Keresés

Részletes keresés

R.i.t.a. Creative Commons License 2013.04.27 0 0 27

Köszi :)

Előzmény: újmóni (26)
újmóni Creative Commons License 2013.04.26 0 0 26

A Nyugatitól kb. 5 perc gyaloglás a Duna-part. De mondjuk ezt egy kattintással meg tudod nézni a Google Maps-en....

 

 

Előzmény: R.i.t.a. (25)
R.i.t.a. Creative Commons License 2013.04.26 0 0 25

Sziasztok! Szinte ugyanaz lenne a kérdésem mint a topiknyitónak,ezért nem akartam új fórumot nyitni.A nyugatinál lakom jelenleg,egy másik városból költöztem ide,viszont most nincs kocsim,tömegközlekedést meg nem szeretem,fóbiám van tőle.Így marad a taxi.Viszont gyalogszerrel milyen lehetőségek vannak,hogy zöldet találjak ? Van egy kiskutyám,főleg miatta is kérdezem.Városligetben voltam,Margit-szigeten igaz még nem,de majd megyek.Duna-part az messze van gyalog a Nyugatitól ? Végig lehet rajta sétálni kilométereken keresztül? Ha jól rémlik van az a Római-part is,igaz az messzebb,de az is szép,nem ? Bocsi a nagyon kezdetleges kérdéseimért,de nem ismerem Pestet igazán,plusz egyedül kell felfedeznem ezeket a helyeket,nem igazán van itt ismerősöm.

újmóni Creative Commons License 2013.04.26 0 0 24

Szerintem van bőven erdős-parkos rész... A tetején is, meg a Gellért-szálló (Kelenhegyi út) fölötti részen....  Vagy a víztározó fölött, a Hegyalja út felőli oldalon.

Előzmény: dernol (23)
dernol Creative Commons License 2013.04.26 0 0 23

Ott van nagyobb erdős rész? Az eléggé be van építve, nem?

Előzmény: újmóni (22)
újmóni Creative Commons License 2013.04.26 0 0 22

A Gellérthegy nem játszik...?  Egy csomó utcában ott nem kell fizetni a parkolásért...  Ha jól tudom. :)

dernol Creative Commons License 2013.04.25 0 0 21

Nem rossz, bár ez már kicsit kiesik abból a körből, hogy kiugrunk a kocsival pár percre.

 

Elsősorban ilyenekre gondoltam, de ha tágítjuk a kört, akkor persze lehet még jó helyeket találni.

Előzmény: újmóni (12)
dernol Creative Commons License 2013.04.25 0 0 20

Megnéztem a Fenyőgyöngyét, és a parkolás itt tényleg nem probléma, ha erre a részre gondoltál:

 

street view

Előzmény: tyukodi pajtás (14)
dernol Creative Commons License 2013.04.25 0 0 19

Igen, a biztonság nekem is eszembe jutott, bár ezzel kapcsolatban inkább a forgalmasabb helyeknél olvasni, ahol pl. nagy parkoló van, ahol az emberek megállnak, és elmennek futni, hogy ott valóban veszély, hogy kirámolják a kocsidat.

 

De egy kevésbé ismert helyen erre talán kisebb az esély, mert a tolvaj is oda megy inkább, ahol nagyobb a merítés, ezért nagyobb az esélye a jó fogásra.

 

Előzmény: halaloszto (18)
halaloszto Creative Commons License 2013.04.25 0 0 18

vedd eszre, hogy az igenyed csak akkor teljesitheto, ha mahadat felsobbrendunek tartod a tobbieknel. 

a csendes kis budai utcad ahol kenyelmesen lehet parkolni es besetalni az erdobe csak addig mukodik, amig nincs masik 200 hozzad hasonlo, aki odamegy. 

 

arra nagyon vigyazz, hogy a kocsiban semmilyen ertek vagy annak latszo dolog ne legyen. a csendes kis utcaban szep csendben feltorik a kocsit es kipakoljak, mert tudjak hogy egy oran belul nem jossz vissza. tapasztalatbol mondom.

 

Vajk

Előzmény: dernol (9)
dernol Creative Commons License 2013.04.25 0 0 17

Ezt akartam javasolni, amit Ma más a kása csinált, hogy a tippeket google street view formájában is be lehet írni, és akkor  egyből látszik a hely, a kép sarkában pedig az x-szel bezárva a térképet is meg lehet nézni.

 

Jók a tippek, utánuk fogok járni, és persze aki tud még, az írjon a közösség okulására. A szép időben jól jön a változatosság, hogy a Bp-n töltött idő alatt is lehessen különböző helyekre menni.

Ma más a kása Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16
Előzmény: dernol (10)
Ma más a kása Creative Commons License 2013.04.25 0 0 15
Előzmény: dernol (9)
tyukodi pajtás Creative Commons License 2013.04.25 0 0 14

1.) Hajógyári sziget. A K-hídon behajtva mindjárt van nagy parkoló. Szerintem ideális, nem is sorolom, miért, meg kell nézni.

2.) Fenyőgyöngye. A Kolosi tértől a Szépvölgyi úton föl. Kocsit le lehet tenni, nem túl nehéz séta az Árpád kilátóig, és vissza.

3.) Omszki tó. 

