Keresés

Részletes keresés

Hajdupisti79 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 10

Állítólag az ellenőrzések is rendszeresek:

shrimper Creative Commons License 2013.04.28 0 0 9

"Ráadásul, mindegyik egyesületnél úgy működik, hogy ha kihagytál egy évet, akkor új belépőként kezelnek és kétszeres tagdíjat kell fizetned."

 

 

Nem mindegyiknel, a szegedi Szoke Tisza egyesuletnel nincs ilyen ,ezert hagytak ott sokan a Hermann-t,koztuk en is.Pedig elotte ott vezetosegi tag is voltam

Előzmény: Törölt nick (8)
Mike0088 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 7

Üdv!

Már 6éve, hogy nem váltottam ki engedélyt, emlékeim szerint már akkor se volt olcsó.  Most próbáltam utánanézni a dolgoknak mert tervezek egy kis balatoni horgászatot a nyáron, meg szeretnék elmenni pár horgásztóra is. Területi engedélyt nem szeretnék váltani de az állami kiváltásához elvileg egyesületi tagság kell. Meg lehet ezt valahogy kerülni? Ugyanis képzeljétek utánanéztem a dolgoknak: Elvileg 12 ezer forintomba kerülne, hogy megkapjam az állami jegyet.  Ennyit kérni azért, hogy egyáltalán lehetőségem legyen + pénzekért pecázni? Ritka mocsok egy dolog.

shrimper Creative Commons License 2013.03.29 0 0 6

Volt ilyen az udulojegy pl a Balatonnal,de a gyerekjegyhez se kellett valaha egyesuleti tagsag.

Előzmény: nyahát! (2)
Sch.Lacika Creative Commons License 2013.03.27 0 0 5

A probléma az, hogy először a természetes vizek halászatának megszüntetése szerepelt.

Támogatta is minden horgász lelkesen.

Most meg mi lett belőle... :(

loding Creative Commons License 2013.03.27 0 0 3

:-),

a horgászathoz horgászfelszerelés köll.

... meg ugye hal :)

nyahát! Creative Commons License 2013.03.27 0 0 2

Sajna a horgászboltos szabályosan járt el, mert ez van a halászati és vadászati törvényben. Ilyen esetekre szerintem be lehetne vezetni olyan napi jegyet, amihez nem szükséges egyesületi tagság, meg éves engedély.

Előzmény: Bogoj (1)
Bogoj Creative Commons License 2013.03.27 0 0 1

én akkor döbbentem le, amikor egyszer elmentünk a gyerekkel kirándulni, és mert kitalálta, hogy ki akarja próbálni a horgászást, bementünk egy közeli horgászboltba engedélyt kiváltani. na, ott közölték, hogy akkor adnak ki engedélyt, ha kiváltom neki az egész éves tagságot is. mindezt azért, hogy egyszer belógasson...

na elmennek a jó büdös...

rádiózgatunk Creative Commons License 2013.03.26 0 0 0

támogat0m

Előzmény: nyahát! (-)
nyahát! Creative Commons License 2013.03.26 0 0 topiknyitó

Volt már ilyen, egy évig volt hatályban. Persze a horgászegyesületek igyekeztek figyelmen kívül hagyni. A kötelező horgászegyesületi tagság, nem más, mint egy országosan is hatalmas vízfej eltartása. A horgásznak ebből semmi haszna. Évente befizeti a tagdíjat, aztán a lábát sem teszi be az egyesületbe. Hogy a horgászvizsgákat és a különböző engedélyek értékesítését a horgászegyesületek végzik? Csak elhatározás kérdése és ez gyönyörűen megszervezhető a közigazgatás keretein belül, mondjuk pl. a járásoknál.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!