Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.03.13 -1 0 86

Ha van valakinek egy fölös havi budapesti bérlete, dobjon már meg eggyel! :)

Törölt nick Creative Commons License 2021.03.12 -2 1 85

Csak a lógás!

troglodita Creative Commons License 2015.10.06 0 0 84

1. Tegnap bérletet próbáltam venni az aquincumi hév megállóban található automatából. Valamennyire elindult a processz, majd egyre lassabb és lassabb csigatempóban folytatta, majd annyira lebénult, hogy magától kiléptetett. Gratula a fejlesztőknek.

2. Miért nem lehet arra a béna bérletre egy olyan QR kódot nyomtatni, ami tartalmazza az össz infót, ember odamenne az automatához, odatartaná: igen, még egy ilyet kérek, dátumválasztás, fizetés, kész.

Piszkozat Creative Commons License 2015.03.11 0 0 83

Jó lesz lilának is.. :)

Előzmény: Piszkozat (82)
Piszkozat Creative Commons License 2015.03.11 0 0 82

Nem igaz. 2013-ban és még 2014-ben is árusított a BKK évszám nélküli értékcikkeket, 10 db-os gyűjtőjegyet is. A lilla színű, 3000 forintos, BKK logós évszám nélküli gyűjtők használhatóak.

Előzmény: IAtilla (76)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.11 0 0 81

Idezet az utfelujitasokrol szolo irasbol (bkk.hu):

 

"A  XVII. kerületben a Keresztúri út  (Hajdúcsárda utca – Pesti út közötti szakaszon)

A Keresztúri út egyik legrosszabb állapotban lévő, repedezett és megsüllyedt, 100 méternyi szakasza, valamint a vízelvezetési rendszer és az út pályaszerkezete is megújul, illetve egy 60 méter hosszúságú szakaszon elvégzik a teljes pályaszerkezet-cserét"

 

Ez eliras lenne? Azon a szakaszon - a ket sarkot leszamitva - mit akarnak csinalni? Az az egy resz jo kozel-tavol..

 

A 100 meter is eleg vicces, legalabb 1,5 km-en katasztrofalis a burkolat.

Budagglo Creative Commons License 2015.03.01 0 0 80

Engem eléggé meglepett.

Ezek után kicsit átértékeltem a BKK-ról alkotott képet magamban. Így csak egy nagyra nőtt új BKV. :(

Előzmény: Fradista Utazó (79)
Fradista Utazó Creative Commons License 2015.03.01 0 0 79

Tudtuk.

Előzmény: Budagglo (78)
Budagglo Creative Commons License 2015.02.28 0 0 78

Tudtátok, hogy a Budapesti Közlekedési Központnak nincs beleszólása a Budapest határain belül a sajátjain kívül közlekedő és megálló helyközi (elővárosi) járatok közlekedési rendjébe?

Február 25. - Válaszolt a BKK

Határidő előtt megérkezett a BKK válasza az " Elővárosi járatok Budapest határain kívül és belül " című levelemre. A levelet a társaság közérdekű adatigénylésként kezelte, ennek fényében és, hogy nem találtam semmi tiltó figyelmeztetést, egy az egyben közlöm a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

VodkaTam Creative Commons License 2015.02.11 0 0 77

Magyarul akkor, ha nincs évszám, akkor tuti nem jó. A sorszámból meg egyszerű földi halandó nem tudja beazonosítani, hogy mikori. Nem örülök, de szerencsére csak pár darabról van szó.

Előzmény: IAtilla (76)
IAtilla Creative Commons License 2015.02.10 0 0 76

Ha minden igaz, akkor 2013-tól csak évszámmal ellátott jegyeket árusítanak. Persze elképzelhető, hogy valamilyen tévedés vagy visszaélés folytán mégis hozzájuthattál 2013-ban, de attól még nem lesz érvényes. A már idézett forrás szerint: …az ár vagy évszám nélküli gyűjtőjegy szelvények […] 2013. december 31-éig voltak […] utazásra felhasználhatók.

