Keresés

Részletes keresés

homerx Creative Commons License 2023.08.25 0 0 41

hihetetlen. most hallgattam meg, igazi deep purple feeling

https://www.youtube.com/watch?v=UDaSgu10aj8

'Rpee Creative Commons License 2013.02.08 0 0 40

 

---------------------------------------------------------------

csekkold a csatornám

http://www.youtube.com/user/softsynthportal?hl=en

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39

A lista elkészült?

Előzmény: Tristan60 (35)
Cmon- Creative Commons License 2012.05.04 0 1 38

OFF

 

Hobo személyén és zenéjén egyébként nem érdemes vitatkozni, mert ő nem "hobó" (ami. kb. hajléktalant jelent), meg nem is igazi zenész, inkább csak szélhámos, én találkoztam vele több alkalommal is személyesen. Jóval műveltebb, mint a zenészek általában, eléggé szenvedő személyiség, ideges típus, azt állítja, soha nem iszik alkoholt (tőlem sem fogadta el), el is hiszem neki, de ettől függetlenül néha olyan, mintha simán be lenne rúgva. Viszont ha mégis be kell kategorizálni a HBB zenéjét, az blues, nem hard rock. A bluest találta ki magának (mármint, hogy azt utánozza), meg kitalálta azt is, hogy ő egy hobo. Végülis egyik sem igaz. Esetleg az egészből annyi mégis igaz, hogy utánozza.

 

ON

Előzmény: Tristan60 (35)
Tristan60 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 35

Azért nem lehetünk ilyen szigorúak. Ha valaki úgy gondolja, hogy Barbee-nak is van egy hard rock száma, megvitatjuk. :))))

HBB és Bill valóban valamiféle blues-rock-ot játszik, ha van ilyen.

Előzmény: Supercafone (34)
Supercafone Creative Commons License 2012.05.04 0 0 34

Ja, akkor félreértettem a topikot, akkor ez inkább a "Hard-rock együttesek legjobb magyar dalai" :o)

 

Ha ez vagy ez azért nem fér be, mert az előadók egyéb dalai más stílus, akkor nat máj topik.

 

 

/ps: Van egy nemnormális haverom. Többek között azért utálja a HBB-t, mert szerinte semmi közük a blueshoz, színtiszta hardrock, akkor meg miért Blues Band? :oD.

Még egy Hobo-koncertre is képes volt elmenni, és osztani az észt. Szerintem az igazság valahol félúton lehet, viszont az egyik rajongót mélyebben érintette a dolog és kiutalt neki egy makarenkói sallert.

 

Előzmény: Tristan60 (27)
Enzo Creative Commons License 2012.05.04 0 0 33

Ez így ebben a formában nem teljesen így van.

Szekeres Tamás 1989-ben csatlakozott az Omegához.

 

Molnárt - meg úgy általában az Omegát - nem a professzionális hangszeres tudás emelte a "magasba", hanem a dalok, hangulatok, és az idehaza újszerű (részben a Pink Floyd inspirálta) hangzás- és látványvilág. Mellesleg a múltkori jubileumi koncerten azért elég jól hozta Molnár egyedül is amit kellett.

Ilyen alapon pl. a Tankcsapdának (meg még sokaknak) is járna a fikázás a hangszeres tudásért, de az is igazságtalan lenne, mert a "hard rock"-nak (bármit is jelentsen ez pontosan) nem az az elsődleges ismérve, hogy ki tud jobban, gyorsabban, pontosabban, bonyolultabban...stb. virgázni a gitáron. Persze kétségtelen, hogy a gitárhősök azért sokat dobnak egy zenén, de ez kb minden műfajra igaz.

 

Ezt persze már inkább Ozzynak írom... :)

Előzmény: Tristan60 (32)
Tristan60 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 32

Omega koncertekre mindig hoztak/hoznak egy jó szólógitárost, aki a háttérből "rendesen" nyomta/nyomja. :)

Előzmény: Törölt nick (30)
Tristan60 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 31

Egy dal az őskorból! :)

 

Tristan60 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 29

Skorpiótól ez nagyon jó hard rock-nak, de amikor meghallom a "Dédapám"-at a hideg is kiráz tőle! :))))

 

Tristan60 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 28

Én meg "sajnos" Radics Bélát is láttam a Budai Ifjúsági Parkban!

