Keresés

Részletes keresés

kirka72 Creative Commons License 2019.05.02 0 0 35

Sziasztok! A tulajdonomban van egy EVIG kétsebességes ütvefúró, melyből sajnos hiányzik a fordulatszám szabályzó. Nosztalgia fúró a 60-as évekből. Ha tud valaki bármi módon segíteni, kérem tegye meg. Előre is köszönöm!

Fereeeeenc Creative Commons License 2019.01.20 0 0 34

Sziasztok! Használt már valaki zsiráf csiszolót???

Erdekelne durvább dolgok lecsiszolása miatt! Vastag festék réteg amit aztatassal nem lehet leszedni! 

Zsiráffal probálnám meg! 

egrisanyi Creative Commons License 2019.01.18 0 0 33

Üdv.mindenkinek!

Van egy CMI 230-as nagyflexem,és tönkrement a forgórész kommutátora!

Ha van valakinek felesleges,vagy tud valakit,aki javítja,hálás lennék érte ha értesítene!

Üdv:egrisanyi

hentesli61 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 32

Ez biztosan nem a nyolcvanas évekből származó régi Evig. A piros az igen,de a másik a hatvanas évek végi szerintem - apósomnak volt ilyen,még 1973-ban a munkahelyén selejtezéskor vette meg.Utána jöttek a nyakra szerelt markolattal ellátott gépek,előbb alumínium bilinccsel és fa markolattal,később műanyag bilnccsel és markolattal.

Előzmény: Riger (16)
markaron Creative Commons License 2017.11.18 0 0 31

Sziasztok! 

Festékszóró választáshoz kellene egy kis segítség. Nagy felületű szekrényt szeretnék vele festeni, van is hozzá akril zománc festékem és hozzá tartózó alapozó (Capacrly Haftprimer+Capacryl PU-Satin).  Nem szeretnék rossz festékszórót venni hozzá, amit esetleg eldugít, vagy rosszúl szórja. Milyen festékszórót ajánlotok hozzá? Kizárólag elektromos festékszoróra gondolok. pl: Wagner W550 vagy Wagner W 95, CMI 100 W. Ezek az egyszerűek jók akril zománc festékhez? Előre is köszi a válaszokat!

kutas leszek Creative Commons License 2016.12.25 0 0 30

Üdvözlök mindenkit!

Van valakinek tapasztalata, hogy a három típusú kézi körfűrész közül melyik lenne a legjobb választás

1:Bosch GKS 190

2:DEWALT DWE560K

3:Makita HS7601J

Válaszokat előre is köszönöm!

AteszX16SZR Creative Commons License 2014.11.15 0 0 29

Szép hétvégét!

A következő kérdésben kérném a segítségeteket. Egy boltban találtam 11.900 Ft-os áron (akciós, egyébként 26.000 Ft) Workers Best márkájú 14.4 V-os Li-Ionos akksival fúró-csavarozót. Teljesen "otthoni" felhasználásra venném.  A kérdés a következő:

1) Van-e tapasztalata valakinek ezzel a szerszámmal kapcsolatban?

2) A használati utasításában az van leírva, hogy a töltés során a töltőfejen lévő piros és zöld lednek együtt világítani kell, majd feltöltött állapotban csak a zöld lednek szabad világítani. Ezzel szemben a valóság az (4 szerszám bolti kipróbálása során) hogy a töltőfejen a töltés kezdetekor nem világít együtt a két led, hanem csak a piros. Az ötödik szerszám kipróbálása során, amit haza is hoztam a töltés úgy kezdődött, ahogy a használati utasításban le van írva, csak az volt a bibi, hogy 24 óra folyamatos töltés után sem aludt el a piros led, ami elméletileg az akksi teljes töltöttségi szintjét jelezné. A boltban azt mondták, hogy a használati utasítás kínaiból lett fordítva és lehet, hogy rosszul, és valójában úgy működik a töltőfej, hogy a töltés kezdetekor csak a piros led világít, majd a teljes töltöttség elérésekor kezd világítani a zöld led is, együtt a pirossal.

