Keresés

Részletes keresés

lapar Creative Commons License 4 napja 0 0 776

Ide is beteszem a kérdésem, hátha tudtok segíteni.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166651669&t=9054448

.Werndl. Creative Commons License 2024.02.26 0 0 775

Már több hónapja használjuk, de csak most jött elő.

Előzmény: Palási (773)
.Werndl. Creative Commons License 2024.02.26 0 0 774

Egy Hunor HDU-5 konvektorról van szó, abba is ilyen mária üveg passzol? Egyébként nem tűnik problémásnak, csak a kiváncsiság hajt.

Előzmény: sjohn (772)
Palási Creative Commons License 2024.02.26 0 0 773

Amikor behelyezték megfogta valaki zsíros kézzel és az égett később rá.

Előzmény: .Werndl. (769)
sjohn Creative Commons License 2024.02.26 0 0 772
Előzmény: .Werndl. (771)
.Werndl. Creative Commons License 2024.02.26 0 0 771

Előzmény: .Werndl. (770)
.Werndl. Creative Commons License 2024.02.26 0 0 770

Készitettem kepet is.

.Werndl. Creative Commons License 2024.02.26 0 0 769

Sziasztok!

 

Mitől lehet egy szabályos kerek folt (amőba szerű alakzat) a máriaüvegen? Úgy néz ki, mintha valami belülről ráéget volna. 

 

Üdv,

Werndl

lapar Creative Commons License 2024.02.26 0 0 768

Igen elég meghúzni az anyát.

Nem vagyok szaki, de csináltam már ilyet.

Előzmény: galgamer (767)
galgamer Creative Commons License 2024.02.21 0 0 767

Szépjóestét mindenkinek!

Egy FÉG 8.50 konvektor törött gyujtólángcsövét szeretném lecserélni, mindenből kaptam vadi újat hozzá és minden jól néz ki, de egy olyan egyszerű kérdésem van, hogy a roppantót valami szerszámmal kell rászorítani az alucsőre, vagy ahogy rátekerem a szorító csavarokat ez magától "rá-groppan"? :)

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

lapar Creative Commons License 2024.02.04 0 0 766

Köszi!

 

Megcsináltam, jobb, mint volt, de nem tünik igazán korrektnek.

Az a baj, nem lakok ott, a festőnek kéne befűteni kb 20 fokra, de túlfűteni se akarom, mert nincs ingyen.

Előzmény: Hooti (765)
Hooti Creative Commons License 2024.02.04 0 0 765

Szia

 

Én is jártam így anno, e szerint cselekedtem:

 

Valószínűleg teljesen rosszul van a hőfokszabályzó gomb felrakva.

Kapcsold ki a konvektort.

Zárd el a gázcsapot is.

Vedd le a fekete színű hőfokszabályzó gombot (számlap fedőkupak kipattint, csavar kicsavar, gomb levesz).

Ha az óramutató járása szerint csavarod a kúpos tengelyt (amire a műanyag forgatógomb van rögzítve) puszta kézzel, akkor egyszer csak egy hangos kattanást kell hallanod (ekkor zárja el a mágnesszelep a főégő gázellátását). Ha sok csavargatás után se kattan, akkor tekerd órajárással ellenkezőleg, amíg meg nem hallod a kattanást, aztán pedig újra órajárás szerint, de csak addig, hogy megint kattanjon és egy kicsit (még egy negyed fordulatot) tovább (ekkor el van zárva a főégő gázbetápja).

Nyisd ki a gázcsapot, és gyújts be a konvektort

(ekkor az őrláng ég szép csendben, a főégő nem).

A kúpos tengelyt most forgasd lassan az órajárással ellenkezőleg. Ekkor meghallod a kattanást, a mágnesszelep kinyit, a főégő begyullad. Ne tekerd tovább, hagyd, hogy fűtsön.

Egy kis idő múlva ki kell, hogy kapcsoljon a konvektor, ha jól szerelted be a termosztátot.

Ha kikapcsolt, nézd meg a szobahőmérőn, hogy hány fok van a szobában.

Most helyezd vissza a kúpos tengelyre a műanyag forgatógombot a következőképp (óvatosan, hogy a kúpos tengely ne forduljon el): helyezd rá a számlapot a gombra (nem kell bepattintani, csak helyezd rá, van egy nútja, ezért csak egyféleképpen lehet rátenni a számlapot.

