Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.29 0 0 1791

Igaz.

 

Amennyire én tudom, a kettős állampolgárságnak nincs (kettős) kötelezettsége, csak a kétoldalú, úgy értem dupla hasznokat lehet belőle húzni.

Látjuk is, mennyire. 

 

Így, persze jó buli.

Ezt a változatot, hogy "mindig ott forgolódom, ahol több hasznot remélhetek", nem lenne szabad fenntartani: Nekünk, adófizetőknek kerül ez feleslegesen sok pénzünkbe. 

Előzmény: podhorsky (1784)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.29 0 0 1790

És még mennyi egyebet a szenvedélyükön kívül. :-)

Előzmény: podhorsky (1778)
Dunit Creative Commons License 2012.09.26 0 0 1789

 Így van . Tiszta pénzpocsékolás amit művelnek ittaz olimponok körül !

 tehát semmit !!

Előzmény: hazátlanproli (1786)
vámház Creative Commons License 2012.09.26 0 0 1788

A sportolók nagytöbsége annyira képes, hogy a túlértékelt teljesítményük jutalmaként kapott pénzből nyit egy kocsmát... Az eredményesebbek egy esetleg egy éttermet :)

Előzmény: hazátlanproli (1786)
hazátlanproli Creative Commons License 2012.09.26 0 0 1787

Anyagilag támogassuk a szrb élsportot!!!

Előzmény: podhorsky (1784)
hazátlanproli Creative Commons License 2012.09.26 0 0 1786

Én semmit sem fizetnék. Ha szeretnek úszni, futni és ugrani, akkor csinálják, ha nincs hozzá kedvük hagyják abba.

 

Bár ez is sérti a sport szleemét, különösen az olimpiai szellemet, de egye fene, támogassák a felkészülést (ingyen belépő a sporttelepre, mez és egyéb felszerelés, fedezzék a versenyeken való részvétel költségeit, s kapjanak minimális jövedelempótló támogatást, ha a sport miatt kiesnek a munkából. Na de ez a max. Az eredményért pénzt kapni, ez a sport megcsúfolásának a csúcsa.

 

Aki meg úgy érzi, hogy a teljesítményét meg kell fizetni, az sport helyett valami hasznosabb tevékenységbe kezdjen. (Már ha képes rá.) Például ha feltalál egy gazdaságos, környezetkímélő alternatív energia termelési módot, s abból jelentős haszon származik, akkor nem sajnálom tőle, ha részesül a haszonból. Na de egy alapjában véve értelmetlen tevékenységben elért sikerért?

Quintus omnibus Creative Commons License 2012.09.26 0 0 1785

jó egy hülye állat ország ez a mienk

Előzmény: Törölt nick (1777)
podhorsky Creative Commons License 2012.09.26 0 0 1784

http://www.origo.hu/sport/egyeb/kajak-kenu/20120926-janics-szerbiaban-is-megkapna-a-magyar-olimpiai-jaradekot.html

 

Janics Szerbiában is megkapná a magyar olimpiai járadékot.

 

A kettős állampolgárság diszkét bája.

T.Tanácsos Creative Commons License 2012.09.26 0 0 1783

Majd Viktor/GiróSzász megmagyarázza!

Előzmény: Törölt nick (1777)
podhorsky Creative Commons License 2012.09.26 0 0 1779

Innen is látszik, hogy az élsport az showbusiness.

 

Előzmény: Törölt nick (1777)
podhorsky Creative Commons License 2012.09.26 0 0 1778

Egyetértek. Én más örömforrást is tudok találni az életben mint hogy azt nézzem a tévében, hány másodperc alatt ússza át a medencét nyolc fickó. (Pl. átúszom én, és örülök ha javítottam 1 másodpercet.)

 

Kalapot emelek a teljesítményük előtt, de ne én fizessem az ő szenvedélyük árát!

