Nekem is ez volt a VB új szabályairól a negatív vélemény. Lehet, hogy akkor is nyolcadikok vagyunk, de legalább láttuk volna még a magyarokat és jobban tudnánk igazán hovatenni Őket. Mert "csak" az első háromtól kaptunk ki.
Más kérdés, hogy a dánok nagyon lefáradhattak tőlünk (meg persze a hovátoktól), ha így kikaptak a döntőn. Ha egy tippversenyben valaki 16 gólos spanyol győzelmet tippel a dánok ellen, valószínű bolondnak nézik, vagy ... ( fantázia kérdése ).
No ez bennem is felmerült. Gondolatban készültem a magyar-francia meccsre, erre közölte a pultoscsaj az esélylatolgatás közepette hogy 8. a csapat jönnek haza. Néztem az újságot, tényleg. Ha van elnöki kupa akkor ez is simán bele fért volna.
A költségvetés helyett én inkább arra gondolok hogy nem volt komolyabb tétje mondjuk az ötödik helynek; pl olimpiai kvalifikáció, biztos részvét a következő EB-n. Két év múlva lehet másként lesz. Nekem ez a lebonyolítási rend nem tetszett. A csoportmeccsek arról szóltak hogy hozni kell a 3 kötelező győzelmet aztán ha nem sikerül bravúr nem baj mert a másik ágon a szlovén-lengyel-szerb trió bármelyike verhetőnek tűnt, így arra az egy meccsre kell koncentrálni és meg van az elvárt nyolc közé jutás. Azt értem hogy azzal hogy a csoport negyedik helyezettjei is tovább léphettek sikerként könyvelik el azok az országok és a kézilabda sport térnyerését, népszerűsítését segíti elő. Mivel a nagyoknak túl sok tétje nem volt a csoportmeccseknek így megágyazták a manipulációt: "könnyebb ág lett volna ha sikerül Algériától lezakózni", " a horvát-spanyol meccsen mindkét csapat a zakóra fog játszani". Végül az említett esetekben győzött a sportszerűség.
Szóval keverni kellene a szokásos két lebonyolítást: a kicsik is tovább léphessenek és a nagyok vigyék tovább az egymás ellen elért eredményt.
Egy cikk a válogatottról, meglehetősen szomorú képet fest a csapat utánpótlásáról, a jövőről...(nem mintha kritizálnám az írást, van benne rengeteg igazság...)
Bár a véleményem az is, hogy akkor jönnek a fiatalok, ha odaengedik őket....
Örök érvényű tézis, a kispadról nem fognak hadrafoghatóak lenni....(Lásd Ancsin...)
Szerintem meg nem kéne mindent a lebonyolítási rendre fogni.
Nem gondolnám, hogy mondjuk a horvát-francia, a dán-horvát vagy a spanyol-dán a lebonyolítási rend miatt lett volna izgalommentes.
Az más kérdés, hogy mennyire igazságos ez a rendszer: semennyire. De ettől még lehetett volna jó, izgalmas, kiélezett is az imént említett három meccs.
Egyéni ízlés dolga, de én szeretem az egyenes kiesést. Ezzel együtt ez így, ebben a formában valóban nem optimális, túl hosszú az első csoportkör (5 meccs), lényegében csak utána indul a vb. Én spec. a negyeddöntős rendszert pártolnám, amilyen a 2007-es férfi vb-n is volt.
Erre csak azt tudom mondani: amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.
A nyolcaddöntő bevezetésével devalválták a csoportkört, cserébe kaptak egy izgalommentes végjátékot.
A korábbi lebonyolítással izgalmasabb csoportkör után mindegyik csoport 1-3. helyezettje játszott volna még 3-3 meccset. Így meg 1-2 meccset játszottak olyanok, mint a franciák, a németek, a lengyelek vagy éppen mi. Igaz, cserébe láthattuk a tunéziai, a macedón, a fehérorosz és az egyiptomi csapatot is 1-1 nyolcaddöntőn. Plusz előtte ugye a csoportkörök sem azt az izgalmat hozták, mint a korábbi világversenyeken.
