Keresés

Részletes keresés

ha7vc Creative Commons License 2014.10.29 0 0 108

Szia!

 

Én is kaptam ilyen e-mailt, rákattintottam, de nem adott újabb próbaperiódust. Amikor rákérdeztem, adtak egy újabb linket, amely a promós oldalra vezetett...

Előzmény: Desert Rat (107)
Desert Rat Creative Commons License 2014.10.28 0 0 107

Jó nagyot mindenkinek!

 

Akinek van(volt) ingyenes HamSphere regisztrációja (és amely persze megszűnt), az nézze meg az email fiókját, mert akció van, egy hónapos trial amit ajánlanak, csak a küldött linkre kell rákattintani - oszt jónapot ...

Bár ahogy a dolgok kinéznek, az ethernet-től olcsóbb lesz a valódi éter, ráadásul nem is szimulációt hanem igazi QRM-et kapunk.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.11 0 0 106
Előzmény: panabubus (97)
panabubus Creative Commons License 2013.01.19 0 0 105

Megvan a film a youhturón, de nem merem belinkelni  :D

Előzmény: Törölt nick (104)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.19 0 0 104

baxxa+!

Előzmény: panabubus (103)
panabubus Creative Commons License 2013.01.19 0 0 103

Mondjuk ez is egy szempont.   "Ilyenekből lesznek az államférfiak, nagy tudósok, művészek"  by Benkő Dániel. Ő már csak tudja..:D

Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.19 0 0 102

Hülyeség. Ha már nem megy, több idő marad másra :-))

Előzmény: panabubus (101)
panabubus Creative Commons License 2013.01.19 0 0 101

Őt nem ismerem.

Impotencia-ellenes kutatások meg folynak, mint írtam.. :)

Előzmény: Törölt nick (99)
panabubus Creative Commons License 2013.01.19 0 0 100

 Nincs gond. Rátöltünk. :)  Vagy külső táp, vagy hasonlók.

Az antenna-görcsölés mellett most éppen elmélyült kutatásokon dolgozom, mióta felfedeztem a Kálvin téri Ázsia centert. Egész jó fűszereket lehet ott beszerezni. :)  Folynak kísérleti kotyvasztások éppen.

Következő lépés lesz a fiatalásg elixírje.

És ha már ázsiai forrás, a Józsefvárosi Piac hozzáfárástbiztosít bankjegy-illatú dezodorhoz is, úgyhogy ihhaj...  :D

Előzmény: alnibell (98)
alnibell Creative Commons License 2013.01.18 0 0 98

Csak vigyázz, hogy idő előtt le ne merülj, mint a Puxing akkuja!

Előzmény: panabubus (97)
panabubus Creative Commons License 2013.01.14 0 0 97

Hát én inkább p*na....  mármint bubus

Előzmény: X ANTI (96)
X ANTI Creative Commons License 2013.01.14 0 0 96

Nem mindenütt a proc vetít. Már a közepes kategóriában is akad külön vidijó. Főleg jétékbubusoknak.

Előzmény: panabubus (94)
X ANTI Creative Commons License 2013.01.14 0 0 95

Nálam nagyon sokat megy egy szolgálati frekin, ikon állapotra lecsukva. Csak a hang jön ki belőle. Oszt közbe megy a skype, szól a netrádió csendesen. Nem vesznek össze, ez a nagy csoda. Lehet véletlen a jó együttműködés, nem is merem piszkálni.

Előzmény: panabubus (94)
panabubus Creative Commons License 2013.01.14 0 0 94

Igen, az valóban. Valamint kis ablakra váltok, igaz hogy úgy macerásabb, de lényegesen kevesebb a terhelése a procinak. Már csak azért is, mert ezeknél a nyüvek laposoknál a videókártya munkájához is a processzrból nassolgat...:(

Előzmény: X ANTI (93)
X ANTI Creative Commons License 2013.01.14 0 0 93

OK! Akkor ez kiesett. De a kijelzés sebességét tudod az oldalsó csúszkával állítani. Keveset számít, de valami.

Előzmény: panabubus (92)
panabubus Creative Commons License 2013.01.14 0 0 92

Akkor itt lesz az egyik gubanc. Lehet hogy a tunert nem szereti annyira a SDR#   Mert nálam az nem 4000-es, hanem ott van a sarkában felül. És az összed olyan opció amit említesz, az inaktív :(

 

Úgyhogy akkor azzal főzhetek csak amim van, kurkuma,zsálya, kakukkfű és egyéb fűszerek felejtősek :(

(ha kiveszem a pipákat akkor se változik semmit a helyzet, úh. ennyit tud azt hiszem.)

