Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Rockaroundthetruck Creative Commons License 2021.01.01 0 0 2158

Boldog új esztendőt mindenkinek!

Rockaroundthetruck Creative Commons License 2020.12.25 0 0 2157

Szia! Mielőbbi teljes felépülést!Én mivel az idő engedi bütykölöm a gépet,alvàzfestés,rugók szét össze zsirzàs.A vàltót szétszedtem összeraktam a hàz hegesztés miatt,de akkor màr cseréltem egy két csapàgyat szimmeringet,kapcsolókart felhegesztettem beköszörültem.Még az idén rakom vissza a kuplungot főtengely szimering csere utàn és megy vissza a vàltó.Lassan megismerkedem a tipussal. Üdv!

Előzmény: Machiness (2156)
Machiness Creative Commons License 2020.12.25 0 0 2156

Szia!

Boldog karácsonyt! A betegség szerencsére lekerülte a családot, egyedül én lábadozok egy térdszalag műtét után. Nálam most a fű sem nő! Annyi van, hogy lőttem a Jófogáson egy darab vadi új 235/85R16 Goodyear Wrangler terepgumit 25 ezerért, pótkeréknek. (Pont ilyen van rajta.)

Előzmény: Rockaroundthetruck (2155)
Rockaroundthetruck Creative Commons License 2020.12.24 0 0 2155

Kedves màrkatàrsak! Békês boldog Karàcsonyt mindenkinek! Remélem nem betegség miatt csendes az oldal.

Rockaroundthetruck Creative Commons License 2020.12.09 0 0 2154

Köszönöm a vàlaszt Égboltos, gondolom azon a szàmon hivhatlak.Gondolom a csapàgy tövében tört el,bàr a borda végénél is szokott. Üdv.

Előzmény: Égboltos (2152)
Égboltos Creative Commons License 2020.12.07 0 0 2153

A hasznalauto.hu-n két K Korando-t is kínálnak, amihez donor is van.

Előzmény: PappImre12 (2149)
Égboltos Creative Commons License 2020.12.07 0 0 2152

Leírni kicsit hosszadalmas. Kellett hozzá a törött darab, egy jó rúdanyag és gépműhely, ahol esztergálni és bordát marni tudnak. A többi már egyszerű,otthon is megcsinálható. harminc-kilenc241hétnegyvennégy.

Előzmény: Rockaroundthetruck (2146)
Rockaroundthetruck Creative Commons License 2020.12.02 0 0 2151

Sziasztok! Szeretném kérdezni,hogy a hàtsó féknél a kézifékkar a féktartó lemez hez tehàt befelé ,vagy a fékdob felé esik ?Az enyém belül volt,csak mintha jobb lenne és jobban szerelhető ha kivül lenne a fékpofàn.

Rockaroundthetruck Creative Commons License 2020.12.02 0 0 2150

Helló Kérdezd ybGulyàs üvegest Pestszentimrén.Van honlapjuk.

Előzmény: PappImre12 (2149)
PappImre12 Creative Commons License 2020.12.02 0 0 2149

Sziasztok.

Olyan segítséget szeretnék kérni hogy van egy 1995-ös korando k9-es háromajtós terepjáróm amin kitörött a bal első üveg ha esetleg van valakinél vagy komplett ajtó vagy tud valaki hol lehet beszerezni megköszönném.

Machiness Creative Commons License 2020.11.26 0 0 2148

Hello!

Nekem egy másik Korandomon volt egy 265/70r16 méretű Kaiman Malatesta. Simex mintás az is. Nem én tettem rá, hanem már úgy vettem.

Pár gondom volt vele. A gépet nagyon visszafogta. Nálad ez nem lesz probléma.

Vagy nagyon kilógott a kaszniból, vagy kanyarodásnál beleért a kerék az alvázba.

Nagyon zajos volt.

Sokat evett tőle a kocsi.

Ezért lecseréltem.

Előzmény: Hajszter Dominik (2143)
Rockaroundthetruck Creative Commons License 2020.11.26 0 0 2147

Szia Johhnybàcsi!Segitek,ha tudok,bàr a tàvolsàg nem kevés.Az első kardànkarima mögötti szimmering 40x62x10/16,erre vàrok aztàn a terepvàltó is össze lesz rakva.Amugy nem tul bonyolult darab az egész,és ahogy koràbban is irtam csak az oldalrol leszerelhető hàtsó részben van a reteszelés.Készitek majd képeket hàtha segit valamit.üdv.

