Keresés

Részletes keresés

.psp Creative Commons License 2012.08.16 0 0 115

A férfiakjaték..... .hu is árul fég rugót. vetem, nagyon csöndes, nagyon pontos vele a fegyver de 15 méterről visszapattant  egy puhapapirkötésü könyvről a lövedék :-)

 

talán 4 julis ?

 

10 méteren kiváló. Akkor volt ilyen élményem amikor az LG 15tel akartam 30 méterre lőni...veszett fejsze nyele :-)

Előzmény: Air blender (113)
exhighand Creative Commons License 2012.08.16 0 0 114

A magnumossal én is így jártam, de az olympiás az jó a mai napig.

Előzmény: Air blender (113)
Air blender Creative Commons License 2012.08.16 0 0 113

Igen, én is ott vettem azt, amivel 150 m/s körül muzsikált az LG-14-esem, egy hónap alatt 

összeült és tekereg mindenfele... Pedig olyan boldog voltam, miután a körúti boltjukban 

megvettem, tényleg semmi hangja nem volt, nem is rúgott, csak éppen 5 joule-t tudott 

hátsul gyári FÉG rugóvezetővel, PET tuninggal és gyári FÉG bőrtömítéssel... 

Anno Nedoval mértük ki, írkáltunk is róla... Lehet, hogy véletlenül nem azt adták, amit kértem? 

Előzmény: Törölt nick (107)
bando53 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 112

Az LG-be a Norica Titan Sport 28 menetes rúgója  első rúgóvezetővel és új illesztett műanyag hátsó rúgóvezetővel szerelve nagyon finom egyenletesen tudja a 7,5-8,5 J közötti tartományt! Csak ajánlani tudom!Ha Norica tömítést szerelsz a dugattyúra akkor szilikon alapú grafitos zsírral célszerű megkenni a d.töm. oldalát.

Előzmény: Törölt nick (111)
Precíziós Creative Commons License 2012.08.16 0 0 110

Itt vettem titan meg dragon rugót, gond nélkül üzemel sem elhajlást, összeülést nem tapasztaltam pedig használom rendesen!   http://www.ferfiakjatekboltja.hu/products.php?prcategory=36320&count=1

Előzmény: Törölt nick (106)
.psp Creative Commons License 2012.08.16 0 0 109

Nekem is ez volt a tapasztalat, bár a bőr tömittés jobban bejött  a Norica müanyag tömités idővel engette vissza a levegót a csavar mellett ami tartotta. kikopott a likja :-)  lehet csak én csesztem el.

 

Szóval a Krono de a Titán rugója is jó, a Titánéval kicsit  gyengébb de abszulut hangtalan !

Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 108

Nekem is az van a 427-ben kb. másfél éve. Norica Krono rugó és Norica dugattyú tömítés. PET- tuning kiegészítéssel. Korábban sokat bosszankodtam az utángyártott sz@r magyar rugókkal. A Norica rugó és tömítés olyan, mintha direkt a Fég puskákhoz gyártották volna. Semmi rugóhang, alig érezhető visszarúgás. Csak teszi a dolgát:-))

Előzmény: Törölt nick (107)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 107

Magnum üzleteiben kapsz.

Előzmény: Törölt nick (106)
exhighand Creative Commons License 2012.08.16 0 0 103

Innen be lehet szerezni jó rúgót:

 

http://www.spring-makers-resource.net/spring-steel.html

exhighand Creative Commons License 2012.08.16 0 0 102

Longi Bátyó!

 

Nálam eddig nem sok FÉG járt, talán ha 50db ilyen volt MHSZ-es, de egyikben sem volt edzett rúgó. Tudod az edzett-megeresztett rúgót meg lehet ismerni a felületi kéreg színéről.

 

Amik nálam jártak, azok sima egyszerű tekert rúgók voltak, amiknek a huzalját még a gyártás során lángedzették. Ezt könnyű megismerni, mert a tekercselés előtt edzett anyag kérge a rúgó külső oldalán össze van repedezve nagyító alatt. Nagyon pici repedésekről van szó.

 

A tekercselés után edzett rúgóé pedig a menetek közötti felületen reped, ha reped.