Mi lehet az igazság? Van valakinek gyakorlati tapasztalata a leírtakkal kapcsolatban? Ajándékba venném, de így nem merem!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Pintértvissza Creative Commons License 2014.11.07 0 0 28

Hi! 

Nekem ipari -kék- flexsetem van, a kicsi kinai, a nagy meg made in rassa!!!

érdekes...

4 éve nyüstölöm, tökéletesek....

Előzmény: Riger (8)
szirmil Creative Commons License 2014.11.05 0 0 27

Üdv! Van egy Workzone WTS 125-ös sarokcsiszolónk, amelynek megsérült a kábele és szeretnénk kicserélni. Van 5 csavar, ami ránézésre összetartja, de miután ezt kiszedtük, akkor sem sikerült szétszedni a markolatot. Mi tartja még, szedett már szét valaki ilyet?

epszylon Creative Commons License 2014.07.17 0 0 26

A piros evig fúrógép esetleg eladó még ?, Én tulajdonképpen egy fodulatszabályzós kapcsolót keresnék, mert az enyémben ez tönkrement, előre is köszönöm a választ

vasútőrült Creative Commons License 2012.12.27 0 0 25

Szia!

Én már használtam ilyet, a fél lakást ezzel festettem ki. Jó volt. Kevesebb festék kell mint a hengerezéshez. saját tapasztalat alapján kell a festéket higítani mert mindegyik mást arányt kíván. Tény, hoyg hangos a gép, és rohadt forró tud lenni. Mindent jól le kell takarni amit nem akarsz festeni. nyáron melegben festettem, kb 2 óra múlva teljesen száraz volt a fal.  

Előzmény: nimrod50 (24)
nimrod50 Creative Commons License 2012.12.16 0 0 24

Üdv mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni Paint Zoom festékszóróról! kinek milyen tapasztalata van vele kapcsolatban?

Nekem falfestésre kellene, milyen festékeket lehet vele festeni.egyáltalán érdmes-e venni erre a célra?

Válaszokat előre is köszönöm.

Nimród 50.

mt6699 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 23
Sziasztok
Vki tudna nekem segíteni?
Egy elktromos sokkolót kellene
össze raknom,de nem igazán értek
hozzá:S
Kínai kis vacak elemlámpa....Ha vki
még ma délelöt segit megcsinálni
az kap cserébe egy vodafone 845
(zsebkopott) Androidos rootolt
mobilt
Elöre is köszi
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.18 0 0 22

Kedves olvasók! Témákat szíveskedjetek feldobni!!

GPS Creative Commons License 2012.08.29 0 0 21

Áhh, sajnos nem garis - még akkor sem, ha valóban extrém kevés üzemóra van is a Lidl-is gépben.

Ugyanis ezt második flexnek vettem - olyan feladatokra, ahova valóban szükség van a vario-fordulatszámra.

Így hát keveset használtam.

Egyébként, a fotón látható, 125 mm-es, 900 W-os gépet használom szinte napi gyakorisággal

Ezt biztos sokan felismerik, hogy ez bizony a másik "világmárkától" való, vagyis a Tesco-tól :-)))

Ráadásul akciósan 3.990-ért (igaz, vagy 4 éve volt ennyi - de ez már akkor is jó árnak számított).

Na ez az a gép, amiről csak jót mondhatok. Ez komoly:

Kicsi... de mégis van "nyele", az ereje tökéletesen megfelel a méretének, és még sokéves használat után is nulla a lötyögése a tengelynek...pontosabban: ma is újszerű állapotban van.

Javarészt 1 mm-es tárcsával használom, főleg pipere-munkákra - pl. az önzáró anya koronája mentén, (szintre) levágni egy-egy túllógó 6...10-es inox csavarvéget (úgy, hogy ne sértsem meg az anya koronáját, de még a benne lévő műanyag is ép maradjon) - de nagyon sok aluminium szelvényt-idomot-lemezt is vágtam vele, stb.

Sőt, egyszer ezzel szabdaltam fel a 8 mm-es járólapokat is egy terasz-járólapozás alkalmával (gyémánt-tárcsával) - mondjuk ez utóbbira nem vagyok túl büszke, mert nem arra való a gép.

