Keresés

Részletes keresés

V. Miki Creative Commons License 2021.08.17 0 0 27636

Most mintha kezdene megoldódni a dolog. Már alig volt rajta beszáradt virág. Az ólomvirág tényleg egy hálás növény, azt az egyet nem tudom róla, hogy a virágát elég csak lecsipegetni az elnyílott szirmokat, vagy le kell vágni? Igazából most is gyönyörűen virágzik, szóval lehet elég, amit csinálok vele. A bugi nálam szerencsére simán áttelel a garázsban, szépen ki is hajt, de van egy nem annyira tömött virágzatú, ami alig (vagy nem is) virágzik. Iszonyatosan dúsan bebokrosodott, de az egyik egyszerűen mai napig nem virágzott ki. Az encián és sétányrózsa tetszik, ki fogom próbálni. Köszönöm a tippeket!

Előzmény: leac (27635)
leac Creative Commons License 2021.08.14 0 0 27635

Az ólomvirág strapabíró és mutatós , a legjobb felfuttatni valamire akkor

rengeteget virágzik. A Mexikói Petúnia nálam keveset virágzott, ha a lilás színt szeretnél 

helyette inkább az Enciánt javaslom . A sétányrózsák amik még mutatósak főleg ha több 

színbe vannak csoportosan.  A Bugikkal sajnos télen nem tudtam mit kezdeni így

sorra kipusztultak télen.  Ha most kezded a leander gyűjtést pár kedvcsináló fotó, ha valaki

belemerül a csillagos ég a határ.

 

 

  

Előzmény: V. Miki (27634)
V. Miki Creative Commons License 2021.08.14 0 0 27634

Na megynyugodtam a képek láttán. A telt virágúról készült detto olyan, mint az enyém. Igazából, most sikerült szerintem normális virágzást elérnem, ezért volt ismeretlen a jelenség. Lombtrágyának mit szoktál használni? Most kipróbálom, amit javasoltak Fitohormot, meg kánikulában kipróbálom akkor a reggeli locsolást (esetleg lemosást). Meglátjuk mit reagál a bokor. Már elkezdtem én is több színváltozatot begyűjteni, ez még tanulókör :). 

 

Más: Ólomvirágról, mexikói petúniáról és esetleg murvafürtről van tapasztalatod?

Előzmény: leac (27632)
V. Miki Creative Commons License 2021.08.14 0 0 27633

Szia Leac!

 

A dézsák terrakotta színúek és vastagabb anyagból vannak, talán nem annyira melegszik fel, de ez is lehetséges persze. Két öntözés között  (ma pl. este és reggel), reggelre száraz volt a föld teteje ezért locsoltam alá. Lehet mégis a víz a gond. Azt hittem akkor nincs elég víz ha már konyul a fiatal szár és a levél.

Előzmény: leac (27631)
leac Creative Commons License 2021.08.14 0 0 27632

Még egy pár gondolattal és fényképpel megtoldanám az előző írásom.

Ebbe a melegbe iszonyatos UV sugárzás van ami szintén perzselhet és gyorsítja az

elnyílási időt is ez  egy medence mellet akár sokkal erősebb is lehet. 

Az én öntözési procedúrám: A cserepek alatt nincs alátét egy fekete 

fólia van kiterítve az átfolyóvíz felfogására. Én naponta kétszer öntözök ,

hajnalba kútvízzel és ilyenkor lemosom az egész lombozatot is. Ezt azért 

mert távol tartja az atkákat levéltetveket és egyéb rovarokat és egy kis párát is 

biztosít az amúgy nagyon száraz zárt udvaron. Ilyenkor hetente levéltrágyát is

permetezek egy kis eszköz segítségével. Ez a levél locsolás természetesen

virágvesztéssel is jár de valamit valamiért. Este pedig az előző napon szivattyúzott

és a napon melegített vízzel kannákkal öntözök a folyékony tápot ilyenkor adagolom 

heti - kétheti alkalmanként a lombtrágyázással ellentétes napon.

