Keresés

Részletes keresés

Berlusz Móni Creative Commons License 2012.11.07 0 0 55

Közben már megtudtam, hogy igen, ott lesz az első emeleten, a pláza déli végén (EW helyén).

 

Előzmény: FreedomTrail (54)
FreedomTrail Creative Commons License 2012.11.07 0 0 54

Mai hír a FIZINFO-ról:

 

================================

 

Kedves Kollégák!

 

Örömmel tájékoztatok mindenkit, hogy a Csodák Palotája november 10-én (szombaton) 10 órakor nyit az új helyen, a Campona-ban. A jegyárak változatlanok. Cím: 1222 Budapest, Nagytétényi út 37-43.

 

További információk a Palota honlapján: http://www.csodakpalotaja.hu/

 

Kürti Jenő az ELFT főtitkára

 

=================================

 

Remétem, hogy a honlapon a pontos helye is szerepel, most nincs időm megnézni...:-((

Előzmény: Berlusz Móni (53)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.10.23 0 0 53

Lehet már tudni, hogy a Camponán belül hol lesz?

Az Electroworld helyén...?

 

 

FreedomTrail Creative Commons License 2012.10.22 0 0 52
Csak Számoló Nyikk Creative Commons License 2012.10.02 0 0 51

Ott mutatják majd be az 0rbán akárhanyadik születésnapjára érkezett ajándékokat.

Előzmény: linfury (48)
FreedomTrail Creative Commons License 2012.10.02 0 0 50

Mai hír a FIZINFO-ról:

 

 

Kedves Kollégák!

 

Lassan rendeződik a Csodák Palotájának helyzete: a Camponába költözik, és remélhetőleg november elejétől már működni fog ott.

 

Két friss, idevágó hír az internetről:

http://index.hu/video/2012/09/30/csodak_palotaja/

http://nol.hu/tud-tech/camponaba_megy_a_csodak_palotaja

 

Kürti Jenő az ELFT főtitkára

Előzmény: linfury (48)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.27 0 0 49

Az Index cikke az edig megjelent cikkektől eltérően sok más szempontot is felvet. A többi zsurnál ezekkel nem foglalkozott...

 

Érdekes módon az érintetteknek nem akaródzik nyilatkozni...

linfury Creative Commons License 2012.09.27 0 0 48

Azt hallom most a rádióban, hogy jön ki hozzánk a Camponába ... Azt mondjuk nem látom, hogy hol fog elférni... és mire fogják használni az eddigi helyét a Millenárison?

Előzmény: inverz (46)
inverz Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46

Családi vállalkozás lesz a Csodák Palotájából?

A Millenárisról menniük kell, új helyszín nincs, a felmerülő megoldás pedig kivenné a szakemberek kezéből az irányítást. Tovább »

forrás: Index.hu

  ... talán megérne egy kis odafigyelést az illetékes kormányzati köröktől és háttér intézményeiktől ez a téma... hacsak nem valami mutyi van megint a háttérben... Tamás István... hmmm mintha hallottam volna már ezt a nevet...

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.08 0 0 45

Ez is FIZINFO hír:

 

Dr. Tamás István vagyok, a Csodák Palotája nonprofit Kft. egyik fenntartója. A Csopa még ebben az évben át fog költözni egy új helyre. Kérek mindenkit, bizzon a Csopa fenntartóiban és ügyvezetésében! Minden pánikkeltés rombolja a brandet!!! A Csopa eddig is sikeresen működött és ezután is üzemeltetni fogjuk a gyermekek és szüleik tudományos játszóházát. T.I.

AntonMohl Creative Commons License 2012.09.08 0 0 44

Ezt is a Fizinfo-ról hoztam ide:

 

= = = = = =

A Budapest Science Centre Alapítványt (BSCA) 1994-ben hozta létre az Eötvös Loránd Fizikai Társulat és a RUBIK Nemzetközi Alapítvány, a Magyar Tudományos Akadémia támogatásával, azzal a céllal, hogy létrehozzon egy "Csodák Palotája" nevet viselő interaktív tudományos játszóházat.

Előzmény: AntonMohl (43)
AntonMohl Creative Commons License 2012.09.08 0 0 43

A Fizinfo-ról hoztam ide:

 

...

A Csodák Palotája működtetője a Csodák Palotája Nonprofit Kft., amelynek tulajdonosai (zárójelben a tulajdonosi hányad):

 

- Budapest Science Centre Alapítvány (49%)

- Dr. Tamás István (49%)

- Rubik Ernő (2%)

 

A Csodák Palotájáról további információk (története, programjai, munkatársai) itt találhatók: http://www.csodakpalotaja.hu/

 

A Csodák Palotája 2005-től a Millenáris Park területén működik/működött. A Csodák Palotája Nonprofit Kft és a Millenáris Nonprofit Kft. közötti legutóbbi szerződés (ezt 2011. novemberében kötötték) 2012. szeptember 30-án lejár. Bár a két Kft. között hónapok óta folytak tárgyalások, ennek ellenére nem sikerült új szerződést kötni. Noha engem pár napja a Millenáris még azzal hitegetett, hogy nem nulla a valószínűsége egy új szerződés megkötésének, a legújabb fejlemények szerint ez a valószínűség most már nullának vehető.

 

De! Tamás Istvánhoz hasonlóan én is arra kérek mindenkit, hogy ne keltsünk pánikot. A CsoPa szeptember 30-ig zavartalanul fog működni. Egyebek között szeptember 29-én itt lesz a Science on Stage (SonS) nemzetközi tanári konferencia hazai válogatója is. A tulajdonosok mindent elkövetnek, hogy szeptember 30-a után a lehető legrövidebb időn belül újból látogatható legyen a Csodák Palotája egy alkalmas új helyen. Jelenleg reményteli tárgyalások folynak ebben az ügyben.

