Keresés

Részletes keresés

Chrystalline Creative Commons License 2012.07.06 0 0 67

A japánok is. Mellesleg a manzsuriai és más helykeen levő katonai kísérleti "kórházak" jegyzetei a 2. vh. után szőrén szálán eltüntek az amerikaiak körében. A japán lágerorvosok pereiről is kevés információ van. Tudható, hogy trópusi betegségek járványtanával és sokkbetegségekkel (fagyás, kiterjedt zuzódás, hősokk) "kísérleteztek" arrafele. A 2. vh után, hirtelen megugrottak az ezekkel a problémákkal kapcsolatos ismeretek a nemzetközi köztudatban. Zömmel amerikai forrásból. Nyilván csak véletlenül, és semmi közük a lenyúlt jegyzőkönyvekhez és az esetleg kimentett orvosi személyzethez.

Előzmény: podhorsky (-)
Chrystalline Creative Commons License 2012.07.06 0 0 66

A mai napig vérvádazó képviselő neve közismert. Például.

Előzmény: Törölt nick (65)
Eliko Hen Creative Commons License 2012.07.02 0 0 62

Nem szimpatikus nekem, ha itt - zömében - fiatalok mocskos büdös bolsiznak.

Nem szimpatikus nekem, ha itt - zömében - fiatalok mocskos büdös náciznak.

 

 

Mi a különbség a kettő között? Mert a náci érában már a 68 évesek sem éltek, nem hogy a fiatalok.

 

 

"Mo-on nem is volt bolsevik párt."

Náci párt sem volt.

Előzmény: Ho anyó (59)
podhorsky Creative Commons License 2012.07.02 0 0 61

Hidd el, a munkaszolgálat se volt rosszabb mint a Don-kanyar.

Előzmény: Ho anyó (59)
Orson Wellness Creative Commons License 2012.07.02 0 0 60

Remélhetőleg ugyanezzel az empátiával állsz akkor hozzá azon emberek kifogásaihoz, akikkel hasonlókat 1944-től a "felszabadított" területeken tettek a "felszabadítók."

 

Ha már egyszer neheztelsz...

Előzmény: Ho anyó (59)
Ho anyó Creative Commons License 2012.07.02 0 0 59

Hát, hogy a kérdésedre válaszoljak, - elég öreg vagyok. Ez nem dicsőség. De, hogy az apámat nem ismerhettem meg, mert elvitték munkaszolgálatra, ezt igazolja.

Ami a bolsizást illeti. Nem szimpatikus nekem, ha itt - zömében - fiatalok mocskos büdös bolsiznak. Sokan nem tudják, vagy nem akarják tudni, hogy a szüleik is a párt tagjai voltak és nem azért, hogy valamilyen nagy sarzsit szerezzenek, hanem egyszerűen csak az volt a szokás, hogy katonaként, rendőrként az ember belépett a pártba. Volt sok párttag  meg nem párttag igazgató gyárban, iskolában, azért nem járt mittudomén mekkora anyagi előny. Ma, ha valaki jól fekszik a kormányzó pártnál, könnyen kaphat 50-100 hold állami földet haszonbérbe.

Szóval nem tetszik, ha valaki nem elég tájékozott és bolsizik, pláne ha tudná, hogyx Mo-on nem is volt bolsevik párt. Ennél csak az a visszataszítóbb, ha olyanok bolsiznak, mint Pozsgai, vagy Szűrös elvtársak. Ennyi, Üdv: H.

Előzmény: Orson Wellness (56)
borzimorzi Creative Commons License 2012.07.01 0 0 58

AB start érettségi és minimum 5 év adófizetés az adott választást megelőző 10 év során, szvsz.

 

Üdv:

b

Előzmény: Törölt nick (57)
Orson Wellness Creative Commons License 2012.06.30 0 0 56

Szerintem te akkor biztos átélhettél minden borzalmat, hogy érdemben megnyilvánulhass. :)

 

"És azt nem mondta szomszéd, hogy abban a rohadt kommunista rendszerben minden paraszt ember földet kapott!"

 

Nem, nem mondta. Biztos az önkéntes kolhoz téeszesítésen töprengett. :)

 

"Drága barátom ! Tanulj és olvass többet és ne csak a szomszédot hallgasd meg, hanem sok más embert is!"

 

Kopi valamelyik bolsi honlap "Jótanácsok" rovatából? :)

Előzmény: Ho anyó (54)
podhorsky Creative Commons License 2012.06.30 0 0 55

És a nácik hány gyárat, utat, iskolát, kórházat építettek? Akkor rájuk se kell haragudni?

Előzmény: Ho anyó (54)
Ho anyó Creative Commons License 2012.06.29 0 0 54

Mikor azt írod, hogy kommuniisták által elkövetett borzalmak, próbálom elképzelni, hogy Te biztosan elmúltál 60 éves és Neked az Andrássy út 60-ban az ávósok letépték a körmeidet és véresre vertek, hogy bevalljad... Mit? Mit kellett volna bevallanod amiért vertek?

