Keresés

Részletes keresés

BNSfoto Creative Commons License 2016.10.28 0 0 1434

Gossen Sixtomat F2 (multiblitz felirattal) új állapotban 50e.

S/n 9B48526

  

 

csergyuri@gmail.com

black56 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 1433

Várja új gazdáját a képen látható RZ 67 ProII szett, váz (3472), 4.5/50 (28635), 4.5/210 APO (10402),

4.5/250 (10445), AE prizma (103046), 6x7 és 6x4.5 kazetta, No1 közgyűrű, alutáska, email nyilvános.

Ára 320efFt

300eoss Creative Commons License 2016.10.03 0 0 1432

Köszi, épp be tudtam szerezni egyet a szokásos ebay ártól jóval olcsóbban. Még nem jött meg, remélem van benne üveg :)

A licitektől általában tartózkodom, de ha ez a hír 2 nappal hamarabb jön, biztos rámegyek. 

Ha megjön, talán eladom a 70/2.8-as 645-ös obit, de elkótyavetyélni nem akarom, mert néha azért használom.

A nex6-os kitet vinnék inkább, azt tényleg nem használom...

Előzmény: 4557 (1431)
4557 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 1431

tegnap tettek fel licitre egy szépet a sógorék (50 shift)

ha jól emlékszem elég rég keresel ilyet, de ha ragaszkodsz a személyes vételhez te tudod

az is lehet hogy ezt egy bolt árulja, és át lehet ruccanni a szomszédba megnézni mielőtt teszel rá ha ilyesmi miatt nem vettél még ebayről

29 napos licit ha jól emlékszem de gondolom megtalálod

Előzmény: 300eoss (1430)
300eoss Creative Commons License 2016.09.29 0 0 1430

Mamiya 645-re keresek 50mm shift obit.

Mamiya RB-re kínálok 65mm obit.

BNSfoto Creative Commons License 2016.09.01 0 0 1429

645 AF-hez vennék vagy bérelnék kipróbálásra insertet. bármilyen megoldás érdekel!

BNSfoto Creative Commons License 2016.08.29 0 0 1428

na pl erről kéne egyet nagyítani, esélyes hogy pont ott leszel ;-)

Előzmény: Törölt nick (1427)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.27 0 0 1427

Azért egy jó képhez elég jó volt! Ha létezik papíron is, ne feledd mutatni!

Előzmény: BNSfoto (1422)
BNSfoto Creative Commons License 2016.08.02 0 0 1426

Nem véletlenül lett az rb meg a hassy a műtermi fotózás standardja.

 

Fényképezni bármivel lehet, de rohadt kényelmetlen egy idő után lekapcsolgatni a villanyt. 

Előzmény: BUSZNYI (1425)
BUSZNYI Creative Commons License 2016.08.02 0 0 1425

Akkor neked is az volt vele a bajod mint nekem. 

Én pont ez miatt szentségeltem mikor használni próbáltam. És bizony variálni kellett.

Előzmény: BNSfoto (1424)
BNSfoto Creative Commons License 2016.08.02 0 0 1424

Köszi, fészen van kint egyelőre. 

A 60-ad vakuszinkron.

Előzmény: BUSZNYI (1423)
BUSZNYI Creative Commons License 2016.08.02 0 0 1423

Ezt a képet valahol már láttam a neten és oda akartam írni, hogy igen kellemesre sikerült.

Mi nem tetszett a 645 gépben?

Előzmény: BNSfoto (1422)
BNSfoto Creative Commons License 2016.08.02 0 0 1422

645PRO TL, 3.5/150, Tmax400, Xtol 1:1, Epson V750.

Már rég elő kellett volna hívnom, némelyik képen átütöttek a számok a védőtekercsről...

 

Végülis olyan lett amilyet szerettem volna, ezzel együtt azt mondom, hogy nem igazán műtermi gép. Ebben egész biztosan jobb az RB, RZ. 

 

 

Viszont a Press 5.6/150-e nem igazán jön be. Még futok vele pár kört, esetleg kipróbálom Karcsiét, de a 2m-es közelpont nem tetszik.

