Keresés

Részletes keresés

Iwanka45 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 102

Helló, a gyomorhurut valóban veszélyes lehet az egészségére
Nemrég olvastam egy hasznos cikket a gyomorhurutról

 https://medium.com/@doktorpro/ak%C3%A9-s%C3%BA-pr%C3%ADznaky-a-ak%C3%A1-je-lie%C4%8Dba-gastrit%C3%ADdy-4abc87c139ca

Nagyon jól le van írva itt a kezelési módszerekről, szerintem segíteni fog.

Zsanett30 Creative Commons License 2021.10.26 0 0 101

S

Sziasztok!  Nekem olxan kérdéseim lennének.  Hogy gyomorsavas vavagyok.  És pp gátlot be veszem rosszabb lesz.  Illetve nálatok olyan tünet van- szédölgés.  Ami nem a vérnyomással függ össze.  Én a sav miatt érzem.  Vagy a pp gátló miatt lehet?  Na és arrol nem is beszélve hogy olyan mintha a torkom szorítana vagy fulladnék.  Szóval ezek a problémák vannak valakinél.  Főként az enyhe szésülés? 

veres082 Creative Commons License 2020.04.16 0 0 99

sziasztok! 

nekem par napja elégé hanyingerem van , szekrekedésem , es olyan erzes van a torkomban mintha lenyeltem volna egy szappant . nem igazan tudok enni mert attol kellemetlenebb lessz az erzes . fruktóz erzekeny vagyok .mar rég óta olyan erzesem van  mintha tulsok nyalam lenne es nehezebb a nyeles( kb 2 eve )  . ha alkoholt iszok szint e mindig eg a gyomrom . 

szinte alig  eszek olyan dolgokat amik kivalthatnak . egyedul a csoki amit szeretek de mar azt is elhagytam,meg a kave . de van ha kavet iszok segit es jobban leszek ezert vagyok tanacstalan .

van egy hajvitamin (kövaföldes ) amit regeben elkezdtem szedni es roszul volam tolle , ugyan ugy emelyges hanyinger stb . de nem voltam bisztso benne hogy attol voltam rosszul igy most megint elkezdetem szedni nagyabol 3 szor vettem be  es lehetne hogy ez fokozza a savamat ? ( par napja mar nem szedem ) es nem mult el 

 

neha olyan erzesem is van mintha tele lenne valamivel a gyomrom alja pedig nem is eszek es mozgok nem lessz jobb vizet sokat iszok nagyon hisz az allando szarazsag es nyallal teli torok nem kellemes es szomjúsagot okoz , sőt a mandulam rendszeresen gyullad be . a nyelőcsovemen nem erzek fajdalmat inkább a gyomorszajamnal es ahasam aljan faj .

fura mert most olyan mintha nehezebben tudnek levegot is venni ( a bordam aljanal a gyomor szaj fele faj ) 

. az allando haspufadast szekrekedes es regeben sokszor ment a hasam is betudom a fruktoz erzekenysegnek . de most valahogy meg sose ereztem enyire furan magam , ezert is szeretnek seitseget kerni hogy vajon ez mi lehet . hozza teszem hogy az etkezesem nem alegjobb pl gyumolcsokot nem eszek sokat mivel nem kivanom a fruktoz miatt es hanyingerem szokot lenni tolle a zoldsegek nagyreszetol is . kevesminden marad amitol nem vagyok rosszul . de mindig torekszem ra hogy egyszerre ne egyek sokat . 

voltam regebben ezekel a panaszokkal orvosnal de csak a fruktoz erzekenyseget diagnosztizaltak , azt hogy refluxos vagyok e nem neztek .

Nadszil Creative Commons License 2020.01.15 0 0 98

Megkérdezhetem mi a pontos neve és beszerzési helye ezeknek a gyógyszereknek?

Előzmény: Fazer GT (96)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.11 0 0 97

Sziasztok!

 

Valaki vett-e már észre magán hízást a Nolpazatól vagy a Gastroperidontól?

Fazer GT Creative Commons License 2019.02.02 -1 0 96

Érdemes megpróbálni az Aloe Vera gélt és az active pro kapszula kombinációját.

Nyíregyházi ismerősöm (46éves)  1 év alatt különböző dokikra, ilyen-olyan klinikákon kb 3-400 ezer forintot költött el.

Erős gyomorfájdalmak, reflux.