A szavaidból, a fogalmazásodból biztosan állítom, hogy közel sem vagy 60 éves, nem vertek, nem kínoztak, de Te még is ezt állítod. "mer a szomszéd monta..." És azt nem mondta szomszéd, hogy abban a rohadt kommunista rendszerben minden paraszt ember földet kapott! (Nem mint most haszonbérletben, hanem tényleges tulajdonos lett.)

Azt senki nem mondta Neked, hogy minden szegény melós és paraszt gyereke mehetett egyetemre, nem csak a gazdag városi emberé?

Drága barátom ! Tanulj és olvass többet és ne csak a szomszédot hallgasd meg, hanem sok más embert is! Üdv: H.

 

Előzmény: Orson Wellness (43)
podhorsky Creative Commons License 2012.06.29 0 0 51

Nem kisebbíteni kívánom a nácik bűneit, hanem rámutatni, hogy nem ők az egyetlen ilyen embertelen bagázs. De ha már megdobtál sárral, akkor hadd adjam vissza: Te pedig nyilván ki kívánod sajátítani az embertelenül megkínzottságot a zsidók számára.

 

1:1, részemről lezárva.

 

Előzmény: Híd (42)
borzimorzi Creative Commons License 2012.06.29 0 0 50

Teljesen egyértelmű, hogy Obamának bocsánatot kell kérnie ezért. Az állam, amelynek ő a feje: jogfolytonos. Nem kezdődik új időszámítás minden választással, halihó! Azt a fülkeforradalmárok csak úgy hiszik...

 

Mellesleg mindig meglep az emberek naivitása, amikor azon csodálkoznak, hogy pl. Mengele miért nem lett meg. Azért nem, mert  a "kutatásai", vagyis az embereken beleegyezésük nélkül folytatott, szadista kísérletei eredményeit a győztesek felhasználták. Mengele ugyanis nemcsak szadista volt, hanem abból is a legrosszabb fajta: a módszeres, orvosi képzésben részesült, szorgalmas és korlátlan létszámú, jogfosztott emberi tömeg feletti korlátlan hatalmat kapott szadista. És amikor azt kapta feladatul, hogy kikísérletezze, milyen módon lehet kezelni a levegőben balesetet szenvedett vadászpilótákat, a jeges vízbe esett tengerészeket (beleértve a tengeralattjárókon szolgálókat is), a nagyon hideg télben fagyásokkal küzdő katonákat (keleti front rulez), akkor ezeket a szélsőséges természeti körülményeket modelezte és rászabadította őket a kísérleti alanyokra. Sajnos, a Reich nemcsak tengerimalackat bocsátott e célra rendelkezésre, hanem embereket...

 

A szövetségeseknek, akik megszerezték a jegyzőkönyveket, szintén voltak hasonló problémáik. Eddig azt hihettük, hogy nekik eszükbe sem jutott volna, hogy ilyen vaskos emberijog-sértések útján jussanak hozzá válaszokhoz...  Viszont felhasználták annak eredményét, hogy Mengele elvégezte helyettük a "piszkos munkát". Egyelőre azt a felfedezést, hogy a hideg vízbe esett, lehűlt, hipotermiás, ájult vagy félájult, de többnyire eszméletlen tengerésznek a számára nem az a jó, ha kihalásszuk a vízből, aztán jó meleg takarókba bugyoláljuk, legnagyobb valószínűséggel a Mengele dossziéinak köszönhették... Nagy valószínűséggel annak a módszernek a kidolgozását is, amely szerint az ilyen hipotermiást meztelenül a zuhany alá teszik, és a tengervíznél alig melegebb vízzel kezdik slagozni, majd lassan-lassan melegítik fel a vizet, hogy a szervezete lassan melegedjen fel, és lassan alkalmazkodjék megint a normális viszonyokhoz. Mindezekért nyilvánvalóan az volt a szövetségesek hálája, hogy Mengelét haláláig "nem sikerült megtalálni". Cui prodest? Szinte mindig bejön...

 

Eddig megvolt az az illúziónk, hogy  szövetségesek talán nem akkora mocskok... Hát, de. Egy illúzióval kevesebb.

 

Üdv:

b

Előzmény: Columbu_s (28)
Circo Massimo Creative Commons License 2012.06.28 0 0 49
Előzmény: podhorsky (-)
Orson Wellness Creative Commons License 2012.06.28 0 0 47
MrJones Creative Commons License 2012.06.28 0 0 46

"Mily gyalázatosak azok, akik ugyanolyan bűnöket követtek el, mint akikre mutogattak!"

 

Hámmongyuk...  ez az emberarcú izé... ez a Cutler szerintem nem nagyon "mutogatott" Mengelére.

Előzmény: podhorsky (36)
Orson Wellness Creative Commons License 2012.06.28 0 0 45

Á, szerintem olyanok, mint a feri - hazudnak éjjel és hazudnak nappal. Meg a kettő közötti szürkületi időben is.

