Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

karyboy01 Creative Commons License 2024.01.12 0 0 54

Sziasztok,

December végén megvettem életem első mazdáját egy cx5 személyében. 
2019 évjárat, 2.0i skyactiv benzines motorral.

azt szeretném kérdezni, hogy ennél a motornál normális, hogy a vízhőfok városban 15 perc után nem megy fel 55 C foknál magasabbra? Bár meleget fúj, de a régi Saabnál  ennyi idő után a víz közel 90 fok volt még télen is.

ali53 Creative Commons License 2023.12.22 0 1 53

Fantasztikus! Köszönöm az infó áradatot! Úgy tűnik, meg lesz a karácsonyi olvasni valóm. Mindig is jó közösségnek tudtam a mazdás cartársakat.

Ez úton is kívánok minden fórumtársnak áldott, békés karácsonyt és eredményekben gazdag, boldog új esztendőt!

Előzmény: qtc (52)
qtc Creative Commons License 2023.12.22 0 0 52

itt találod az automata váltóról szóló szerviz opust:

 

https://www.mcx5.org/automatic-1002.html

 

Előzmény: ali53 (50)
qtc Creative Commons License 2023.12.22 0 0 51

Szia!

 

Sajnos ezt elfelejtettem beilleszteni, az a szerviz kézikönyv:

 

https://www.mcx5.org/mazda_cx_5_service_repair_manual-197.html

Előzmény: ali53 (50)
ali53 Creative Commons License 2023.12.22 0 0 50

Köszi a választ, meg a linket! Ez aztán a részletes manuál!

2002-ben vettem az első 323f mazdámat az akkori márkakereskedésben, azóta is oda járok, mert bár már nem márkakereskedés/szerviz, a szaktudás, műszerpark meg van. A múltkor a jópár éve működő márkaszervizbe kellett mennem, mert töltés hiba volt. Helyből megállapították, hogy rossz az akku. Mondtam, akkor cseréljék ki. Nem lehet, mert nem tartanak készleten. Nekem kellett baráti segítséggel kerítenem és oda hozatnom start-stopos akkut 65 ezerért. 10km után vissza kellett fordulnom, mert az akkunak semmi baja nem volt, csak lelazult (vagy elszakadt) a generátorszíj. Emiatt majdnem egy napig élveztem a vendégszeretetüket. Közben megfaggattam őket, többek között az automata váltó olajcseréről is. Azt mondták, 120ezernél kell cserélni és kb. 200ezerbe kerül.

 

Ezek után jártam az írásom elején említett szervizemben, ahol azt mondták, sehol nem találnak erre adatot. A manuális váltóban 180ezernél előírás az olajcsere, de automatánál nincs ilyen előírás. Tegnap este végig nyálaztam az általad linkelt manuál 850 oldalát, (újfent ezer köszönet) de ott is csak a kézi váltóról tesznek említést. Tudom, hogy sok autónál teljes élettartamra szól az olajtöltet, de azért sok helyen írják, hogy meghálálja a szerkezet az olajcserét, mivel nem olcsó egy váltó javítás. Na, ez motiválta a segítség kérést. Más:

 

Nagyon jól felszerelt az autó, de az előző GH 6-os kombimba szerelt Pioneer fejegység jóvoltából  nagyon hozzászoktam az Apple CarPlay telefontükrözéshez. Látok is a neten (barátom a Google) eszközt hozzá 20-25ezer Ft-ért, meg videót a beszereléshez, félórás munka kb. Viszont hogy működjön, frissíteni kell az autó szoftverét 70-es verzióra a mostani 59-esről. Viszont ennek nem kezdenék neki, mert ha félre sikerül, akkor nagy gond van. A márkaszerviz csak magában SW frissítést nem vállal, csak ha ők szerelik be az új dobozkát a középkonzolba, ára kb. 120e Ft.

Gondoltam, ennyi infót én is közzé teszek, hadd pezsegjen kicsit ez a fórum is.