 

Kürti Jenő az ELFT főtitkára

FreedomTrail Creative Commons License 2012.09.08 0 0 42

Melyik lap?

Előzmény: Nero Bianco (41)
Nero Bianco Creative Commons License 2012.09.05 0 0 41

"A lap meg nem erősített információkra hivatkozva azt írja, hogy a Csodák Palotájának kiköltöztetése mögött az áll, hogy egy jobb kapcsolatokkal rendelkező vállalkozás nézte ki magának az épületet. A lap megkérdezte az ügyről a Millenáris állami kézben lévő üzemeltetőjét, ám a nonprofit kft. elhárította a megkeresést.  "

 

Alex Raps Creative Commons License 2012.09.05 0 0 40

Ezen a történeten is tökéletesen látszik a magyar bürokráciát átható agytalan szervezetlenség.

Előzmény: Nero Bianco (26)
emelkedés Creative Commons License 2012.09.03 0 0 39

Rettegnek is ettől a dátumtól a ballikak. :-)

Előzmény: VI. Uj Lanovka (38)
VI. Uj Lanovka Creative Commons License 2012.09.03 0 0 38

Hogy ki a kisebbség meg ki a többség, az majd 2014 májusában fog eldőlni...

Előzmény: emelkedés (37)
emelkedés Creative Commons License 2012.09.03 0 0 37

Örülök, hogy megismertem az elenyésző kisebbség véleményét is :-)

Előzmény: Nero Bianco (27)
y1 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 36

De azért a keresztlánynak tetszett, nem? Egy begyöpösödött felnőtt véleménye másodlagos. (Meg ne sértődj - én is gyöpi vok.)

Előzmény: midnight coder (4)
podhorsky Creative Commons License 2012.09.03 0 0 35

"A Csodák Palotájába, a névhez illően, végre valódi csodák kerülhetnek. A posztkommunista, ateista korszak lezárultával eltávolítjuk az unalmas, elemista fizikaórákra való eszközöket, hogy azok átadhassák helyüket a valódi csodáknak. A keresztény magyar ifjúság végre Budapesten is megcsodálhatja a Könnyező Madonna szobrát és a villogó szívű Jézust."

 

(KDNP.hu. 2013.)

podhorsky Creative Commons License 2012.09.03 0 0 34

Sőt, ez a kutya a jövőbe lát, mert fél másodperccel az előtt kiugrik, hogy a prof. elkurjantja magát :)

 

Előzmény: AntonMohl (15)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.03 0 0 33

Még klubrádiós is van.

Előzmény: battila63 (30)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.02 0 0 31

Nálad a pont.

Pénz arra van, amire a kormány akarja hogy legyen.

Előzmény: Nero Bianco (27)
battila63 Creative Commons License 2012.09.02 0 0 30

Nincs a CSOPA-nál valami balos összefüggés, mer akkor minden érthető.

Baloldali csopa nem csopa.

FreedomTrail Creative Commons License 2012.09.02 0 0 29

"Egy állandó kiállításnál azért az a minimum, hogy a szerződés lejárta előtt egy évvel szólni kéne, hogy nem leszen megújítva a bérlet.

Azt azért a millenáris vezetőinek is tudnia kéne, hogy egy ilyen kiállítást lebontani és felépíteni nem 3 nap, és nem 1000 forint a költség."

 

 

Egyetértek.

Előzmény: Nero Bianco (26)
Nero Bianco Creative Commons License 2012.09.02 0 0 27

"Tudomásul kell vennünk, hogy egy szegény, lepukkadt ország lettünk, tele adóssággal és minimális erőforrással."

 

Ahhoz képest meg urizálunk, mol-t veszünk meg e-on-t, meg milliárdokat pazarlunk focira meg kormányseggnyalásra, meg semmiresejó konzultációkra, meg százezrekkel ajándékozzuk meg a milliós jövedelműeket, meg minden csókosnak annyi pénz megy, hogy fürdenek benne.

 

Bár a fidesz kétségkívül lerohasztotta az országot amennyire csak tudta.

 

Előzmény: emelkedés (23)
Nero Bianco Creative Commons License 2012.09.02 0 0 26

"Ha szerződés szerint jár el a Millenáris, akkor csak magát okolhatja a CSOPA, ha szűk nekik a határidő."

 

"Az ELFT elnöksége - derült égből villámcsapásként - pár napja megtudta, hogy a Millenáris nem köt új szerződést a Csodák Palotájával"

 

Egy állandó kiállításnál azért az a minimum, hogy a szerződés lejárta előtt egy évvel szólni kéne, hogy nem leszen megújítva a bérlet.

Azt azért a millenáris vezetőinek is tudnia kéne, hogy egy ilyen kiállítást lebontani és felépíteni nem 3 nap, és nem 1000 forint a költség.

 

Előzmény: Törölt nick (21)
linfury Creative Commons License 2012.09.02 0 0 25

Ezt el is fogadnánk, ha nem látnánk ugyanakkor azt, hogy pl. stadionra, múzeumköltöztetésre van pénz .... 

Előzmény: emelkedés (23)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.02 0 0 24

Aki azt állítja, hogy színvonaltalan, netán gagyi a Palota, annak egy kis ízelítő:

 

 

http://videotorium.hu/hu/events/details/69,33_oras_Fizikashow

emelkedés Creative Commons License 2012.09.02 0 0 23

Erre próbáltam utalni. Tudomásul kell vennünk, hogy egy szegény, lepukkadt ország lettünk, tele adóssággal és minimális erőforrással.

 

Előzmény: Makkoscipo (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!