Keresés

Részletes keresés

füegy Creative Commons License 19 órája 0 0 17723

Ilyenek is kellenek, hogy legyenek. 

Lehetséges, az a jobb, ahogy te csinálod.

De én szeretem kipróbálni az újabb dolgokat, illatokat, ( kicsit mániákus is vagyok ezen a téren, nálam mindennek illatoznia  kell 🙂 ), de hogy te sokkal többet spórolsz ezen, az biztos. 🙂

 

Előzmény: Boszorka (17722)
Boszorka Creative Commons License 20 órája 0 0 17722

Nem csak benned! Itt majdnem mindenki variálja az időt, az öblítést, a szert stb. Csak én vagyok ilyen egyszerű, már ami a mosást és háztartást általában érinti.:-)

Előzmény: füegy (17721)
füegy Creative Commons License 22 órája 0 0 17721

😂

 

Inkább bennem teng túl a kisérletező mánia !!!! 🙂

Előzmény: Boszorka (17720)
Boszorka Creative Commons License 24 órája 0 0 17720

A teljesen reménytelen, öreg és tudatlan én vagyok. Mert soha nem csináltam mást, mint eleinte, 50 éve, betettem a mosóport a kijelölt helyre, majd később ugyanoda a folyékony mosószert. Most meg már egy ideje a kis persil puffancsot a dobba, mielőtt a ruhát beteszem. Aztán jön a 30 vagy40 fok és kész. Ja, a forgásszámot leveszem 1200-ról 900-ra. Ennyi nálam a mosás. Lehet, hogy évtizedek óta félig piszkos büdös ruhákban járok?:-)))

Előzmény: füegy (17714)
füegy Creative Commons License 26 órája 0 0 17719

Így éreztem én is, de gondoltam, azért szólok. 😉

Előzmény: nagypapi51 (17718)
nagypapi51 Creative Commons License 28 órája 0 0 17718

A NAGY betű a kiabálás, a nagyobb még nem :)

Előzmény: füegy (17715)
Caipi Creative Commons License 1 napja 0 0 17716

Nem tudom, számít-e bármit is, hiszen sose mostunk nélküle. :) 

Előzmény: füegy (17714)
füegy Creative Commons License 1 napja 0 0 17715

Nem kiabálok ám !!!!! 🙂

Előzmény: füegy (17714)
füegy Creative Commons License 1 napja 0 0 17714

😂 ! 

De mióta írtad, a hosszabb öblítés van nálam is. 

Annyira nem vagyok reménytelen. 😉

Előzmény: Caipi (17713)
Caipi Creative Commons License 2 napja 0 0 17713

Szent ég! :)

Előzmény: füegy (17711)
füegy Creative Commons License 2 napja 0 0 17711

Még illatgyöngyöket és vízkőtlenítőtablettát is teszek a dobba, biztos, ami ziher, hogy minden jó és illatos legyen !!! 🙂

Előzmény: Boszorka (17709)
Caipi Creative Commons License 2 napja 0 0 17710

Nem értelek, mármint az USA-t illetően, nekem továbbra is annyira tetszik. :) De persze ott élve határozottan jobban meg lehet ismerni, mint turistáskodva. 

 

A mi fürdőszobánkból fejmagasság felett nyílik egy nagy luk (tároló) a közlekedőfolyosó fölött, ott kiválóan elférnek az ilyenek. (A részben az előszoba fölötti, ámde ajtós ilyenben meg a bőröndök vannak.) 

Előzmény: Boszorka (17709)
Boszorka Creative Commons License 2 napja 0 0 17709

Nekem ezeket a kis puffancsokat könnyebb tárolni. A mosógép is  a konyhában van és a konyha felettébb unpraktikus és rosszul berendezhető. A Persil egy csinos kis dobozban van, szépen elfér egy sarokban. :-)

Elég régóta használok különféle mosógépeket, de soha nem tanulmányoztam különösebben, hogy mit csinál, mikor megy. Rendszerint elindítom és ott hagyom, aztán mikor gondolom, hogy kész kiszedem a ruhát.

Amerikában volt valamilyen mosógép, aminél volt valami extra a mosószer berakásával, de már nem emlékszem, hogy mi. Nekem ott nagyjából a tengeren kívűl minden rossz volt.:-)))

Előzmény: Caipi (17708)
Caipi Creative Commons License 2 napja 0 0 17708

Szerintem (szinte) minden mosószeresnek van ilyenje, bár egyiket se próbáltam. 

De nekem teljesen jó a sima folyékony, eszünkbe se jutott soha később berakni akarni. Én nem tudtam, hogy kinyom bármit is az elején, DN meg tudta hogy nem baj. :) 

Előzmény: Boszorka (17707)
Boszorka Creative Commons License 2 napja 0 0 17707

A Perslnek van egy olyan kis műanyagpárnácska mosószere, amit először be kell dobni a dobba és rá a ruhát. Nagyon jól működik, már jó ideje csak azt használom.

Caipi Creative Commons License 2 napja 0 0 17706

Én azt se tudom, ki lehet-e venni - mivel csak folyékony mosószerrel mosunk, kezdettől fogva ott van 

 

DN ugye mosógépet is tud szerelni, és néha szokott is, meg eleve évtizedek óta csak szerel :), úgyhogy gondolom igaza van. Bár ezt a részét konkrétan sose látta, azt mondta, hogy a működést ismerve így kell hogy legyen. Meg hogy eleve  ha a folyékony mosószert csak később szabadna beletenni, akkor az szerepelne a használati utasításban. :) 

Előzmény: szuszetti (17705)
szuszetti Creative Commons License 3 napja 0 0 17705

nekem is volt lapkás gépem, mire használtam volna, elvesztettem a lapkát. :)

 

Amúgy lehet, DNnél az igazság, és csak a szivattyú köpköd kicsit és ki sem menne a folyékony mosószer...

