Keresés

Részletes keresés

Alex Raps Creative Commons License 2012.12.05 0 0 65

"A sejten kívüli vizekből sajnos csak kevesebbet 0,4 litert (~1,3 0,4 kg) adtam le."

Előzmény: Alex Raps (64)
Alex Raps Creative Commons License 2012.12.05 0 0 64

A fogyókúrám egyelőre úgy tűnik hogy hatásos mert 2,5 kg-ot fogytam a zsírtömegemből hat nap alatt. A sejten kívüli vizekből sajnos csak kevesebbet 0,4 litert (~1,3 kg) adtam le. Ez összesen 2,9 kg fogyás. BMI: -0,9.

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.03 0 0 63

jaja, meszevan, nem is azért irtam, csak kiváncsi voltam mértek-e inzulint. mert ez egy inzulindiéta nem? az insumed? jólértettem?

vagy félrenáztem? csak ráfutottam a linkre.

 

amúgy mindegy, mert a kezelés mindenképp a diéta meg a mozgás.

meghát azért is ténfergek erre, mert enyhén ontopikka vagyok :)))

már rohadtul tudom, hogy hogyan kell diétáznom, csak valahogy túl hamar abbahagyom :) pedig már 3x is nekifutottam nyár óta.

/3 évig szoptattam és kicsit fenékre, derékra ránassolgattam :) /

 

na de majd most :)

Előzmény: Alex Raps (62)
Alex Raps Creative Commons License 2012.12.03 0 0 62

Volt labor is, meg tüdő röntgen, meg EKG meg izébizé. :) A vércukrom 5,8 volt éhgyomorra ami magasabb a normálisnál, de ha ért kend hozzá akkor tudja hogy még nagyon messze van a cukorbajtól. :)

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.03 0 0 61

na, közben visszaolvastam :)

van itt egy kis kavarodás az értékeknél amit irtál, mert az vércukor, inzulint mértek? az mennyi lett?

 

ha magas az inzulinszint = alacsony a vércukor, aztán kifárad a hasnáylmirigy,  és jön az alacsony/vagy 0 inzulin= magas cukor=cukorbetegség.

de amúgy jó az inzulindiéta, csak kiváncsi vagyok ez a por miben tud többet, mint egy bármelyik másik sima diétás.

 

/amúgy a magas inzulinszint ellen van profi orvosi kezelés, gyógyszer, diéta, mozgás kombó /

a renceres mozgás egyébként a kcal leadáson kivül a sejtek inzulinérzékenységét is javitja, igy duplán hat.

Előzmény: Alex Raps (14)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.03 0 0 60

sziaszotk, mijeza insumed?

pontosan mit tartalmaz a por? hasonlít, ill miben különbözik az eddig ajánlott 7 és 17 /meg godnolom van sok hasonló/ fogyis poroktól?

 

 

Alex Raps Creative Commons License 2012.12.02 0 0 59

Ebbe a tévhiedelembe én is korábban beleestem. Ezözben pedig a helyes táplálkozás 75% és a sport pedig a maradék. :) Utóbbi a folymatban mégis nélkülözhetetlen.

Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.02 0 0 58

Nálam az a csapda szerintem masnal is hogy a testmozgás égető értékét tulbecsülik az emberek. Szaladnak 100 métert és azt hiszik hogy már ennyitől dedörgölhetnek egy zsirosdeszkát pedig nem....

Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.02 0 0 57

Igen, végül is erről beszélek. Ezt tamogatja az a weblap amit emlegettem.

Előzmény: Törölt nick (56)
linfury Creative Commons License 2012.12.02 0 0 55

Így van ... nagyobb túlsúlynál a kardio a leginkább hatásos fogyástámogató edzésforma.

 

Nekem is  elég nagy túlsúlyom van, de spinningre kezdtem járni július végén. Most tartok 12 kilónál (szépen egyenletesen ment le) úgy, hogy nincs semmilyen spéci diétám hozzá.

