Keresés

Részletes keresés

bando53 Creative Commons License 1 napja 0 0 5743

Igen, megérkezett. A hétvégén megnézem, hogy melyik kis flintába lesz-e jó és privátban megírom.

Előzmény: .psp (5742)
.psp Creative Commons License 1 napja 0 0 5742

Megérkezett a rugó ?

Előzmény: bando53 (5713)
Babfaló Béla Creative Commons License 2 napja 0 0 5741

Igen, én is ezt használom. Legalább 29-30 menetet érdemes meghagyni belőle, mert valamennyit még összeül.

Flexszel tudod levágni, a fűrész nem fogja. Az utolsó rugómenetet gázláng felett fel kell izzítani, lapos fogóval összenyomni és hogyha kihűlt, merőlegesre köszörülni. Hogyha van lehetőséged, a felületet polírozni. Olyan legyen, mint gyárilag volt.

Előzmény: jomoci (5738)
Babfaló Béla Creative Commons License 2 napja 0 0 5740

Azért túlságosan sem érdemes gyengíteni. A Gamo rugó a dinamikus terhelés hatására veszíteni fog még az energiájából, ha nem is sokat. Ezt is figyelembe kell venni. Nehogy elszabd, mert akkor használhatatlan lesz.

Inkább rakd össze így és 1-2 doboz lövedék után gondold újra.

Előzmény: jomoci (5737)
Babfaló Béla Creative Commons License 2 napja 0 0 5739

Hogyha csak ennyire ült össze, akkor az még az eredeti Fég rugó. Ilyennel szerelték a gyárban. Tovább már nem ül össze, kár cserélni. Ebben az állapotában 6-6,5J lehet a csőtorkolati energia. Szerelték szimpla és dupla rugóval is. Dupla rugóval még sok éves használatot követően is 8J körüli.

Rugóvezető nem hiányzik belőle?

Előzmény: jomoci (5736)
jomoci Creative Commons License 2 napja 0 0 5738

A gamo 19,7 átmérővel jó lehet bele? Ezt az adatot egy FJátékbolt honlapján olvastam.

Előzmény: Babfaló Béla (5734)
jomoci Creative Commons License 2 napja 0 0 5737

Lehet, hogy 3 menetnél kevesebb is elég lesz, "ifjúsági felhasználás" céljára kicsit gyengébb/könnyebb felhúzású jó lenne.

Előzmény: Babfaló Béla (5735)
jomoci Creative Commons License 2 napja 0 0 5736

Kösz a választ, segítség ez is. Azóta olvasgattam még a témában. Ami benne volt, 43 menet, és 280 helyett 258 mm. Valószínű, hogy egy nagyobb puskába való, de már 22 mm-t összeült rugó. Gondolnám, hogy ebbe a kis jószágba ennél rövidebb való, az előző 5-6 menetet lóg ki. Lapolást olyan könnyű csinálni? Lehet, hogy ha más nem lesz, akkor ezt tenném.

Előzmény: Babfaló Béla (5732)
Babfaló Béla Creative Commons License 2 napja 0 1 5735

Hogyha rugót cserélsz, dugattyú tömítést is ajánlatos ezzel egyidejűleg. Itt a fórumon több fórumtárs is készít jó minőségű bőr tömítést.

Babfaló Béla Creative Commons License 2 napja 0 0 5734
Babfaló Béla Creative Commons License 2 napja 0 0 5733
Babfaló Béla Creative Commons License 2 napja 0 0 5732

Az nem jó, ami benne volt? Fég rugót már évtizedek óta nem lehet kapni, csak annak mintájára gyártott, hitvány, használhatatlan vackot, ami néhány lövés után összeül.

Hogyha mindenképpen újat akarsz bele, akkor a Gamo rugót ajánlom. Levágsz belőle néhány menetet és visszalapolod. Akkorára hagyd, hogy 3 menetnyi látszódjon ki összenyomás előtt. A rugóvezetőt ne felejtsd ki!

Előzmény: jomoci (5731)
jomoci Creative Commons License 2 napja 0 0 5731

Ha a menetszámot és a menetemelkedést tudná valaki, valószínűleg az is elég lehet ahhoz, hogy találjak bele illő rugót.

Előzmény: jomoci (5720)
Pesthunter Creative Commons License 2 napja 0 0 5730

Van egy   Fég 527-em    dugattyu tömitést cserélném bőrösre elötte Norica müanyagot tett bele a gazdája ami elöregedett.  lepattintottam és ez a stift maradt utána .  Egyszeröen üssem ki és mehet a csavaros rögzitésű bőrös szett vagy mit lehet ezzel csinálni ?

bepi2 Creative Commons License 3 napja 0 0 5729

Akad, ha kell írj vagy hívj. 

Előzmény: hero01 (5724)
bando53 Creative Commons License 3 napja 0 0 5728

Keresek szép állapotú LP 424 légpuskát, lehetőleg gombos felhúzókar rögzítéssel.

Válaszokat képekkel a dohany.a@freemail.hu emailon várom.