Ha 13 fok van a szobában, akkor az 1-es; ha 17 fok van a szobában, akkor a 2-es; ha 20 fok van a szobában, akkor a 3-as; ha 23 fok van, akkor a 4-es; 26 fok esetén 5-ös; 30 fok esetén 6-os jelzés mutasson a kis nyíl felé (felfelé, a szikráztató gomb irányába). (Értelem szerűen például 21,5 fok esetén 3-4-es fokozat közé állítsd) Tehát ennek megfelelően helyezd vissza a gombot a kúpos tengelyre.

Most vedd le róla a számlapot óvatosan, és csavard be ebben a pozícióban a forgatógombot a csavarral. Fontos, hogy a gomb ne forduljon el a tengelyhez képest ilyenkor már. Most már vissza lehet pattintani a számlapot.

Ettől fogva már jól kell működnie, és lehet szabályozni rendesen."

Előzmény: lapar (764)
lapar Creative Commons License 2024.02.03 0 0 764

Jó estét Urak!

Ilyen Fég konvektorral van a következő gond:

"N" állásban sem áll vissza gyűjtólángra, és csak akkor kapcsol vissza, ha megmarkolom a termosztát érzékelőjét, vagy a képen látható módon felteszem a fütődob fölé. Szóval jóval később kapcsol le, mint a másik jó. Azt ki se próbáltam, hogy a helyére ( a konvektor mögé) téve kikapcsol-e. Most ott kellett hagynom, és éjszakára nem akarok 30 fokot.

Lehet-e ezen valahogy állítani?

  

 

Rollei Creative Commons License 2024.01.05 0 0 763

A páromnál két öntöttvas, és egy lemezradiátor van, és egyik sem pattog. Ez egyik öntöttvasnak van valami kis hangja, de maximum akkor hallja az ember, ha ott van mellette.

 

Nekem mindhárom konvektorom lemez, abból  a két kicsi (elég új) Fég szólni szokott arról, ha fűt. A nagy, 8 valahányas ősrégi darab meg elég csöndesen intézi a dolgot, annál inkább a termosztát kattanását lehet hallani, meg utána a begyulladó gázt, de pattogni nem pattog. 

 

Az egyik kis Fég-en van egy darab márvány, olyan három centi körüli vastag, 15x25-ös lehet. Szép vörösmárvány lap, főleg azért van ott, mert tetszik, meg talán egy kicsit a meleget is tartja. Na, attól csöndesebb a konvektor valamivel, tompítja a súly a lemezes zajt.

 

Egyébként engem egyáltalán nem zavar a konvektor hangja, van valami megnyugtató és otthonos abban, ha hallja az ember hogy nem fog fázni. Főleg félálomban. 

Előzmény: Marlonbrando_89 (762)
Marlonbrando_89 Creative Commons License 2024.01.04 0 0 762

Üdv mindenkinek. Van egy 2 hónapos öntvény konvektorom, FÉG gf 40-es. A hálóba ment fel egy csattogó Lampart gála helyére, bízva a hangtalan működésben. Mindenhol azt írják, az öntöttvas FÉG zajmentes, nem pattog, nem csattog. Felszerelés után kb 1 hónapig semmi hangja nem volt, viszont utána lett egy kis hangja melegedéskor, hűléskor. Nem vészes, halkan pattog, de ha hidegebb van kint, akkor hangosabb. Ez normális, vagy ezzel lett valami? Ha normális, oké, hőtágulás, de akkor miért írják azt, hogy hangtalan? Főleg azoktól kérdezem, akiknek ilyenjük van.  

lapar Creative Commons License 2023.12.08 0 0 761

van egy ilyen dekli szerűség, pár csavarral, ahol ki lehet húzni az égőt.

Kefe, és porszívőó kombóval ki lehet tisztítani az égőt. Esetleg úgy is, ha nem húzod ki az égősort, ha befér a cső. Persze én nem vagyok szaki, csak barkács.

A gyújtóláng fúvókát érdemes még kitisztítani.

Előzmény: W_B (760)
W_B Creative Commons License 2023.12.06 0 0 760

Sziasztok!

 

FÉG F850P (kéményes) konvektor nem lett begyújtva már pár éve, jó poros kívülről is.

Próbaképp bekapcsoltam, sárgás színű a lángja.