És azt is röhögés nélkül átvászelte.

Tehát, ha valakinek (gép)lakatosi munkára kell flex (és nem mondjuk 80 méter vaskerítés leszabására-drótkefélésére) - akkor csak ajánlani tudom ezt a masinát.

Ha netán még kifog belőle a jeles áruházban - ugyanis már vagy 1 éve egy szálat sem láttam belőle. Utoljára 5.990-ért pocsékolták... mondjuk még annyit is busásan megér(ne).

Előzmény: Riger (19)
Lajkas Creative Commons License 2012.08.28 0 0 20

Ha garis szerviz vagy vissza a bolt. Itt a "gyártó" cég neve és elérhetősége.

http://www.kompernass.com/pages/index.php?page=1,0&lang=hu

E-mail: Dohm@Kompernass.de Dohm@Kompernass.de
Tel: 02327-301860 , 301861 , 301862, 301826 Tel: 02327-301860, 301861, 301862, 301826

Előzmény: GPS (18)
Riger Creative Commons License 2012.08.28 0 0 19

el kéne kezdeni szétszedni ( gondom erre gondoltál már magadtól is :) )

Vagy ha még garis, akkor visszavinni, árát visszakapni és vanni valami Made in Hungary-sat :)

Előzmény: GPS (18)
GPS Creative Commons License 2012.08.28 0 0 18

Üdvözlöm a társaságot.

Én egy ilyen masinának vagyok a boldogtalan tulajdonosa.

A "márkája" Parkside - ez a Lidl fűszerüzlet-lánc saját brandje :-)))

Hiába na: "Flexet csak őstermelőtől !!!".

Szóval ez 1.200 W-os (ez még hősugárzóban is tisztes power) - na de nem is ezért vettem meg, hanem inkább a fordulatszám-szabályzójáért - ami meglepően jól is működik.

(mondjuk a lágyindításától hülyét kapok - pláne pipere-munkáknál (pl. egy alu-hegesztés tisztázásánál), ahol itt-ott csak "pöccintgetni" kéne....ez meg minden indításnál eljátsza a kis műsorát - ha tudnám (és lehetne) azonnal kikötném belőle ezt az "extrát").

De nem is ez a fő bajom vele, hanem az, hogy nagyon kevés használat után, már úgy lóg a csapágya, hogy az (egyébként tökéletesen működő) gép már csak esetleg vaskerítés-drótkefélésre jó - de mondjuk 1 mm-es tárcsával vágásra: erőst felejtős.

KÉRDÉS(EK):

1) Ismeri-e valaki ezt a gépet?  (PWS1200a)

2) Tudja-e hogyan lehetne ebbe csapágyat cserélni?

3) Egyáltalán van-e az ilyenben (polgári értelemben vett) golyóscsapágy?

4) Ha van is benne (ami szinte kizárt, hogy 1-2 óra üzem után megadja magát)...akkor van-e benne olyan csapágyház, amibe érdemes lenne új csapágyat tenni?

Ha tud valaki-valamit erről, akkor kérem ne kíméljen - de hasonló tapasztalat is jól jöhet - még ha nem is egzakt ezzel a típussal van kapcsolatban.

.

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.24 0 0 17

A fekete ismerős. Sokan azért dobták ki mert megszédítette őket az 1000w meg nyugat majmolása....

Riger Creative Commons License 2012.08.24 0 0 16

tököm ebbe a buzeráns index fórumba, ha már kicist többet ír az ember, rögtön el akarja nyelni a hsz-t, vagy a képeket belőle brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

a képeket próbálom újra :

#2:

Riger Creative Commons License 2012.08.24 0 0 15

Ha már magyar ipar, talán egyesek emlékeznek a ceglédi Egyesült Villamosgépgyárra, az EVIG-re, akik több egyéb gép mellett, nagyon sikeres és máig is használható fúrógépeket gyártottak.

Nagyapám révén van nálam két EVIG fúró is, egy F10LK-f és egy másik nagyobb, minek a típusát nem ismerem, mert le van kopva az adattáblája, csak a beütött számok látszanak.

