Keresés

Részletes keresés

sörösgigant Creative Commons License 2012.05.27 0 0 18

Nem Langleyben, tudjuk hol dolgozott, hanem valami szatellitoknak elektronikai kütyüket  gyártó cégnél. Aztán meg előtte máshol is, arról sem tudtunk sokat...

Igen a GE ismerősen hangzik...

Zolas itt nem moderál.....

Előzmény: manhattani (16)
manhattani Creative Commons License 2012.05.27 0 0 17

Meg: tetszenek az ilyen titkosságok. Az ipari parkban, ahol dolgoztam az USÁ-ban, minden reggel jött a futárhelikopter a Northrop Grumman boltjához. Az acél ládát géppityus őrök kiséretében vitték be a házba. Aztán mondta a haver, hogy néha csak üdvözlő lapok voltak benne, a távol dolgozó kollégáktól :-)

De hopp: mit fog ehhez az OFFoláshoz szólni Zolas?? :-))

Előzmény: sörösgigant (15)
manhattani Creative Commons License 2012.05.27 0 0 16

Langley (a CIA központja) nem Los Angeles környékén van :-)

De nem kell ilyen messze menni. Mivel a GE-nek dolgozom (talán hallottál róla, amerikai cég :-)) ), engem a NSA auditált.

Köszönöm, jól vagyok :-)

Előzmény: sörösgigant (15)
sörösgigant Creative Commons License 2012.05.27 0 0 15

Értve. 

Viszont ha.....Mindegy, ezeket a családi dolgokat nem tartom akkor sem etikusnak, mert esetleg kiszivároghatnak mindenféle üzleti titkok miegyebek. Mint ahogy...

 

 

A tiéteet meg értem, máshol is akad ilyen. Most már nálunk is. A nagybratyesz dolgozott valami elektronikai cégnél, de annak idején nem nagyon beszélt-beszélhetett róla, hogy konkrétan mit-merre.. Los Angeles mellett valahol...

Előzmény: manhattani (14)
manhattani Creative Commons License 2012.05.27 0 0 14

Ha a felesége, akkor semennyire. Bár, ahogy a MÁVon belül a viszonyokat ismerem... ahogy a MÁV akarja :-) Te emiatt ne aggódj, szerintem.

 

Az, hogy nem mehettek a konkurenciához dolgozni, míg ez a cég alkalmaz, teljesen természetes. Ahol dolgozom, még azt is kikötötték, hogy távozásom esetén 3 évig nem mehetek olyan céghez dolgozni, amelyik konkurense ennek. Ők tudják miért, nekem elég, ha megfizetik ezt a tiltásukat :-)

 

Nektek ilyen tiltás nincs, sok MÁVos nyugdíjas dolgozik magánvasútnál. Ha jól hallottam, egy volt mozdonyvezető cége intézi a dolgot. Olyan jól megy nekik, hogy már vettek egy mozdonyt is :-)

 

Előzmény: sörösgigant (13)
sörösgigant Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13

Értem. Akkor a kolléga ökörséget magyarázott...

Az "összeérhetetlenség" meddig számít ? Mármint felfelé. Ha valaki mondjuk a MÁV-nál valami vezetőféle, mindegy milyen szinten, a kedvesb. neje meg mondjuk valamelyik maszeknál robotol ?

 Az eddig is megvolt a szakmában évek óta, hogy szabaidőben nem mehetünk a konkurrenciához vontatni, mert......Lapát utca 7....

 Ugyanez megvolt a többinél is....

Előzmény: manhattani (12)
manhattani Creative Commons License 2012.05.27 0 0 12

Deeehogyis :-)

Összeférhetetlenség, ha valaki országgyűlési képviselő és emellett települési polgármester.

Összeférhetetlenség, ha valaki MÁV-os dolgozó, emellett a magáncégével a MÁV-nak szolgáltat.

Hogy droidos (v.ö. v_peti :-)  ) példát mondjak: a pécsi sörgyárban az egyik főnök magáncégét bízták meg a sör kiszállításával. Amikor a külföldi fölvásárló megvette a céget, egyből megszüntette ezt az összeférhetetlenséget.

Úgyhogy az összeférhetetlenség nem a szurkapiszka, töröltetős, anyázó dolgozókról szól. Azokat más okkal lehet kirúgni :-)

Előzmény: sörösgigant (11)
sörösgigant Creative Commons License 2012.05.27 0 0 11

Lesz egy érdekes dolog is az új MT-ben. Hallomásból tudom, én nem láttam. Nagyon nem is érdekel, azért vannak a szakszervi "jogászok-jogászkodók", hogy elmagyarázzák.

Mégpedig az "összeférhetetlenség" miatt is ki lehet akobólítani bárkit.

 Mi az az "összeférhetetlenség" ? 

Büdös ?

Állandóan veszekszik, fúr ?

