Keresés

Részletes keresés

madha Creative Commons License 2013.02.11 0 0 51

Némi ellentmondást látok. Ha havi fixet fizetsz, hogyan lehet több a gázszámlád? Hát nem fix? Több infó kéne, mert ez így nem korrekt.

Előzmény: 64estuja (50)
64estuja Creative Commons License 2013.02.10 0 0 50

A FŐGÁZ elmajmolta a csökkentést, ugyanis még több is lett a gázszámlám. Ugyanis én havi fixet fizetek.....

Előzmény: panxer (49)
panxer Creative Commons License 2013.02.06 0 0 49

Ne a cikket nézd, hanem az adatokat.

 

Tessék, ELMŰ számlákból, 2012 és 2013 januári adatok. Lehet csemegézni!

 

Előzmény: nyman (8)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.06 0 0 48

tudom, nekem is jár a 8%, ez csak az alapjár, a 8% a végén egy soron van

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47

Én is így tudom. De nekem jól jött ki minden számla egyből.

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46

Nálam éppen tíz. Nem tudom hol éltek, de nekem a régi szorozva 0,9-cel az új átalányár. Az pedig 10%, nem nyolc.

Előzmény: Törölt nick (39)
nyman Creative Commons License 2013.02.05 0 0 43

A FOGAZ-nal 8.2/8.4% I vs II arkategoria

 

Szolg. idő 2012.12.26 2012.12.31

 

I. árkat 2,9570 Ft/MJ

II. árkat. 3,4380 Ft/MJ

 

 

Szolg. idő 2013.01.01 2013.01.24

I. árkat  2,7150 Ft/MJ

II. árkat. 3,1490 Ft/MJ

 

Előzmény: Törölt nick (40)
sinisa Creative Commons License 2013.02.05 0 0 41

Igen, megerősíthetem, ezek az értékek szerepelnek az én számláimon is.

Egyetlen érdekes dolgot fedeztem fel.

Nálunk novemberben volt az éves leolvasás, így a kiküldött 3 havi számlán az első még decemberi, régi áron elszámolt fogyasztás.

Az érdekesség az elosztói díjnál van, szerepel egy 2012.dec 1-től 2012 .dec 31-ig 160 Ft, és ugyanazon a számlán a következő sorban elosztói alapdíj 2013 jan 1-től 2013 jan 08-ig 144 Ft, megnézve a következő számlát, ott 2013 jan 9-től 2013 febr 8ig elosztói alapdíj 144 Ft.

 

Nem nagy összeg, de több millió fogyasztónál már tekintélyes summa..

(bár nem igazán néztem utána, hogy mi a túró ez az elosztói díj, még akár jogos is lehet ez a túlszámlázás)

Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.05 0 0 40

Friss T-Home áramszámlám részletezése:

 

Energia díjak

 

Tétel megnevezés Számlázási idõszak Nettó egységár Nettó összeg (Ft)

 

Tömb 1 20121216 - 20121231   20,650 Ft/kWh

Tömb 1 20130101 - 20130115   18,920 Ft/kWh

 

Tömb 2 20121216 - 20121231   22,020 Ft/kWh

Tömb 2 20130101 - 20130115   20,160 Ft/kWh

 

 

Rendszerhasználati díjak (RHD)

 

Fogyasztás arányos RHD

 

20121216 - 20121231 146.2222 16,081/kWh

20130101 - 20130115 137.0833 13,985/kWh

 

Elosztói alapdíj:

2012 1.920,000/év
2013 1.728,000/év

 

Teljesen korrekt.

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.05 0 0 39

annyi hozzátartozik, hogy az áramnál 8% a 10

Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.05 0 0 38

Idézek:

 

A tegnap (26-án) hatályba lépett jogszabály szerint a gázszolgáltatás alapdíjai 10, a gázmennyiségért fizetendő összegek pedig 8 százalékkal lesznek alacsonyabbak 2013 első napjától.

 

Tehát szó sincs 6%+4% = 10%-ról, hanem 10%+8% súlyozott átlagáról lehet, kell beszélni.

Előzmény: nyman (8)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.05 0 0 37

Erről van linked ?

vagy csak "olyasmit" hallottam valakitől, aki látott egy olyat, aki ismerte az operatőrt, aki felvette a lázárinterjút ?

 

Vagy csak a Bolgár műsorban mondta egy öregpasi már január hó elején, hogy hazudtak megint. Még a Bolgárnak keleltt megvédeni, hogy ez még az előző havi, stb ...

Előzmény: nyman (8)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.05 0 0 36

A múlt év május lehet, hogy bejátszik valahogy, mert talán egy évre szól az általány, bár akkor nem csak ez első általányak kéne úgy szólnia. Ha nem jössz rá mi a baj, szerintem nyugodtan reklamálj! Legalább  egy emilt írjál! Lehet, hogy csak lebaszta valaki a szolgáltatónál.