 

A magyar rúgót igen könnyű megismerni. Pl a Norica Krono rúgó néven árult rúgót 260x3x(29+2)x19,8 össze kell nyomni 130-ig egy menetes száron. A magyar rúgó ettől 3cm-el rövidebb lesz, ekkor vissza kell vinni és az eladó homlokában elhelyezni.

Előzmény: Törölt nick (96)
STEVE_5 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 101

"...a CO2 nagyon érzékeny a környezeti hőmérséklet változásokra"..."

Valóban vannak "urban legend"-esk de ez konkrétan nem az:

"...Érdekes fizikai jelenség, hogy minden gáznak van olyan magas hőmérséklete, amely felett már semekkora nagy nyomás hatására sem hajlandó cseppfolyósodni, ezt a fizikában "kritikus" hőmérsékletnek nevezik. CO2-nél ez közismerten + 31°C.

Ha a szénsavgőz hőmérséklete pl. O°C, akkor a hozzátartozó nyomás 35 bar, +30Co-nál jóval nagyobb, kb.  70 bar.

(Forrás: www.qb78.freewb.hu)

Ezt már annyiszor kibeszéltük,  felesleges újra meg újra ráugrani erre a dologra.

Előzmény: Törölt nick (87)
mastersergeant Creative Commons License 2012.08.16 0 0 99

Gondolom, hogy miröl beszél. A beakasztás után, még túl lehet húzni a dugattyút. Visszaengedve újra beakad. Sűrítőtér nem változik.

Előzmény: Törölt nick (98)
exhighand Creative Commons License 2012.08.16 0 0 95

a norica crono+ rugóvezető:

154 m/s-20-30m/s sebességingadozással

 

Longi bátyó, a norica crono LG14-ben 173-178 ad, 422-ben pedig 182-187-et, legalábbis az én puskáimban és egyáltalán nem nyikorgott, és nullát ment össze. Ezekben a fegyverekben az akásztás után még 8mm-t tolja össze a rúgót felhúzókar, azaz 132mm.ig. A cronó rúgó ennyire összenyomva abszolut semmit ment össze, és meg sem görbült, hidd el nekem. A sebesség ingadpzása 3-4m/s.

 

A rúgó anyaga DIN 10270-2 NiCr, eléggé jó anyag.

 

Előzmény: Törölt nick (88)
Air blender Creative Commons License 2012.08.16 0 0 92

Na ettől a tripla rugós cucctól viszont lef@stam a bokám! Nagyon meglepődtem, hogy a Baross utcai alig egy hónap 

alatt ennyire összeült, a puskák teljesítménye lement 7,3-7,5-ről 5 Joule-ra...  Sikerült még egy ilyen szettet találnod? 

 

Előzmény: Törölt nick (89)
Air blender Creative Commons License 2012.08.16 0 0 91

Itt meg azt felejtetted le, hogy 0,45 grammos nem túl jó minőségű lövedékkel mértük, 

válogatás nélkül a dobozból csipegetve, vagyis a sebesség ingadozás jelentős része 

valószínűleg a lövedékek eltérő tömegéből is eredhet! :D 

 

Előzmény: Törölt nick (88)
Air blender Creative Commons License 2012.08.16 0 0 90

Azért azt tedd hozzá, hogy alig volg fing a tartályban, 4-5 lövés után lefújt, miután a 101 m/s mértük... 

Amikor a QB-n az óra szobahőmérsékleten kb. 900 psi-t mutat, némi meleg víz hatására hamar szalad 

fel 1400-1500 psi-re! A "kritikus hideg" a CO2-nak 7 C fok alatt kezdődik! Azért annál melegebb volt este!

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.15 0 0 85

Mlyen  reszelős sütés? Nekem egy 427 van, a sütése kiváló:-))

Előzmény: Törölt nick (67)
bosijani Creative Commons License 2012.08.15 -2 0 84

no,az ujjadra kellett volna ütni,az hagyott volna nyomot!:-))

Előzmény: mastersergeant (83)
mastersergeant Creative Commons License 2012.08.15 0 0 83

Hehehe! Most jót nevettem! :-D

 

Egyébként a fúrást én is a peremes váll leflexelése után akartam elkövetni. Már a pontozás is nehézségekbe ütközött! "Sima" pontozó nem hagyott nyomot rajta! Csak egy törött, M6-os menetes szárból kialakított pontozóval sikerült megjelölni a közepét.