Már gyomorráktól, nyelőcsőráktól tartott, erős fájdalmak, hajnali ébredések, álmatlan éjszakák tucatjai.  Rábeszéltem 4 üveg Aloe Vera gélre. 1,5 hónap múlva személyesen keresett meg hogy csoda történt, mint akiről ellopták a betegséget.

Ez tavaly novemberben történt. Amúgy vadász meg ralicrossz versenyző, és nem hisz az ilyen hülyeségekben :D

a vendég Creative Commons License 2018.10.04 0 1 95

Szerintem a megfázásod következtében sok orrváladék jutott a gyomrodba, ami gyomorégést okoz szinte mindenkinél.

 

És kinek meddig tart ki ez a hatás... Változó mikor áll vissza, normalizálódik kicsit a savszint a megfázás elmúltával.

Előzmény: Diótörő (94)
Diótörő Creative Commons License 2018.02.24 0 1 94

Sziasztok !

Hetek óta nincs étvágyam, már 8 kilót fogytam:-(

Egy megfázással kezdődött, amit követett ez a gyomorrontás-szerű baj.

Aztán még egyszer megfáztam, pedig már tudtam néha enni, szinte jóízűen.

Egy-egy banán még csak lemegy, de ebédre csak egy zsemle valamivel.

A nyeléses rtg nem mutatott semmit, most 1 hónapot várhatok a gasztrós dokira.

69 éves vagyok, teljesen elment minden erőm a kaja nélküliséggel.

Volt már valakinek ilyesmi baja?

gombóc63 Creative Commons License 2018.02.06 0 1 93

A reggeli rekedtség, köhécselés, trutyi érzés a torokban abszolút reflux jele. Ne aggódj!

Előzmény: Fűzfaág (91)
Fűzfaág Creative Commons License 2018.01.31 0 1 92

Még hozzátenném, hogy nem érzek fájdalmat nyeléskor, ha darabos ételt eszek, akkor sem. 

Fűzfaág Creative Commons License 2018.01.31 0 1 91

Sziasztok!

 

Sajnos nem tudom visszaolvasni az egész fórumot, ezért egyből a tárgyra térek, hátha van valakinek tapasztalata, és meg tud nyugtatni. Kb. másfél hete enyhe nyomó érzetem van a szegycsontom mögött, ami a hátamba is kisugárzik. Nem fáj a gyomrom, nem hányok, nincs hányingerem sem, székletem nem véres, normális az állaga, színe. Néhány napja berekedt a hangom, és reggelente kicsit köhögök (nem vagyok megfázva és nem dohányzom.) Gondoljátok, hogy ez is lehet a reflux jele? A háziorvosom a panaszaimból ítélve annak minősítette, és savlekötőt írt fel, most azt szedem, de úgy érzem, mintha amúgy sem lenne sav problémám. 14-én kaptam időpontot a gasztroenterológus szakorvoshoz, de őszintén szólva, megrémítenek a tüneteim, főleg az enyhe, tomba fájás ott belül. Készült mellkasi röntgen, az negatív lett. Köszönöm szépen a válaszokat!

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.16 0 1 90

A citrom annyira jó, hogy már majdnem nem jó... :)

 

Magyarán, egy gyulladt refluxos gyomrú embernek átgondoltan kell a citromot alkalmazni.

 

Pl. hígítva kell alkalmazni, valódi gyümölcsből frissen facsarva. Meg kell találni az optimális mennyiséget, tapasztalatom, hogy 1-2 citrom elég / alkalom. Ha több, akkor szintén marhatja még hígítva is a gyulladt, felsebzett nyelőcsövet, gyomrot amíg a gyomorsavval reakcióba nem lép. Avval meg nem érünk túl sokat. (Én estére használom, de vizelethajtó hatású, ezért időbe telik kikísérletezni hogy a leghatásosabb minden körülményt beleszámolva). 

 

Óvatosan a citromlé egyértelműen hatásos, és nem mellesleg egy immunerősítő bomba.

 

A repceméz pedig valóban lúgosít, amit termelőktől / gazdáktól lehet és érdemes venni. De nem az egyetlen méz ami lúgosít, csak azok még a repcétől is ritkábban beszerezhető mézek.

 

Viszont az akácméz fogyasztása SZIGORÚAN TILOS! Szó szerint kivégzi a gyomrot, annyira savasít.