 

Egyébként ez is 1,6-os,  1 GB RAM-al.

A másikra: vírusirtó az van pedig..:( (Avast)  Méghozzá eléggé szemtelen, mindenért aggódik. És nem tudom ledúrni hogy másikat tennék helyette.

Előzmény: X ANTI (90)
X ANTI Creative Commons License 2013.01.14 0 0 91

Esetleg a háttérben futó kívánt és kevésbé szándékosan futó alkalmazások is sok agyi kapacitást lefoglalhatnak. Vírusírtó és hasonlókra gondolok.

Előzmény: panabubus (89)
X ANTI Creative Commons License 2013.01.14 0 0 90

Legalábbis feltehetően a géped agyilag vékonyka hozzá.

Próbáld karcsúra venni az SDR-t. A beállítások menüben (ahol a ppm is van,) a sample rate -et levinni 500-ra a gyári 2048-ról. Így beszűkül a sáv, nem 2,5 megát, cak 0,5-öt látsz egyszerre. A kijelzés sebességét is vedd nagyon lassúra. Így kell a legkevesebb erő a működéséhez. Nálam így az 1,6 gigás Atom procos netbook-on is elmegy, pedig az igen vékonka PC-nek. Ha gyári konfig van, akad, lefagy, dadog.

Előzmény: panabubus (89)
panabubus Creative Commons License 2013.01.14 0 0 89

Korrigálnom kell a beszámolót.  Kiirtottam a másik USB-ből  a netes sticket, és minden mást.  Egész jól jönnek (minőségben legjobban) a 70 cm-es állomások. Ami az antenna mértezésével éppen érthető is. Ezek szerint azért járható út akár beltérben is ez a megoldás, csak amit már másutt írtatok: nem tűri a konkurrenciát az SDR.  Legalábbis feltehetően...

panabubus Creative Commons License 2013.01.14 0 0 88

Amit írtál a gyakorlatban nálam úgy néz ki: ha "lekussol" akkor pl. visszaváltok a Music F-re, aztán megint vissza. :) Pl tesztként a taxikra.  DE akkaor ha így van, más baj is lehet nálam. Vagy amiről szó volt, hogy elhangolódik az antenna, vagy pedig (és ez logikusnak tűnhet)  az hogy mostanában párhuzamosan  aktív a másik likban a T-Mobile stick. Elképzelhető tán az is hogy nem kedvelik egymást annyira. (Habár a netkapcsolaton nem észlelhető hogy rosszabb lenne ilyenkor)

Előzmény: X ANTI (86)
panabubus Creative Commons License 2013.01.14 0 0 87

Köszönöm, így már tisztább, jó a leírás,  :)  Hát, amin agyalok kábelhossz stb. kapcsán szinte kivétel nélkül éppen hogy ellentétes az abban foglaltakkal. :)  Az elhangolásra amit írsz, én is gondoltam már, lehet hogy mégse kéne pl. az a közép-sugárzó rá, ha megnézem nem megszokott a discone- antennáknál. :S Habár, a hossza változtatásával érezhetően javul-romlik a vétel a röpcsiknél.

 

 

Előzmény: Törölt nick (85)
X ANTI Creative Commons License 2013.01.14 0 0 86

panabubus!

Olyan SDR hiba, hogy egy bizonyos frekin kihagy miközben másikon megy, szinte kizárt. Az lehet, hogy adott sávban valami közeli és brutál erős jel lefullasztja.

Az SRsharp régebben nekem csinált random olyat, kiderítetlen okból, hogy a vételi sávszélesség MINDÍG FREKIVÁLTÁS után hirtelen 10  Hz-re ugrott és végtelenül beszűkülve lekussolt. Csak egy moduláció mód ide-oda váltás hozta vissza vagy kézzel kellett beírni a 12500 vagy 8000 Hz-et.

Előbbit NFM utóbbit AM-hez.

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.14 0 0 85

Inkább elhengolja az antennát.

A PMR-es kollégák is alkottak antennaügyben, érdemes elolvasni:

 

http://users.atw.hu/pmr/index_elemei/antkabel/anttelepites.html

Előzmény: panabubus (84)
panabubus Creative Commons License 2013.01.14 0 0 84

Köszönöm, egyáltalán nem vau-vau :)  Plusz ellensúly lehet a cstorna lemez-felülete?  A gáz az hogy ez egy különálló kis épület, afféle nyári konyha, padlása nincs :S  Lehet hogy meg kéne győznöm a tulajt, hogy egy kis "árbócolás " még nem a világ :S Kérdés persze amit régebben azt hiszem a PMR-ben olvastam, mekkora madzagot bír el. (mármint hosszban)

Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.14 0 0 83

Bocs, hogy vau-vau! A jó szándék vezet, ne tedd az ereszcsatornára, ha az fémből van. Inkább a padlásra, vagy türelemmel légy a következő "pénzesőig" ! :-))

Előzmény: panabubus (82)
panabubus Creative Commons License 2013.01.14 0 0 82

Szia, alnibell !