Előzmény: qtc (49)
qtc Creative Commons License 2023.12.18 0 0 49

Ha ismered a google-t, akkor az is segít.

 

A feltett kérdésed szerint nem, tehát itt a segédlet:

 

https://instructions.cdn.mazda.media/media/mazda/be8d3_CX-5_Kezel%C3%A9si_k%C3%A9zik%C3%B6nyv_8GJ1-EE-18B-HU_Edition1_web_OM.pdf?_ga=2.216771670.1961553557.1702935510-1387651604.1702935510

 

A megadott linken megtalálod az keresett információt. Ha mégsem,  érdeklődj egy Mazda szervizben.

Előzmény: ali53 (48)
ali53 Creative Commons License 2023.12.18 0 0 48

Üdv mindenkinek új (2018-as) CX-5 tulajként!

Revolution Top, 2500ccm3 benzin, automata váltó. Kérdésem a következő: hány km-nél kell az automata váltóban olajat cserélni, milyen típusú és mennyi olaj kell bele?

Fecoka1955 Creative Commons License 2022.08.08 0 0 47

Sziasztok .Vettem egy 2016 os cx5 2.2 d t marciusba,azota csak a szervizbe jarok vele.Bal oldali tukor motor csere,jobb hatso fek kigyulladt szivosor takaritas,legtomegmero csere,most meg    fék hibajelzes sarga haromszog a muszerfalon,ugyhogy ha jót akartok ne vegyetek ilyen autot mert penztemeto,egy kalap sz r.

jopek13 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 46

Sziasztok megtudnátok mondani hogy egy 17" kerekű CX5 re melyik Hyundai mankókerék a jó? Olvastam hogy azok közt van olyan ami jó.

Előre is köszi.

Mazda323E5 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 45

 Mazdások gyülekező!!!

 

www.mazdaforum.hu

golyo13 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 44

cx-5 2.0i

 

nevedből arra következtetek, hogy Neked benzines autód van...

Igaz ez ? Érdekelne néhány infó vele kapcsolatban.

 

üdv

 

golyo13

Előzmény: CX-5 2,0i (25)
Scholl4 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 43

Hello!

 

Ezzel a problémával küzdünk mi is.

Nem találok mankókereket hozzá, a gyári drága.

Melyik hyundai tipusnak a mankókereke ez?
Az általad megadott méretre hegyeztem a gúglit, de nem találtam semmit.

Talán ha tipust adok meg (és nem méretet), többre jutok.

Előre is köszönöm.

Előzmény: CX-5 2,0i (25)
_easton Creative Commons License 2014.02.17 0 0 42

Köszi, mik lennének ezek a "finomságok", persze ha publikus? 

Előzmény: barnamedveszin (41)
barnamedveszin Creative Commons License 2014.02.16 0 0 41

Helló!

Néhány észrevétel az Atraction felszereltségű CX-5- el kapcsolatban:

A bal oldali visszapillantó tükör 100 km/h felett enyhén remeg. Kicseréltettem de nem lett tökéletes. A vezető ülés a beállított magasságot néhány 100km után "leereszt". A motorháztető bal sarka enyhén remeg. Eddig ezek voltak a "negativumok". Véleményem szerint ezekkel együtt lehet élni. Most 33000 km után engem már egyáltalán nem zavarnak. A 150Le nekem eddig minden közlekedési helyzetben elég volt. Sok olyan pozitív "finomságot" is tudok amit egyik szalonban se mondtak. (de ez most nem volt kérdés:))

Üdv: Sándor

Előzmény: _easton (34)
dobaki Creative Commons License 2014.02.08 0 0 40

Akár erre a mail címre küldheted a számot

 

dobaki2@gmail.com

dobaki Creative Commons License 2014.02.08 0 0 39

Az email címed "nem publikus". Állítsd át és akkor elküldöm.

hbányász Creative Commons License 2014.02.08 0 0 38

Nem sikerült email-ban elküldenem a számomat.Ha tudod elküldenéd Te nekem a számodat?