Előzmény: Caipi (17702)
szuszetti Creative Commons License 3 napja 0 0 17704

Nincs olyan műanyag tartóm :) Nem tudom, észrevetted-e, de ma már a sokliteres folyékonyaknak sincs a kupakján adagoló, sőt, a nagyobb, zsákos mosóporokban sincs mérőpohár. Mindig kidobáltam, mert felesleges volt, aztán mire kelleni kezdett, már nem volt része a csomagolásnak - annyira pedig nem érintett meg, hogy utánajárjak külön.

De amúgy én is a ruhára szoktam önteni, ha szükséges, eleve így használom folttisztító helyett.

Vagy kivárom, de a szükség csak akkor visz rá, ha a por elfogyott. A kapszula vagy mi rövidebb mosásnál nem mindig oldódik fel - tényleg a legjobb a por a megszokott alkalmazásnál.

Előzmény: Bubo.Bubo. (17703)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 3 napja 0 0 17703

én mindig ráöntöm a folyékony mosószert valamelyik ruhára / törülközőre, vagy beletekerem a ruhába a kis műanyag tartót, amibe beletöltöm, hogy ne tudja kiszivattyúzni az elején

Előzmény: szuszetti (17700)
Caipi Creative Commons License 3 napja 0 0 17702

OK most már értem. :) Én sose használom időzítve, + nekünk fent az adagolóban van egy elválasztólapka, ami egy ideig vissza tudja tartani a mosószert. 

Előzmény: szuszetti (17700)
Caipi Creative Commons License 3 napja 0 0 17701

Na ezt nem értem, hacsak nem a dobba öntöd a mosószert. Mi csak folyékonyat használunk, de legalábbis nálunk az első szivattyúzásnak köze nincs a mosószerhez, a második, ami a vízadagolás után van, meg kb. 1 másodperc, DN szerint akkor is csak a szivattyúban maradt maradvány megy ki végleg. 

Előzmény: szuszetti (17699)
szuszetti Creative Commons License 3 napja 0 0 17700

Amúgy furcsa, mert a víztakarékos módot jobban támogatná egy folyékony mosószer, amit az én gépemnél alig lehet praktikusan használni,
késleltetett indításnál nem is lehet, mert a gép a kezdeti szivattyúzás közben meg is forgatja a dobot, így ha abban volt egy kis adagolóban folyékony mosószer, az ki is borul simán. Fent az adagolóban pedig nincsen erre alkalmas adagoló. Nem biztos, hogy ez előnyös.

Előzmény: nagypapi51 (17697)
szuszetti Creative Commons License 3 napja 0 0 17699

Nekem az a meglepő, hogy másé nem :)
Én is arra gondoltam, hogy az előző mosásból esetleg megmaradt víz miatt teszi ezt. Ha folyékony mosószert használok, kivárom, míg kiszivattyúz, csak akkor öntöm be, de igazából emiatt a macera miatt nem is nagyon használok, csak mosóport. 

 

Öblítőt meg alig, mert az nem puhítja a textil szálait, hanem egy "szappanréteget" von rá, attól érezzük puhának. A szárítógép viszont valósan felpuhít.

Előzmény: füegy (17692)
Caipi Creative Commons License 3 napja 0 0 17698

Semmi gond, eleve nem tudhatjuk, Neked milyen mosógéped van, lehet, hogy a Tied tényleg nem így indít. 

Előzmény: nagypapi51 (17697)
nagypapi51 Creative Commons License 3 napja 0 0 17697

Nem vagyok mosógép szakértő, tévedhetek, ami a szivattyúzás fogalmát illeti,

max. 2 bögre ecetes vizet buktam. Eleve azt írtam, hogy a mosószer adagolóba

és az üstbe is töltök ecetes vizet, viszont a módszer működik, havonta 1x érdemes elvégezni.

ugorgyunk... :)

Előzmény: Caipi (17694)
Caipi Creative Commons License 3 napja 0 0 17696

:)

Előzmény: nagypapi51 (17695)
nagypapi51 Creative Commons License 3 napja 0 0 17695

Én nem vállalom, de ha idejön, fejre állíthatja :))

Előzmény: Caipi (17694)
Caipi Creative Commons License 3 napja 0 0 17694

DN azt üzeni, hogy állítsd fejre a mosógépet, és meg fogsz lepődni. :) 

Előzmény: nagypapi51 (17684)
Caipi Creative Commons License 3 napja 0 0 17693

Most mondja DN, hogy a mienk is azzal kezd... fel nem tűnt, egy percig nem szoktam ottmaradni. :) Hogy kinyomja az esetlegesen napok óta benneálló vízmaradványokat, és 'tiszta lappal' induljon. És amikor beengedi a vizet, annak az elejéből is kinyom egy kicsit. 

Előzmény: füegy (17692)
füegy Creative Commons License 3 napja 0 0 17692

Jaj de jó, hogy van még ilyenje valakinek.

Kezdtem nagyon bután érezni magam. 

Előzmény: szuszetti (17690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!