Keresés

Részletes keresés

fuvoshangszeresz Creative Commons License 2022.01.28 0 0 120

Kedves Liliana01!

 

Ugyanabban a cipőben járok, mint  builders124 kolléga. Megtenné, hogy nekem is küld infót?

 

gerleiati@gmail.com

 

Nagyon szépen köszönöm

Előzmény: liliana01 (99)
opel. Creative Commons License 2020.09.13 0 0 119

Itt mindenki csak kérdez, de senki nem válaszol? :O

encsoka Creative Commons License 2020.04.22 0 0 118

Jó napot kívánok!

 

22 éves friss diplomásként és pályakezdőként szeretném elindítani az első vállakozásomat. Amióta a kereskedelmi pályát választottam, az elejétől kezdve megfogalmazódótt bennem, hogy szeretnék a jövőben egy saját vállakozást indítani. Szeretnék alkotni valami újat, kitalálni a legjobbat és a magam urának lenni, mindemellett valóra váltani az álmaimat. 

Az elképzelésem mára már elég pontosak és konkrétak. A vendéglátás köre mindig is vonzott. Amellett hogy számomra egy kedvesnek számító légkör, sok lehetőséget és profitot látok benne, ezért is esett a választásom egy étteremnek az elindítására. Gondolkodni kezdtem, hogy mitől legyen más, mivel foghatom meg az embereket, mi az a plusz, amit tudok nekik nyújtani és engem választanak? Sok keresgélés, kutatás és gondolkodás után választottam egy vonalat, ami jelenleg nagyon aktuális és számtalan vélemény alapján a jövőben nagy népszerűségnek örvend majd, ez pedig a "mindenmentes" konyha.

A név azt takarja, hogy csakis olyan ételek kerülhetnek a kínálatra, ami laktóz/glutén/cukor mentes, illetve különféle egyéb diétáknak, étrend típusoknak megfelelő ételek, mint a vega/vegan étkezési formák, vagy a ket/paleo diéta.

 

Szeretnék néhány tippet, véleményt kérni Önöktől, mint sikeres vállalkozók, hogy mi a titka egy jól működő válalkozás elindításának és talponmaradásának? Hogyan tudtak a szinte semmiből, ilyen nagy sikereket elérni? Hol találom meg a megfelelő munkaerőt a piacon? Hogyan alakítsam ki a vendégkört? 

 

Minden tippet és tanácsot nagyon szívesen fogadnék! :) 

 

Előre is köszönöm a hozzászólásaikat! 

rozat Creative Commons License 2020.03.27 0 0 117

Válalkozásomnál gyakorlati oktatást is folyik. Hamarosan életbe lép a 12 fős szabály. Ennél több tanulót is foglalkoztatok de ezen szabály értelmében nem lehet többet. Nyilván az itt létük sokat segítene az üzlet müködésében is. Ha van valami ötlet ha még merész is légyszíves jelezd! Köszönöm!

rozat Creative Commons License 2020.03.24 0 0 116

Havi 120. 000 Ft-os bevétere érdemes a KATA adózási formát választani? Kijövök belőle?

 

Egy főből álló munkakör én lennék mint oktató meg 6 tanulóm (gyakorlati oktatás saját telephelyemen)akinek köszönhető ez a fent megemlített összeg.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

koverg70 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 114

KATA-s egyéni vállakozás szüneteltetését kezdtem meg. 

https://elemzeskozpont.hu/vallalkozas/egyeni-vallalkozas-szuneteltetese-8-lepes-melyet-vegre-v-

Több helyen is azt írják, hogy a NAV-nál a T101E űrlapon kell bejeleteni. De az idei 20T101E űrlapont nincsen erre lehetőség, vagy nagyon eldugták, mert nem találom.

Az ügysegédben amikor bejelentettem viszont kiírta, hogy értesítette a NAV-ot erről.

 

Viszont nem találok sehol erről leírást, hogy már nem kell a 20T101E-t tölteni.

Valaki belefutott már ugyanebbe?

benke5 Creative Commons License 2019.09.11 0 0 114

Sziasztok.