A fotóidat nézve nem akkora probléma ennyi virág lehullása, ha az idő normálisra vált 

valószínű helyreáll a virágzás. 

Néhány fotó az enyémekről az elnyíló virágokról: 

Előzmény: leac (27631)
leac Creative Commons License 2021.08.13 0 0 27631

Üdv Miki.

Szépek a leandereid látszik a törődés . Nagyon sok a virág rajtuk és a 

levelei is szépek .  Ez a fajta leander rettenetesen strapabíró ritkán atkásodik és a

vastag leveleit a betegségek is ritkán támadják. Egyetlen problémája van

a nagyon telt virágai az esőt és a nedvességet nem bírják. Eső után tömegesen barnulnak

a virágok és egy idő után berothadnak.  Egy medencéből  párolgó víztől inkább

burjánzani szoktak a leanderek, azért reggelente nem ártana megnézni mennyire

nedvesek a virágok . Én két dolgot látok ami okozhat ilyen jelegű virágvesztést ,

az egyik a tűző napon nagyon felmelegedhet a cserepük, nem tudom két öntözés között

menyire szárad ki a földjük , az alattuk lévő tálba mennyi ideig van víz?

Az se jó ha állandóan vízbe állnak, de a sokáig száraz föld sem jó. 

  

 

 

Előzmény: V. Miki (27630)
V. Miki Creative Commons License 2021.08.13 0 0 27630

Még az jutott eszembe, hogy tippként kaptam. hogy esetleg mikroelem hiány, pl. bór is okozhat hasonlót, mivel a generatív folyamatokat stimulálja. Javasolták a FitoHorm 10 B bóroldat lombtrágyaként való kezelését. (akár megelőzésre is).

Előzmény: V. Miki (27628)
V. Miki Creative Commons License 2021.08.13 0 0 27629

A fotókat elfelejtettem csatolni.

Előzmény: V. Miki (27628)
V. Miki Creative Commons License 2021.08.13 0 0 27628

Üdv!

 

Akkor bővebben kicsit a problémáról.

 

Egy-két hete az alábbi problémával küzdök. Teltvirágú, rózsaszín leanderem eddig szépen fejlődött (5-6 éves), rengeteg virággal, és még több ígéretes bugával, át volt ültetve tavasszal, gyökérmetszéssel és osmocote műtrágyát kapott. Az utóbbi 2 hétben kezdődött egy olyan folyamat, hogy a virágzat, különböző stádiumában száradás kezdődik és innentől kezdve kis sem nyílik. Akár már a bimbó is leszárad, de van, hogy a félig nyílott szárad le. Gyakorlatilag mostanra nagyon kevés virág jut el a kinyílásig. Próbálom közben eltávolítani ezeket. A növény összességében amúgy jól néz ki, levélzete erőteljes élénk színű, egy kevés hullott most a folyamatos kánikula miatt (egész nap éri a napsütés). Tehát betegségre utaló jelet, a virágokon kívül nem látok. Esténként csapadék vízzel van locsolva, hetente leander tápoldattal kap, a megfelelő dózisban. Kb. 2 hete vagy két alkalommal este megpermeteztem sima vízzel, finom porlasztással, gondoltam felfrissíti a növényt. Utána pedig volt 2-3 viharos nap, illetve agy kisebb medence közelében van. Lehet ettől pusztulnak a virágok? Vagy még gondoltam arra, hogy nem jól van kialakítva a lombozat és sok a bimbó és nem bírja a növény még?

 

Öntözés: Pihentetett csapadékvíz esténként a tálba a maradék a tövére. Kb 8-10 liter megy rá. Ha nagyon rekkenő hőség és száraz az idő akkor reggel is feltöltöm a tálat (kb. 5 literrel). Tápoldat Vitaflóra Leander tápoldat, heti rendszerességgel 1,5 kupak azaz 50 ml/10 liter. Ezen a napokban annyit változtattam, hogy a csapadékvíz gyűjtőt töltöm meg vízzel és hígabban (4,5 kupak 150 ml/200 liter) tápoldatozom, és ebből locsolok napi rendszerességgel. Hátha így nem lökésszerűen kapnak a növények nagy dózist. De ezt 2-3 napja csinálom tehát nem ez a kiváltó ok.

