Keresés

Részletes keresés

Herr Köldök Creative Commons License 2014.07.25 0 0 20

Sajnálatos. Én mondjuk sosem vennék mikrót grillezésre, szerintem az nem arra való.

Júniusban volt 1  éves a Daewoo mikrónk, eddig hibátlan.

Előzmény: somolya (19)
somolya Creative Commons License 2014.02.24 0 0 19

Vettünk egy Daewoo KQG-/L6B mikrosütőt. Menet közben kiderült, hogy a Grillezős típusként aposztrofált készülék nem hajlandó grillezni a világért sem  4 percnék tovább.

Ez idő alatt gyakorlatilag semmi sem grillezhető.
Mág jótállás alatt van a készülék, de a Fast Hungary márkaszervíz is csak nevében az. Két nap szabadságot vettem ki, amikor itthon szobrozva rájuk vártam. 
Végül elvitték, de ugyanúgy visszahozták.

A telefonba elmondta szerelő, hogy  a Grillezős típusként elnevezett készülék csak a nevében az. Ez az elnevezés, amit ráragasztottak csak arra jó, hogy jóval többet kérhessenek érte.
A hőkioldó meg azért kapcsol ki a leírásban vállat idő 1/6ában, mert különben  kiégne. :-(
Örüljek, hogy ennyivel megúsztam.
Nem is tudják javítani, de visszavenni sem hajlandóak.
Szóval egy kamucég.

Előzmény: Szaganaki (15)
Herr Köldök Creative Commons License 2012.08.08 0 0 18

Erről fogalamam sincs, de az 1200W-os is felszedi a szőnyegpadlót. Milyen lehet akkor egy 2000-es?

Múltkor egy 1987-es filmben láttam viszont a porszívónkat és az is kiporszívózott. Azért lett kicserélve újra, mert a régi már nehéz volt anyámnak.

Ezt vettem és tökéletesen szív az 1200W-al is. Akkora mint egy kosárlabda.

Előzmény: wector81 (17)
wector81 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 17

Én is nézegettem porszívókat, elsősorban ciklon rendszerű porzsák nélkülit, de mindenhol azt írják, hogy azoknak sokkal kisebb a szívóereje, mint a zsákosoknak. Erről esetleg tud valaki megerősítést/cáfolatot mondani?

Előzmény: Herr Köldök (14)
wector81 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 16

Értem. Hát, a hűtőknek egyetlen "Főegység" -e van, az a kompresszor, amire vonatkozik a gyári Jótállás, ami Daewoo gépekre 2év (most). A Szavatosság ugye eleve 2év, és az egész gépre vonatkozik. A Te géped kompresszora gari után döglött be, azt írtad. Da a gari 2év, miért kellett szavatossági igényt érvényesíteni? Vagy mikor Te vetted, még csak 1év Jótállás volt rá? Mert a 2év Szavatosság eleve kifut a 2év Jótállás ideje alatt. Ez amúgy a Fast Kft volt? Mert amúgy korrekten jártak el.

Előzmény: Szaganaki (15)
Szaganaki Creative Commons License 2012.08.08 0 0 15

Nem nagy történet; a kompresszort besz@rt, felhívtam a garancia papíron szereplő szervízt, ahol közölték, hogy fizetős a történet, kb 70 k. Mivel komoly dologról telefonon tárgyalni értelmetlen leírtam egy fél oldalon, hogy szavatossági jogaimat érvényesíteni kívánom és bevittem a szervízbe, másolatot átvetettem. 3-4 nap múlva hívtak és megegyeztünk; az új kompresszor árát ők állják, a munkadíjat én.

Végül is a történet számomra elfogadhatóan végződött, de a nagy tanulsága számomra, hogy nem csak a termék ára és a formája fontos, de az is hogy van-e kishazánkban valódi ügyfélszolgálata?

Daewoo, Samsung maárkáju tartós fogysztási cikket szerintem nem szabad vásárolni, mert elspórolták a támogató hátteret és meghibásodás esetén mehhet az egész a lecsóba, már pedig annyira nem olcsók ezek; hűtőben vagy európait, vagy pedig LG; azokra 10 év a gari.

Tudom, hogy drágább, de nincs nekem annyi pénzem, hogy "ócsóón" vásároljak. 