 

 

1. Másodállású katás vállalkozó lennék ahol most dolgozom fő állásban lehetőségem lenne bedolgozást

vállalnom amit haza vinnék és otthon meg csinálnám amikor lenne időm rá. 

A kérdésem a következő, számlázhatok a főállású cégem fele?

 

2. Tudtok olyan építőipari tevékenységi köröket ahova nem kell szakirányú végzettség.  

 

Topka Creative Commons License 2019.08.26 0 0 113

Helló, 

 

többes joviszonyosos (főállás melletti) KATÁS vagyok.

 

Keresek olyan informatikus kollégát, aki hasonló feltételekkel rendelkezik és szívesen dolgozna be a munkáltatómnak számlára.

 

Esetleg én is szívesen dolgoznék más vállalkozásnak számlára.

 

Köszi.

Csaba__ Creative Commons License 2019.05.17 0 0 112

Sziasztok, Egyéni vállalkozó vagyok másodállásban és nem KATA-s. A kérdés még nem aktuális, de érdeklődnék/tájékozódnék. Egész évben nincs vállalkozói kivétem, járulékot sem fizetek. Ha majd eljön a 2019-re szóló adózási időszak, akkor hogyan kell adóznom ill. milyen fizetési kötelezettségeim lesznek?  

ndx Creative Commons License 2019.03.02 0 0 111

sziasztok

 

Létezik olyan vállalkozási forma, ahol az eladott termékek után nem kell ÁFÁ-t fizetni?

 

Akár egy bizonyos éves összeghatárig is érdekel.

liliana01 Creative Commons License 2019.02.17 0 0 110
Előzmény: oil120 (109)
oil120 Creative Commons License 2019.02.17 0 0 109

Sziasztok!

 

Munkáltatóm főállásban foglalkoztat és mellette mellékfoglalkozásban Katás vállalkozást indítottam.

Adhatok-e számlát a  főállású munkáltatómnak?

 

Köszönöm

recefyce Creative Commons License 2019.02.11 0 0 108

Sziasztok!

Meglehet, hogy nem ez a legalkalmasabb topic erre a kérdésre, de nem szerettem volna egy külön témát létrehozni emiatt.

A következő lenne a kérdésem:

Amikor egy vállalkozó azzal keres meg cégeket, hogy legyártana nekik valamit ha van rá igény, viszont mással csináltatja meg és saját produktumként adja tovább, az milyen tevékenységi körbe lehet besorolni?

 

 

bigmen55 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 107

Szia. Igazából alanyi adómentes kezdésre. 

Előzmény: laccika77 (106)
laccika77 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 106

Áfás, vagy alanyimentes leszel?? És miért?

Előzmény: bigmen55 (104)
laccika77 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 105

Szia! tudtommal ha nem léped át az évi 1 milliót, akkor nem nagyon baszlatnak. Ha átléped se baj ha több mint 50 százalékban egyéb cégeknek dolgozol. Ha átlépted az 1millát nyilatkoznod kell, hogy nem bujtatott foglalkoztatás. Aztán vagy elhiszik vagy nem. Én is hasonló cipőben járok Május körűl át fogom lépni, annyi,hogy nekem van fő állásom ès alkalom szerűen saját autómmal, saját szerszámaimmal dolgozok. Ez így megállja a hejét...

Előzmény: bigmen55 (104)
bigmen55 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 104

Sziasztok.Kezdő vállalkozást indítanék. KATA adózási formában. Igazából 1 cégnek dolgoznék mint vállalkozó. Hogy mi módon lehet ezt megoldani , hogy ne színlelt munkaviszony legyen. Köszönöm aki tud segíthet.

laccika77 Creative Commons License 2019.02.02 0 0 103

Köszönöm! De pont a kérdésemre nem kaptam választ, hogy miért érdemes egyik, vagy másik megoldást választani??

Előzmény: Okusaba (102)
Okusaba Creative Commons License 2019.02.01 0 0 102

Szia,

áfát választani legközelebb 2020 január 1-től tudsz, tehát momentán nem aktuális neked.