Előzmény: Johnnybácsi (2141)
Rockaroundthetruck Creative Commons License 2020.11.26 0 0 2146

Helló Lehet esetleg többet is tudni,hogy mivel sikerült kivàltani a tengelyt?Köszi,ha publikus

Előzmény: Égboltos (2145)
Égboltos Creative Commons License 2020.11.25 0 0 2145

Nekem a hátsó féltengelyekkel van negatív tapasztalatom. A feleségem vezette amikor a bal hátsó tőben eltört, teljesen sima, egyenes úton. Az újat drágának találtam (vgy 10 éve 150e.) ezért kitaláltam egy javítási lehetőséget. Elmentem az egyetemre, véleményezzék. Azt mondták, hogy szabadalmaztassam... Igaz az anyagot ingyen kaptam, a többi 25e-ből megvolt! Volt a szervizben egy másik ugyanilyen, megkérdezték a tulajt bevállalja-e az én verziómat? Bevállalta, azt is megcsináltattam. Itt a korábbi hsz-k között is volt egy ilyen. Szóval gyárilag gyenge pont, de megoldható. Ezt azért írtam le, mert nem biztos, hogy a 160LE szeretné. Igaz, a leírtak a K9 '93 körüli gépre vonatkoznak.

Előzmény: Hajszter Dominik (2143)
Égboltos Creative Commons License 2020.11.25 0 0 2144

Magam gondja miatt mentem 1 - 2 kört a FB-on. Egy magyart találtam, de többszöri keresésre sem jelentkezett. A másik amit találtam Portugáliában volt egy bontásra szánt darab. Készségesek voltak, csak kicsit messze...

Előzmény: gigabursch (2125)
Hajszter Dominik Creative Commons License 2020.11.25 0 0 2143

Üdv mindenkinek! 

Az autót 3 hónapja vásároltam azóta folyamatosan

ezen dolgozom. A célom az hogy egy megbízható

jó autó legyen belőle offroad es túrázási célokra! 
A motorja egy 80as audibol származik sokak szerint ismert 

1.9 tdi 1z motorkódos blokk! Egy kicsit tovább van gondolva 

ez is igy a gyári 90 le helyett kb 160-70 a cél ami 90 %kész.

A kérdésem az lenne ,hogy van e valakinek tapasztalata 

nagyobb gumi méret használatával? (nem szükséges rosszra gondolni) 

Amit szeretnék 33x10.5 r15 simex mintázatú,

nem tudom mennyire strapabíróak a hidak.

A kardánok külön-külön lesznek legyártva,

mivel a váltó sem a gyári már! 
üdv! 

Égboltos Creative Commons License 2020.11.25 0 0 2142

Kedves Machines!

Bocsánat a késői válaszért. Köszönöm a segítség ajánlatot. Igazából apróságokból kellett több minden.

Az írás után gondoltam várok egy kicsit, hátha ír ímélt vagy hív valaki. Semmi, de úgy kb 2 hétre rá valaki felhívott és úgy tűnik, hogy sikerült megtalálni a megoldást. Már csak el kell hozni. Igazából most is azért jutott eszembe ide visszanézni, mert covid gyanúsítottként házifogságra ítéltem magam. Azóta is látom, hogy szaporodtak a beírások, sok a gond, de elszánt a társaság. Mindenkinek jó munkát és jó autót kívánok!

Előzmény: Machiness (2109)
Johnnybácsi Creative Commons License 2020.11.24 0 0 2141

Ez tök jó. Én nem találtam se váltószakit, se ezermestert, aki bevállalta volna a váltóm szétszedését és javítását. Ha nagyon belejösz , jópénzért javíthatod a váltóinkat:)

Előzmény: Rockaroundthetruck (2140)
Rockaroundthetruck Creative Commons License 2020.11.22 0 0 2140

Sziasztok! Lassan összerakom a vàltót,gondoltam megosztok pàr csapàgy meg szimmering méretet.főtengely hàtsó szimmering 82x105x13 peremes, csapàgy 6203 2RS nyelescsapàgy a vàltóban 6208 2Rs .Van még a vàltóban 6204 , NJ22/28N, ezt ki akartam cserélni,de maradt, mert baromi dràga.Érdekes,hogy szinte az összes csapàgy a vàltóban gumitömitett.

Johnnybàcsi ,ha javasolhatom a terepvàltó javitàshoz érdemes először azt a részt leszerelni amin az első kihajtàs van.Ezt külön hat csavar fogja és ebben vannak a kapcsolóvillàk és csak ott van reteszelés is a terepvàltóhoz.Persze elengedheti màstól is az összkereket .Ezt is le kellett szerelnem,mert a kihajtàs mögötti szimmeringet is cserélnem kell.A tengelyt rögzitő anyàt nem sikerült lelazitanom, majd a légkulcs letekeri.

red road Creative Commons License 2020.11.22 0 0 2139

DBMOTOR.HU...elég drága

Csabi King Creative Commons License 2020.11.17 0 0 2138

Köszi! Megnézem!

Előzmény: Rockaroundthetruck (2136)
Csabi King Creative Commons License 2020.11.17 0 0 2137

A gömb fejek! 

Előzmény: Machiness (2134)
Rockaroundthetruck Creative Commons License 2020.11.17 0 0 2136

Hello!  A jeepalkatresz.hu_n nézz utàna a gömbcsuklóknak. Én onnan vettem néhàny éve koreait,de a cj7-é is ugyanaz,ha. Jól emlékszem a biztosító gyűrűt nem lehet csak dísznek ràtenni,mert nút nincs rajta.