Előzmény: Alex Raps (51)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.02 0 0 54

Na de megállta a fogyás ? Swarci 120 125 kiló volt fénykorában és nem lehetett rámondani hogy dagadt köcsög... ;))

 

Ezért fejlesztették bele a kalóriabázisba a centiméteres regisztrációt is. Nem mindegy hogy egy elpuhult pöcs vagyok 90 kilósan vagy egy tiszta izom pali ...

Minden bizonnyal kisebb nadrág kell egy izmos palira, bár most kiegyeznék egy 90 kilós puha pötssel is ... :DDD

Előzmény: Alex Raps (51)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.02 0 0 53

Egyébként lehet hogy a tulzottan elhizottak "találták ki" de egy bizonyos suly felett inkább fogyni kell mint "sportolni" mert rendesen megterheli terhelheti az izuleteket.

 

A masik tanom hogy szerintem nem kell méretkezni minden nap mert +100 felett egy kiadós reggeli wc-zés 1-2 kilót majdhogynem. A tendenciát kell figyelni és regisztrálni. Ezért tartom jónak a kalóriabázist. Nem érdekel hogy mennyit nyomok a mérlegen csak hetente egyszer csak az hogy megfeleljek lehetőleg maradéktalanul a szolfver álltal kikalkulált kalóriáknak.

Előzmény: Törölt nick (52)
Alex Raps Creative Commons License 2012.12.02 0 0 51

Erre még nem is reagáltam bocs. Beleolvastam az írásba és az eddigi többéves tapasztalataim szerint van benne néhány vaskos tévedés. Például az egyik talán legcsúnyább ezek közül az, hogy a cikk írója szerint minél nagyobb súllyal minél intenzívebb mozgás mellett lehet csak hatékonyan égetni a zsírt. Ez sajnos nyilvánvalóan egy izomagy kitalált részigazsága. Azért részigazság, mert nem mindegy hogy honnan indulsz el. Ha valaki eleve optimális súlyban van arra is csak részben igaz ez az edzéstechnika, de aki kövér abból ezen a módon csak egy valamivel soványabb de viszont erősebb kövér ember lesz (fittkövér?). Véleményem szerint az izmok intenzív működéséhez sokkal jobb üzemanyagra van szükség mint a felhalmozott zsír, ezért ilyenkor a vérben lévő cukrokhoz nyúl a szervezet. Ezzel szemben egy kitartó és alacsonyabb terheléssel járó állandó mozgás (ilyen például a 5-6 km/h-val végrehajtott 6-10 kilométeres gyaloglás is) látványosan többet fogyaszt. Igaz látványos izomkötegek ilyenkor nem keletkeznek, de a fogyasztás elsődleges célja nem is ez. Ráadásul nekem az izomkötegek a gyermekkortól egészen felnőttkorig tartó versenyszerű sportolás miatt már a rendelkezésemre állnak*.

Mi sem támasztja alá jobban álláspontom helyességét, mint hogy a fogyókúrával egybekötött intenzív súlyzózásnak többször is az lett a vége, hogy 1-2 hónap után már nem tudtam az edzéstervet csak kisebb súlyokkal végigcsinálni és a 10-15 kilós fogyás is megállt. Ezzel szemben amikor csak kardió edzésekre jártam akkor jobb eredményeket értem el és azokat jóval hamarabb is és mindezek melett az energiám nem megmaradt, hanem minden esetben határozott növekedést tapasztaltam. 

 

 

*ezért is nagyobb az átlagosnál az energiarezsim (1921 kcal) és a korábbi műszeres mérések szerint ennek okán került dokumentálásra edzésenként 1.10-1.25 perc intenzív mozgás alatt 1500-1700 kcal-ás égetés is, ami valljuk meg hogy egészen rendkívülinek mondható.

 

Előzmény: Törölt nick (20)
Alex Raps Creative Commons License 2012.12.02 0 0 50

Ma reggel: 131,9 kg

Előzmény: Alex Raps (-)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.01 0 0 49

Lehet hogy holnap elmegyek futni is ...

Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.01 0 0 48

Senki sem hallhatatlan... ;))) Lehet hogy a csillagászat felé kellene fogdulnom a bolygók tovább élnek ... :DDD

 

Na szóval én folyamatosan tudnék enni ha nem fognám ennyire magam. Szerintem a versenyben nem "egymas ellen" hanem önömagunk ellen versenyeznénk.

Előzmény: Alex Raps (47)
Alex Raps Creative Commons License 2012.12.01 0 0 47

Azt egy szóval sem mondtam, hogy nem tettem ellene semmit de ezek az alkamanként leadott 10-15 kg-os fogyások folyton visszajöttek. Az évi 1-2 kg csak egy átlag. Mindettől függetlenül az elhízottak többsége tényleg nem abban a klasszikus értelemben zabál, ahogyan a gebék azt elképzelik. :) Az aktív életmód hiánya és a 4-5,5 órán belülre gyakorított kisebb energiadagokban bevitt túltáplálkozás az idősíkon aztán szépen összeadódik. 

Előzmény: linfury (42)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.01 0 0 46

80 kcal mínusz pedig éhenhaláshoz vezet. Nem hiszem, hogy ez így működik, élettanilag sem és praktikusan sem, pl. testsúlynövekedéssel nő a napi kalóriaigény is, azaz megáll a hízás.

Inkább azért káros ez a mentegetőzés, hogy 4% plusztól lehet súlyosan elhízni mert eközben az érintetteknél mondjuk 100% a plusz.

Előzmény: linfury (44)
linfury Creative Commons License 2012.12.01 0 0 45

...de ...

Előzmény: linfury (44)
linfury Creative Commons License 2012.12.01 0 0 44

nem ... te pont elég az elhízáshoz napi 80 kcal plusz ...

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.01 0 0 43

Normál súlyát tartó ember pedig mindig pontosan eltalálja a napi változó kalóriaigényét? Nem hiszem. Inkább egy elfogadható tartományról lehet szó amiből napi 2 liter kólával már biztosan kilógunk.

Előzmény: linfury (42)
linfury Creative Commons License 2012.12.01 0 0 42

Napi 1 pohár kólától is el lehet hízni ... ha az a szükségleten felül van hosszú ideig ... évi 2 kg hízás nem tűnik soknak ... de 10 év múlva sem?

Előzmény: Törölt nick (30)
linfury Creative Commons License 2012.12.01 0 0 41

Tudom, hogy lehet ... nem is erről beszétem :)

Előzmény: vvnégy (12)
Alex Raps Creative Commons License 2012.12.01 0 0 40

Az első mérés november 28. Ez a súly ma 133 kg.

Előzmény: Alex Raps (-)
Alex Raps Creative Commons License 2012.11.30 0 0 38

Megtaláltam. Ez tényleg szép teljesítmény. .)

Előzmény: Törölt nick (35)
Alex Raps Creative Commons License 2012.11.30 0 0 37

Te most vagy nem érted v. nem akarod érteni a mondanivalómat. :)

Előzmény: Törölt nick (34)
Alex Raps Creative Commons License 2012.11.30 0 0 36

Attól függ hogy hány éven át csinálod. Nálam a hízás évi 1-2 kilóban volt kifejezhető és 28 évvel ezelőtt 19 évesen hagytam fel a versenyszerű sportolással. Az alapfokú matek bezony ez esetben is mindent visz. :)

Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.30 0 0 35

A facebookon van egy srác a "dagadt köcsög" aki dokumentál és egész jol halad ...

Előzmény: Alex Raps (33)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.30 0 0 34

Azért szépíted a valóságot, pont ezért alapjavaslat, hogy írd össze az összes tételt, nem csak egy-egy szelet sajt vagy ilyesmi lesz a különbség, hanem néhány ezer kcal.

Előzmény: Alex Raps (29)
Alex Raps Creative Commons License 2012.11.30 0 0 33

Ezzel ellentéteset én nem is állítottam. Ne vívjál mert nincs kivel. :)

Előzmény: Törölt nick (30)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!