4557 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 1421

abszolút OFF

 

lapos itt a hangulat

azt hittem ebben a jó időben mindenki az ebayt meg a fórumokat nézi

na mindegy

kíváncsian rákerestem a Priaposra, elhatároztam hogy veszek majd pesten egy új kiadású kötetet, elvégre nekem nincs meg, csak a tesómnak a régi

megdöbbenve láttam hogy összekeverik a "Weöres Sándor titkai" című könyvben közzétett, valóban a feleségéhez írott versekkel

a 2 kurvára nem ugyanaz, kicsit hasonló a téma, de még átfedés sincs 

a Priaposban jobbak vannak :-)

Weöres Sándorból írtam a valódi szakdolgozatomat, az RH8-as kazin érdemes velem vitázni, ezen nem, bocs, vagy akkor nagyon-nagyon készülj fel....

de beszéljen helyettem a nagymester: (valós füzet reprint kiadása van lefényképezve, nem az eredeti- de a nagymester gyermeteg kézírásával...)

remélem olvasható lesz , jó szórakozást!

ha valakinek az lenne a legnagyobb problémája, hogy ennek kapcsán szerzői vagy egyéb jogokra hivatkozzon...

úgy azt az embert teljes szívből sajnálom így vasárnap délután...

de még hétfőn is :-)

 

 

4557 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 1420

nem tudom mi számít réginek (Graflex kazi)

a 6x6-ost tekerősen kell továbbítani

van 2 RH8-asom, azok gyorsfelhúzósak de azok se szűzlányok

mind rámegy az RB-re, de a 6x8-asokat nem használom hozzá mert nem olyan az Rb vázam (igazából még ki se próbáltam őket, de asszem jók lesznek mert megszereltem egy kurvanagy késsel ami nem volt jó :-))

az rh8-asok főleg sinarral szerepelnek majd adapterrel, illetve a fagépemhez csináltatok majd egy fagép-sinar adaptert, és akkor azzal is

 

Vonnegut jó fiú volt

 

főleg a macskabölcső meg a szuperjég

rosszat még nem olvastam tőle

pár éve egy antikváriumban megvolt egy csomó könyve, akkor még nem voltak ezek újranyomva, igazi kincsek voltak

mindet megvettem aztán kölcsönadtam :-)

én már olvastam őket előtte is, csak "meglegyen"

persze hogy nem kaptam vissza, de ez + visszajelzés

hova is rakosgatnám?

 

mi az a slider? milyen kereső nem fér el és hol? milyen kereső nem fér az Rb kazi mellé?

 

tarzan nem érteni sápadtarcú mit mondja 

 

Előzmény: foveon (1417)
4557 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 1419

40951 a 180-as száma

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.07.15 0 0 1418

Ki funegut szereti rossz ember nem lehet.

 

Isten, ember, fulbe sugo ordog, nagy tudasu Becsi, de meg Iteloszek sem vagyok, a 180-asnak megsem latom a szeriaszamat. mosoly

Előzmény: 4557 (1416)
foveon Creative Commons License 2016.07.15 0 0 1417

a regi graflex kazik kompatibilisek az rb-vel, es forditva, ha valamire graflex megy akkor arra ra lehet izgatni az rb kazikat, mas kerdes hogy ahol a graflex kazi elfer ott nem biztos hogy a mami is el fog az joval nagyobb oldal iranyba. pl a sliderekre felmegy az rb kazi ami egy nagy csabero csak akkor eselyes hogy a kereso nem fer fel melle.

 

Előzmény: 4557 (1416)
4557 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 1416

Eladó Mamiya RB67-hez:

 

Mamiya Sekor C 4,5/180, gumi napellenző, első-hátsó kupak, szép is és jó is, a frontlencse köré vésett 180-as feliratban van némi esztétikai hiba -mintha valaki belekarcolt volna az 1-es számba. Az üveg és a blende, meg a zár hibátlan. Eladás oka: Inkább a 140-es makrót használom mióta az is van. RZ-vel is működik állítólag, de máshol van a végtelen (megvan vele, az RZ laposabb/rövidebb kicsit) Ára 25000Ft, alkudható (24999-ig :-). Útban van és nem használom.

