Keresés

Részletes keresés

Chik Fan Creative Commons License 2020.04.09 0 1 332

Szia!

Valóban nehéz, - pláne laikusnak - jó termosztátot választani. A te kütyüdet is láttam "tökéletes keltetőtermosztátként" reklámozni.

A gátlástalanság manapság már kötelező tantárgy a kereskedők némelyikénél!


A W1209 számú kici-ócó kínai kütyü valóban 0,1 C hiszterézissel kapcsol.
Hátránya, hogy ebben a beállításban sűrűn kapcsol ki-be. Emiatt a beépített reléje hajlamos lehet rövid időn belül beégni. A reléjét szilárdtest relére cserélve szerintem már alkalmassá válik a keltetőkbe.
A PID szabályzók ettől is jobbak, de a legtöbbjüket nem egyszerű beállítani.


Nem kapható, csak házilagosan utánépítve lehet szert tenni egy orosz oldalon közölt Attmega8 mikrovezérlőre épülő szerkezetre.
Ez teljeskörben képes ellátni minden, a keltetéssel kapcsolatosan felmerülő szabályozási igényt. Kellő pontossággal méri és szabályozza a hőmérsékletet a keltetőben. A páratartalmat szintén. 1 perc és 6 óra közötti  beállítható intervallumban vezérelheti a tojások automatikus fordítását. Alacsony, vagy magas hő-, illetve páraérték esetén riaszthat. Túl magas értékek riasztásakor letiltja a fűtést és a párásítást, miközben kényszerszellőztetéssel igyekszik megakadályozni a tojások túlmelegedését. A megépítése viszont már alaposabb jártasságot igényel az elektronika terén.

Szíjj István is közölt a rádiótechnikában egy kapcsolást. Jól megépítve ez is remekül megfelel keltető hőmérséklet szabályozásra.

Etil fórumtársunk is közölt néhány Attiny és Attmega kapcsolást hő-, pára- és forgatás szabályozásra. Külön-külön és egyben is.

Előzmény: Attis59 (331)
Attis59 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 331

Köszönöm az eddigi segítséget. Mikor megvettem, megzavart a tizedes pontosság feltüntetése. Csak most hogy a keltetőbe bekötöttem derült ki hogy nem lehet finoman hangolni. 50 kacsatojásom bánja. Sajnos mindig tanul az ember. Szerinted melyik a jó hőfokszabályzó amit ajánlani tudnál nekem liba keltetéshez? 

Attis59 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 330

Most a higanyos hőmérőhöz képest csak 6 fok különbség van. Viszont azt tapasztaltam hogy ha megfogom az érzékelőt és kezd felmenni a hőmérséklet akkor 21 foknál kikapcsol és 20 foknál bekapcsolt. Ezt nem igazán értem  

Chik Fan Creative Commons License 2020.04.08 0 0 329

Esélyes, hogy nem jó a hőérzékelő szenzor.

Ettől függetlenül, ez a kütyü, még ha jó is lenne, nem alkalmas keltetőgép vezérlésre!
Túl nagy lenne a hőingadozás a keltetőtérben.

Előzmény: Attis59 (328)
Attis59 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 328

Hali. A PU kivételével mindet beállítottam. A d hiszterézis nekem csak 1fok fölött lehet állítani. 1fok alatt nem lehet tizedet állítani. 

Attis59 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 327

Szia. Közel 20c-on mértem a konyhában. Most ebben a pillanatban 11 fok különbséget mér. Át nézem a menüt de én nem emlékszem olyanokra amit írtál  Kevesebb lehetőség van benne. 

Chik Fan Creative Commons License 2020.04.08 0 0 326

Kb. milyen hőmérsékleten mérted?
25 fok közelében kell 10 kΩ-nak lennie. Ha ettől melegebb, akkor csökken ez az érték, ha hidegebb, akkor megnövekszik.
Ha szobahőmérsékleten közel a dupláját méred, akkor az az NTC hibás!

Előzmény: Attis59 (324)
Chik Fan Creative Commons License 2020.04.08 0 0 325



Eszembe jutott egy másik lehetőség.

Nem lehetséges, hogy el van állítva a "CA" menüpont alatt a hőfok korrekció?
Javaslom a többi menüpontokat is az alábbiak szerint beállítani:
"HC" (Fűtés/Hűtés) "H"-ra

"D" (Hiszterézis)  "0,1"

"LS" (max. beállítható alsó limit) maradhat -50
"HS" (max. beállítható felső limit) maradhat +110

"PU" relé bekapcsolás késleltetés  "0"

"CA" (hőfok korrekció) "0.0"

"A7" (A kimenet időzítése) "000"

Remélem csak valami beállítás nem stimmel!

 

Előzmény: Attis59 (321)
Attis59 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 324

Lemértem az érzékelőt és 19.75 kohm. ot mért. 

Attis59 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 323

Az a baj hogy itt vár 21 libatojás és még érkezik ugyan ennyi. 

Attis59 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 322

Nem láttam rajta semmi szakadást vagy olvadást. A szenzor ha megérintem gyorsan felfelé kúszik a skálán. 

Attis59 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 321

 Helló csak ennyit sikerült feltölteni 

Chik Fan Creative Commons License 2020.04.08 0 0 320

Örülök a sikerednek! Használd egészséggel, legyen sok-sok kiscsibéd!

