Keresés

Részletes keresés

stoffi55 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 61

Sziasztok

Év végén nyugdíjas leszek.

Egyenlőre nincs szükségem  az önkéntes pénztári megtakarításomra és nem tudok ennél jobb hozamot elérni.

Maradhatok továbbra is nyugdíjasként pénztártag ?

Természetesen fizetném továbbra is.

 

Daragó Creative Commons License 2016.06.16 0 0 59

Sziasztok!

 

Egy pozitív élmény a jelenlegi bizonytalan pénzügyi helyzetben.

 

A story címe: Jó tett helyében, jót várj.

 

Négy éve kisebb összeggel befektettem az akkor induló Aegon Premium üzletághoz, és ebben az évben a héten voltam bent náluk felülvizsgálni a befektetéseimet, és meglepődésemre a konzervatív portfóliómon, ugyanis most negyedik évben is több mint 8%-ot hozott éves szinten, és úgy gondolom mostanra elért oda a kapcsolatunk, hogy szívből ajánlom másoknak is, akik egy megbízható befektetési lehetőséget keresnek.

Nagyon meg vagyok elégedve az ottani pénzügyi tanácsadóm munkájával, és szakmailag is nagyon képben van, talán ennek köszönhető ez a jó teljesítmény.

 

Elismerem a munkáját, és segíteni akarok neki is, és a befektetni vágyó embereknek is, ezért aki szeretné felvenni a kapcsolatot vele, az írjon nekem, és megadom az elérhetőségét.

 

ui.:Én pedig a kisebb összeget, nagyobbra cserélem     :)

helloeverybody! Creative Commons License 2014.08.24 0 0 58

Az ING még jobbnak tűnt, de ha tudom, hogy ez lesz, inkább maradtam volna az OTP-nél. Az Aranykorról semmit nem tudok.

Előzmény: végállomás (57)
végállomás Creative Commons License 2014.07.12 0 0 57

OTP magánnyugdíjpénztár miért nem volt jó?

 Igaz nekem kb 7% körüli hozamom volt, de nem szívesen vált az ember....

Előzmény: helloeverybody! (52)
iamtwo Creative Commons License 2014.04.24 0 0 56

"Mondjál olyan befektetést, ami ennyi hozamot produkál."

NYESZ.

Egyébként is a támogatások mértékét érdemes összevetni az adott konstrukció költségeivel, nem feltétlenül max befizetésre számolva.

Az önkéntes legnagyobb előnye (szerintem), hogy 10 év múlva hozzáférsz/-hetsz a pénzed egy részéhez. Bár akkor már inkább TBSZ. Igaz, hogy ott nincs parasztvakítás +20%-kal, de lényegében költségek sincsenek, az önypt-s portfoliók pedig sok helyen egyszerűen megvehetők, modellezhetők.

Előzmény: iamtwo (55)
iamtwo Creative Commons License 2014.04.24 0 0 55

"az éves befizetésre kapsz plusz 20%-ot. Mondjál olyan befektetést, ami ennyi hozamot produkál."

Ezért ez nem egy nagy durranás. A tőkédre nézve ez +20%, de ez az első évben is ennyi, meg a 40. év után is ennyi. Mennyi is ez a többlet?

Minél hosszabb a megtakarítási időszak, annál kisebb évi +1-0,5 %? Hurrá.

Előzmény: helloeverybody! (53)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.24 0 0 54

Igen, az Aegon hozama meg a költségei, belépésidij is elég vonzó.

 

Az adókedvezmény +örökölhetőség komoly előny.

Előzmény: helloeverybody! (52)
helloeverybody! Creative Commons License 2014.04.23 0 0 53

Sajnos mindegyiknél van költség, amit leemelnek, s a maradékot fektetik be. De befektetheted te is, és akkor kizárólag a saját ügyességeden múlik, hogy mennyi hozamot produkálsz. Egyébként az önkéntesnek a legnagyobb előnye, hogy az éves befizetésre kapsz plusz 20%-ot. Mondjál olyan befektetést, ami ennyi hozamot produkál.

Előzmény: freyya (46)
helloeverybody! Creative Commons License 2014.04.23 0 0 52

Miért ne lehetne váltani? Én tavaly mentem át az OTP-ből az ING-be, ami most így utólag szerencsétlen lépésnek bizonyult. Az Aranykorba nem fogok átmenni, mert annál azért van jobb pénztár is. A hozamok és a költségek figyelembe vételével az Aegonon gondolkodom.

Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 51

Utánanéztem,lehetséges önkéntes nyugdijpénztárt váltani, úgyhogy csak az esetleg buktatóit lenne jó tudnom illetve ha valakinek van jó-rossz tapasztalata,megköszönném - vagy elég megnézni a 2013-as hozamokat és annak alapján választani ?

Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 50

Tényleg megszünik az ING nyugdijpénztár :-(  az önkéntes része is sajnos.

 

Még sose csináltam ilyet , szerintetek lehetséges áthoznom a számlámat másik önkéntes nyugdijpénztárba ?  most kezdem bogarászni a módositás feltételeit.

