Keresés

Részletes keresés

Én és én, meg az Irén Creative Commons License 2015.10.31 0 0 263

Szia!

 

Vágás talán tavasszal :)

Lassan, nagyon lassan haladok, ezer a dolgom. Az alapsín készen van,  a géplábak, és a hosszanti görgős talp. Továbbá méretre van vágva a vasanyag. Hiányzik még az emeléshez a két menetorsó, de idő kérdése, mármint szabadidő, illetve az összes esztergályos meló. Most akarok venni egy esztergát,  de az nem is olyan egyszerű. Sokat meg kell nézni, hogy ne nyúljak mellé. Ha az meglesz,  a télen remélem lesz több időm rá, a tengelyeket, egyebeket meg tudom csinálni. Nem mintha olyan sok idő kéne neki :)

Előzmény: farontó (248)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.31 0 0 262

http://artsteel.hu/index.php?route=product/product&product_id=57

 

Khm....... Imi azt írta darabja,nem az egész  !

Amúgy tűzifa vágáshoz,tökéletesen megfelel,olajba áztatott gyertyánból is !

Az én fűrészem, legalább 60 éve így működik ! :-)

Előzmény: WendelkeS (261)
WendelkeS Creative Commons License 2015.10.31 0 0 261

Igen láttam, csak kicsit távoli a kép, és sajnos a neten sem találtam közelebbit.

 

Honnét lehet ilyent rendelni, mert férfiasan bevallom, ugyan már kerestem, de nem találtam. Ha ennyi pénzért lehet venni, szerintem be is ruháznék rá.

Előzmény: Discovery2 (259)
WendelkeS Creative Commons License 2015.10.31 0 0 260

Köszi!

 

Hasznos amit linkeltél.

Előzmény: Zemiator (257)
Discovery2 Creative Commons License 2015.10.31 0 0 259

Készen rendeltem őket, ha jól emlékszem 7-8 ezer volt darabja.

Előzmény: WendelkeS (256)
Discovery2 Creative Commons License 2015.10.31 0 0 258

Szia!

 

Az általam 237 hsz-ban  feltett képen egy csapágyas szalagvezető látható. Amennyiben látható. :-)))

Előzmény: WendelkeS (256)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.31 0 0 257
Előzmény: WendelkeS (256)
WendelkeS Creative Commons License 2015.10.31 0 0 256

Köszi!

 

Még lenne egy kérésem, nem csak feltétlenül hozzád, hanem máshoz is. Jelenleg a lap megvezetése alul az asztalba belevágott, befűrészelt ,"akácfa nem tudom mi a neve" végzi. Felül az állítható vezetőnél pedig hátul van egy támcsapágy, de az oldaltámasz szintén kifűrészelt akácfából van, ami állítható.

 

Szóval szeretném idővel átalakítani csapágyasra alul és felül is, mert az lényegesen szimpatikusabbnak néz ki:)

 

Nézegettem, de nem igazán láttam közeli képeket a csapágyas támasztókról, a működése elég egyértelmű, de jó volna némi részletesebb kép róla, meg esetleg némi tanács a kialakításához.

 

Köszi előre is!

Előzmény: Zemiator (255)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.30 0 0 255

Nem billeg annyira vágás közben,nem nyúlik meg ,tartósabb, többször tudod éleztetni !

Ha véletlenül bekapja a fát ,nem gyűri meg !  Ez akkor szokott előfordulni, ha hengeres fát vágsz, és bepörgeti ! De ha tűzifára kéred az élezést,pont emiatt nem nem köszörülik annyira alá a fogélet !

Előzmény: WendelkeS (254)
WendelkeS Creative Commons License 2015.10.30 0 0 254

Az előbb kifelejtettem, de most az ajánlott méret után megnéztem az utoljára vett lapokat. Az enyém HUMAX *** 25x0.7x8-s.