 

Előzmény: Törölt nick (1775)
Gép-ész Creative Commons License 2012.09.07 0 0 1772

Én amúgy egyetértek azzal, amit írsz, csak ilyenkor mindig eszembe jutnak különféle dolgok, most például éppen tök véletlenül Vitézy Dávid jutott eszembe, aki 4 év alatt irodával, titkárnővel, autóval, munkabérrel, prémiummal, satöbbivel kábé annyiba lehet, mint az aranyérmeseink en bloc. És százával lehetne még sorolni. Szóval érted, ha már el akarom venni valakitől, akkor az olimpikonok inkább a lista végén lesznek és nem az elején, mert ők legalább tényleg valódi teljesítményt produkálnak, még ha a dolog hasznosságáról lehet is vitatkozni.

Előzmény: Törölt nick (1754)
podhorsky Creative Commons License 2012.09.07 0 0 1770

Neked nem. De majd ha levágja a villamos a lábadat, akkor megtanulod értékelni.

 

Előzmény: Törölt nick (1767)
HierroF1 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 1769

Kevesebbet fognak kapni, mint az olimpiai helyezettek, bár többet, mint annak 50%-a...

 

Ez annyiban is kellemetlen lesz a mostani kormányra nézve, hogy 2004-ben és 2008-ban ugyannyit adtak.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.04 0 0 1768

A paraolimpikonok edzői is megkapják a járadékot,bár csak 45 éves koruk után életük végéig,és az éremért járó járadék 50 %-át .

De halmozható bizonyos esetekben ...

Előzmény: podhorsky (1766)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.04 0 0 1767

Nem, mert nem ér ua. az a teljesítmény azért.

Előzmény: podhorsky (1766)
podhorsky Creative Commons License 2012.09.04 0 0 1766

És miért ne kapnák meg a paralimpikonok ugyanazt a pénzt?

Mert kevesebben nézik őket a tévében?

 

Mondom én: Showbusiness, közpénzből.

Előzmény: Törölt nick (1765)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.04 0 0 1765

Nincs kedvem visszaolvasni, biztos volt már, de amellett sem lehet szó nélkül elmenni, hogy a Gyurcsány-érában pl. a paralimpikonok megkapták ua. a pénzdíjat,mint a rendes olimpikonok az abszolut PC jegyében.
Így jött össze S. T.-nek valami 100 millió forint,ami egyébiránt magasabb összeg lett,mint néhány sportágra szánt teljes állami keret.
Az se volt semmi.

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.31 0 0 1764

Bruttó.

 

Előzmény: Törölt nick (1762)
DMA Creative Commons License 2012.08.31 0 0 1763

Ezzel nincs baj, sportoljon aki akar, de ezek a fizetések ne közpénzből kerüljenek kifizetésre. Ha egy cégnek megéri szponzorálni, lelke rajta, tegye. Én nem akarom szponzorálni. (tudom, így is fogom: a cég szolgáltatásainak igénybevételekor ezért is fizetek. És ezért borsózik a hátam mikor kikerülhetetlen szolgáltatók reklámozzák, hogy arany, meg gyémánt fokozatúak..)

 

Előzmény: Törölt nick (1762)
podhorsky Creative Commons License 2012.08.31 0 0 1761

Jé, még a végén elmegy ez a topik 2000-ig! Nem gondoltam volna.

 

Én még mindig nem szponzorálnám közpénzből a showbusinesst.

 

Olvasom, Lance Armstrongtól elveszik az ÖSSZES Tour de France aranyát, kokszolás miatt. Micsoda képmutatás! Ezek azt a látszatot akarják kelteni, hogy a többi versenyző nem kokszol? Nevetséges. Aki nem kokszol, az az élmezőny közelébe se jut.

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1760

Elhiszed, hogy már a mostaniakat sem (tudná legtöbbünk felsorolni). Mondjuk az érmeseket, mindet. :-)

 

Nem akkora szegénységi bizonyítvány, ha egy hónap elteltével (Olimpia után) nem tudod mindegyikük nevét kapásból, mert esetleg korábban sem nagyon sokat hallottad.

 

Van ilyen.