 

 

Az ételek mellett a stressz a kiváltó oka még a refluxnak, de a mai szegény, pénztelen világban ezen nem is lehet csodálkozni, hogy nagy a stressz a mindennapjainkban.

Dolgozói szegénység van az országban. Hiába csökkent a munkanélküliség, ha tömegek dolgoznak nevetséges összegekért. Főleg Magyarország lecsúszott régióiban, ami az ország legalább 2/3-a, de inkább 3/4-e.

 

A citrom, méz pedig szinte arany áron kapható...

 

Gyulladt refluxos gyomornál a legfontosabb előbb a gyomor felmaródást és gyulladást kezelni. Azt meg a fentebb említetteken túl natúr főtt krumplival lehet leginkább, mert a savat is leköti és hámosító hatású, regenerálja a sebzett és attól gyulladt, felmaródott gyomor, nyelőcső nyálkahártyát. Engem kb. 1 év alatt teljesen konszolidált ez a kombináció. Nulla gyógyszer mellett !!!! Az eredményeket nagyon könnyű elrontani, nekem is sikerült, ez egy életen át tartó küzdelem...

 

Vigyázat, a körömvirág koncentrátum ugyan hatékony gyulladáscsökkentő és hámosító, de a gyulladt, felmaródott gyomorban hasonló hatást okoz mint a hígítatlan citrom!! Úgyhogy vagy kellően fel kell higítani, vagy egyáltalán nem használni gyomor problémára, mert a savtermelést serkenti, és az alkohol is, amivel a koncentrátumot tartósítják. (Saját tapasztalat).

 

Persze van kéznél savcsökkentő tabletta is, ha sürgős a helyzet akkor nagyon ritkán veszek csak be. Egy de könnyű rákapni, mert kényelmes és hatékony is rövidtávon. Hosszútávon viszont és csak arra hagyatkozva kezelni magunkat katasztrófához vezet, mivel kemikália így gyakorlatilag "méreg". És a gyógyszerek is egyre drágábbak és drágábbak, csak győzd a nevetséges magyar fizetésekből megvenni... Aztán erre ráfeszülsz, aztán ott van újra a stressz a szegénység és pénztelenség miatt, majd ismét a sok sav, és már be is zárult az ördögi kör...

 

Ezért a gyógyuláshoz hatékony életmód változtatás is kell.

 

 

 

 

Előzmény: kov-i (84)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.16 0 1 89

Amit nem szabad:

 

szénsavas üdítők, kávé, alkohol, fűszeres és zsíros ételek, és a sültek.

 

amit szabad:

 

krumpli, lúgos ételek, főtt és párolt ételek.

Előzmény: KZsolti19910513 (88)
KZsolti19910513 Creative Commons License 2017.12.07 0 1 88

Jó estét mindenkinek!

 

Zsolti vagyok. Most találtam rá erre a fórumra. A segitségeteket szeretném kérni. A baratnomnek gyomorgyulladása van. Nagyjabol tudjuk mit szabad ennie de szeretnélek titeket is megkerdezni miket ajanlott enni ilyenkor es mi az amit kerülnie kellene. A valaszokat elore is köszönöm.

 

Zsolti

tök jenő Creative Commons License 2017.10.21 0 1 87

Sziasztok, 

műtétről valakinek tapasztalata? Bármilyen infot szívese fogadok. 

gesztenye82 Creative Commons License 2017.06.06 0 1 86

Sziasztok! Szegeden Szepes Zoltán doktorúr kezel közületek valakit? Tapasztalat? Kössz

ESSZke01 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 85

Az igazi citrom lúgosít. Engem nem bánt.

kov-i Creative Commons License 2017.03.30 0 0 84

Szia. Én eddig úgy tudtam, hogy aki refluxos annak tilos a citrom. Vagy akkor mégsem?

Előzmény: ESSZke01 (83)
ESSZke01 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 83

Sziasztok,

 

Már nem is számolom, hány éve küzdök a reflux-szal. Hol erősebben van jelen az életemben, hol kevésbé intenzíven. Tapasztalataim szerint nagyban függ attól, épp mennyire vagyok stresszes.

A sok év alatt sokmindent kitapasztaltam. Hátha másoknak tudok segíteni kicsit.

Az orvosok javaslata, hogy este már lehetőleg ne egyek, segített valemennyit. De ha mégis muszáj valamit ennem 6 után, semmiképp se cukrosat. Az csinálja a legtöbb panaszt.

Néhány hónapja kipróbáltam egy egészen új dolgot.