 

A 30-35 mm széles lap mitől előnyösebb a 25-höz képest. Gondolom erősebb, tartósabb. Van ami miatt célszerűbb az általad ajánlottat használni? Mert akkor legközelebb azt veszek:)

Előzmény: Zemiator (253)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.30 0 0 253

Igen ,így van !

Van 10-es fogosztású lapom is ,de az nagyot harap . A nyolcassal szebben, finomabban vág,  úgy tapasztaltam .

Előzmény: WendelkeS (251)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.30 0 0 252

Nekem nincs ilyen nagy lapkészletem !  Az a 3 lap amit egyszerre csináltatok ,kitart 2 évig !

Előzmény: farontó (250)
WendelkeS Creative Commons License 2015.10.30 0 0 251

Jó játék ez, amikor egyszerre meg van a konyhakész tűzifa, de én maradok a nálam bevált megoldásnál.:)

 

Lehet, hogy én vagyok a balf@sz, de én úgy tapasztaltam, hogy a szárazabb fát viszi könnyebben a szalag. Elképzelhető, hogy pont a szárazat vágtam frankó szalaggal, míg a nedvesebbet meg rosszabb állapotúval. Igaz az is, hogy talán egyszer kétszer vágtam szalagfűrésszel frissebb vágású tűzifát, mert mindig több éve kivágott fa került feldolgozásra.

 

A szalagméret amit ajánlottál a, 30-35x0.6x8, itt az utolsó szám a 8 , gondolom a fogak távolságát jelöli mm-ben?

 

Bocs, ha ilyen bugyuta kérdéseim vannak, de mint írtam, eddig nem merültem el ennyire mélyen a témában. :-)

Előzmény: Zemiator (247)
farontó Creative Commons License 2015.10.30 0 0 250

Szia!

Szerintem azért töredezik a lapod mert nagy a fordulatszám , esetleg valamelyik kerék üt. Egyszer két hét alatt sikerült leamortizálnom a lapkészletemet, kb 12 lapot egy kopott csapágy miatt.

A felső kerék egyik csapágya lógott és emiatt törte a lapot.

Előzmény: Zemiator (239)
farontó Creative Commons License 2015.10.30 0 0 249

Szia!

Nálam is wood miser fogazatú lapok futnak de nekem beváltak a keményfához is.

A szélességük 35 mm vastagságuk 0.8 , de kb 25mm szélességig el tudom használni őket. Neked miért nem vált be?

Előzmény: hadny (225)
farontó Creative Commons License 2015.10.30 0 0 248

Szia!

Hogy haladsz  a vízszintes fűrésszel? Talán már vágtál is vele?:)

Előzmény: Én és én, meg az Irén (226)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.29 0 0 247

Hirtelen ezeket találtam : https://www.youtube.com/watch?v=XrcbDKKf10M

Mondjuk így hátulról nem engedném ,hogy bárki is nyúlkáljon !

 

https://www.youtube.com/watch?v=vPmdoQRNneg

 

 

Előzmény: WendelkeS (245)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.29 0 0 246

 

Nekem az a tapasztalatom,hogy hasítani, és vágni is könnyebb a nedves Bükk,Cser,Tölgy,Gyertyán, Akác tűzifát !

Amúgy nem rossz a módszered !  Így száradás közben, nem dől le a rakat ! :-)

Előzmény: WendelkeS (245)
WendelkeS Creative Commons License 2015.10.29 0 0 245

Pedig az lenne a célszerű, vagy egy kombinált fűrész-hasító,ami fűrészelés után mindjárt hasítja a kuglit ! Így könnyen mobilizálhatnád magad !

 

Nem mondom, hogy nem jutott szembe, de megmondom, hogy miért nem akarom. A kúpossal ahogy megjön a méterfa, egyből felhasítom. Majd ledepózva szárad egy évet, vagy jó esetben többet. Majd ezt követően darabolom a szalagfűrésszel.

 

Én úgy tapasztaltam, hogy a nedves(ebb) fát könnyebb és jobb hasítani, ami utána lényegesen jobban is szárad. Majd a száraz fát könnyebb szalaggal elvágni. Szóval ezért nem akarom összekombinálni a két eszközt.

