Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.14 0 0 87

 

nem alkotmányjogász vagyok

Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.14 0 0 85

 

alkotmányjogász nincs is, de van néhány jogász aki szereti, ha úgy emlegetik :)

Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.14 0 0 83

soha nem kedveltem SL-t, emberileg alkalmatlannak ítéltem az elnöki posztra, de ez nem lényeges. Most sem kedvelem őt, kedvem lenne azokkal a hozzászólásokkal egyetérteni, amelyek a személyes sértődöttségére utalnak. Véleményem az, hogy a témaválasztást illetően a sértődöttség beszél belőle valószínűleg (hiszen az jelentős támogatottságot élvez), ugyanakkor a levél tartalmát (vagyis inkább a jelzőket illetően) illetően már nem a sértődöttség van jelen, hanem a szakmaisága, másképpen mondva egyfajta rendszer-szemléletet közvetít a gyengeségeivel együtt. Nála nincsen fehér (csak világosszürke) és nincs fekete (sötétszürke). Maszatol, mint midig.

 

 

Persze nehéz helyzetben van, hiszen bármit ír, vagy mond, valamelyik oldal azonnal támadni fogja.

Így járt. A kérdés azonban az, hogy emiatt muszáj-e neki hallgatási fogadalmat tenni?

 

 

korieander Creative Commons License 2012.11.14 0 0 81

a kettőjük között a különbség hogy Sólyom értett valamit az alkotmányhoz

Előzmény: Törölt nick (76)
lejelento Creative Commons License 2012.11.14 0 0 80

hesperia

 

hat en ugy latom hogy a mor megtette kotelesseget, a mor mehet!

 

erdekes modon ez az 'alkalmatlansag' nem igazan jelentkezett allamfoi mukodesenek idejen.

 

en ugy erzem hogy solyom laszlo nagyon is exponalta magat a fidesz iranyaban allamfokent. tudom hogy a haala nem politikai kategoria, de REMELEM, hogy ugyanezt meg fogjak tapasztalni a jelenleg regnalo, es altalatok (bocs a tobbesszamert) annyira es sokszor elvtelenul tamogatott vezetoink is.

Előzmény: Törölt nick (78)
nagyanyo2012 Creative Commons License 2012.11.14 0 0 79

Én is szidnám, ha várományosként nem engem választanak KEnek:DD

Terra Kotta Creative Commons License 2012.11.13 0 0 74

 

Te biztos főnök vagy valahol, mert nagyon tudod dolgoztatni az embert, ahelyett, hogy kigugliznád.

Kezdő fizetése a bértábla "I" kategóriája 1. fokozatban 142 000 Ft, a szolgálati időt mutató legmagasabb 14. fokozatban (ez már a nyugdíjaskor) a szorzószám 1,8475, ezt kell megszorozni a 142 000-rel, és akkor megkapod az alapbért.

Előzmény: Törölt nick (73)
Terra Kotta Creative Commons License 2012.11.13 0 0 71

Az orvosok (nem vállalkozásban) és a bírók elvileg a közalkalmazotti bértábla szerint kapják a fizetésüket, azonos szolgálati idővel azonos a bér is.

Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 70

nagyon bölcsen tette.

Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 68

A fotelben mindenki nagyon bátor. Amikor elszáll a fejek felett az első éles sorozat, van azért, aki elindul gatyát mosni. :(

Előzmény: Törölt nick (64)
Terra Kotta Creative Commons License 2012.11.13 0 0 66

 

Hm. Nem hiszem, hogy vidéken sok háziorvos maradna. Nagyon sok a nyugdíjaskorú.

Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 63

Sajnos, ez igaz, a rendszerváltáskor kellett volna azt a nagyjából egy millió párttagot 10 év börtönre, vagyonelkobzásra ítélni, eltiltani életfogytiglan a közügyek gyakorlásától, közhivatal vállalástól. 
Igen, ez bizony Antall, no meg az SZDSZ bűne, hogy nem történt meg. Ezt együtt "kúrták" el.