Minden nap megiszom egy fél liter teát reggel igazi citrom levével és termelői repce mézzel. A repcemézről köztudott, hogy az egyetlen méz, ami lúgosít. És tényleg. Kb. fél éve csinálom, és klasszisokkal jobb lett minden. Nem mondom, hogy tökéletes... Dehát eddig egy gyógyszer sem segített. És a repceméz egy igen jótékony dolog. Lehet, a citrom is számít, hisz egy másik lúgosító étel.

Jó szívvel javaslom mindenkinek. És kívánom, hogy nektek is legalább annyit segítsen, mint nekem.

Fél éve nem akarok megfulladni esténként.

 

kov-i Creative Commons License 2017.03.08 0 0 82

Szia. Na én nagyon várom, hogy leird, mert én nem tudok kijönni belőle. Reflux, nyelőcső felmaródás, nem alvás,--- ez mind nálam megvan.

Előzmény: gyógyulás111 (81)
gyógyulás111 Creative Commons License 2017.03.08 0 0 81

Pontosan, legtöbbször együtt jelentkezik a sok savval (reflux), mivel - idővel - a sav marhatja ki a gyomor vagy nyelőcső falát és nyálkahártyáját.

 

A címben pedig igenis jó hogy benne van, hogy halálos, mert különben még kevesebben vennék komolyan (ahogy én is a kezdetekben, ami annyira elfajult, hogy már nappali (!!) rosszulléteim voltak. Az éjszakákról ne is beszéljünk...

 

Amiből meg egyenesen következik az alvatlanság, mint mellékhatás, amit szerintem nem kell részletezni milyen problémákat okoz. Az alvatlanság önmagában is hosszú távon halált okoz (élettanilag is).

 

A gyomorgyulladás refluxal rendkívül káros élethelyzet. De csak élethelyzet, mert gyógyítható és csökkenthető, aminek lehetőségeit, tapasztalatokat leírom következő levelemben.

Előzmény: Abyssum (74)
gombóc63 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 80

Protonpumpa-gátlóknál nincs olyan, hogy az egyik erősebb, a másik gyengébb. Különböző hatóanyagok vannak, kinek e, kinek az válik be. Van akinek egyik se. Itt a dózis az, ami számít(hat).

Előzmény: Abyssum (79)
Abyssum Creative Commons License 2016.11.04 0 0 79

Szia! Nekem szokatlan, ahogy indult ez a dolog, hasmenés nem túl tipikus tünet. Nem lehet, hogy valamilyen ételösszetevőre érzékeny vagy? Glutén, stb. Csak egy ötlet, nem vagyok orvos. Mondjuk, ha két doki is látott csak mondták volna, ha releváns lenne, szóval a fene se tudja. De a bordaív alatti fájdalom, torokfájás az már stimmel :) De az is furcsa, hogy az ezomeprazol nem hat, az egy nagyon erős, nagyon hatékony gyógyszer. Minél hatékonyabb egy gyógyszer annál jobban fáj tőle a fejem, és az ezomeprazoltól majd szétrepedt :) De kb. 2 nap alatt megszűnt nekem a torokkaparás, csak nem bírtam szedni.

Nem mindig a túl sok sav okoz ilyen bajokat, hanem egy csomó másik dolog, pl. épp a túl kevés sav a gyomorban is okozhat refluxot, vagy a magas gyomorűri nyomás, ha lassan, nehezen ürül a gyomor, vagy a beleknél van valami probléma vagy epés visszafolyásnál sem hat a savcsökkentő. Ha nem segít a savcsökkentés, akkor lehet nem a savaddal van a baj, de ehhez doki kellene, hogy alaposan körbevizsgáljon (gyomor alsó záróizom, belek, epe, étel érzékenység minden)

 

Nekem is úgy kezdődött, hogy időnként fájt két oldalt a bordaívek alatt, ha éhes voltam. Sajna a háziorvos félrediagnosztizált, és nem kaptam rendes kezelést. Mindig magamat kúráltam ki diétával. De aztán abbahagytam a diétát, és újra kijött. Ha akkor komolyabban veszem, vagy legalább lát egy gasztroenterológus, akkor most aligha fájna minden nap. Mindenesetre egyél sűrűn, rendszeresen + gyógyteák, hogy a sav ne bántsa a gyomornyálkahártyát, (mert most már jó eséllyel be van kicsit gyulladva, ha fáj a bordaívek alatt) és szerintem ne add fel a vizsgálatokat. A tükrözés szerintem nem egy vészes dolog, 5 perc az egész, ha nagyon aggódsz, már azért is megérheti, hogy megnyugodj.