 

Előzmény: Törölt nick (17)
Tristan60 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 27

Tulképpen egyetértek: LGT, Bikini nem idevaló és sajnos Bill és a HBB sem, pedig őket nagyon szeretem, de valóban bluest játszanak.

A Skorpió határeset és szerintem a Karthago is inkább glam-rock, bár őket is kedvelem.

 

Tankcsapda viszont igen: Nevem rock, Mennyország tourist.

Ómen és Pokolgép már metál, szerintem.

Előzmény: Cmon- (23)
Supercafone Creative Commons License 2012.05.04 0 0 26

Jaja, az általam említett is a Hova lettről van.

Előzmény: homerx (24)
Supercafone Creative Commons License 2012.05.04 0 0 25

Te együttes szinten írsz a stílusokról, ez oké.

A topik és a hozzászólásom viszont dalokról szól, itt mellékesnek érzem, hogy általában mit nyomott az LGT meg Feró.

Attól nekem a Kotta nélkül igenis rakendroll, a Rongylábkirály (amit nem soroltam fel) meg jó szám, de stíluson kívüli függetlenül a Skorpió egyéb munkásságáról.

Ha lesz "Legjobb magyar hard rock együttesek" topik, más lesz a felsorolásom.

 

Előzmény: Cmon- (23)
homerx Creative Commons License 2012.05.04 0 0 24

a bikini elso ket lemeze (hova lett, xx.sz-i hirado) a 80-as evek legjobb lemezei koze tartozik. aztan jott a denagy, es elbaxodott jol. de mindegy, ez itt most off.

Előzmény: Cmon- (23)
Cmon- Creative Commons License 2012.05.04 0 0 23

"A Skorpiónak is van jó száma, de off, mert az funky."

  

Aha.

 

A Skorpió funky.

 

Az LGT meg hard rock, ugye? Meg a Bikini is. Meg Hobo, vagy Bill.

 

Nos, akkor tegyük rendbe a dolgot!

 

Skopió vissza a hard rockhoz, nem funky, hidd el! LGT már sokkal inkább lehet funky, de a lényeg, hogy semmi közük a hard rockhoz. Mint ahogy a Bikini zenekarnak sem. A korai, Nagy Ferós bikini valmi magyar pop-punk/bohóc zenét játszott, majd jött D. Nagy, s azóta rádióbarát és közönségbarát pop/rock zenét játszanak, ez nem hard rock. Hobo és Bill egyértelműen blues, semmi közük a hard rock zenéhez.

 

Ennyi.

 

Mentségedre felhozható, hogy saját bevvalásod szerint sosem voltál őszinte hardrokker.

Előzmény: Supercafone (21)
Supercafone Creative Commons License 2012.05.03 0 0 22

7,10,11,13-at majd pluszozom, ha odajutunk :o)

Előzmény: Tristan60 (-)
Supercafone Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21

Helló,

Sosem voltam őszinte hardrokker, de sok jó magyar dal van, úgyhogy bővítek.

A zenekarok iránt nem vagyok elfogult (az Edda speciel nekem abcúg), a dalok a lényegek.

 

P-Box - Halálkatlan

Bikini - A zenekar üzenete

Griff - Más nem jutott

Prognózis - Hajsza közben

Edda - Veled vagyok

Omega - Nem tilthatom meg

Deák Bill - Mindenem a TV

LGT - Kotta nélkül

Beatrice - Én is egy kicsit

 

A Skorpiónak is van jó száma, de off, mert az funky.

döncidöncike Creative Commons License 2012.05.03 0 0 20

meg szeretném említeni-ha már a hard rockról beszélünk a Humble Pie nevezetű bandát !