Előzmény: wector81 (11)
Herr Köldök Creative Commons License 2012.08.07 0 0 14

Azt hiszem 1985-ös a Hajdúnk. Nem sokkal a színes TV előtt lett véve és azt biztos, hogy 1985-ben vették anyámék. 2-3 évenként kell szerelőt hívni. A szerelő ismerős, kb 2-3000 forintot szokott kérni.

Nemrég akartam venni egy Daewoo porszívót, de sajnálatomra nem volt textilzsákos, így vettem egy Etát.

Előzmény: Brummogo (12)
wector81 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 13

Hátja, dióhéjban kb ez történt :)

 

Anyáméknak van egy Zanker mosógépük. Nem tudják hány éves, mert még svájcban lett véve, kb 20éves lehet vagy több.

Múltkor épp főmosásban volt, mikor beléptem a mosókonyhába...hát az nem szarozik, konkrétan az ablak feléig állt benne a víz...

Semmi nincs rajta, egy ház, egy dob, egy motor, egy fűtőszál, meg egy darab mechanikus programtárcsa.

Sose volt baja, állítólag szerelő még nem látta. Ennyi. A fűtőszál ugyanúgy 2000egy-két száz wattos, mint a mostani gépekben, szóval kétlem, hogy sokkal több energiát fogyasztana. Max a motor fogyaszt többet. Meg ugye vizet, de azt nem keveset :) Viszont egy full töltetes (5kg) pamut program valami 3/4óra. De 1-nél nem több.

 

Előzmény: Brummogo (12)
Brummogo Creative Commons License 2012.08.07 0 0 12

amit Energomat óta nem láttam

 

Látod itt történt az alaphiba. Amikor az ki lett dobva. Az még mosógép volt. Vízzel mosott és 30 évre volt hitelesítve. A mosógépekben cca 40 éve semmi lényegi fejlesztés nem volt. Csak parasztvakítás. A mostani gépek kevesebb vízben tovább mossák a ruhát. Ezért szarabbul mosnak és jobban koptatják a mosnivalót. Cserébe éves szinten megtakarítanak 1000ft áramot...

Előzmény: wector81 (8)
wector81 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 11

Szia! Csak a teljesség kedvéért, leírnád ezt a kálváriát? Ha valakinek hasonló problémája lenne, mi a megoldás.

Köszi!

Előzmény: Szaganaki (10)
Szaganaki Creative Commons License 2012.08.06 0 0 10

Vettem egy Dewoo hűtőt, a garancia lejárta után nem egészen egy hónappal megadta magát a kompresszor.

Ügyfélszolgálat Cseh országban, kapcsolat csak mailben, a kijelölt garanciális szervíz semmit nem tesz az ügyfélszolgálat engedélye nélkül, a szavatossági jogokat nem ismerik el.

Soha többet!!!!

Sarkany Creative Commons License 2012.08.06 0 0 9

Egy DAEWOO ACE-G225LH split klímának vagyok tulajdonosa. 2007 májusa óta hibamentesen üzemel. 

 

wector81 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 8

Mosógépről nincs valakinek tapasztalata? Mi nemrég vettünk egy DWD-FD1441 -es típusú gépet, és hát nem igazán úgy üzemel, ahogy én elvárnám tőle. 8kg, DirectDrive Inverter hajtás, Nano-Silver technológia, Air Bubble légbuborékos mosás, ehhez képest nem mos szépen (szerintem), és elég hangos is a centrifuga. Mintha nem lenne a gép programja és maga a gép összehangolva. Írtam már másodjára a szerviznek, remélem rendbe tudják tenni, mert amúgy nagyon tetszene. (Magyar kezelőfelületes, amit Energomat óta nem láttam :)

 

wector81 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 7

A mikróikról máshonnan is hallani jókat, van is nekik millió típus, ezek szerint nem alaptalan a pozitív hozzáállás.

Előzmény: Törölt nick (4)
wector81 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 6

Köszi az infókat, ezek szerint hiradástechnikában is lehet rájuk számítani. Nagyanyámnak van egy 72cm-es tévéje, 100Hz, Virtual Dolby, stb... kb 10éve megy, nem hazudok, ha azt mondom, hogy non-stop, mert nagyapám, míg élt (R.I.P.), felkelt, TV be, este pedig azon aludt el, szóval szó szerint napi 12 órákat ment. Mostanra már a sarkokban erősen kiégett, mindenféle színű :), szerintem egy átlagos háztartásban, ahol mondjuk a szokásos napi pár órás használatot vesszük, legalább 20évig nem lenne gond a képcsövével. Ezen kívül a TV hibátlanul megy.