Előzmény: Csabi King (2133)
Rockaroundthetruck Creative Commons License 2020.11.17 0 0 2135

Hello Machines! Amit leirtàl az olvasva egy normàl tàrcsa,kétoldalàn ferrodollal ha jól értelmezem.Vettem egy újat Isuzu Trooper szerintem ugyanaz, csak 6 helyett 4 csillapitó rugó van az bordàshüvely körül. A kinyomócsapàgy is Isuzu. A vàltó darabokban csapàgyak katalógus méretűek.

Előzmény: Machiness (2132)
Machiness Creative Commons License 2020.11.17 0 0 2134

Hello!

Melyik alkatrész a talpas? Így nem ismerem.

Üdv, Machiness

Előzmény: Csabi King (2133)
Csabi King Creative Commons License 2020.11.17 0 0 2133

Sziasztok!

A több mint öt éve meglévő korandom talpasait kellene kicserélnem, de sehol nem találok hozzá! Nem tud valaki segíteni?

94-es évjáratú, tehát a régi kasznis! Elòre is köszi!

Machiness Creative Commons License 2020.11.15 0 0 2132

Hello!

Bocs, hogy ilyen későn válaszolok, de kiment a fejemből a mérés. Most, hogy visszaolvastam a beírásokat, jutott az eszembe.

A pontos mérete 9,05mm. De! Van egy kis gond! Az a tárcsa, amelyik nekem van gyári dobozban, elég érdekes! Úgy néz ki, mintha az lenne, de van egy furcsaság. Ez kettő tárcsa egymáson és a két tárcsa között van egy hullámos rugó tárcsa. Szóval amikor megmérem így kirugózott állapotban, akkor annyi, mint fent leírtam. Viszont össze tudom nyomni a két tárcsát és akkor olyan 8.5mm lehet. Lehet, hogy ez a tárcsa mégsem belevaló? Vagy valami utolsó szériák módosított (finomított) tárcsája? Ami nálad van, az is ilyen?

Előzmény: Rockaroundthetruck (2128)
Rockaroundthetruck Creative Commons License 2020.11.09 0 0 2131

Szia Johnnybàcsi! Köszönöm a vàlaszt,jó ötlete volt Machinessnek!Ez a repedés akkor jellemző a típusra?

Azt szeretném kérdezni,hogy mennyi lenne a  vàltó àra,illetve hol tudom megnézni, és ha megegyezünk megvenni?

Ha nem akarod itt írni ez a mail címem, jozsef.nagy@man.eu.

Amúgy szétszedésben van tapasztalatot?Kuplung felől làtok egy ablakot meg az alu rész utàn egy szétszedési lehetőséget,gondolom ott kell megkezdeni,a kulissza így kívülről úgy tűnik középen az acélhàzban van.

Kérdezted egy koràbbi részben, mi a dupla kuplungozàs vàltàskor.Ezt a fajta vàltàst a régi tolókerekes vàltóknàl,mint pl a Csepel tgk, kellett alkalmazni, felkapcsolàsnàl kuplung kinyom üresnek tesz,kuplung felenged,újra kuplung ,felkapcsol,kuplung felenged.visszakapcsolàs hasonló,csak az üres helyzetben kell egy gàzfröccs,utàna kuplungozàs és visszakapcs Mivel fogaskerekek kapcsolódnak egymáshoz,a kerületi sebességeket kell azonosra hozni a reccsenésmentes kapcsolàshoz. A szinkronvàltónàl szögsebesség azonossàg kell,ezt biztosítja a szinkrongyűrű,nem tudom,nem próbáltam,hogy fentiek segítenek e ennél a vàltónàl.

Köszi a vàlaszt előre is.üdv!

Előzmény: Johnnybácsi (2130)
Johnnybácsi Creative Commons License 2020.11.09 0 0 2130

Szia. Van 2 váltóm, az egyiken gyári az öntvény, a másikon hegesztett. Mindkettő öntvény jó. Amúgy szinkronhibásak.

A gyári öntvényes az eredeti váltóm, a másikat bontottan vettem, az volt egyszer felújítva, akkor hegesztették meg.

Namost, a gyári váltómhoz ragaszkodok, mert abban van egy jó alkatrész, ami a többiben nincs. Még a jelenlegi "harmadik" váltómban sem. Nevezetesen a 4H mechanikája (nem tudom az alkatrész pontos nevét). És az a tervem, hogy azt az alkatrészt valahogy még felhasználom, mert zavar, hogy kidobja a 4H-t. Szóval, igen, van egy váltóm, aminek tudnád használni az alu öntvényét.

Előzmény: Rockaroundthetruck (2129)
Rockaroundthetruck Creative Commons License 2020.11.08 0 0 2129

Szia Johnnybàcsi!Van még esetleg rossz vàltód és ha igen eladó? Az enyémen is olyan a jel mint amit felraktàl,csak repedt a perem mentén,erre kéne egy cseredarab.

Előzmény: Johnnybácsi (2093)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!