Előzmény: VodkaTam (75)
VodkaTam Creative Commons License 2015.02.10 0 0 75

Igen, ezt én is néztem, ezért szeretném tudni, hogy az enyém mikori. Az biztos, hogy 2014 márciusa előtt vettem, mivel azóta nemigazán jártam Pesten. De ha 2013-as, amire van esély, akkor az még jó. Sokkal régebbi sem lehet, mert akkoriban sűrűn utazgattam. Valahogy biztosan be lehet azonosítani. BKK felirat van rajta, hologramos csík is, meg QR kód is.

Előzmény: IAtilla (74)
IAtilla Creative Commons License 2015.02.10 0 0 74

Legjobb tudomásom szerint nem érvényes.

Az az általános elv, hogy amikor áremelkedés van, onnantól még egy évig érvényes a jegy, majd plusz három hónapig visszaváltható a régi áron. A te esetedben nincs rajta évszám, azoknál a 2013-as árváltozáskor indult az 1 év + 3 hónap. (Forrás)

Előzmény: VodkaTam (73)
VodkaTam Creative Commons License 2015.02.10 0 0 73

Sziasztok!

 

Van pár régebbi gyűjtőjegyem, de nem tudom pontosan mikor vettem. Évszám nincs rajta, csak valami sorszámok: 036 2368.... Miként lehetne beazonosítani, hogy érvényes-e még? A pénztárosnak nem feltétlen hiszek.

sz_b Creative Commons License 2015.01.06 0 0 72

Nemtom melyik topikba illik leginkább, de:

2015-ös BKK naptár lesz?

430 322 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 71

Egy tipp: a BKK megalakulása óta létre hozott menetrendek felül vizsgálata!

Előzmény: Ivoa (70)
Ivoa Creative Commons License 2014.12.03 0 0 70

Szerintem Dabóczinak a következő, Vitézy-féle hülyeségekbe nem kellene belemennie:

 

- M2/H8 összeköttetése

- 77-es troli Thököly úton át

- akkumulátoros 2-es villamos

- 1-es villamospótló busz Eteléig

 

Amiket fejleszteni érdemes a Vitézy-korszak alapján:

 

- új utastájékoztató táblák

- új Futár-kijelzők

- új ügyfélközpontok

- emberközeli, FB-os tájékoztatás, társadalmi egyeztetés

Ivoa Creative Commons License 2014.12.03 0 0 69

Ideje újra előhúzni ezt a fórumot, Dabóczi kinevezésével, és a hatáskörök átalakításával.

 

Tippek?

430 322 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 68

Beolvasztják a BKK-t

A Budapesti Városigazgatás Holding Zrt.-be integrálják, irányítási jogait megszüntetik. Tovább »

forrás: Index.hu

430 322 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 67

Ne essünk át a ló túloldalára! Nem jó örülni más kárának, de a villamoson történt vita kis híján verekedésbe torkolt. Ha az utas lett volna a hunyó, akkor őt ítélem el.

Én is voltam már ideges, ki is akasztottak, de mindig ura voltam a helyzetnek. Ha nem statuálnak példát, akkor akár még követői is lehetnek az ellenőrnek. Akkor aztán jól néznénk ki...

Előzmény: Törölt nick (66)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.20 0 0 66

Jó örülni a más kárának mi ?

Te meg sose voltál ideges ugye ? Sose akasztott még ki senki.

 

 

Bízom benne, hogy csak hosszú betegszabira kényszerpihenőre küldték az ellenőrt,  2-3 hónap és visszaveszik.

Előzmény: 430 322 (65)
430 322 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 65

Nagyon helyes!

 

Kirúgták az üvöltöző ellenőrt

A férfi azt mondta, aznap már két másik utas is agresszív volt vele, emiatt idegesebb volt, ezért reagált úgy a 49-es villamoson utazó utasra. Munkáltatója szerint elfogadhatatlan ez a viselkedés, azonnali hatállyal kirúgták. Tovább »

forrás: velvet.hu

Anne Duffield Creative Commons License 2014.10.18 0 0 64

Azóta is többször előfordult, hogy akár két lámpaváltást is várni kellett, hogy a troli bekanyarodhasson a végállomásra.

(A "második" 30-s busz vége miatt a 80-s troli nem tud beállni és ezzel eltorlaszolja a bejáratot a 73-s és 76-s troli előtt is)

Előzmény: Anne Duffield (63)
Anne Duffield Creative Commons License 2014.10.07 0 0 63

Szépen megépült és át is adták az új busz-végállomást a Keleti pályaudvar Kerepesi úti oldalán.

