Keresés

Részletes keresés

golf72 Creative Commons License 2019.05.21 0 0 23

Sziasztok! Valakinek van alkatrész honda gxv 390 hez? 

laaaaaci Creative Commons License 2019.05.16 0 0 22

Szia  Mindenki! Valaki tudja üilyen kisfogaskerék kell a Hako 1000e fűnyíró traktor önindítóra? Mindíg megeszi egy pár indítás után. Most 16 fogas van rajta afogaskoszorú 97-es. Köszönöm!

Horváth János Zoltán Creative Commons License 2019.01.09 0 0 21

Szép napot. .Egytengelyes traktorhoz keresek szárzúzó adapter ..

Függőleges tengelyel. 90 cm érés szélleség ...

gyula62 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 20

Üdv Mindenkinek!

Lehet, hogy már nem él ez a topik, fórum?

Gyulabá

a8d2 Creative Commons License 2017.11.05 0 0 19

Sziasztok!

 

Véleményt szeretnék kérni tőletek; ismeritek e az alábbi márkát - talán al-ko:

 

SOLO T 15-110.6 HDS-A

 

Tapasztalat esetleg?

Köszönöm előre is!

Ricsike Rizmajer Creative Commons License 2017.05.28 0 0 18

Üdv mindekinek!

Toro nevü 11 loerős fünyiró traktoromra szeretném fel rakni az alábbi vágó asztalt! Az lenne a kérsésem hogy hogy tudom fel tenni ugy hogy üzemképes legyen! (valaki biztos rakot fel már ilyet)! Válaszokat elöre is köszönöm!

Ricsike Rizmajer Creative Commons License 2017.05.28 0 0 17

Üdv mindekinek!

Toro nevü 11 loerős fünyiró traktoromra szeretném fel rakni az alábbi vágó asztalt! Az lenne a kérsésem hogy hogy tudom fel tenni ugy hogy üzemképes legyen! (valaki biztos rakot fel már ilyet)! Válaszokat elöre is köszönöm!

tomsky7 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 16

Üdv Mindenkinek!!

Lehet, hogy fura a kérdésem. Nemrégen vettem egy használt ráülős fűnyíró traktort, semmiféle leírás nincs hozzá.

A menet közbeni akkutöltés után érdeklődnék, talán itt már van valakinek tapasztalata ebben. Van-e ilyen és ha van akkor, hogy működik?

A traktor tipusa: Partner 12-90E (12LE)  de a Husqvarna  lt 112-s ugyan az.

A neten nem találtam a töltésről semmit.

Köszönöm: Gyulabá

istvanmarton1 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 15

Nekem is van egy hengerkéses fűnyíró traktorom. Tudomásom szerint az oldalt lévő csavarokkal kell hézagot állítani.

Az enyém nem kézi, hanem gépi meghajtású. Én csalódtam benne, mert ez lényegében csak füvet nyír, nekem pedig kerti használatra gazvágásra kellene. Az alapgép egy 10 lóerős ráülős traktor, amit nem tudok kihasználni. Szívesen cserélnék olyannal, aki nagy területen pázsitfüvet akar nyírni, mert arra nagyon jó. Utólagosan tudtam meg, hogy ezeket futball pályákon használták.

Előzmény: fakabak (8)
Mopetke Creative Commons License 2016.06.08 0 0 14

Sziasztok,

 

vásárolni szeretnék használt fűnyírótraktort és segítséget szeretnék az alábbiakban.

A terület amire használni szeretném annak egy része az egy domb lábánál végződik.

Egy kölcsönkért géppel sajnos megjártam, mert csak vízszintesen volt megfelelő olajozása és nem tett jót neki a nem sík talajon való használat...

 

Szóval abban kérném a segítséget, hogy van-e valakinek tapasztalata ilyen téren?

Milyen gyártmányt és típust keressek, ami nem focipályára van tervezve?

Esetleg tud valaki ilyen eladó gépet?

 

 

Köszi előre is!

 

Üdv.: Peti

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.07 0 0 13

Valakinek ilyen karbival volt már dolga :http://pt.aliexpress.com/store/product/CARBURETOR-ASSEMBLY-FOR-ROBIN-EH12-2D-2B-4HP-ENGINE-MOTOR-FREE-SHIPPING-CHEAP-RAMMER-CARBURETTOR-REPLACEMENT/111245_743337675.html?isOrig=true

 

 

Nem új az enyém de a lényeg olyan mint a képen kawasaki fűnyíron van és nem bírom be állítani olyan mintha nem kapna benzint.

És nem tudom állítani az uszót mert műanyag.

 

Ötleteket várok.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.06 0 0 12

Ha új motor kell, tudok szerezni. Vagy ha új hydro hajtómű jó áron.

Éppen most vettem én is egy 12,5 LE B&S motort.

Össze sem hasonlítható a régi 12; 12,5 LE-s I/C vagy Quantum motorokkal.

Megerősített vágóasztal mindenképp fog kelleni a gépedhez.

Én most építek egy gazvágó traktort, ha kell akkor a kaszaházból csináltatok kettőt, ha igényt tartasz rá.

 

Üdv.:

Nyemcsok Milán

Előzmény: Drótos54 (11)
Drótos54 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 11

Sziasztok!

 

Fűnyíró traktoromat szeretném átalakítani, úgy, hogy nagyon elhanyagolt pocoktúrással teli területet is meg lehessen művelni.

Van ötletetek? (12 lóerős a traki, dupla késes) 

 

Köszi,

Drótos

FókuszC Creative Commons License 2014.06.11 0 0 10

Szia!