( szoci ipari gépek alapján feltételezem, hogy a számsor egy valamivéle sorozatszám, a különálló szám meg nagy valószínűséggel a gyártási éver utal, amijelen esetben 1988 lehet. )

Mindkettő hibátlanul működik :)

EVIG F10LK-f :

Az ismeretlen típus :

Az EVIG cég ma is létezik, bár nem kis fúrókat, hanem inkább nagy, ipari motorokat tervez és gyárt.

evig.hu

gergerg Creative Commons License 2012.08.23 0 0 14

Fúrógép stern 5600ft.

Előzmény: 1/87 (9)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.21 0 0 13

Tudjuk!!

Puskin mondta....

Előzmény: pollipop (12)
pollipop Creative Commons License 2012.08.20 0 0 12

Mint BOSCH dolgozó, támogatom. :)

Igaz, én Hatvanban az autó elektronikában tolom az ipart, de... :)

Amúgy "tele" vagyok zöld BOSCH cuccokkal (kivéve a pisztoly fúróm, az egy Black & Decker, kb. 15 éves és bizony az is hibátlan), otthoni barkácsra tökéletesek. Ha valaki nagyban játszik és BOSCH-ban gondolkodik, akkor a kék színt keresse, szinte örök darabok.

Előzmény: Riger (8)
Lajkas Creative Commons License 2012.08.20 0 0 11

Hali!

Infó olyan elektromos kéziszerszámokról amik ismeretlen márkajelzésünek tünnek nekünk. Ezek megtalálhatók a nagyáruházak polcain is és általában alacsony árfekvésüek.

Tool Portal >http://www.isc-gmbh.info/index.php?menuref=portal&action=setport&level1=5&chglng=en

Remélem hasznos lehet valakinek.

1/87 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 9

Hello!

Kis kézi fúró, csiszoló gépet tud valaki olcsón? (6-7-8 ezer ft alatt)

Köszi

1/87

Riger Creative Commons License 2012.08.19 0 2 8

Üdv a fórumtársaknak, az elektromos kisgépek tekintetében én arra hívnám fel a barkácsolók figyelmét, hogy a zöld színű, barkács kategóriás Bosch kisgépek nagy részén a Made in Hungary felírat található !

Miskolcon, Kőbányán, meg még talán máshol is van Bosch gyár, azt javaslom a kollégáknak, ha lehet próbáljanak meg az itthon gyártott készülékek közül választani!

Nekem van már egy dekopírfűrészem és egy szalagcsiszolóm, illetve pályázom én is egy körfűrészre, igaz az 20 ezer körül van, de inkább megadok érte annyit, ha tudok...

Ha kényelmetlen is, meg többe kerül is, akkor is ádozatot kell hoznunk a maradék iparunk és a magyar termelő ( !!! ) munkahelyek megtartása érdekében, mert ha hagynánk, hogy mindent már csak csínában gyártsanak, akkor mi itt ( meg egész európa stb... )  nem fogunk a kereskedelemből és egymás körbeszolgáltatásából megélni.

Remélem nem túl nagy hülyeség ez a szempont...

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 7

Obi-ban láttam LUX márkanevűt 2 éves garival. ???

Előzmény: gergerg (5)
gergerg Creative Commons License 2012.08.19 0 0 6

Én 9-ért vettem barkácsüzletben garanciával.

Előzmény: gergerg (5)
gergerg Creative Commons License 2012.08.19 0 0 5

Kézikörfűrészből az olcsók közül az Extol vállt be, nagyon sok széldeszkát vagdostam föl vele, tavaly meg egy rakás térkövet meg térkőszegélyt. Ekkor kibukott az egyik csapágya, amit párszáz forintből kicseréltem, ezután megint használtam, de mivel trehány voltam és az első csapágyat nem cseréltem ki, az is kibukott és mivel rágni kezdett, másodpercek alatt elnyalta a tengelyen a bordázást. Odafigyelve a csapágyra, szerintem egy háztartásban örökös.

Előzmény: Törölt nick (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!