Előzmény: pizo (2)
wector81 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 5

Nekünk csak egy bő éves a hűtőnk, RN-422NPS. Szintén minimumon megy, csak mikor a mostanihoz hasonló hőség van, napokig és a lakásban is 30fok (tetőtér...), akkor veszem föl kettesre. Ez a gép eddig nagyon bejött, ha a Tiéd 6éve hibátlan, remélem ez is elmegy még jó sokáig. Mi nagyon jól vettük, 95e-ért a Cora-ban tavaly. Most nézegettem, 110alatt nem nagyon van. Nem melegszik egyáltalán, istenien hűt, a frissentartó rekesz első osztályú, a mélyben pedig természetesen egy szem jég, de még csak dér sincs. Viszont beton kemény benne minden. Hozzátartozik, hogy "T" klímaosztályú - azaz trópusi. Az S-Cool is jól működik. Ami negatívum: Az alsó műanyag díszcsík az ajtó alatt elég renyhül van felrakva, kicsit lötyög. A No-Frost légkeverő ventillátorok hangja kicsit erősebb, mint amire számítottam, de még így sem vészes. A kompresszor LG benne, annak szinte semmi hangja nincs (vagy legalábbis a ventillátoroktól nem hallani:) Összességében nálam ez a gép abszulút megérte az árát, pláne, ha sokáig elmegy.

 

Előzmény: Herr Köldök (1)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.06 0 0 4

Kb. 8 éve van Daewoo érintőgombos mikrósütőnk. Mindennapi szinten használjuk, hiba nélkül működik. Külseje semmit sem romlott, szinte ugyan olyan  mint új korában. Nagyon elégedettek vagyunk vele.

pizo Creative Commons License 2012.08.06 0 0 2

Szia,

 

1997-2002. között a Daewoo Motor Kft-nél dolgoztam, ebből kifolyólag pár háztartási gép is került hozzám.

 

- 3. db. TV, az egyik 1995-ös, a másik 1997-es, a harmadik 1998-as, még egyik sem romlott el, színek nem fakultak meg.

- 1997-es mikrosűtő, tökéletesen működik, csak a bekapcsológomb kopott meg, múlt héten beledőlt (kívülről) egy pohár víz, ez zárlatot okozott, azt hittem vége, kiszáradás után ismét tökéletesen működik.

- 2 db. DVD-video kombinált lejátszó, az egyik 2002-es koreai gyártású, ezzel még semmi gond sem volt, a másik majdnem hasonló típus 2003-as, spanyol gyártású, ebben tavaly a szalagmozgató műanyag fogas- és szíjkerekeket ki kellett cserélni.

- 1998-as duplakazettás rádiósmagnó, semmi gond sem volt vele

 

Esztétikumra sem romlottak le, nincsen repedés, fakulás, elszíneződés, deformáció. 

 

Az újabb gyártásúakkal nincsen tapasztalatom, mert nem kellett venni...

 

Üdv. Zoli 

Előzmény: wector81 (-)
Herr Köldök Creative Commons License 2012.08.06 0 0 1

6 éve van Daewoo hűtőszekrényünk. No frostos. Minimum álláson megy mindig, mert a középső fokozatnál a sima rész felső fiókjában szinte már megfagy az étel. A legnagyobb hibája, hogy borzasztóan melegszik kívülről. Összeségében ár-érték arányban nagyon megérte.

Előzmény: wector81 (-)
wector81 Creative Commons License 2012.08.05 0 0 0

wector81 Creative Commons License 2012.08.05 0 0 topiknyitó

 

Mivel a neten szinte semmi nincs erről a márkáról, ide várok mindenkit, aki kapcsolatba került már valamilyen Daewoo háztartási géppel. Pozitív és negatív kritikát, de leginkább személyes tapasztalaton alapuló véleményt. Mind külcsínről, belbecsről, megbízhatóságról, kezelhetőségről, működési stabilitásról, szervizelésről. Bármi játszik, ami Daewoo hűtő, mosógép, mikro, porszívó, stb...háztartási gép.

 

 

Üdv!

wector

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!