Előzmény: luki-luk (34)
sinisa Creative Commons License 2013.02.05 0 0 35

http://www.elmu.hu/esz-dijkalkulator

 

Add be neki az átalányban megállapított fogyasztásod, és kidobja a csökkentett fizetendőt.

Nincs jobb ötletem.

Előzmény: luki-luk (34)
luki-luk Creative Commons License 2013.02.05 0 0 34

Dehogy,csak egy órám van.ezt az általányt fizetem tavaly május óta.tegnap kaptam meg a februári csekket,csodálkoztam is,hogy ilyen későn érkezik,hisz 8.-a a befizetés határideje:-) 

Előzmény: sinisa (29)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.05 0 0 33

Most elolvastam. Arra is öt százalékot írnak. (Bár szerintem egy újság mégsem a törvényszöveg maga.) Azzal sem stimmel.

Előzmény: sinisa (29)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.05 0 0 32

Ha átalányban vagy, mindenképpen reklamálj!

Előzmény: luki-luk (27)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.05 0 0 31

Akkor módosítok. Nem tudom, hogy kellett vagy nem kellett, de én megkaptam egyben, az első negyedévben fizetendő számlákat.

Előzmény: Törölt nick (28)
ápoló az opniból Creative Commons License 2013.02.04 0 0 30

Most csak a két utolsót bányásztam elő: 11.havi résszámla, fiz. hat.idő 02.13,7088 Ft

                                                              12.havi résszámla, fiz. hat.idő 03.13,7106 Ft

Itt még az árcsöki sem játszhatott szerepet.

 

Na, majd egyszer bemegyek, ha kevesen lesznek, mert a telefonos ügyfélszolg. szinte elérhetetlen. Esetleg, ha valaki tudja, hogy ez miért van, kérem homályosítson fel.

Előzmény: Törölt nick (25)
sinisa Creative Commons License 2013.02.04 0 0 29
Előzmény: luki-luk (27)
luki-luk Creative Commons License 2013.02.04 0 0 27

Üdv Mindenkinek!

 

Fűtésre is elektromos áromot használunk,örömmel vettem tudomást a 10 százalékos csökkentésröl,de valahogy nekem nem annyi jött ki.

Eddig 32600 ft-os általányt fizettem,ami a februári csekken 31750-re változott.de ha jól számolom,ez nem 10 százalék:-)

Hihető ez a csökkentés?

Üdv:Luki

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 26

Az első nem decemberre vonatkozik? Ha igen, és a másik kettő vonatkozik, januárra és februárra, akkor semmi baj, ha az tíz százalékkalolcsóbb mint a decemberi.

Előzmény: ápoló az opniból (20)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 25

Ha általány, nem lehet egy forint eltérés sem. Járj utána!

Előzmény: ápoló az opniból (23)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 24

 

Nekem még mindig egyforma volt azután, hogy elszámoltunk, a következő évi elszámolásig. Most meg a január-februári egyforma. Mínusz tíz százalék. Mivel a hármat együtt küldték, nem volt nehéz kiszámolni. A decemberit megszoroztam 0,9-cel és már ki is jött az az összeg, mi a január-februárin volt.

 

Előzmény: ápoló az opniból (22)
ápoló az opniból Creative Commons License 2013.02.04 0 0 23

Ja, az eltérés nem több, mint egy-két-háromszáz forint, de akkor sem értem.

Előzmény: ápoló az opniból (22)
ápoló az opniból Creative Commons License 2013.02.04 0 0 22

Ez az! Erre senki nem tud válaszolni. A csökkentéssel most nem foglalkoztam, de az előző számlák sem voltak egyformák.Nem értem az egészet, de világosságot nem kapok. Az év végi elszámolás viszont jó. Fogyasztásra értem.

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 21

Az első nekem  decemberi, az rendben. A másik kettő (január, februári) egyforma, éppen minusz tíz százalék. Nem értem, ha általány hogyan nem egyforma?

Előzmény: ápoló az opniból (20)
ápoló az opniból Creative Commons License 2013.02.04 0 0 20

Én is éves elszámolásban vagyok, megküldték a módosított számlát, de a három hónapra véletlenül sem azonos összegű a három számla. Mi az oka.(Elmü) Leolvasás majd márciusban lesz.

A csökinek még nem néztem utána.

Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 19

Alátámasztom. Biztos, hogy nem tömegesen teszik, úgyhogy valami egyedi gond lehet.

Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 18

Nem hiszem, hogy valamiféle kompenzáció. Egyedi hibák lehetnek, vagy valamit nem fizettél ki, amit kellett (tisztázd!), mert nekem semmi ilyen nem volt. Az ELMŰ is éppen tíz százalékkal számolt kevesebbet januárra és februárra. Átalányom van.

 

Előzmény: taminol (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!