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 61

A társadalom  többségénél, a szakmák többségénél pedig biza, így működik.  Vagy bírók ÜBER ALLES? Kik ők, mik ők, hogy felsőbbrendűnek vélik magukat?

Előzmény: Terra Kotta (57)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 60

Ha itt leírnám, hogy történelmi értelemben melyik volt az utolsó forradalom Magyarországon, a jobb felnégyelne és kitűzne a Kárpát-medence négy várfokára.

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 59

Akkor már csak a fülkeellenforradalmat kell ép bőrrel megúsznotok... :-}

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 58

Ezt Sárközy prof. is elmagyarázta a Klubon. Aként, hogy érthető és szükségszerű volt a Fidesz lépése, csak nem elegáns. Röviden: ki akarna régi emberekkel új rendszert építeni?

Előzmény: Törölt nick (56)
Terra Kotta Creative Commons License 2012.11.13 0 0 57

Nem annak kéne a mércének lenni, hogy ki töltötte be a hatvankettőt, és ki nem. Mert, mint lentebb már írtam, nem hiszek benne, hogy minden 62-t betöltött ember szenilis hülye, és abban sem, hogy minden fiatal ragyogó tehetség. Annak lennék a híve, hogy a munkahelyi vezető figyelje a teljesítményt, és azt küldje el - akár idős, akár fiatal - , aki nem felel meg a követelményeknek. Engem, mint állampolgárt nem az nyugtat meg, ha minden bíró fiatal, hanem ha minden bíró magas szinten műveli a szakmáját. 

Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 55

teccettek volna forradalmat csinálni!

nem irányított rencerváltást

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 54

a jogászok tudása a legjobban konvertálható

ezt sem én találtam ki

Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 50

,,(Az adózók pénzéből.)"

 

Biza,mindenki azt csinál a pénzével,mit akar .

A TAO-t s annak adják,akiknek akarják .

Hogy ez fáj valakinek,az mellékes ...

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 49

van megoldás:rögtönítélő bíróság népi ülnökökkel, ahhoz nem kell egyetem

ja vót má illen? bocs!

Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 48

a dúcse is nagy sportember volt ...

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 47

Azt magyarázzátok már el, hogy miért is jó, hogy még mindig ténykednek a 80 és a halál közötti bírók? Nem is tartanak már ott szellemileg, hogy képesek legyenek odafigyelni. Miért jó, hogy fiatal-középkorú, életerős emberektől veszik el ezek a munkahelyeket, ráadásul évekig, akár egy évtizedig is elhúznak egy pert? Egy pert le kéne zavarni két, három hét alatt. Ott van jogszolgáltatás, de az, hogy egy tárgyalás évekbe telik??? Nonszensz, mi lenne, ha a tanár csak három év múlva adna jegyet a zárthelyire, az orvos 5 év múlva írná meg a receptet stb.

Előzmény: Terra Kotta (19)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 46

Tudod, akik itt alább a közpénzt féltik, egy szót sem rebegnek akkor, amikor azt olvassák, hogy 3.000 főt befogadó stadion épül a 2.000 lelkes Alcsúton. (Az adózók pénzéből.)

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 45

nemá! dógozni?

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 44

...de legalább egy jó szakmát! :DDDDDDDDD

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 43

Teccettek volna mérnöknek tanulni, nem pedig jogásznak - mondá a Nagy Vezír!

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 42

Aki (a helyére ülve) bírónak alkalmas, azt azért csak nem fenyegeti az a veszély, hogy neki kell majd árkot tisztítania közmunkában.

:DDD

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 41

Azért az csak egy unortodox államban fordulhat elő, hogy olyan ember kénytelen perelni az államot, aki ezerszer hirdetett ítéletet a Magyar Köztársaság nevében. Szürreális.

ajjjaj99 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 40

Szerintem nem a nyugdíj mellett dolgoztak, volna.

Előzmény: Terra Kotta (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!