Netán buzeráns ? Viszont akkor jönnekl a jogvédők, áljogvédők.....

Van egy tippem: Talán akire rásütik........

Előzmény: manhattani (10)
manhattani Creative Commons License 2012.05.26 0 0 10

>... lehetővé teszi az ellenkezőjét! (Csak -úgymond- bizonyítania kell ezeket mint tényeket! Ezt nem nehéz... )

 

Hát, ha úgy dolgozol, akkor tényleg nem.

Előzmény: Molinári bácsi (7)
Molinári bácsi Creative Commons License 2012.05.26 0 0 9

 

"Egyszerű konyhanyelvre lefordítva ..." - igen. És a továbbiakra is igen!

Előzmény: /Dsa/ 1932 (8)
/Dsa/ 1932 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 8

Akkor egyszerű konyhanyelvre lefordítva az új Munkatörvénykönyve még inkább lehetőséget ad arra,hogy ha valakinek nem tetszik a pofája azzal bármit megtegyen a főnöke bármennyire is jól végzi a munkáját!Dolgozhatsz,de ha rosszul nézel,vagy kinyitod a szádat mehetsz ammerre látsz,jogorvoslatnak helye nincs!De ha közel állsz a tűzhöz te vagy a munkahelyeden a császár!Ez eddig is megvolt,csak félő,hogy ezután méginkább így lesz!Megint a lehető legszarabb irányba haladunk!

Előzmény: Molinári bácsi (7)
Molinári bácsi Creative Commons License 2012.05.26 0 0 7

 

"bizonyos bajkeverőket, lustákat, a kollégái szerint is alkalmatlan munkaerőket nem lehet kirúgni"

 

 - Ez eddig így volt! De csak VOLT!! Július elseje után, az új Munkatörvénykönyve még a már VÉDETT KORÚ munkavállalók esetében is lehetővé teszi az ellenkezőjét! (Csak -úgymond- bizonyítania kell ezeket mint tényeket! Ezt nem nehéz... ) Ugyanakkor pontosan ezek miatt a "gumiparagrafusok" miatt hát bizony, vaskos visszaélésekre is lehetőséget ad-nyit! Ilyen világot élünk. Ad is védett kort, nem is... Mindezek persze, a "normál" munkaviszonyra is ugyanígy igazak!

Előzmény: sörösgigant (5)
Molinári bácsi Creative Commons License 2012.05.26 0 0 6

 

"akinek volt ilyen esete, az újabbakra számíthat"

 - Biztos is, hogy így van! Megtapasztaltam!!! Szomorú!

 

*******************

 

"üzemi netspion" - Akad belőlük néhány, hála a jóistennek!  :-(((((

Előzmény: sörösgigant (1)
sörösgigant Creative Commons License 2012.05.25 0 0 5

Igen. Állami vállalat, bizonyos az államtól kapott garanciákkal, munkajogi védelemmel, erős szakszervezetekkkel. 

 Ezért lehet az, hogy bizonyos bajkeverőket, lustákat, a kollégái szerint is alkalmatlan munkaerőket nem lehet kirúgni, mert a szakdszervezetük kiáll értük. Ha jogos nem is elnne baj, de a baj és szarkeverők szabadegylete megvédi őket. A vasút és ezen keresztül az adófizetők, ill. a kollégáik üdvére..-:)

 Aztáőn néha kampányszerűen jön a bekeményítés, a vezető és szemléletváltások után, mert . "Managerszemlélet", "Új idők", "Ez korszerű" meg a többi...

A szokásos magyar ló esete aminek háta nincs, csak két oldala...-:)))

 

Mondjuk 1000x-er jobb mint egy multinál....

 Ott aztán dszaladgálhat a lógós, a balfasz ahová akar. 

Azok jogászcsapatai hogy is mondjam jók. Nagyon jók.....

Előzmény: Balázs177 (4)
Balázs177 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 4

Igen,annál is inkább mivel a vasút egy elég speciális műfaj a mukajog tekintetében is!

Előzmény: sörösgigant (3)
sörösgigant Creative Commons License 2012.05.25 0 0 3

Úgy legyen, mert akkor többen okulhatnak-okulhatunk belőle.

Előzmény: Balázs177 (2)
Balázs177 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 2

Hát igen abból a fajtából elég sok van sajnos!De talán,ha konkrét helyszínek nem jönnek szóba egy r...dék sem ismeri fel az emberét!

Előzmény: sörösgigant (1)
sörösgigant Creative Commons License 2012.05.25 0 0 1

Kívánom hogy pörögjön a topic, de félek akinek volt ilyen esete, az újabbakra számíthat ha innen felismeri valamelyik üzemi netspion...-:))))

Balázs177 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 topiknyitó

Gyüjtsünk össze minél több történetet,és vitassuk meg ezeket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!