Cmon- Creative Commons License 2012.05.03 0 0 19

Az Edda első 2 lemeze elég jó, a P. Box első 2 lemeze elég jó, a P. Mobil első 3 lemeze elég jó, a Korál első 2 lemeze elég jó, a Karthago első 2 lemeze elég jó, a Skorpió több jó lemezt is csinált (nincs kedvem utána számolni). Lehet, hogy kihagytam néhány zenekart, de kb. ennyi. Nem dalokat mondanék, mert a fent említett albumokon több jó dal is található. Azért írtam, hogy elég jók, mert a magyar hard rock zene csak "elég jó" (mármint elég jó volt, mert később még elég jó sem, ma meg már nem tudom, de biztos nem jó, mert akkor eljutna hozzám). Azért csak elég jók voltak, mert az igazán jó külföldieket másolták le. Olyanokat, mint a Led Zeppelin, a Deep Purple, a Uriah Heep, és társaikat.

Híd Creative Commons License 2012.05.03 0 0 16

Nem tudom, hard rocknak elég jó-e, de méregnek talán elmegy ;)

 

Előzmény: Tristan60 (3)
3x Creative Commons License 2012.05.03 0 0 15

+

Szerelem - Bikini

Adj helyet magad mellett - Rolls frakció

Előzmény: Tristan60 (-)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 14

Minden lista, válogatás elkészítése egyéni szempontok, ízlés alapján történik, ezért tisztelem gyűjtőt még akkor is ha nem értünk egyet, több megjelölt számmal.

A zenei világban az első hard rock számot a Kinks együttes adta elő: You Realy Gat Me-t talán 1964-ben, és ehhez viszonyítok.

 

  

 

Magyarországon, akinek engedtek lemezeket kiadni a 60-as években, írtak-e már magyar szöveggel hard rock számokat, ezen gondolkodni kell? A 70-es években bizonyára már találunk előadókat, zenekarokat.

Előzmény: Tristan60 (10)
BahnScorper Creative Commons License 2012.05.03 0 0 13

Ha már Piramis, akkor a Kóbor angyal nem maradhat ki!

halaloszto Creative Commons License 2012.05.03 0 0 12

nem a radiohallgatas mennyisege a kerdes, hanem hogy milyen radiot.

 

a megjegyzesem annak szolt, hogy ha valaha valamilyen mondjuk Koral szam lemegy radioban, akkor az a Homok a szelben lesz. az Edda is csinalt olyat, amit hard rock-nak neveznek, de nem a minden sarkon alltam mar lesz az, bar ez az a szam, aminek nagyobb eselye van radioban elhangzani.

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (5)
Tristan60 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 11

Sebők János könyveit ismerem, persze.

Előzmény: Törölt nick (7)
Tristan60 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 10

Nyilvánvaló, hogy azért ezek a számok szerepelnek a listámon, mert ez az "én listám", nekem ezek tetszenek.

Javaslatom a következő: Bővítsétek fel a listát, 25 / 50 /100 (megállapodás szerint) tagúra. Akkor lezárjuk a további bővítést, és elkezdjük lehúzni a listáról a számokat. Ha három (vagy X) ellenszavazatot kap egy szám, lekerül. És a végén megmarad pl. 10, ami a legtöbbünk ízlését tükrözi. Talán...

Tudi66 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 9

Most nagyon jót tettél velem! Mindjárt be is keresem!!!!! Köszi! :-))))

Előzmény: procaliber (6)
Yogi Creative Commons License 2012.05.03 0 0 8

A Tele van a város... mint hard rock?

Előzmény: Tristan60 (-)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 7

Nem a listáddal van baj, izlésbeli dolog nem lehet vitatéma.

Csak nehogy félremenjen a topik már az elején,és akkor megy a fingreszelés.

A wiki meghatározásaival együtt egy pofa bagót nem ér.

Gyanítom,hogy ismered Sebők István könyveit.

(Nem a RTL-majomét,hanem a zenetudor-ujságíróét!)

Előzmény: Tristan60 (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!