 

Azon kívül, hogy leporszívózom / letörölgetem a külsejét, mit tudok még rajta karbantartani?

 

Kombi cirkót, mosógépet, autót, stb. szereltem már.

Rendszer.hiba Creative Commons License 2023.09.18 0 1 759

Véletlenül? Következőleg véletlenül ketté flexeled?:)

Amúgy miért csavargatod az állítócsavarokat, piszkálod a készülékedet, ha nem értesz hozzá?

Előzmény: Gatyoka (747)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2023.09.18 0 0 758

Igen, létezik olyan, hogy egyre gyengébb a piezzo. Ez inkább a feketékre jellemző, a régi CR1-es és CR2-es szelepekben lévők még 30-40 év után is igen erősek, jellemzően.

 

Akkor sem ad megfelelő helyre szikrát, ha el van repedve/törve az elektróda, vagy letestel valahol a kábel. Illetve ha fenn van a burkolat, és az közel van az elektróda végéhez, vagy hozzáér ahhoz, akkor sincs bent szikra...

Előzmény: Csuklósbusz (756)
Rollei Creative Commons License 2023.09.18 0 0 757

Vagy azért nem szikrázik, mert koszos az érintkező, vagy rövidzárlatos valahol, és nem az érintkezőkön keresztül zárul az áramkör. Szerintem. A piezzo kristály nemigen tud elromlani, ha ütést kap, akkor feszültséget ad le.

Előzmény: Csuklósbusz (756)
Csuklósbusz Creative Commons License 2023.09.17 0 0 756

Konvektor piezzonál létezik az hogy azért nem húz át ott ahol kellene mert már elgyengült?

Vagy az nem szokott ilyen módon tönkremenni?

 

Mert amúgy elég hosszú az élettartamuk... 

.Werndl. Creative Commons License 2023.08.20 0 0 755

Sziasztok!

 

Valaki meg tudja mondani, hogy a konvektor és a parketta közzé milyen tűzálló lapot érdemes rakni abban az esetben, ha 2-3  cm re van a parkettától?

És még egy másik kérdés, hogy a konvektor fölött 1-2 cm re vagy mögötte helyhiány miatt elvezetett acél gázcső mennyire jól bírja a hőterhelést. Több helyen is láttam, hogy így oldották meg.

 

Üdv,

Werndl

Andzsin-szan Creative Commons License 2023.05.14 0 0 754

A probema Azubis,hogy minden szakkepzetlen hulye tekerget mindent amihez hozzafer.....Csak penzt ne kellejn fizetni valakinek....

sjohn Creative Commons License 2023.05.10 0 0 753

A CR6-on nincs gyújtóláng állítási lehetőség.

csökkentett láng nagyságát lehet vele állitani.

Előzmény: Adani12345 (752)
Adani12345 Creative Commons License 2023.05.10 0 0 752

Az egyik csavar ha jól emlékszem a gyújtóláng állító a másik a lángmagasságot ill. a lángszabályozást állítja. 

 

Maxig tekerve nagyobb lánggal megy a gyújtóláng, így többet fogyaszt, ha túl kicsire állítod meg gyakran fog kialudni. 

Másiknál meg ha egyik irányba maxra tekered nincs lángszabályzás, vagy teljes lángon ég vagy sehogy, ha csavarsz rajta akkor változtatja a nagylángot is, attól függően hány fok van a szobában. 

Előzmény: Gatyoka (751)
Gatyoka Creative Commons License 2023.05.09 0 1 751

Igazábol nem én csavartam el hanem a szellemi fogyatékos unokaöcsém csak igy gondoltam egyszerübb feltenni a kérdést

Előzmény: sjohn (750)
sjohn Creative Commons License 2023.05.09 0 1 750

Hogy lehet egy csavart véletlenül elcsavarni? Nem kötözködök, csak érdekel.

Előzmény: Gatyoka (747)
Gatyoka Creative Commons License 2023.05.09 0 0 749

Előzmény: Gatyoka (748)
Gatyoka Creative Commons License 2023.05.09 0 0 748

Bocsi a kép lemaradt

Előzmény: Gatyoka (747)
Gatyoka Creative Commons License 2023.05.09 0 0 747

Sziasztok fég konvektoron ezt a csavart véletlenül elcsavartam .De utána vissza is csavartam mire való ez?Teljesen be kell legyen csavarva?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!