 

Mamiya RB67 régifajta 645-ös kazetta

Nem tökéletes, de kicsit se. Nyugdíjas Mamiya szerelő 2x cserélt benne szivacsokat, így is megy bele fény ha nem továbbítom rögtön a filmet, és rásüt a nap. Nincs kedvem tovább vacakolni vele meg tesztelgetni-2 éve rakosgatom. (A 2. rossz film után vettem egy másik –újabb SD szögletes-645-ös kazit ) A továbbítás tökéletes, kinézetre tökéletes, a szivacsozás is KINÉZETRE tökéletes, de mivel úgyse jó, beletettem egy kicsit girbegurba síbert, amit amúgy egy tökéletesen működő másik 645 kaziból szedtem ki, tehát nem amiatt ereszt fényt. Cserélhető is bármi fölösleges vacakra hasonló értékben, vagy pedig 5000Ft az ára. Ha nem kell így se senkinek, szeptemberben 1 korsó Guinness lesz az ára (+ lélekemelő beszélgetés).

 

Graflex 22 régifajta tekerős (6x6) rollkazi, Mamiya RB67-re.

OFF _Reámegyen! –Múltkor a Soós Bandi csak nézett, hogy a Graflex RH8 rámegy az RB-re?- kicsit büszke voltam, hogy újat mutattam a Soósnak. Na nem baj, nem bízom el magam. Régen, réges régen  –állítólag- voltak a királyoknak meg a császároknak beépített embereik, akik egy nagyobb díszes felvonulás közben azt suttogták a király fülébe: „Te senki vagy és semmi vagy- csak megtévesztés az aranypalást- az ördög itt jár körbe körülötted, és ha elhiszed ezt akkor el is nyel! Az ördög folyton körüljár és azt nézi kit nyelhet el!”

Ilyen volt a középkor fényképezőgép nélkül, durva, mi???

ON_ Ez se tökéletes. Viszont nem enged be semmi fényt, cserébe számomra kiszámíthatatlan módon egymásra húzza kicsit a képeket, gyakran. Mondanám, hogy inkább 645-ösnek kell komponálni, ha biztos akar lenni az ember. Ezt se nagyon használom. Szintén lehet bármire csere ami nekem tetszik, vagy 5000HUF.

 

Adásvételi szerződést kreatívan írhatunk. Nekem ellenőrizte a ’15-ös papírjaimat a nav, és nem volt ezzel semmi gond. Tudok róla NAV igazolást hozni :-DDD

 

Az említett rollkazik pillanatnyilag pesten vannak, a 180-as Badacsonyban. Jövő hét első felében pesten leszek, de akkor szólni kell vasárnap estig ha valakit a 180-as érdekel pesten.

simonyizsolt kukac gémélpontkom

illetve van telefonom is, de most nem jut szembe a száma

húsz…nemtudom

nyolcvanhét négyhetvennégy hétötvenhárom – ez frankó

OFF

Remélem nem követtem el súlyos stilisztikai hibákat, a pest p-vel direkt volt, csak a PESTI SRÁCOK-at írom nagy betűvel, már ami pestet illeti. (Hol voltak AKKOR 56-ban) a budai úrifiúk?) valamiért mindenki pesti srácokról beszél, talán nem véletlenül?

Nos, mindegy. Őszintén remélem hogy ócska kis nonprofit hirdetésembe nem fog belekötni sem a Rollei nevű ember, sem az ítélőszék, sem ember, sem Isten. (JHW)

Nem. Hiszem.

Legalábbis igyekszem elkerülni, -ahogy Vonnegutt mondta-: „a pontosvessző az irodalom hermafroditája….”

Illetve: sokáig zavart, már megszoktam: május körül a nagyformátum fórumban direkt csapdának írtam be a nagytudású bécsinek, hogy: Várkonyi Nándi dobta ki a szemétbe weöres sanyi lekvárosüveg (?) (elveszett az írás) c. kéziratát.

Igazából abban reménykedtem, hogy valaki tudja: Várkonyi nem lehetett Weöres mestere, mert a haverja volt. Így weöres nem mutathatott be neki semmiféle kéziratot úgy, mint a mesterének. Ergo Várkonyi nem dobhatta ki.

Fülep Lajos dobta ki a „lekvárosüveg” vagy hasonló című kéziratot.Örökre, sajnos.