Ma reggel nagy dudálásokra érkezem oda:

Egy 80-s troli a Kerepesi út felöl várja, hogy beférjen. Egy 73-s és egy 76-s az ellenkező irányban álldogál.

Az ok: egy 30-s várja az indulási idejét, egy másik mögötte várakozik, emiatt egy 20-s eltorlaszolja az utat, mert nem fér be!

Aztán nagy nehezen a 20-s tolat egy kicsit, bejön a 73-s , 76-s trolik sávjába, tesz egy tiszteletkört és így a trolik számára végre felszabadítja az utat.

76-s troli vezetője egy másik BKV-s dolgozónak panaszkodik jó hangosan: "Ezek miatt a buszok miatt már 8 perc késében van"!

 

Ami meg március óta furcsa számomra: A Rottenbiller utcáról kikanyarodó troliknak miért a belső sávban kell haladniuk a Baross téren? Emiatt a Festetich utca után mindig meg kell várniuk, amíg valaki engedi őket sávot keresztezni a megálló előtt. Aztán a megálló után újabb sávkeresztezés mielőtt befordulnak a pályaudvarhoz a végállomásra...

enorm Creative Commons License 2014.08.07 0 0 61

Ma kerékpárral kereszteztem Váradi utcánál a Vörösvári utat. A frissen felújított villamos vágányai mintegy 5 cm-rel magasabbak az aszfaltútnál, jó nagyot zöttyent a bringa.

Szánalmas, hogy ennyi pénzért ilyen minőségben készült el.

Amúgy az összes többi beruházás is.

Erzsébet téren megsüllyedt, mozog, hiányos a díszburkolat.

Aranyárban a lehető legsilányabb minőségben.

Ezért adózzunk rendesen meg sokat?

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.01 0 0 60

A T-Systems zsebelt be ennyi pénzt "ezért a bughalmazért", ami nekem eddig kifogástalanul működött mindig.

 

"(leírhatnám még azt is, hogy mennyire nehézkesen használható, logikátlan, igénytelen megvalósítás is ez az automata)"

 

ÍRD. :)

Előzmény: Strong Bad (58)
1318 Creative Commons License 2014.07.16 0 0 59
Strong Bad Creative Commons License 2014.06.06 0 0 58

Tegnap az új csoda BKK automatából szerettem volna bérletet vásárolni. Szar döntés volt. Miután kiválaszottam, hogy nem természetes személyként (micsoda balfasz megfogalmazás) kérem a havibérletet, és a QR kódot is megmutattam a gépnek - és ki is írta a munkáltatóm nevét, címét - jóváhagytam és fizettem, kiírta, hogy ÁFÁs számla nem adható ki. Persze a pénzt leemelte a kártyámról. És ez így van jól...

 

Persze a bérletpénztárból elhajtanak, miért is lenne már közük az automatához.

 

Rumbach Sebestyén utcába kellett bemennem, ahol nem tudták visszaváltani a nem természetes személynek kiadott bérletet, mert nincs róla számla. Felvették a jegyzőkönyvet az esetről, és majd az automata memóriájában megnézik, hogy igazat mondok-e.

 

Hogy adhat ki az automata nem természetes személynek szánt bérletet számla nélkül? Miért nem sztornózta az egészet azonnal? Miért kell bármilyen vizsgálatot folytatni a fenti gondolatmenet alapján, ha számla nélkül ilyen bérlet nem lenne kiadható?

 

Ki és mennyi pénzt zsebelt be ezért a bughalmazért? (leírhatnám még azt is, hogy mennyire nehézkesen használható, logikátlan, igénytelen megvalósítás is ez az automata)

 

D. Belloq Creative Commons License 2014.05.04 0 0 57

Köszönöm szépen. Efölött valószínűleg elsiklottam, amúgy is csak szórakozásból nézem, de ez megfogott.

Előzmény: Fradista Utazó (56)
Fradista Utazó Creative Commons License 2014.05.04 0 0 56

Az egy keretösszeg. Most konkrétan 2,5 millióért (ott van az utolsó oldalon) vesznek iPadet.

Előzmény: D. Belloq (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!