 

Összenő, ami összetartozik - és különben is: lárifári. :)

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.28 0 0 44

A komcsik olyanok, mint viki, hazudnak össze-vissza.:)

 

Rokonlelkek.:)

Előzmény: Orson Wellness (43)
Orson Wellness Creative Commons License 2012.06.28 0 0 43

Nekem is szokott ilyen érzésem lenni. Főleg olyankor, amikor azt látom, hogy a náci borzalmak emlegetésével próbálják egyesek minimalizálni és járulékos veszteséggé degradálni a kommunisták általi borzalmakat, mert azok mégis egy szent jó eszme érdekében történtek, habár emberi gyarlóság miatt lettek olyanok.

 

Plusz a többi körítésként tálalt hazugság.

Előzmény: Híd (42)
Híd Creative Commons License 2012.06.28 0 0 42

Valahogy mégis az az érzésem, hogy a topik nyitója a nácik bűneit igyekszik kisebbíteni az ilyen esetek bemutatásával. Szerintem ez nem csökkenti a bűneiket. Azt meg amúgy sem tudjuk, hogy ez a Cutler mit gondolt a nácikról, hogy őszinte legyek, engem nem is érdekel.

Előzmény: Orson Wellness (41)
Orson Wellness Creative Commons License 2012.06.28 0 0 41

Véleményem szerint a beírás pont a felvetésed ellenkezőjére utalt: ne azok ekézzenek, akik maguk is elkövették ugyanazt.

 

De majd jön, aki beírta és akkor okosabbak leszünk.

Előzmény: Híd (40)
Híd Creative Commons License 2012.06.28 0 0 40

Egy bűn nem lesz attól kisebb, hogy mások is elkövetik. Mengele és a nácik akkor is aljas rohadékok lesznek, ha az amcsik között is voltak hasonlóan aljas rohadékok. Egyiknek a bűneit sem szabad kisebbíteni.

Előzmény: Orson Wellness (39)
Orson Wellness Creative Commons License 2012.06.28 0 0 39

Szerintem nem valószínű, hogy a topicolókról írta le ezt.

 

Inkább a politikusokról.

Előzmény: Híd (38)
Híd Creative Commons License 2012.06.28 0 0 38

Mily gyalázatosak azok, akik ugyanolyan bűnöket követtek el, mint akikre mutogattak!

 

Te elmebeteg vagy, barátom. Melyik topikba írogató olvtárs követett el ilyen bűnöket, mondjad már!

Előzmény: podhorsky (36)
MrJones Creative Commons License 2012.06.28 0 0 37

Ecce homo.

Előzmény: podhorsky (-)
podhorsky Creative Commons License 2012.06.28 0 0 36

Rettenetes ezt a topikot olvasni - ahogy gondoltam is. :(

 

Az emberiség előtt még milyen hosszú út áll!

Mily gyalázatosak azok, akik ugyanolyan bűnöket követtek el, mint akikre mutogattak!

 

gitana19 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 35
Előzmény: Törölt nick (33)
3A3a Creative Commons License 2012.06.28 0 0 31

bocsánatot kell-e kérnia Obamának ezért?

 

ha belegondolsz, hogy vannak akik olyan orszagoktol kovetelik a bocsanatkerest, akik a tett ota 3x, 4x teljes rendszervaltast hajtottak vegre, akkor a rendszervaltast nem tett usa mai elnoketol miert is ne lehetne?

Előzmény: Columbu_s (28)
Híd Creative Commons License 2012.06.28 0 0 30

Nem fog belehalni, ha bocsánatot kér. Az áldozatoknak nyilván jár kártérítés, és be kell rakni olyan fékeket a rendszerbe, hogy ilyesmi ne fordulhasson elő. Amúgy nem hinném, hogy ne lehetne jegyzőkönyveket, kísérleti iratokat hamisítani, hogy az eü-minisztérium se tudjon mindenről. Nagyon úgy tűnik, valami elmeroggyant magánakciója volt ez a kísérlet, aki kijátszotta a rendszert.

Előzmény: Columbu_s (28)
CsirkePöri Creative Commons License 2012.06.28 0 0 29

a gesztusok arról szólnak, hogy olyan dolgot is megteszel esetleg, ami kellemetlen és nem lenne kötelező

Előzmény: Columbu_s (28)
Columbu_s Creative Commons License 2012.06.28 0 0 28

Arrol ha állami pénzböl, mert ezt irják, kisérleteket folytatnak, az eü. miniszternek nyilván tudnia kell, azért van

Belügyérnek is tudnia kell mindenröl ami a hatáskörében történik

 

Az elnök az kérdéses, mint nálunk a me. hogy mi kerül az asztalára

Nyilván én se arra értettem hogy parancsot adott rá

 

A CIA is kapott pénzt rendesen, aztán finansziroztak olyan merényleteket, akciókat amiröl az elnök, de a szenátus sem tudott

Attol még elméletben felelőssé tehető, mint ahogy Obama is érezte ezt most

 

 

De az utolsó  kérdésem  még áll

bocsánatot kell-e kérnia Obamának ezért?

Előzmény: Híd (23)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!