 

janek666 Creative Commons License 2012.08.15 0 0 82

Vagy teknősöket öldögél mostanában, nyáridőben? :-)

Előzmény: bosijani (81)
bosijani Creative Commons License 2012.08.15 -2 0 81

ami a malac bőrénél keményebb,az már nagy feladat Neki!!!:-DD

Előzmény: janek666 (80)
janek666 Creative Commons License 2012.08.15 0 0 80

Szia!

Nálam is két perc volt. Leflexeltem a vállat, majd fúrás. Sec pec. A flex furcsa szikrákat szórt, de alatta puhány volt. :-)

Előzmény: mastersergeant (77)
bosijani Creative Commons License 2012.08.15 -2 0 79

jó szerszám kell,nem asztalosfurdancs,avagy disznóölő cuccos!:-))

Előzmény: mastersergeant (77)
mastersergeant Creative Commons License 2012.08.15 0 0 77

Akkor te egy edzetlen darabot fogtál ki! :-) Én is nekiveselkedtem, de nem sikerült.

Előzmény: bosijani (76)
bosijani Creative Commons License 2012.08.15 -2 0 76

kifurtam,menetet vágtam bele,simán...:-)

Előzmény: mastersergeant (75)
mastersergeant Creative Commons License 2012.08.15 0 0 75

Az "átfejelés" kicsit nehéz... Az egész dugattyú, csengő-bongó kőkemény fegyveracél! Én 2db LP-t alakítottam át, LG dugattyú fejűre, behegesztve és simára csiszolva. Állítólag ki lehet fúrni, de engem az esztergályos haverom elküldött melegebb éghajlatra, amikor ki akartam vele furatni az LP dugófejet. :-)

Említetted a sűrítő tereket. A csőtörős változat készült mindkettővel. Az alsókaros csak a nagyobbikkal.

Rátérve a pattintós műanyag tömítésre. Egyetlen szempontból volt jó. Pufferként is funkcionált. Egyébként nagyon sérülékeny volt és hamar elkopott! A Szláviáé hozzá képest örök életű!

Előzmény: Törölt nick (74)
marcony Creative Commons License 2012.08.15 0 0 73

 

Többször Említetted ezt a gumi-teflon, meg műanyagzacskó-szilikonos tömítést.

 

Tudsz erről valami bővebbet?

Engem érdekelne, hogy miféle volt ez?

Miből volt, hogygan gyártották, stb.

Előzmény: Törölt nick (72)
korsosb72 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 70

Köszönöm Spandau Sp. Megkaptam a cuccot!

marcony Creative Commons License 2012.08.13 0 0 68

T. Longi!

 

(ha olyan jó lenne ,a HW is "bőrözne")

 

A most szerzett bőrös HW 35-öst én is átalakítottam műanyagosra.

Azonban nem azért, mert magamnak is el akarom hitetni, hogy ez így jobb.

 

Egyszerűen csak azért, mert nekem így egyszerűbb könnyebb és kevesebb munkát igényel annál, mintha, bőrnél maradtam volna. Pedig bőröm is van.

 

Merem állítani, hogy minusz 15 és plisz 50 fok között a bőr egyenletesebb lövedéksebességet eredményez, mint egy műanyagtömítés a 3-4 mm-es ajakgyűrüjével.

 

A bőr törődést, odafigyelést, összetett technológiát igényel.

A másikat meg egy gép kidobálja a szerszámból és egy-egy darab előállítása csak másodperceket igényel.

 

A jó zsíros bőr drágább is, mint számos ide megfelelő műanyag.

 

Már csak azt tehetem hozzá, hogy műanyagból is lehet gyártani azért jót, de nagyon szart is.

 

Jó, a bőr felett eljárt az idő, de nem azért mert rossz.

 

Üdv:

M

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (67)
STEVE_5 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 64

Elég széles a repertoár, de szerintem is betésesek voltak a korai verziók...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!