Olvassátok a  PRIAPOS-t!!!!

De ezt a nagytudású 3sejtésű bécsinek kellett volna tudni…

Nos, nem számít.

Minden hülye hülye

Vagy ha nem hülye, lehet rá törekedni!!!

 

Merry Sorry Christmas!

 

https://www.youtube.com/watch?v=pcLBtRMiyxA

 

 

 

4557 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 1415

amikor a számlálón a szám félig bepirosodik, asszem az be szokott mikor ez a hülye hiba van

de utána a zárat nem oldja ki a zsineg úgyhogy mégse

azért szoktam multiba tenni a magazint és úgy próbálkozni amíg el nem bizonytalanodom, de általában üresek maradnak ezek a "bizonytalan " kockák

azt nem hinném hogy ferdén hagyom a magazint, annyira nem vagyok kapkodós

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (1410)
emyl Creative Commons License 2016.07.06 0 0 1414

ott sincs olcsóbban.. néztem..

Előzmény: BNSfoto (1413)
BNSfoto Creative Commons License 2016.07.06 0 0 1413

ha előbb eszünkbe jut, hozhattál volna Japánból...

Előzmény: emyl (1412)
emyl Creative Commons License 2016.07.06 0 0 1412

vagyunk ezzel így :)

 

nyilván tied az elsőbbség, Te szóltál előbb..

mindazonáltal ha megvan és jön be még egy ajánlat, passzold tovább pls :)

Előzmény: BNSfoto (1411)
BNSfoto Creative Commons License 2016.07.06 0 0 1411

Mamiya press 6x9-es katzzettát cserélnék 6x6-osra.

 

 

mail pls

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.07.05 0 0 1410

A magazinon egy piros potty jelzi, hogy exponaltal-e mar ra. Azt erdemes figyelni, illetve azt, hogy az a kis stift ki tud-e jonni. 

Az magazin nelkul is mukodik, bar nagyon gyorsan kiugrik, es vissza. Ha a magazin nincs "pozicioban", akkor nem tud beugrani a stift a magazinba, olyankor finoman meg kell mozgatni a magazint. 

Előzmény: 4557 (1409)
4557 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 1409

aha

akkor azért nem megy a zár mert azt hiszi hogy exponált a film vagy lent van a tükör?

legalább így sejtem hol kéne tisztogatni vagy valamit vacakolni

Előzmény: Rőth Sándor (1408)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.07.04 0 0 1408

Az a femes kattanas annak a kis stiftnek a beszapodasa, ami a kazettat "suti el" a szamlalot es a blokkolot, vagy minek hivjak azt a reteszt, ami megakadlyozza a veletlen egymasra fotozast. 

Előzmény: 4557 (1405)
BNSfoto Creative Commons License 2016.07.04 0 0 1407

sokadnick...

Előzmény: Gyula65 (1406)
Gyula65 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 1406

Biztos mondani akart valamit, vagy sem.

Titokzatos!

üdv!

Előzmény: -Minarik- (1404)
4557 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 1405

Az olyan hogy a felcsapásnál a plattyanás végén nincs az a fémes kis csattanás, csak plattyan, és utána a zsinór nem süti el a zárat -az hallatszik hogy ott nem történik semmi.

Mivel már ismerem, utána multiba szoktam tenni a kazettát és újra, csakhogy hajlamos ezt ismételni akárhányszor ha egyszer már félrement valami, és addigra magam se tudom lehet-e expó a kockán? Ha szétkapom és üresbe lövöm helyre szokott jönni, de addigra a bizonytalanság miatt már 2x továbbítottam.

Aztán -mivel arra gyanakszom hogy az exponálózsinór gyenge vagy az optikán a kis N/M kapcsoló túl sokat volt kifeszítve- minden expó után visszatekerem N-re, ezt viszont elfelejtem egyszercsak, és felcsapás nélkül exponálok egy hosszút, azt a biztonság kedvéért megismétlem. 

+ az esetleges eufória, amit már nem lehet a gépre fogni

nem baj, a filmiparnak jót tesz és ami Milo Minderbindernek jó, az mindenkinek jó

Előzmény: Rőth Sándor (1401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!