 

Köszönöm a segítséget előre is!

leac Creative Commons License 2020.07.13 0 0 27627

Hát már elég régen volt .

A szaporítás legbiztosabb és legeredményesebb formája a

légbujtás. Kicsit macerás, de nem nagyon. Azért is nagyon jó

mert nagyobb növényeket gyorsan szaporíthatunk a módszerrel. 

Előzmény: bombaba (27625)
leac Creative Commons License 2020.07.13 0 0 27626

Én csak a hagyományos mirtuszt ismerem az nem kényes,

és a tápanyagot se kíván extra menyiséget, (de az egy másik növény).

Előzmény: SzuperBandee2 (27624)
bombaba Creative Commons License 2020.07.13 0 0 27625

Köszönöm a választ, leac, csak most vettem észre, hogy írtál.

Előzmény: leac (27622)
SzuperBandee2 Creative Commons License 2020.07.13 0 0 27624

Hello

 

Nem tudom, hogy él-e még a fórum, de kérdezni szeretnék kínai selyemmirtusszal kapcsolatban. Hátha valaki tud megoldást a problémámra.

Olyan gondom van az említett növénnyel, hogy annak ellenére, hogy napos helyen és jó vizelvezetésű talajban van, se nem virágzik se nem növekszik :(. Semmilyen plusz trágya vagy műtrágya hatására sem. Tavasszal kihajt, hozza a leveleit aztán ennyi. Letelt.

Miért van ez? Állítólag nem igényes növényről beszélünk, de nálam nem fejlődik semmit s főleg nem is virágzik.

 

Köszi a válaszokat.. (ha valakitől kapok :))

 

Üdv

A.

 

tibikat Creative Commons License 2019.10.14 0 0 27623

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál! Mindennel egyet értek és azt pedig örömmel olvastam, hogy a föld homoktartalma elvileg nem lesz káros a növényeimre!🙂 Szerintem/remélem még jobb is lesz Nekik, mint edényben.🙂

Előzmény: leac (27621)
leac Creative Commons License 2019.10.14 0 0 27622

A légbujtást javasolom egyszerű, és elég megbízható eredménnyel.

Itt találsz hozzá segítséget:

 

https://leanderfa.gportal.hu/gindex.php?pg=37171351

 

 

Előzmény: bombaba (27618)
leac Creative Commons License 2019.10.14 0 0 27621

Nagyon sok évig a magonc leandereim nyáron szabad földbe tartottam. Ez  50 cm-től 180 cm-es bokorig mindenféle

méretet tartalmazott 200-500 db mikor mennyi volt. A kicsiket ládában neveltem. A kiültetetteteket ősszel vödrökbe 

fölszedtem 10-db/vödör. A dolog működik, de sok buktató van, és az rengeteg áldozattal jár. A telelőből kihordás ha korai 

fagyveszély, ha késői megégés, az öntözés mennyi legyen mert nagyon kevés a föld a vödörbe. Kiültetés ideje és a 

későbbi fagyok, ha már elkezdtek hajtani nagyon hamar lerendezi a leveleket. Ha késői a kiültetés a nap égeti meg a

még csak éledező növényeket . Én ezek miatt nagyon sok nagyméretű növényt veszítettem el, 2-3 évbe is 100 fölött.

A föld homoktartalmának nincs jelentősége, öntözni, és tápozni kell, és azt javaslom ne nyílt területre ültesd ki a 

növényeket a nyári extra uv sugárzást már ezek a növények sem  bírják.

