Keresés

Részletes keresés

UltraCap1 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 9

Ha esetleg jár még erre valaki, akkor nekem is lenne egy problémám Samsung külső HDD-vel 2Tb-os.

Az adatcsatlakozója tört le és belesett a dobozba. Elszörnyedve láttam, hogy egy csatlakozó felületszerelve van kögzítve egy ilyen vackon. A doboz látszólag nem szétszerelhető. 3 év garis, de a Samsunk ugye közben eladta ezt a részt, ja és persze csak cseregarancia van, így minden adat ugrik..., na és persze nem is garis a szervíz szerint, mert olyat még nem láttak, hogy egy csatlakozó eltörését elfogadták volna garanciába.

Kérdés, van-e valami esélyem a garancia érvényesítésére?

Ha nem akkor látott-e már valaki ilyet szétszedve? Hogyan álljak neki. Semmi baja nem lehet a vinyónak, de a tápnak se, csak a csatlakozó forrasztása adta meg magát.

Minden esetre nekem is elegem van ebből a márkából. Van egy régebbi külső vinyőm, ha jól rémlik maxtor, annak soha semmi ilyen baja nem volt.

charpentier111 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 8

Ahol vetted, annak vagy egy hivatalos szervize.

Egyébként már a harmadik külső házam szállt el az utóbbi időben, minden különösebb ok nélkül, ráadásul alig voltak használva. A vinyóknek egyébként semmi bajuk.

charpentier111 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 7

Hümmm......azért válasszuk külön a HDD-t és a külső házat. Ez utóbbit beszállító gyártja. Én két éve cseréltem le az állandóan gyengélkedő Maxtorjaimat Samsungokra, azóta semmi gondom.

Előzmény: Saint Nikolaus (6)
Saint Nikolaus Creative Commons License 2012.05.31 0 0 6

Olcsó húsnak híg a leve....

Még ha ki is cserélik a Samsungot, fontos adatokra nem fogom használni a cserelemezt, csak backupra kizárólag.

Előzmény: Törölt nick (5)
Saint Nikolaus Creative Commons License 2012.05.30 0 0 4

Egyébként van egy Toshiba HDD-m is ami sokkal régebbi, azzal soha nem volt ilyen baleset, valahogy sokkal jobbnak tűnik mint ez a Samsung. Soha többet nem veszek Samsung HDD-t, bár úgy hallottam nem is lehet, mert felvásárolta a részleget a Seagate.

Saint Nikolaus Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3

Köszönöm a válaszokat.

OK hol van a szervíz, esetleg tudjátok?

Tápot cserélni vajon mennyi idő (megvárható a szervízben vagy ott kell hagyni)?

ka_TARZI_s Creative Commons License 2012.05.30 0 0 1

Hát, elvileg a feleséged rontotta el, szóval ez nem éppen garanciális jellegű probléma.

Előzmény: Saint Nikolaus (-)
charpentier111 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 0

Inkább az a gyakoribb, hogy az egészet cserélik, de meg kell beszélni a szervízzel. Táphiba esetén a vinyó még "kitermelhető". Én biztos kiemelném a vinyót és külön megnézném, hogy használható-e, lementeném róla az adatokat...

Előzmény: Saint Nikolaus (-)
Saint Nikolaus Creative Commons License 2012.05.30 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék:

 

Samsung G3 külső HDD problémamentesen működött, amíg a feleségem véletlenül ki nem húzta menet közben.

Azóta hiába dugom be, még áramot sem kap, se kép, se hang.

Más 220-asba dugva sincs semmi jel.

Még garanciális.

 

Táphibára gyanakszom.

Kinek volt hasonló tapasztalata?

Az egészet cserélik, vagy csak a tápot cserélik ha azzal van gond?

 

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!