újmóni Creative Commons License 2013.04.25 0 0 12

Eszembe jutott még a város "másik végén" a Kamaraerdő is. Kimész a 41-es villamos végállomásához, és ott besétálsz az erdőbe. Vagy szép nagy tisztás is, meg túraútvonalak is.

 

 

Előzmény: dernol (9)
újmóni Creative Commons License 2013.04.25 0 0 11

Hármashatárhegyi repülőtér....?

 

Esetleg egy kis gyalogtúrával pl. a 11-es busz Nagybányai úti végállomásától elindulsz a Görgényi úton az erdőben, és egyszer csak kijutsz a repülőtérre.

Vagy szintén ott a kközelben, felmész a Verecke lépcsőn, ott leteszed az autót, és sétálsz egy jó nagyot a Gugger-hegyen. Oroszlánszikla, stb. stb. (Glück Frigyes sétaút mentén)

 

 

dernol Creative Commons License 2013.04.25 0 0 10

A népszigetet ismerem, meg a hajógyárit is, meg a margitszigetet is. Ezek jó helyek, de most új helyeket keresek, hogy ne mindig ugyanoda járjak, hanem fedezzek fel a városban más jó zöld helyeket is, ami kevésbé ismertek, de viszonlyag könnyen elérhetők központból.

Előzmény: Törölt nick (8)
dernol Creative Commons License 2013.04.25 0 0 9

Nem az, mert egy kis csendes budai út fenn a hegyekben, ahol meg lehet könnyen állni, és egyből be lehet sétálni az erdőbe pl. ilyen lenne, amire gondolok. Csak nem vagyok járatos Budán ezért érdekelne, hogy hol vannak ilyen helyek, ahol meg lehet állni és szép erdős rész van közel.

 

Egy ilyen helyen voltam pár évvel ezelőtt, csak most hirtelen nem ugrik be, hogy melyik úton kellett felmenni, mert más vitt oda. Ott az út végén egyből egy erdei gyalogút kezdődött, és semmi forgalom nem volt a közelben.

Előzmény: halaloszto (7)
halaloszto Creative Commons License 2013.04.25 0 0 7

nezd, nem akarsz forgalom hangjat hallani, de kocsival akarsz odamenni. nem ellentmondas ez kicsit?

 

Vajk

Előzmény: dernol (1)
dernol Creative Commons License 2013.04.25 0 0 6

Köszi, a Kopaszi-gát jó hely, és elég közismert is, majd ellátogatok oda, mert régen voltam.

 

Olyan helyek is érdekelnének, ami a hegyekhez kapcsolódik, mint amiket Andrea említett. Pl. a budai oldalon valami hegyi rész, amit autóval könnyen meg lehet közelíteni a hegyre felhajtva Budán, de amihez a tömegközlekedés nem ideális, ezért kevésbé zsúfolt, kevésbé látogatják tömegek.

 

újmóni Creative Commons License 2013.04.24 0 0 5
Előzmény: újmóni (3)
újmóni Creative Commons License 2013.04.24 0 0 4

Szét is nézhetsz. :)

 

http://virtualis-seta.hu/budapest/kopaszi-gat

 

 

Előzmény: újmóni (3)
újmóni Creative Commons License 2013.04.24 0 0 3

Kopaszi-gát!

 

Szerintem sokkal jobb, mint a Margit-sziget!

 

 

Előzmény: dernol (-)
andreja Creative Commons License 2013.04.24 0 0 2

Ha elég jó a kocsid, talán megvan 15 perc alatt a Mátyás-hegy, Remete-hegy, Szépvölgy, esetleg a Hárshegy, itt már van madárcsiripelés.

Előzmény: dernol (-)
dernol Creative Commons License 2013.04.24 0 0 1

Azt elég forgalmas utak veszik körül minden oldalról, úgyhogy a csendesség feltétele nem igazán teljesül.

Előzmény: bindera (0)
bindera Creative Commons License 2013.04.24 0 0 0

Vár0sliget.

dernol Creative Commons License 2013.04.24 0 0 topiknyitó

Olyasmi helyet keresek, mint a Margitsziget, fás, bokros, zöld, csendes sétahelyet szép időben, amit autóval gyorsan el lehet érni a belvárosból. A Szigeten sokszor jártam, ezért érdekelne, hogy milyen egyéb helyek vannak, amiket autóval hamar el lehet érni a központból.

- Legyen fás, bokros, zöld, viszonylag nagyobb terület, ahol lehet sétálni.
- A belvárostól (pl. Nyugati) legyen mondjuk autóval optimálisan mondjuk 15 perc alatt elérhető (jó forgalomnál értve, napközben, amikor kevésbé van dugó).
- Csendes legyen, tehát ne forgalmas út tőszomszédságában, mert akkor nem a madárcsiripelés hallatszik, hanem az autók zaja.
- Könnyen és ingyen lehessen parkolni, mert egyébként hiába van autóval 10 percre a belvárostól, ha nem lehet a közelben parkolni, és 20 perc azzal megy el, hogy parkolóhelyet kell vadászni.

 

(Bónusz, ami nem biztos, hogy Bp-n lehetséges, ezért csak zárójelben írom ide: legyen kevésbé frekventált, tehát ne legyen olyan nyüzsgő, mint a Margitsziget, pl. azért, mert tömegközlekedéssel nehezebben elérhető helyen van.)


Tudtok ilyen helyeket Budapesten?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!