Előzmény: tibikat (27620)
tibikat Creative Commons License 2019.10.12 0 0 27620

Annyit tennék hozzá, hogy elsősorban a leandereimre gondoltam. A bugik, hibik, végülis maradhatnának edényben. De azért,ha azokat is ki szeretném ültetni a jó időre, akkor azokhoz is érdekelnek tapasztalatok. De leginkább a leanderek esetében szeretnék áttérni a tavasztól őszig tartó szabadföldi tartásra és először mindenféle aláföldelés nélkül gondoltam megnézni, hogy hogy viszonyulnak majd a homokos talajhoz. Köszi!

Előzmény: tibikat (27619)
tibikat Creative Commons License 2019.10.12 0 0 27619

Sziasztok! Van-e tapasztalatotok arról, hogy mi fog történni,ha az eddig edényben - virágföldben tartott mediterrán virágaim homokos talajba, szabadföldbe ültetném tavasszal? Leanderek, murvafürtök, hibiszkuszok. Nagyon szépen köszönöm!

bombaba Creative Commons License 2019.07.25 0 1 27618

Idén csodás a Mastiff:

 

Szeretnék belőle dugványt gyökereztetni, de többszöri próbálkozásra sem sikerül. Ismeri valaki a trükkjét?

Tuzorke Creative Commons License 2019.05.27 0 0 27617

Szia Island!

Hol lehet venni ilyen gyönyörű babát?

Előzmény: Island* (12730)
Beri44 Creative Commons License 2018.10.05 0 0 27616

Sziasztok. Gardéniáról szeretnék kérdezni.. Most katam először. Kis virág, és bimbók vannak rajta. Nagyon örülök neki. Utána olvastam. Ilyenkor a legérzékenyebb. Milyen tápot vegyek neki? Locsolni felforralt vízzel kell? Lakásban tudom tartani, de itt kB. 24 fok van  ez elvileg sok neki. Azt olvastam még, hogy kint, erkélyen megmarad, és pár fokban is hoz virágot. Ilyenkor ki lehet szoktatni még, vagy felesleges? Köszönöm 

Beri44 Creative Commons License 2018.10.05 0 0 27615

Sziasztok. Jázminja van valakinek? Nekem afrikai, Azori, sokvirágú, arab, téli van. Mind kis növendékek teraszon voltak kint nyáron. Még kint vannak, minél később akarom behozni őket lakásba, mert nincs hideg helyem. Van valakinek Tapasztalata ezekkel a virágokkal? köszönöm☺️

 

Gy.Ibi. Creative Commons License 2018.08.28 0 1 27614

Talán vashiány,keserűsó is segíthet,vagy lehet kapni levélzöldítőt,ami rápermetezve gyorsan hat.Az is lehet,hogy már tele van a cserép gyökérrel.

Remélem,még sokáig kint maradhatnak:

Előzmény: tothjozsef11 (27613)
tothjozsef11 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 27613

Encián növényem levelei sárgák (citromsárga) lettek, mi okozhatja? Több éves, eddig nem volt gond vele, félárnyékos helyen van, nem volt átültetve, locsolva és tápoldatozva van rendszeresen. Virágja sok van. Mi lehet a baj?

Nibiru Creative Commons License 2018.06.28 0 0 27612

Szívesen. :)

Előzmény: tibikat (27597)
Csillag1971 Creative Commons License 2018.06.17 0 0 27611

Én is nagyon szeretem őket és előre félek ha helyhiány miatt szelektálnom kell majd. Gondolom neked sem könnyű meghozni a döntést, ki fog menni ☺️

Előzmény: Ely52 (27610)
Ely52 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 27610

Köszönöm. Nagyon szeretem őket, és nagyon sok fajta van. Talán több is mint kellene. Most tervezek egy kis leépítést, szelektálást.

Előzmény: Csillag1971 (27605)
Ely52 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 27609

De jó hogy ezt írtad, tényleg beállítható telefonon is. Mindjárt ki is próbálom. :-)

 

Előzmény: bombaba (27608)
bombaba Creative Commons License 2018.06.13 0 0 27608

Igen.

Előzmény: Csillag1971 (27607)
Csillag1971 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 27607

telefonon is be lehet állítani előre a kép méretét?

Előzmény: bombaba (27606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!