Haenel Creative Commons License 3 napja 0 0 5727

LG 69 , oldalkaros magyar légpuskát vennék. Jól megfizetem. kparasinova@gmail.com. Köszönöm

mumi001 Creative Commons License 3 napja 0 0 5726

bár melyik LG jó hozzá

Előzmény: hero01 (5724)
tízezerreg Creative Commons License 3 napja 0 0 5725

Bocsi, most látom hogy egy régi "tízezerreg" nickemmel válaszoltam, jomoci vagyok.

Előzmény: bando53 (5721)
hero01 Creative Commons License 3 napja 0 0 5724

Sziasztok 

Van valakinek eladó fég Lg 15  dugattyúja?

tízezerreg Creative Commons License 3 napja 0 0 5723

Megvannak, a rugó szép egyenes, ha jól látom, 43 menet. +4 alátét.

Előzmény: bando53 (5721)
ruszki66 Creative Commons License 3 napja 0 0 5722

Hello LG427 vagy LG 422-es légpuska csō érdekelne. +3630nyolc27hetvennyol61.

bando53 Creative Commons License 4 napja 0 0 5721

Először  vedd ki az alátéteket meg a rúgót is. Valószínű, hogy a nehéz felhúzást az összegörbült rúgó okozza, amely megfeszült a dugattyúban.

Előzmény: jomoci (5720)
jomoci Creative Commons License 4 napja 0 0 5720

Sziasztok!

Itt még nem jártam, csak csak a Danuviásban, gázfegyveresben és a gitáros fórumon.

Egy örökölt LG422-t szeretnék formába hozni, hogy 11-12 éves srácok gyakorolhassanak vele. Most egy 25.8 cm es rugó van benne, és alátétek, borzasztó nehéz felhúzni. Nem találok adatot a gyári rugó hosszáról, nekem annál valamivel rövidebb kéne, kb. 5 J-ra vagy annál is gyengébbre szeretném finomítani, hogy a kölykök ne birkózzanak vele örömködés helyett. Persze fontos, hogy a pontossága megmaradjon, és nyilván csakis felügyelet mellett gyakorolnak, de csinálják maguk, az az igazi. szóval ha valaki ismeri a gyári rugóhosszt, segítség lenne.További szép napot!

Kovi74 Creative Commons License 5 napja 0 0 5719

Szép napot  minden fegyverimádónak!

Több problémámmal kerestem meg a fórumot. Van egy LG-422 légpuskám, aminek görbe a csöve és így nagyjából használhatatlan. Egyébként működik.

Kaptam a napokban egy hiányos légpuskát. Amibe nem ütöttek típusszámot, csak gyártási számot találtam rajta. Itt a fórumon több kép és hozzászólás alapján beazonosítottam.

Ez a puska egy LP-422, de rengeteg alkatrésze hiányzik. Elég viharvert szegénykém, de valami megfogott benne. Rengeteg hozzá nem értés nyomait viseli magán.

Azt nem tudom, hogy én értek -e hozzá, de azt tudom és látom, hogy nem így kellet volna hozzányúlni. A jóembernek volt kalapácsa satuja és szeg, meg sok hülye gondolata.

Szeretném megjavítani, az állapotához képest felújítani. De mint mondottam sok alkatrészre lenne szükségem.

Minden használható alkatrész érdekelne, amit ti nem használtok, vagy csak porosodik a fiók mélyen és várja, hogy esetleg újra a régi funkcióját betöltve hasznos tagja legyen egy szerkezetnek.

Természetesen megegyezés kérdése a vételár. Nyilván aki fegyverek bontásából él, vagy egészíti ki a családi költségvetést az ne keressen. 

Itt leírnám a számokat amikre szükségem lenne. Vagy mert nincs , vagy nagyon rossz állapotban. 

6,7,8,9,10,11,12,13, Hátsó irányzék

14,15,16, Első irányzék.

18,19, felhúzókar.

21,22,23,24,25,26,27,29,34,35 dugattyú, léghenger vég, csapszeg, csavarok, rugó , tömítések.

40,41,42,43,44,45, sátorvas, csavarok.

Minden tanácsot, véleményt, hozzászólást szívesen látok, ha az építő jellegű.

Email címem elérhető, helyileg Kecskeméti lakos vagyok.

Köszönöm a figyelmet és a segítségeket. 

olahcsabi74 Creative Commons License 6 napja 0 0 5718

Halli...LG 527 érdekelne de nem horror áron!!!

Irj ha van..

nedolaci Creative Commons License 2020.05.21 -1 0 5717

Köszi az infót.Odafigyelek! ;-)

Előzmény: Babfaló Béla (5709)
.psp Creative Commons License 2020.05.21 0 0 5716

https://www.frankovadaszbolt.hu/index.php/kapcsolat

Én itt vettem Gamo rogót nem nagyon ül össze, eddig még nem szedtem ki  mert nem gyöngül sok lövés utén se.    Ha megvágod a rugót hogy menetet vágjál le róla  rezes szinü.  Valószinüleg eredeti Gamo rugó.

Előzmény: fpapi (5715)
fpapi Creative Commons License 2020.05.20 0 0 5715

Érdekes!

Én is ott vettem a rugókat amiről írtam.

Nekem is jócskán összeültek, 5 cm-t!

Előzmény: Babfaló Béla (5709)
.psp Creative Commons License 2020.05.17 0 0 5714

Tied  Küldöm hétfőn.

Előzmény: bando53 (5713)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!