint mondta, vagy 15 éve megvan ez neki.

Vittem neki rágókalciumot, és elmagyaráztam, hogy ez javít az immunrendszerén, így segíthet csökkenteni az ekcéma tüneteit, valamint a nyári 2 hónapos allergiája esetleg kevésbé jön ki. kb 2 hét - után láttam rajta, hogy a sötét rózsaszín foltok sokkal halványabbak, és kb fele akkora méretűek, és a vastag szarusodott réteg vékonyabb, puhább. Bővebb információ az alábbi linken:

http://tiensbazis.com/tienstermekek/tiens-etrendkiegeszitok?a=8360

ikoko2 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 6

Sajnálom, hogy neked nem vált be. Nekem el ugyan nem mulasztotta, de azóta sokkal jobb, alig-alig jön ki és hamarabb elmúlik. Szerencsére a kis kiszerelés nem kerül egy vagyonba, igy sokat nem bukhattál vele. Egyet még javasolnék. Nem simogatva kell kenni, hanem rendesen vagyis erősen bedörzsölni.

Előzmény: felültetett62 (5)
felültetett62 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 5

Köszi igen már megszereztem    ,,,  de Nálam nem vált be,,,,,   Privát bőrgyógyászhoz kellett elmennem  mert a szakrendelésen előzőleg   totál félre kezeltek    .....Feleslegesen költöttem a pénzemet az ott felírt krémekre  , tablettákra,,,

Előzmény: ikoko2 (4)
ikoko2 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 4

Bocs, hogy ilyen régen nem jártam erre és nem válaszoltam. Azóta már biztosan megtaláltad a helyet, ahol kapható. XI. ker. Szabolcska Mihály u. A Fehérvári úti Csarnokkal ill. a Rendelővel  szemben található az utca. Sokaknak igen hatásos.

Kis kiszerelésben is kapható és így olcsón kipróbálható.

Előzmény: felültetett62 (3)
felültetett62 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 3

Hol lehet kapni a selyem balzsamot?????  légyszi írd meg   ...   köszönöm....

Előzmény: ikoko2 (2)
ikoko2 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 2

Most jutottam odáig, hogy megvegyem a selyem balzsamot. 3x kentem be vele az ujjamat és úgy tünik hatásos. Egészen a közelben is kapható. A legkisebb kiszerelést vettem próbaként, de remélem mehetek még, mert használ. Köszönöm a tanácsot!

Előzmény: silladry (1)
silladry Creative Commons License 2013.09.14 0 0 1

Tisztelt Ikoko

Nem tudom,sikerült-e leküzdened az ekcémádat,ha esetleg a válasz negatív,akkor bátran merem ajánlani a selyem balzsamot ami nekünk nagy segítségünkre volt. Ekcéma mellett,neuro dermatitisz,pszoriázis,csípések és égési sérülésekre is nagyon hatékony. Mi már 7-8 hónapja használjuk és nagyon meg vagyunk vele elégedve. 100% természetes alapanyagokból van. Ha érdekelt vagy,jelentkezz bátran e-mail címemre.

...ott segítünk ahol tudunk... -)

Előzmény: ikoko2 (-)
YourLife Creative Commons License 2013.06.08 0 0 0
Kedves ikoko2!Van megoldás a problémádra.Kérlek keress a best.health.life@gmail.com címen.üdv. Zsolt
Előzmény: ikoko2 (-)
ikoko2 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 topiknyitó

Kerestem ezt a témát, de nem találtam. Régebbre nem tudtam visszamenni.

Nekem már évek óta van a jobbkéz mutató és hüvelyujjon. Orvos szerint mosó- és mosogatószerektől. Eddig 2-3 héten belül elmúlt, némi kenőccsel megtámogatva, de most 6 hete nem akar elhagyni. Igaz másfél éve inzulinos vagyok. Lehet, hogy van összefüggés? De most, amikor már kordában van a cukrom?

Várok tapasztalatokat és főleg kezelési javaslatokat köszönettel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!