Keresés

Részletes keresés

macckóka Creative Commons License 2012.09.18 0 0 13

A legjobb gyülekezetek a konvergencia gyülekezetek, ahol jelen van a Sakramentális/Liturgikus Evangelikál és Karizmatikus "stream"-je IStennek.

 

Mini_mon Creative Commons License 2012.09.17 0 0 12

Hát ez biztos!

 

De van még jónéhány kitétel... :-)

 

Ezért gondolom, hogy egyszerűbb pozitív oldalról kezdeni.

Előzmény: Aurelius Respectus (11)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2012.09.17 0 0 11

Én negatív irányból közelítenék. Az biztos nem, amelyik elveszi a hívei pénzének jelentős részét és eltiltja őket a családtagjaiktól.

Mini_mon Creative Commons License 2012.09.16 0 0 10

Szerintem az a jó gyülekezet (és egyben a tagjainak a "legjobb"), amelyik szeretettel segíti a hívőket, hogy minél közelebb kerülhessenek Istenhez.

Az a legfontosabb, hogy a nagy felekezeteken belül is alakuljanak kis közösségek, baráti, testvéri társaságok, ahol a tagok segítik, támogatják egymást törvénykezés, kicsinyeskedés nélkül.

 

Lehet, hogy valakinek az élete egyik szakaszában még az egyik felekezet a legmegfelelőbb, de aztán talál egy másikat, ami abban az időszakban jobbnak látszik. És talán mindkettő szükséges volt az adott ember életében.

Előzmény: Báthory Ödönke (-)
3x Creative Commons License 2012.09.15 0 0 9

Aztán ott van például Semjén Zsolt.

 

MUHAHAHA!

Előzmény: babaji (8)
babaji Creative Commons License 2012.09.15 0 0 8

A vallásosság nem azt jelenti hogy a hivő valamiféle rossz fefolyás alá kerül :)))

hiszen van bőséges tere az izlésnek.

Lám a katolikus valláson belül akadnak aszkéták,világtól elvonulók /szerzetes,apáca /,némelyek a szegények-betegek istápolására szakosodtak Teréz anya,karitász,keresztény korházak,segélyszervezetek és vannak akik a pirospozsgás vidám szentlelkes karizmatikus vonalat képviselik és MINDEGYIK KATOLIKUS és mindegyik

ö n k é n t.

Paleokrites Creative Commons License 2012.09.15 0 0 7

a legjobb gyülekezet, ahol őszinte és nyílt és igazat mondó emberként vannak és nem vallásbefolyásoltan  hívőként jelen!

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.15 0 0 6

Így van. Ahogy a vallása is mindenkinek a magáé a legjobb. Hisz ha másképp lenne, tenne ellene az ember.

Előzmény: nünüke88 (4)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.15 0 0 5

Diplomatikus választ kaptál ezek szerint :-)

Előzmény: Báthory Ödönke (3)
nünüke88 Creative Commons License 2012.09.15 0 0 4

Mindenkinek a magáé a legjobb gyülekezet.

Báthory Ödönke Creative Commons License 2012.09.15 0 0 3

Igen, ezt kérdeztem vissza én is. Aztán megkaptam, hogy csakl irónia volt, én meg komolyan vettem. No mindegy.

 

b

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.15 0 0 2

"Elba és Kamcsatka között"

 

Melyik irányba indulva az Elbától? :-)

Báthory Ödönke Creative Commons License 2012.09.15 0 0 1

Jó volt, köxi.

 

b

Előzmény: nazuna (0)
nazuna Creative Commons License 2012.09.15 0 0 0

Egy jó gyüliben egy percen belül nulláznak.

Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2012.09.15 0 0 topiknyitó

... Elba és Kamcsatka között. Ezt találta mondani egy ismerősöm a saját közösségéről. Szerintetek miről ismerszik meg a legjobb gyüli? Egyáltalán mitől jó egy gyülekezet? És ha konkrét gyülekezetet írtok, akkor kérek indoklást is.

Annyit azért elárulok, hogy az illető a HIT gyülekezetéről beszélt. Indoklást nem adott még, de nagyon várom.

 

b

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!