Hitelt érdemlően sajnos nem sokat tudnék. :(  El kéne dönteni még hogy

-a SDR-stick az most gyári hibás/a cpffer a szar még mindig / vagy én vagyok a balfax.  :S

-hogy a "terjeszkedés" is meghatározhatja-e a néha ilyen/néha olyan vételi minőséget;

-vagy mégis elbaxhattam-e valamit?  :S

 

Lényege: az általad jacasolt link+ a mértező kalkulátor szerint  összedobtam azt a discount-antennát, 400 MHz-t véve kiindulási alapnak. Az tény, hogy a ppm-el elszórakozva sokkal jobb az eredmény, mint a stick-hez adott  gyári csutakkal. Ahol én lakom az egy kertes ház, viszonylag árnyékolatlan környezetben. (és nem beton) Az antenna jelenleg a szobában belül, az ott kialakított galériára feltéve helyezkedik el. A jövő hétre halasztott "pénzeső" után lesz majd még véve hozzá úgy 8-10 m-nyi RG58, megkisérlem majd azután a tető szélén elhelyezni, az eresz csatornájára.  Akkor még visszatérnék az eredménnyel, ha akkor is érdekel:  az kb. akkor a te általad vázoltakat modellezheti majd le.  (habár, nem tudom, hogy  a panelban hánydik emelet, milyen épületek+falak árnyékolhatják majd le a tiedet... :S

 

DE, összegezve amit már írtam: az általam hozzácsalt függőlegesteleszkóppal mintha az air-sáv jobban és tisztábban jönne, az UHF-re mértezett "karácsonyfa" dacára :)  Kb. hasonló tisztasággal majdnem, mint a netes reprádió "vétele".

 

Amire utaltam a megbízhatatlansága miatt? az az, hogy néha éppen az UHF-sávban gondol egyet és vagy kussol teljesen az SDR, vagy "korának megfelelően futja a köröket".. :)  Az sem tiszta még, hogy lehet, sokat pofáztam itt is a BKV-s dolgokról/vagy éppen tényleg átállás alatt vannak, de az utóbbi napokban tök süket az a rész..:S Tehát, éppen UHF-ben nem lett drámai a változás.:S  Igaz, hogy néha a pilisi (mint közben megtudtam)  innen a szobán belülről is tisztán és érthetően jön... 

Kéne szereznem egy garantáltan, szakember által is kedvezőnek minősített SDR-sticket, mivel ami nekem van az kezdettől gyári hiba-gyanús is egyúttal. Viszont ahhoz meg semmi kedvem jelenleg, hogy vagy az eDigitalnál vegyek egyt 7-8E ft-ért, vagy valami "ismerősön" keresztül az ebay-en cca.3-ért megrendelhető, de számomra már 5-7-re taksált áron  megkaphatót  :)

 

Kb. egyelőre ennyi..  Mint írtam, jobb azért az átlagos eredményx, mint volt.

Előzmény: alnibell (77)
alnibell Creative Commons License 2013.01.12 0 0 81

Ha már itt tartunk: nem vagyok debella, talán már nem is leszek, nincs hozzá elég időm ...

Kissé komolyabban: igen tudok róla, láttam. Csak van egy aprónak nem tekinthető különbség, az ő antennái már a "becsomagolás" előtt is ott voltak.

Előzmény: schlumbergerr (80)
schlumbergerr Creative Commons License 2013.01.12 0 0 80

Marcal Béla :-)  

 

Az Ifjúság krt-n, a szép sárga négyemeletesben laki amatőrtárs, és neki vannak antennái a tetőn! Az is burkolt ház. Van tehát megoldás!

Előzmény: alnibell (79)
alnibell Creative Commons License 2013.01.12 0 0 79

Nem az a lényeg!

Kunbella helyett írhatnám, Ben Bella, de nem, Ifjúság krt. A helyzet ettől még változatlan. A tető, meg a homlokzat az egyszerű halandónak tiltott terület.

Előzmény: schlumbergerr (78)
schlumbergerr Creative Commons License 2013.01.12 0 0 78

Kun Béla? Ifjúság krt? Gyárváros?

Előzmény: alnibell (77)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!