Kiváncsian várom, lesz-e az IHF oly bölcs, hogy belássa ezt, és visszatérjen a régi lebonyolításra.
Nem ez volt a legjobb torna, amit valaha láthattunk az ezer százalék. A két elődöntő és a döntő is végtelenül sima volt. A dánok nem is értem mit akartak ma, totális csőd, Wilbeck edzette válogatottat még nem láttam ilyen szétesetten játszani. A jövő évi EB remélem nem fog ebbe beleesni.
Más. Nálam Englert lett volna az MVP, egyébként kivételesen tökéletesen egyetértek az allstar csapat összeállításával, Entrerrios helyére Hansen és akkor Englert mehet is MVP-nek. :)
... talán nem angyalok; ráadásul ma nem is ők komédiáztak, hanem mások ővelük. Az viszont már önmagában is komédia, hogy ki lett a VB legjobb játékosa. Került viszont egy magyar is az All Starba - nem nehéz kitalálni, hogy kicsoda, de a cikkünkből amúgyis kiderülne.
[...] Bővebben!Tovább »
Én sem szeretem a honosítást, de mint látjuk, mindenhzol megy. Sterbik ráadásul ha nem is VB-esélyes, de azért jó csapatban védhetne. Ha Jamali ahhoz kell, h megmaradjunk a felsőházban, akkor lenyelem a békát, különben inkább ne. Amúgy mostanra szépen kifogyott a kubai-"szerb" vonal, Krivo maradt csak, de ő félig magyar volt már a honosításakor is, igazából nem is sorolható az előbbiekhez. Szóval néha elfér 1-1 honosítás.
Persze, hogy nem kell akkora valagat keríteni neki. Viszont a másik félnek sem szabad terelni, ha már meg akarja lépni, annak ellenére hogy itthon ebben a sportágban a magasan legelismertebb és megbecsültebb játékos. Ki kell állni mindenki elé és megmondani a tutit, nem pedig hadoválni összevissza.
Most szerinted mennyivel van beljebb a magyar kézilabda mint akkor, mikor elkezdődött az a bizonyos hercehurca? Szerintem semmivel, csupán a spanyoloknál nincs annyi pénz. Mondom ezt annak ellenére, hogy most világbajnokok lettek.
Az,hogy milyen nemzetiségűként tekint az ember egy másikra aki váltott nem kérdés.
Ha spanyolra váltott akkor spanyol.Ám, ha valaki úgy érzi ezt meg kell lépni,akkor nem kellene köré ekkora
valagot keríteni, mint amekkora anno volt, mindenkinek egyéni döntése melyik zászló alá áll.
Nézetem szerint aki élsportoló, annak elsősorban "sportoló" a nemzetisége (nem egy 8 órás állás ), pláne, ha időszakosan szemköztszarják szülőhazájában, ugye..
De nincs baj Nagy László is VB 8., remélem a következő EBn vagy VBn kicsivel beljebb tudunk kerülni.
Sztem nagyon rendben volt amit ez a ritkuló keret elért.
Grat a spanyoloknak, jó ágra kerültek, és a versenyló a döntő napján futott a legjobban.
Dán válogatottat így összeomlani ellenben még sosem láttam. Érdekes. Abszolút nem erre számítottam, de erre szerintem senki sem. Jövőre, hazai pályán az Eb-n nyilván vissza akarnak vágni.
Honosítás-témához: alapvetően én sem vagyok a híve annak, hogy egy kb fél éve itt játszó srácot honosítsunk. Hosszú távon ez nem megoldás, és remélem, eljut a magyar up arra a szintre, hogy nem szorulunk rá ilyesmire. Amíg azonban ez nincsen így, meg kell ragadni a lehetőséget.
Nem gondolnám, hogy a spanyolokban rossz érzés lenne Sterbik honosítása miatt (tudom, ő régebben véd ott, de kb annyira spanyol, amennyire Jamali magyar).