Keresés

Részletes keresés

Magyar Melinda Creative Commons License 2016.05.24 0 0 19

Alkörmös, ártalmatlan, csak sok helyet foglal el.

:-)

Előzmény: lala1955 (18)
lala1955 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 18

Tudja valaki, hogyez mi? Minden evbenfelbukkan, eli világát..

tooommm0013 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 17

Rakd fel a képet, vagy használj webes növényhtározót.

Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 15

bodega=kifutó, udvar

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14

A csirkét akkor is elviszi a ragadozó ha otthon vagy. De lehet felül zárt bodega ill programozott világítás(alkonykapcsoló, stb).

Japán félvérek kellenek. Szaporák, fürgék stb.

És ezek a kis pipik nagyon szeretnek bingézni a dudvásba és kárt sem tesznek annyit mert bogarásznak.

Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.24 0 0 13

Igaz, hogy ez itt off, de komolyan elvannak 5 napig? Csábító, nagy lökést adtál a projektnek. Önetető-önitató még megvan a korábbi időszakból, én inkább attól félek, hogy valami ragadozó rájuktalál, ha nem zárom be őket éjszakára - városszéli utcán lakunk, a szembeoldal beépítetlen, műveletlen terület.

Az ígért fotózás elmaradt, elfoglaltság miatt. De így is sikerült megtudnom, hogy kicsoda-micsoda ez a gyom.

Ilyenkor tavasszal az ember hajlamos elfelejtkezni a muharokról, pedig nyáron azok is sok gondot okoznak. Még amikor nyulat tartottunk, a szénával sok mag került a nyúltrágyába, majd a kertbe, azóta is kap mindig utánpótlást a trágyával.

Előzmény: Törölt nick (9)
tooommm0013 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 12
Előzmény: tooommm0013 (11)
tooommm0013 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 11

Van is nálam jó sok. Mellette még (bársonyos?) árvacsalán és szőrös disznóparéj. Két szomszéd és az évente hozott trágya kiapadhatatlan gyommagforrás. És ugye a jól ismert tarack, szulák, ragadós galaj, tyúkhúr. És idén valami új is. Szép hamvas a levele, de nem tudom mi az. Majd megkeresem. Azért megnőni nem akarom hagyni.

Előzmény: CBNora (10)
CBNora Creative Commons License 2012.04.23 0 0 10

Az a szürke madársóska, Oxalis corniculata.

Szép növény, de tényleg szinte lehetetlen kigyomlálni.

Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.23 0 0 9

Igen ősszel kiengedni...

Elvileg önetető és önitató segítene meg a zárt udvar. Vízbe almaecet és 5 napig elvannak.

És gyom se marad!!!!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.23 0 0 8

Van még egy nagyon terjedő, nehezen kiirtható gyom, lóhereszerű pirosas levelekkel, sárga virággal, holnap lefotózom. Nem tudom a nevét, valami behurcolt növény, gyerekkoromban még nem volt. Igaz, gyerekkoromban még parlagfű sem volt a faluban, voltam vagy 30 éves, amikor először találkoztam vele.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.23 0 0 7

Ne is mondd, most játszom a gondolattal, hogy újra tartok tyúkokat, helyem is lenne, de nem tudom, mi lenne velük, ha elutaznánk. Annak idején még itthon éltek a gyerekeim, valaki mindig itthon maradt, nagy morgások közepette megetették a tyúkokat, kutyát, macskát.  Mostmár némelyikük az országban sincs (többek között ezért utazunk rendszeresen unokanézőbe). Pont elég a szomszédokat a kutyaetetésre befogni, de ez szerencsére kölcsönös, nem egyoldalú szivességkérés. A tyúkot meg nemcsak etetni kell, hanem reggel kiengedni, este bezárni.

Kiengedném ősszel őket a kertbe, nem lenne évelő gyom, pajor...

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.23 0 0 6

Ha készítesz egy kb 1mx1mx2m-es dróthálós ketrecet amit tudsz mozgatni és telepítesz bele néhány japán vagy egyéb pipit...

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.23 0 0 5

Évekig különböző okok miatt nem tartottam konyhakertet, csak az üvegházat és pár cukkinit, így a terület nagy részén gyümölcsök "lettek", és csak kaszálva volt. Most próbálnék valamit termelni, de a repkény nagyon erőszakos. Benyomult az üvegházba (onnan könnyű kiírtani), ellepett mindent, még a mentát is kiszorította.

Előzmény: Törölt nick (3)
magyarliba Creative Commons License 2012.04.23 0 0 4

Nálam a tarack és a szulák után szorosan az indás pimpó és az aszat a sztár... Repkényből is jól állok, de azt nem nehéz irtani. Van még egy nagy "kedvenc", de a nevét sajnos nem tudom. Errefelé koldustetűnek hívják, de a neten eléggé eltérő információkat találok róla. Ha beazonosítottam, majd jelzem - ha valakit érdekel.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.23 0 0 3

elszállt a jó hosszú hozzászólásom:(

Úgyhogy csak röviden: kerek repkény.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.22 0 0 1

Nekem a szamártövis és a folyófű!

Előzmény: gergerg (0)
gergerg Creative Commons License 2012.04.22 0 0 0

A tarack a kedvencem. :-) 

0

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.22 0 0 topiknyitó

Gyomnövényekről minden!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!