Olvasom, hogy alternálót használsz. Mi a tapasztalat vele? Kisebb 15-30 cm-es füvet is jól nyírja? Nem nehéz a pontos beállítása a kaszának? Nincs gondod azzal, hogy a füvet ledönti? Mivel élezed a késeket?

Te milyen gépet használsz? 

Nagyon megköszönném, ha megosztanád a tapasztalatodat! 

Üdv,

 

Zoli

Előzmény: Destroyah2 (2)
stihl170D Creative Commons License 2013.07.16 0 0 9
Előzmény: fakabak (8)
fakabak Creative Commons License 2013.07.10 0 0 8

Régóta használom a hengerkéses fűnyírómat. Meg kéne élezni.  Állítólag létezik valami élezőpaszta ! ???? Kitudj hol lehet hozzájutni?

stihl170D Creative Commons License 2013.04.03 0 0 7

A Countax nem lehet csalódás . Azok nagyon jó gépek . A lóerők egy elég csalfa szerzet . Pl egy Honda, vagy Kawa motor azonos megadott teljesítmény mellett sokkal erősebb, mint a Briggs . Ez az eltérő mérés miatt van . Mellesleg sokkal többet is bírnak . A Countax Kohler motoros ? Mert akkor az szintén egy bitang jó motor .

Előzmény: HPEx20i16v (6)
HPEx20i16v Creative Commons License 2013.04.02 0 0 6

Igazából vegyes, amit vágok. Legnagyobb problémám a ciprusok közé bemenni vágni, mert a kerítés mellett vannak. Traktorral nem tudom az asztalt eléggé bevinni. Valamint a könnyebb tisztíthatóság is fontos, mert az asztalt pár másodperc alatt függőlegesbe lehet állítani...

Nézegettem újakat, Husqvarna, CastelGarden és Countax gépeket. Nagyon úgy tűnik, hogy egy ilyen Countax X15 lesz a befutó. CastelGarden gépeiről nem mondanak sehol sem jót. A Husqvarna viszonylag gyenge motorokkal van szerelve. A Countax-nak van most egy akciója. Egész elfogadható áron adnak 15,5 Le-s gépeket elektromos magasság állítású vágóasztallal. Ugyanilyen áron a Husqvarna csak 9,5 Le-s...A mostani MTD-m is 13,5 Le-s, de érzem, hogy néha jó lenne a több.

Előzmény: stihl170D (5)
stihl170D Creative Commons License 2013.03.27 0 0 5

Gondolom nem gazt, hanem pázsitot nyírsz . Ott nem nagyon hálás a has alatti kasza a kerék miatt. Esetleg használtban nem gondolkodsz? Stigákat láttam többet is egészen jókat (meg lelakottabbakat is) elfogadható áron .

Előzmény: HPEx20i16v (4)
HPEx20i16v Creative Commons License 2013.03.23 0 0 4

Jelenleg egy MTD Black szériás traktort használok itthon. Bő 7000 nm-t nyírok rendszeresen. Rájöttem a gép korlátaira, látom a szükségleteimet. Keresek vmi olyan gépet, ami nem alul, hanem elől elhelyezett vágóasztalos, kb 1 m széles, ha véletlenül 4wd az csak előny egy-két helyen. Van normális árban ötletetek. Amit eddig találtam, azok mind lazán millió felettiek.

stihl170D Creative Commons License 2013.03.07 0 0 3

Van egy olyanom is, egy MF70. Az tényleg elég jól muzsikál, de utálom, hogy szétráz, meg ez a sétálós mód se nagyon tetszik . És a Honda a fűnyíró cuccal kényelmesen levágja, csak így duplán kell végigmennem mindenhol a lefektetett gaz miatt . Próbáltam már egyszer egy MTD fűnyíró traktort amin gazvágó tálca volt, nagyon szépen dolgozott . Annak csak az volt a baja, hogy egy bazi nagy acélkés van alatta, és egyből görbül a tengely, ha valamit fogok vele .

Előzmény: Destroyah2 (2)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 2

jobban jársz sztem egy sima/feljavított alternálóval, ami akár önjáró is lehet...

én olyannal matekozok a tanyán, küzdöttem traktorral is, de nyögvenyelős volt a dolog.

stihl170D Creative Commons License 2013.03.06 0 0 1

Miből gondolod ? Nehéz lesz a tengely a láncokkal ?  Most is kaszálok nagy gazt egy 14 lovas Honda traktorral a saját tálcájával. Azzal a legnagyobb baj az, hogy körben zárt, és beszorul a gaz, aztán a többit lenyomja . Felnyithatnám, és akkor szerintem vinné is, de a kés miatt (meg a szétvagdalás miatt) nem nagyon tetszik . Van egy Yanmar 15 lovas dieseltrakim is, ahhoz használok 1 m-es szárzúzót, vizszintes tengelyűt . Kalapácsok voltak rajta, azt nem nagyon bírta . Raktam rá Y késeket, azzal hasít .

Előzmény: Destroyah2 (0)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 0

nem fogja bírni...

Előzmény: stihl170D (-)
stihl170D Creative Commons License 2013.03.05 0 0 topiknyitó

Indítónak az elképzelésem: egy vízszintes tengelyű mini szárzúzóra gondoltam a traktor elé . Úgy 80 cm szélesre . A traktoromban egy 16 lovas Kohler motor van, talán bírja . Kések helyett rövid láncokat tennék rá .

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!