Júliannagnes Creative Commons License 2014.04.03 0 0 49

Miért egyik sem, és miért üldözi a pénzhatalom a multilevel hálózatokat?

 

Ha volna 2.400.000,- Ft-om, vagy 20 évem és havi 5.000 Ft-om/hó biztosításra, akkor kaphatnék 5%-os kamat esetén havi 10.000 Ft-ot, feltételezve, hogy a biztosító 10 év alatt megduplázza a pénzemet.

 

Viszont, ha a rendszerünkben elköltök a családom ellátására (élelmiszer, ruházat, tisztítószer, táplálékkiegészítők, telefon, üzemanyag, autó vásárlás és lakás vásárlás) átlag havi 200.000,- Ft-ot, akkor kerestem 200000x0,06=12.000,- ft-ot/hó. és még senkinek nem ajánlottam semmit sem.

 

Tehát éves szinten az első esetben 120.000,-Ft-ot míg a második esetben 144.000,-Ft-ot kerestem,

Viszont, ha a Bankba vagy a Biztosítóba vittem a fizetésem, a család még nem biztos, hogy evett.

 

Számomra világos, hogy csak szemfényvesztés, hogy az anyagi biztonságot a Bankban vagy a Biztosítóban tárolt saját pénzem adja meg. Nem csoda, hogy az elvakult hűbéresek támadják a szabadabb boldogulás eme egyszerű, családias formáját.

 

 

gaga666 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 48

Nem hiszem, hogy hozzászámolják az állami támogatást. Amúgy a működési költségek nagyobb befizetés esetén fajlagosan csökkennek, tehát az a legkedvezőbb, ha nagyobb éves befizetésre vagy képes. Nyugdíj előtti években méginkább célszerűbb a maximális befizetést eszközölni.

 

Amúgy NYESZ esetében azért jóval alacsonyabbak a költségek, igaz nincs is, aki helyetted alakítsa a portfóliódat.

Előzmény: freyya (46)
gaga666 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 47

Arról valaki tud bővebben, hogy a nyugdíjbamenetelkor az utolsó év támogatása hogyan működik? Annyira egyszerű az egész,hogy pl májusi nyugdíjbamenetel esetén a befizetés után járó összeget az azévi adóbevallással visszaigényelem és jövőre átutalják? Tehát praktikusan nem nyugdíjbamenetlkor kérem ki a pénzt, hanem csak egy év múlva kb.

Előzmény: freyya (46)
freyya Creative Commons License 2013.05.25 0 0 46

Most, hogy már egy éve fizetem, kezdek elbizonytalanodni, hogy jó helyre teszem-e a pénzem. A hivatalos kimutatások szerint a portfólióm az AEGON-nál 9,6%-os hozamot csinált, de akárhogy számolom (összeadtam a befizetett összegeket, és összehasonlítottam a jelenlegi egyenlegemmel), ez legfeljebb úgy jön össze, ha hozzászámolják az adókedvezmény is (ami gáz, mert ezek szerint, ha nincs adózott jövedelme az embernek, akkor a hozam a béka feneke alatt van), vagy/és ha arról nagyvonalúan megfeledkeznek, hogy a befizetett összeg egy részét működési költségekre elvették. A példa kedvéért, ha mondjuk befizetek valahová 100ezer forintot, amiből működési költségre levonnak hatezret, aztán a 94ezer forint hoz 4ezer forint hozamot, azt én valahogy nem tudom gyarapodásnak venni. Nekem a gyarapodás az, ha az eredetileg befizetett 100ezer fölé megyünk. 

iamtwo Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45

És ugye reklám is...

Előzmény: iamtwo (44)
iamtwo Creative Commons License 2012.12.30 0 0 44

Ez igen nagy szamárság.

Előzmény: komoroczy86 (43)
nyucika Creative Commons License 2012.05.26 0 0 42

http://www.origo.hu/gazdasag/hirek/20120120-az-ngm-nyugdijtervei-es-a-sved-modell.html

"A harmadik nyugdíjpillért képező önkéntes nyugdíjpénztáraknak kiemelt szerepet szán az NGM tanulmánya, amely úgy fogalmaz, hogy az ide irányított megtakarításokra adható kedvezményeket a későbbiekben növelni is lehetne, ha azok visszatérnének az "eredeti" - az 1993-as törvényben rögzített - elvekhez, legfőképpen a nonprofit jelleghez. A megfogalmazás felveti, hogy a tárca a nyugdíjkasszák működtetéséből ki akarja zárni a bankokat és biztosítókat, amelyek eddig a piac többségét uralták."

 

 

Előzmény: freyya (34)
Alex Raps Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39

Nincsen semmiféle "mivel". A tőke az leadózott (fölös) pénz. Nincs olyan sehol a földön hogy az ismételten adózzék. Ilyesféle hosszútávú befektetések esetében az egész földön csak a hozadék adózhat. Kivétel magyarisztán.