Ellenben jobb ha keresel egy könyvelőt és segít pótolni a kezdéstől a bevallásokat, bejelentéseket amikkel már most el vagy maradva.

A vállalkozás nem játék és egy vállalkozó nem mondhatja, hogy neki nem mondta senki, nem tudhatta.

Előzmény: laccika77 (101)
laccika77 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 101

Üdv!

Októberben indítottam el vállalkozásomat másodállásban alanyi mentes katásként. A kérdésem az lenne,hogy mi lenne az előnye ,illetve hátránya ha áfa-s katásra váltanék? És ,hogy ezt mikor tehetem meg? A legtjelentősebb áfás költségem egy kisteherautó vásárlása, (használtan, nem biztos,hogy áfás) és az üzemanyag évi 3-500ezer ft értékben, plusz minimális szerszám, alkatrészek..

Builders124 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 100

david.builders.91@gmail.com   erre az e-mail címre nyugodtan küldheted!

liliana01 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 99

Küldenék némi infót de a címed nem publikus.

Előzmény: Builders124 (98)
Builders124 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 98

Kedves Fórumozok!

 

Magasépitő technikusi végzettséggel szeretnék kata s egyéni vállalkozo lenni ès az lenne a kérdésem, hogy az alábbi tevékenységek közül mik végezhetők ezzel az iskolával?:

 

-burkolás,laminált parketta lerakása

-nyílászárók beépítèse

-kisebb kőműves munkák:falazás, vakolás, aljzatbeton készítèse

-gipszkarton falak,mennyezet készítèse

-festès,glettelés

-homlokzati hőszigetelés

 

Jelenleg egy személyes a vállalkozás.

 

Èpítő válaszaitokat előre is köszönöm!

 

közlek edek Creative Commons License 2018.12.11 0 0 97

Tudna valaki biztosat mondani, hogy érdemes az őstermelői igazolványt kiváltani? nyugdíjas vagyok és baromfi termékekkel foglalkoznék főleg . Tojás, hús leginkább. Mik a feltételei, és vannak e buktatók?

liliana01 Creative Commons License 2018.12.10 0 0 96

Tegnap 13:43-kor küldtem neked e-mailt, de kéretlenként visszadobta a fiókod.

Előzmény: mentalist27 (95)
mentalist27 Creative Commons License 2018.11.17 0 0 95

jociniki9193@gmail.com

Előzmény: liliana01 (92)
Okusaba Creative Commons License 2018.10.21 0 0 94

Nem publikus az email címed, írj rám.

 

Előzmény: Regiee90 (93)
Regiee90 Creative Commons License 2018.10.20 0 0 93

 

Sziasztok!

 

Első körben főállás mellett szeretnék KATÁs egyéni vállalkozóként egy webshopot nyitni olyan termékekkel, hogy saját beküldött képpel pl laminált naptár, póló, ágyneműhuzat kulcstartók stb. Persze vannak még termékötletek, hogy a tömegből ki is tűnjünk. Tervezőgrafikus végzettségem van. Első körben az lenne a kérdésem, hogy kell ehhez még nekem valami végzettség?

liliana01 Creative Commons License 2018.10.12 0 0 92

Küldenék info anyagot de nem publikus az emil címed.

Előzmény: mentalist27 (89)
Bumburnyák Creative Commons License 2018.10.12 0 0 91

..szavaidból az tűnik ki, hogy van főállásod, tehát nyugodtan választhatod a másodállású KATA formát..itt évi 8 millió forint bevételig nem kell az áfa körbe bejelentkezni (maximum havi 667.000 forint)..

 

..ez a forma havi 25.000 forint adóval "megváltható"..csak a bevételeket kell rögzíteni..ehhez az adóhoz még a helyi iparűzési adó jön hozzá..ezt az adott településen tudod megkérdezni, be van-e vezetve..

 

..számlázhatsz, adószámod lesz, a költségeiddel nem kell elszámolni, de a bevétel nem képez nyugdíjalapot majd..

Előzmény: mentalist27 (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!