dobaki Creative Commons License 2014.02.08 0 0 37

Küld el a telefonszámodat (nick névemre kattintva) email-ban, és beszélhetünk róla.

hbányász Creative Commons License 2014.02.07 0 0 36

Üdv dobaki Engem érdekelne a  mazda.Kérek információkat róla.

dobaki Creative Commons License 2014.02.07 0 0 35

Én mintegy 1,5 éve használom, de eddig nincsenek rossz tapasztalataim. Most egy automata 150 le 2,2 diesel Challenge felszereltségüt  hajtok,ami eladáséretté vált. Minden Mazdámat 1-2 éves korban cserélem. Ha valakit érdekel akkor írjon az email címre. A következő is Mazda lesz (2004-től az 5-ik új Mazda a mostani)

_easton Creative Commons License 2014.02.07 0 0 34

Sziasztok!

Egy nem tervezett autócsere végett autóvásárlás előtt állok. Jelenleg a modellválasztás stádiumában és a CX-5 tűnik a befutónak.

Az eddigi olvasott vélemények pozitívak a modellről, de összességében mire lehet számítani ha valaki CX-5 modell mellett dönt, azon belül is a 2.2 150Le diesel mellett? Gondolok itt arra, hogy mire kell odafigyelni, melyek a modell gyengeségei? A 150Le diesel milyen a gyakorlatban és kb milyen km futás környékén kell számítani nagyobb kiadásokra és azok mik lennének?

Melyek a modell idegesítő vagy bosszantó tulajdonságai? Érdemes e rászánni a 175Le-s változatra a többletköltséget, vagy a 150Le is elegendő?

Szándékosan nem a pozitív dolgokra vagyok kíváncsi, mert az autó jó benyomást tett rám (felszereltség, ár, forma és családi Mazda tapasztalatok), de a negatív tulajdonságok nem derülnek ki egy tesztvezetés során, emellett a szalonban is csak a pozitívumokat említettek. 



Emellett Pest megyében és Budapesten mely kereskedéseket érdemes felkeresni, kiket javasoltok?


ELőre is köszönöm a segítséget.
ÜdV:

Mazda323E5 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 33

WWW.MAZDAFORUM.HU

   Mazdások gyülekező!

Mazdacx5 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 32

Sziasztok,

 

Sajnos nem nagyon porog itt az elet de lehet hogy meg nem sokan vagyunk.

Egy teljesen uj temat es kerdest szeretnek elohozni.

Valaki csinaltatott-e mar motor tuningot (barmilyet) es ha igen mi a tapasztalat?

Az egyik baratom vett a netrol egy Race Chip nevu europai cegtol egy tuning szettet a Kia Spotagehez. A szerkezet erezhetoen novelte a nyomatekot es a loerot illetve 1 liter kornyeki fogyasztas csokkenest hozott. A szerkezet 140 Euros araval szamolva hamar megterul a befektetes es a kocsi is jobban megy. Az egesz egy nagy gyufasdoboz meretu es kozvetlenul a motor elektromos vezerles csatalkozojahoz kell bekotni, barki meg tudja csinalni.

Szoval velemenyeket varnek akar szakemberektol is, es tapasztalatokat ha valakinek van.

Egyebkent 23 ezer km utan 7,9 literes atlagfogyasztas a 150 lovas dizellel. 90% autopalya 140-el tempomattal a tobbi varos.

 

Elore is koszi a velemenyeket.

Ben-ji Creative Commons License 2013.12.06 0 0 31

A navigációról itt minden megtalálható:

 

http://download.tomtom.com/open/manuals/Mazda_Navigation_System_NB1_non_LIVE/refman/Mazda-EU-LIVE-RG-hu-hu.pdf

 

http://download.tomtom.com/open/manuals/Mazda_Navigation_System_NB1/Mazda_NB1_getting_started/refman/Mazda-NB1-6G-Guide-hu-hu.pdf

 

Frissítéshez TomTom Home programot telepíteni, regisztrálni, és a SD kártya számítógép kártyaolvasóba rakva, kis idő múlva a frissítés automatikusan indul.