Előzmény: Kismanó24 (77)
Abyssum Creative Commons License 2016.11.04 0 0 78

Nekem 4 hónapja minden nap fáj, és ötletem sincs, hogyan jövök ki belőle. Annyit tehetek, hogy betartom a szabályokat (2 óránként diétás étkezés, mellette gyógyteák) és nem hagyom, hogy éhesen felerősödjön a fájdalom. Így legalább abban bízom, hogy nem lesz rosszabb, mert nagyon nem akarom, hogy fekély legyen.

 

Én 40mg-ot szedek, de ennyitől már nagyon gyakran (kb. minden 2. nap) tompa, délután erősödő fejfájás előjön. Próbáltam lecsökkenteni, szedtem minden 2. nap, így napi 20mg-ra jött ki. Fejfájás megszűnt, ellenben a köhögés, torokkaparás előjött, úgyhogy most vissza 40-re. Ez a játék sajna. Nekem is azt mondták, hogy az alsó részen van. De tervezem, hogy elmegyek egy kontroll tükrözésre, nézzék meg ennyi hónap után mi változott.

Ez eléggé meg tudja terhelni az embert pszichésen is sajna, főleg fiatalon. Én is mennék ezer dologra, hívnak barátok, stb. De nem megyek sehova, mert félek, ha nem tudok a szokásosan kajálni, akkor rosszabb lesz a gyomrom, és pár nap múlva megbánom. Szóval csak várom otthon, hogy jobb legyen. De mivel az emberek nagy része ebből előbb utóbb kigyógyul, így csinálni kell a diétát, és bízni benne, hogy egyszer csak jobb lesz nekünk is. Valamelyik fórumban olvastam, hogy írta egy sorstárs, hogy 1 évig szenvedett, aztán egyszer csak helyrejött neki, fogalma sincs, hogy miért, azóta jó. Nekem az a célom, hogy a jövő nyaramat már ne csessze el úgy, mint az ideit.. remélem legalább ennyi összejön. 

Előzmény: gyurmy40 (76)
Kismanó24 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 77

Sziasztok! Én lassan 5 éve küzdök gyomorproblémákkal. 2011-ben kezdődött hasmenéssel, amikor is IBS-re irányuló gyógyszereket kaptam. Körülbelül félév után a panaszaim megszűntek. 2013 körül más típusú panaszaim jelentek meg, amikor is GERD-ra kaptam gyógyert - ezomeprazol típusút melytől én rosszabbul lettem. Az egész 2014-re csúcsosodott ki, amikor is megjelentek az azóta időszakosan fennálló panaszaim, mely szerint bordaív alatti fájdalom (hol bal, hol jobb oldalt), torokfájás, nyirokcsomó(fájdalom v megnagyobbodás), rekedtség, fülfájás (fülpattogás), gyomorpanaszok. 2015-ben erre irányzottan kezdtem el gastroenterologus által felírt gyógyszereket szedni, de úgy érzem nem igazán hatásosak, ennek ellenére is megvannak panaszaim. Ebből kifolyólag féléve nem is szedem a gyógyszereket. Igazából én a következményektől félek nagyon. Nem tudom hogyan tudnék magamon segíteni, mert én biztos vagyok benne hogy nálam ez a stressztől alakult ki - viszont ezt nem tudom kivonni az életemből ...  Félek a következményeitől, csak bízni tudok benne hogy nincsen nagyobb baj. Gyomortükrözésen nem voltam, mert két magánorvos is azt mondta nem tartja indokoltnak. Ha valakinek van hasonló panasza vagy problémája és tudna tanácsot adni azt nagyon szívesen fogadnám. Köszönöm előre is :) 

gyurmy40 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 76

Szia. En Controlocot kaptam 40 milit de erdekes nekem is volt fejfajasom de eszembe nem jutott hogy a savcsokkentotol. Amugy lealtam vele 20mg re de az meg nem sokat hasznal. A nagy dozis 40 mg meg hazavagta mar regen is a belmukodesemet  puffadtam is tole mint a lufi.. meg fajt a felhas. Szoval ordogi kor. Te mennyit szedsz? 20 mg? Ma nagyon nem jo 3 napig jobban voltam ma meg faj eg nyilal . Nekem also harmadban van a gyulladas akinek felul annak jobb azert mert oda nehezebben jut fel a sav es marja. Most egy kis kamilla teara raallok hatha jobb lesz. Azert aggodom honapok ota megvan es nem igazan jo egy gyomornak ha allandoan gyulladt. Ventert iszom este es ugy alszom legalabb ejjel ne legyen gond. Novemberben tukrozesre megyek es gyogyszett akarok valtani majd a doki megmondja mit...hatha.