Előzmény: Catella (37)
Híd Creative Commons License 2012.05.25 0 0 38

Ehhez képest 43%-ot levonni elég durva. Amikor még 30-at kaptál vissza, valamivel jobb volt a helyzet. 

Előzmény: Catella (37)
Catella Creative Commons License 2012.05.25 0 0 37

"adófizetési kötelezettség mellett vehető ki", mivel korábban évi 20% adóvisszatérítést kaptál a befizetett tőkére.

Előzmény: freyya (9)
Híd Creative Commons License 2012.05.25 0 0 36

A Metlife sem működik olcsón: http://www.mabisz.hu/images/stories/docs/tkm/tkm-adatbazis-20120515-publikacio.pdf

 

Ilyen TKM-ek mellett nem könnyű reálhozamot elérni. 

 

Amit az adózásról írsz, az jogos. Nem kellene büntetni azokat, akik öngondoskodni kívánnak, még akkor sem, ha később úgy alakul az életük, hogy az önkéntes nyp-ben lévő pénzre hamarabb szükségük lesz. Maximum annyi adót lenne jogos levonni, amennyi kedvezményt igénybe vettek menet közben. 

Előzmény: Alex Raps (19)
baltaarc Creative Commons License 2012.05.25 0 0 35

Szerintem itt simán államostíthatnak, pontosabban megóvhatnak mindent. Előbb-utóbb a pár tízezreket is.

Előzmény: freyya (30)
freyya Creative Commons License 2012.05.25 0 0 34

Szeretem a kihívásokat! :)

Előzmény: Alex Raps (33)
Alex Raps Creative Commons License 2012.05.25 0 0 33

Kösz hogy próbálsz szépíteni a dolgon, de hát nincs mit tagadni az egész beírásom egy nyelvészeti és nyelvtani hányásra hasonlít leginkább. :)

Előzmény: freyya (32)
freyya Creative Commons License 2012.05.25 0 0 32

Sikerült rögtön dekódolnom, a mondanivalóból egyértelmű volt, hogy csak elírtad. :)

Előzmény: Alex Raps (31)
Alex Raps Creative Commons License 2012.05.25 0 0 31

"Szerintem éppen ezért jó, hogy svájci hitelkártyával lehet itthon is fizetni mert ezen a módon külföldön elért életjáradék típusú jövedelmeinket kíválóan lehet finanszírozni belföldön."

 

Namégeccer: Szerintem éppen ezért jó, hogy svájci hitelkártyával lehet itthon is fizetni mert ezen a módon külföldön elért életjáradék típusú jövedelmeinkből kíválóan lehet az életünket finanszírozni belföldön.

Előzmény: Alex Raps (29)
freyya Creative Commons License 2012.05.25 0 0 30

Egy percig sem gondolkoznék, ha egyszerre nagyobb összegű pénzem lenne. Akkor nyilvánvalóan külföldre vinném. De havi pár tízezer forinttal hová rohangáljak? Ráadásul nekem olyan befektetési lehetőség kell, ahol az sem gond, ha később esetleg ennyit sem tudok fizetni, vagyis ahol fizethetek többet vagy kevesebbet aszerint, hogy épp mekkora a jövedelmem. Mert ugye ma 20 évre előre senki nem tudhatja még azt sem, hogy lesz-e mindig munkája. Ezért tetszett az önkéntes, mert itt lazán megtehetem, hogy rosszabb időszakokban csak a 3000 Ft minimumot fizetem be, sőt akkor sem történik semmi, ha egyáltalán nem fizetek. Egy unit-linked konstrukciónál a szerződött összeget folyamatosan fizetni kell, történjen bármi. 

Előzmény: baltaarc (27)
Alex Raps Creative Commons License 2012.05.25 0 0 29

Szerintem éppen ezért jó, hogy svájci hitelkártyával lehet itthon is fizetni mert ezen a módon külföldön elért életjáradék típusú jövedelmeinket kíválóan lehet finanszírozni belföldön. Mondjuk autót és házat (illetékköteles és az állami nyilvántartásokba kerülő dolgot vásárolni ezekből nem szabad, de valljuk be hogy nem is ez szokott a nyugdíjmegtakarítás célja lenni). :)

Előzmény: freyya (25)
freyya Creative Commons License 2012.05.25 0 0 28

Tudom, hogy vannak ezek a mindenféle külföldi biztosítók (Metlife, Grawe stb.), akik a nagy múltjukra hivatkoznak, de végső soron annak a nevében is magyar bróker fogja befektetni a pénzed, vagyis ugyanott vagy, ahol a part szakad. Ilyen alapon az ING-nek vagy az AEGON-nak sincs sok köze a magyarországi viszonyokhoz. A valóságban meg nagyon is van. Meg aztán ez a visszamenőleg mennyi hozadékot fizettek, sajnos semmit nem árul el arról, hogy a jövőben mennyit fognak tudni. Teljesen más gazdasági viszonyok vannak, mint a 80-as, 90-es években. 

Előzmény: Alex Raps (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!