Elmúlnak az ünnepnapok és az adófizetőnek van nagyobb gondja, mint fejben tartani, mondjuk 15 nevet (vagy mennyit is?)

Előzmény: Törölt nick (1758)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1759

Elhiszed, hogy már a mostaniakat sem (tudná legtöbbünk felsorolni). Mondjuk az érmeseket, mindet. :-)

 

Nem akkora szegénységi bizonítvány, ha egy hónap elteltével (Olimpia után) nem tudod mindegyikük nevét kapásból, mert esetleg korábban sem nagyon sokat hallottad.

 

Van ilyen.

Elmúlnak az ünnepnapok és az adófizetőnek van nagyobb gondja, mint fejben tartani, mondjuk 15 nevet (vagy mennyit is?)

Előzmény: Törölt nick (1758)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1758

Szinte minden kérdésedre nem a válaszom .

 

állami pénzen,havi 200 ezer nettórért sportoló fiatalt nem kell ilyen gavallérosan díjazni,35 éves korától életjáradékban részesíteni ....

 

A szerencsétlen paraolimpikokat meg már nem is írom .

1000 olimpiaijáradékosunk van már,aki ugye 35 felett jár,a legzsugább itt hemzsegő idióták sem tudnák a tizedét fejből felsorolni ....

Előzmény: Törölt nick (1754)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1757

Miért is nem csodálkozom ezen a demagógián.... :-DDDDD

 

 

Előzmény: Törölt nick (1756)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1756

Nem baj a legszegényebbek segélyén sikerült megpórolni ezt a pénzt-

 

Valamelyi filmcsillag azt nyilatkozta, hogy hírnebe miatt számos dolgot kap ingyen pedig nincs is rászorulva.

Szal igazságtalan ez az élet.

Előzmény: Törölt nick (1754)
dzsonivir Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1755
Előzmény: Törölt nick (1754)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1754

Ugyanez a helyzet egy csomó egyébbel is.

 

Ezen a topic-on arról beszélgetünk, hogy kell-e az adófizetőnek "válságban!!!", HITELBŐL, ilyen elszegényedés közben JUALMAZNI az olimpiai helyezetteket  - hányadik helyezettig? - és mennyivel.

Azaz, mennyivel támogassa az adófizető azokat a sporttolókat, akik már eddig/ a Londoni Olimpiáig is az ő pénzükből, az ő támogatásukból jutottak.

Egyáltalán szorul-e támogatásra egy fiatal, élterős ember?

Kötelező-e a JUTALOM?

Ki kötelezhet kit, és mennyire?

A beszélgetés kezdete óta jóváhagytak egy, a korábbi többszörösét erdményező jutalmazási rendszert, amelynek eredményeként olimpiai bajnokonként olyan összegek kerülnek kifizetésre, amelyet az átlag adófizető garantáltan nem keres egész életében.

 

Tehát, ki is szorul támogatásra?

Miért nem az rendel, aki fizet?

Ha az adófizető pénzéből megy, akkor vajon ki akaszthatja ezt a terhet is a nyakába? Vajon, meddig etikus jutalmakat fizetni abból a pénzből, amit az adófizető úgy koplal meg?

Előzmény: Törölt nick (1753)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1753

Érdekes ez az opera dolog .

Sokan természetes szükségletnek tekintik,hogy az operakedvelő minden egyes előadáslátogatását az adófizetők 10 ezer forinttal támogassák ...

Előzmény: K R Ó N I K Á S (1752)
K R Ó N I K Á S Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1752

"Opera bezár, mert támogatás nélkül nem marad fenn. Ybl Miklós egyik legszebb művét eldózeroljuk,"

 

Hajdanában Ybl megépítette. Rendben. És miből tartották fenn? Már mint anno.

 

Ha ennyi színházat nem tudnak eltartani a nézők, hát legyen kevesebb. Feltehetően ugyanaz a színház alkalmas prózai és zenés dabokra is. Legyen kevesebb magánénekes és színész, stb.

Előzmény: gitana19 (1702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!