Előzmény: Zemiator (236)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.29 0 0 244

Az teljesen más !

Ehhez a 300-as gépemhez,körtefából már megcsináltam a kerekeket,sőt fel is abroncsoztam őket !

De aztán a három kerék,összességében,már nagyon nehéznek tűnt, és a kiegyensúlyozás is körülményes lett volna.

Ezért döntöttem inkább az alu kerék mellett ! Nem bántam meg !

 

Maga a  kerék beszerzése, leszabályozása,és a csapágyazása a "véletlenek"sorozata,de a legjobb szervezéssel sem mehetett volna flottabbul ! :-)

 

Előzmény: Discovery2 (243)
Discovery2 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 243

Cserébe ez "fakerekű" lesz. :-)

30-as rétegelt lemezből van a kereke, parafa bandázzsal. :-))

Előzmény: Zemiator (242)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.29 0 0 242

Azt a "vaskerekűt" még mindig nem emésztettem meg ! :-)

 

Előzmény: Discovery2 (241)
Discovery2 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 241

Sógoromnak építem. :-)) Nekem jó a "vaskerekű" 600-as.

Egyébként annak is 24 méter körül van a szalagsebessége.

20-as bimetál lapot szántam rá. Remélem jó lesz.

Előzmény: Zemiator (239)
Discovery2 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 240

Nem rezonál, teljesen nyugodt szépen fut. De mivel magam gyártottam rá egy próba szalagot ami ad némi hangot, lehet ez zavar. :-)

Előzmény: halaloszto (238)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.29 0 0 239

Szia Imi !

Mit akarsz barkácsolni ?  

Nekem is van egy 300-as ,de az három kerekű !

Azon 1100 W-os motor van ami 2900-at forog, és ékszíjhajtásos . Kb 1:2 az áttétele,de én nagyon meg vagyok vele elégedve !  

20-as lappal használom, nagyon szépen vág.  A gond az ,hogy élezni már nem lehet,mert betöredezik a lap a fogtövekben. De amire kell arra tökéletes !

Előzmény: Discovery2 (237)
halaloszto Creative Commons License 2015.10.29 0 0 238

miért tűnik gyorsnak? rezonál az egész? kell több anyag a vázba!!!

Előzmény: Discovery2 (237)
Discovery2 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 237

Szia Zemi!

 

 

Építgetek megint egy kis szalagfűrészt 300-as kerekekkel. Egy 1440 -es motor hajtja direktben és nekem kissé gyorsnak tűnik a szalag sebesség, pedig számításaim szerint 22,6 m/sec.

Előzmény: Zemiator (234)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.29 0 0 236

Pedig az lenne a célszerű, vagy egy kombinált fűrész-hasító,ami fűrészelés után mindjárt hasítja a kuglit ! Így könnyen mobilizálhatnád magad !

Előzmény: WendelkeS (235)
WendelkeS Creative Commons License 2015.10.29 0 0 235

Volt már szorulásom, nem is egy:)

 

Göcsörtös, ágelágazásos, jó száraz fa, na az odab@szós. Abból volt már olyan, hogy 30-35 cm-s átmérőbe is beleszorultam. Na akkor jön a láncos, aztán kiszabadítom. Viszont a friss, még szinte vizes 70-80 cm-s cserfát vidáman vitte, csak úgy gőzölt:) Abból viszont a méterfát győztük ketten odajátszani a kúphoz. 

 

Egyenlőre nem a trakival akarom hajtatni a szalagfűrészt, de még az is lehet, hogy egyszer megcsinálom rá a kardános hajtási lehetőséget.

Előzmény: Zemiator (234)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.29 0 0 234

Királyság !  

Volt már szorulásod ? No, nem Neked, hanem a kúpnak ? :-)

 

Szalagsebesség adott, kiválasztod melyik a legjobb fordulat a T 25-nek, és már tudod is mekkora lesz az áttétel !

Előzmény: WendelkeS (233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!