Frissítéssel együtt célszerű a számítógépre mentés is végrehajtani.

 

Ha kevés a SD kártyán a hely, akkor- a többi navigációs programhoz hasonlóan - a TOMTOM-ban is a felesleges térképek vagy hangok stb. számítógépre áthelyezésével nyerhető plusz hely a kártyán.  Ha később mégis szükség van a térképre, akkor a számítógépről visszahelyezhető a kártyára. Mindenhez a TOmTOm Home programot kell használni.

 

Frissítésre az első 60 napon belül van lehetőség (nekem csak egyszer engedte). Ezt követően 1 évre ~24e.Ft-ért ajánlott éves előfizetést.

 

 

barnamedveszin Creative Commons License 2013.12.03 0 0 30

Sziasztok!

CX-5 navigációval kapcsolatban szeretném kérdezni:

A gyári 2 GB-os kártyát hogy kell frissíteni? Mi van ha nem fér rá az újabb nagyobb méretű térkép?

Üdv!

Sándor

mókusfülecske Creative Commons License 2013.11.05 0 0 29

Például itt is lehet kapni....: http://car-solutions.com/en/navigation-system-for-mazda-cx-5-mazda-6-based-on-cs9200rv.php

 

Szerintem ez a legjobb, pici alku van náluk...

Előzmény: dobaki (20)
Mazdacx5 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 28

Ha mar itt vagyok. 1 honapos a gep (CD-150 Attraction), 8 ezer kilometer, az atlagfogyasztas 7.7 liter. A kilometer jo fele autopalya 140 koruli sebesseggel. Mashol nem nyomom neki, de nehez megallni.

Egyetlen aprosagot talaltam: a motorhazteto bal oldala rezeg egyenetlen uton. De csak a bal oldal. Kezzel mozgatva semmit nem tapasztalok hogy laza lenne majd megnezetem.

Alapvetoen csak jot tudok mondani ezen kivul. 850 km-eket vezetek haza es vissza. Nagyon kenyelmes es jol tart az ules. Ha a termeszet nem szolna kozbe a 10 orat is ki lehetne birni kiszallas nelkul. AZ uttartasa egyszeruen szuper, meg a fiam is meglepodott, hogy kozel ugy fekszik az uton mint az O Honda Civicje.

 

Gondolom masnak is gond lehet a teli gumi megoldasa. Talaltam a nemet Ebayen 4 darab acelfelnit 245 Euroert.

Itt a link:http://preisvergleich.ebay.de/like/111122584327?clk_rvr_id=100000214860222

Kinyomtattam bevittem a szakszervizbe rabolintottak az adatok alapjan.  

Az eredeti gyari acelfelni is aranyarban van itt 140 euro darabja.

 

 

 

Mazdacx5 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 27

Koszonom a tanacsot. Az eredeti valoban horribilis osszeg itt ahol en vettem a kocsit 500 Euro.

Utananezk a Hyundainak azt tutira lehet itt szerezni olcson.

Megegyszer koszi.

 

Előzmény: CX-5 2,0i (25)
Mazda323E5 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 26

WWW.MAZDAFORUM.HU

Mazdások gyülekező, regisztráljatok! Legyetek itt is fenn!

CX-5 2,0i Creative Commons License 2013.07.31 0 0 25

Gyári mankókerék drága és túl magas a puttony padlója alá.

Érdekes módon a Hyundai mankókereke viszont tökéletes méret.

Kéz alól vettem 15 ezer forintért 3 éveset.

Felfogatása egyezik, padló alatt pont elfér.

Mérete 155/90 R18 Dunlop abronccsal.

Más márka mankókereke is jó lehet, csak a csatlakozóméreteket figyeld!

5x114,3 lyukkör, 67,1 mm teherviselő

Előzmény: Mazdacx5 (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!