Előzmény: Abyssum (74)
Abyssum Creative Commons License 2016.10.28 0 0 75

PPI-t szedek. Sokfélét próbáltam, de az erősebb hatásútól mindig elkezd fájni a fejem. Többek között ez is betett a gyomromnak, mert mindig úgy fájt a fejem, hogy Algoflexet muszáj volt bevenni, ami meg tönkrevágja a gyomrot ugye.. és a kör bezárult :) Végül a pantoprazol jött be, kisebb dózisban nem leszek agyilag zombi tőle, és a reflux tüneteimet is elviselhető szintre csökkentette, bár sajna meg nem szüntette teljesen. A gyomrommal leginkább nem csinál semmit sajna, hiába szedem, az nem gyógyul.

Előzmény: gyurmy40 (73)
Abyssum Creative Commons License 2016.10.28 0 0 74

A reflux meg a gyomorhurut két egész más téma, még ha gyakran együtt is fordul elő. A reflux nem feltétlenül az erős sav miatt fáj. Nekem az is van sajna..

Hogy pontosan mik a mellékhatásai a teáknak azt most így nem tudom megmondani, kis kutatómunkát kellene végezni. A kamilla tea pl. egy idő után hasmenést tud okozni, mert a beleket kikezdi vagy valami ilyesmi. Én ittam pásztortáska teát (nem a gyomromra), és annál pl. mondták, hogy pajzsmirigy túlműködést okozhat, ezért kell 1-1,5 hónap után 2-3 hét szünet. Amúgy nem hiszem, hogy ha egyszer tovább fogyasztod azonnal baj lesz, jó esetben semmit nem okoz, csak jobb ezt betartani szerintem. Addig állj át más teára, úgyis azt mondtad, annyira nem használ a körömvirág, van még vagy 5 féle, amire azt mondják, hogy jó a gyomorra, hátha valamelyik bejön.

 

Nekem 3 éve van, de csak rövid időkre jött elő, és rendszeres evéssel helyre tudtam hozni. Eddig csak akkor fájt, ha éhes voltam. Sajna 4 hónapja nagyon begyulladt, sikerült összehoznunk a dokival, ő nem mondott el sok fontos dolgot, én meg hanyag voltam, mert eddig túl könnyen kijöttem belőle. Azt hittem most is így lesz, bánom is a hülyeségem. Azóta nem tudok szabadulni tőle. Nekem is nyom, ég egész nap, alig van olyan, hogy kicsit abbamarad. Doki sok értelmeset nem mondott, próbálom kúrálni, 2 óránként eszek, és bízok benne, hogy egyszer csak helyrejön végre valahogy, utána tuti nem hagyom, hogy többet kiújuljon, ha kell eszek óránként minden nap életem végéig :)

Előzmény: gyurmy40 (72)
gyurmy40 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 73

Ja es meg valami fontos savcsokkentot szedsz es vannak fajdalmaid? En miota megismerkedtem vele szetcseszte a gyomrom:( (szerintem)most meg mar baromi nehez leszokni.

Előzmény: Abyssum (70)
gyurmy40 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 72

Szia koszonom a tanacsot  . En mar harmadszorra vagyok hurutos de regebben nem fajt mostt meg eleg ramaty vagyok tole. Koldok felett szokott neha meg kozepen hasnal. Nem is ertem masoknak annyi a sava hogy eg a torkuk tole , refluxuk van meg gyomorhurutuk de a gyomruk felhasuk nem faj. Nalam ha mar nincs kis fajas kesz csoda:D. Mi a mellekhatasa a gyulladas csokkento teaknak mert en honapokig ittam koromviragot most is iszom. Lehet ez is baj? Tudom hogy irja tarts szunetet de valahogy megnyugtat. Igaz hasznalni nem hasznal. Neked miota van? Nekem a gyomor also resze gyulladt vagyis hurutos.

Előzmény: Abyssum (70)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!