Előzmény: raytry (319)
raytry Creative Commons License 2020.04.08 0 0 319

Siker, működik! :) Kb. 33-40 fokig tudom most állítani (az alsó határt nem teszteltem, csak következtettem).
Köszönöm a segítségedet! :)

Előzmény: Chik Fan (317)
raytry Creative Commons License 2020.04.08 0 0 318

15-ös volt az az ellenállás. Találtam itthon 10-est (egy kidobásra szánt elektronikai kütyü volt a donor), lecseréltem arra. A trimmer poti egyébként 0-tól 4.7kΩ-ig megy a multiméterem szerint. A 0 állásban volt a 33.6 fok. Így remélhetőleg most kb. az lesz az alsó hőmérséklet határ.

Előzmény: Chik Fan (317)
Chik Fan Creative Commons License 2020.04.08 0 1 317

A mellékelt fotódat alaposabban megnézem. Az R23 pozíciószámú az, amiről beszélek.

Ez, ha jól látom, nálad 18 kΩ-os. Ebben az esetben 15 kΩ-osra cseréld!

Előzmény: Chik Fan (315)
raytry Creative Commons License 2020.04.08 0 0 316

Ha jól számolom, ebben az esetben az is megoldás akkor, ha egy 80-100kΩ-ost párhuzamosan kötök vele. Köszi a tippet! :)

Előzmény: Chik Fan (315)
Chik Fan Creative Commons License 2020.04.08 0 1 315

Szia!

A gyártást követő válogatás pontatlansága miatt az egyes példányok között elég jelentős szórás is lehet.
Valószínűleg nálad is ez a gond.
Van a helitrimmerrel sorosan kapcsolva - egy általában - 10 kΩ-os ellenállás. Ha ennek az értékét csökkented, a beálló hőmérséklet növekszik. Cseréld ki 9,1 kΩ-osra, vagy ha kell, még kisebbre.
Jó munkát!

Előzmény: raytry (310)
Chik Fan Creative Commons License 2020.04.08 0 0 314

Szia!


Látatlanban csak tippelni tudok.
Nagyon esélyes, hogy meghibásodott a termosztátod.
Szakemberrel meg kellene nézetni a hőérzékelőjét, illetve annak az áramköri környezetét.

Kontakthibás, vagy felválhatott pl. egy ellenállás forrasztása.
A hőérzékelő NTC ebben a készülékben 10 kΩ-os. Ezt is le kellene mérni 25 C fokon.

Előzmény: Attis59 (313)
Attis59 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 313

Ezek az adatok vannak a készüléken 

Model.   MH 1210 W

Pover.     AC 90V ~ AC 250V

Temp. zone. - 50c~110c

Senzor.    NTC=10K B3435

Contrai out. 10A/AC220V

Attis59 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 312

Ma reggel bekapcsoltam a konyhában a hőfokszabályzót ahol 16 c volt. 3c fokot mutatott. Akartam képet is fel tölteni de túl nagy. Kérdésem lenne hogy lehet valahogy állítani rajta? 

raytry Creative Commons License 2020.04.07 0 0 311

Vagy szerezzek be egy 33kΩ-ost? Ahol vettem a 22-est, ott mondták, hogy olyan van még.

Előzmény: Chik Fan (309)
raytry Creative Commons License 2020.04.07 0 0 310

Köszönöm!
Be is szereztem és szereltem egyet, működik is. Viszont 33.6 C foknál nem bírom feljebb tekerni. Lehetséges, hogy mégsem pont ilyen kell bele? Tudnám valahogy tovább hangolni? Ahogy nézem ez a szenzor a nagyobb hőre kisebb ellenállású. Ha sorbakötnék vele egy ellenállást, akkor tovább tekerhető lenne?

Előzmény: Chik Fan (309)
Chik Fan Creative Commons License 2020.04.07 0 1 309

Szia!

Az érzékelője egy NTC, (más néven NTK) ellenállás, az értéke pedig 22 kΩ-os. (25 Co-on)

Előzmény: raytry (307)
Chik Fan Creative Commons License 2020.04.07 -1 0 308

Szia!

Egy harmadik, lehetőleg hiteles hőmérővel meg tudod állapítani, melyik "hazudik".

Előzmény: Attis59 (306)
raytry Creative Commons License 2020.04.07 0 0 307

Sziasztok!

Látom Chik Fan értesz a témához. A segítségedet szeretném kérni ha nem bánod. :) Egy (asszem) Cleo típusú keltetőgépet próbálok megjavítani, és ahogy láttam, a hőszenzor csúcsa el volt szakadva. Próbáltam megforrasztani, de csak rövidzár lett belőle (0 Ohm). Nem tudod véletlenül, hogy ez miféle szenzor lehetett?szenzor

 

Néhány fotó a gépről, hátha segítenek:

 

Előre is nagyon köszönöm a segítségedet!

Előzmény: Chik Fan (285)
Attis59 Creative Commons License 2020.04.07 0 0 306

Helló sziasztok. Lenne egy kérdésem. Van egy hőfokszabályzó készülékem elvileg keltetőgéphez. Digitális, tized pontosságú. Bekötöttem és mikor később mellétettem egy higanyos hőmérőt az 50 fokot mutatott, míg a digitális csak 37.8 át. Létezhet hogy ennyire rossz lenne? 

Chik Fan Creative Commons License 2020.03.08 0 0 305

Szia!

Nem ismerem a géped, ezért csak tippelni tudok.

Szerintem nincs nagy baj, csupán jelenleg Fahrenheit fokot mutat a hőmérő.
78 F0 = 25,5 C0

Ha igazam van, csak vissza kell állítani a skálát C fokra.
A kezelési útmutató talán segít.

Előzmény: sárfi (304)
sárfi Creative Commons License 2020.03.07 0 0 304

Üdv. Cleo 5 keltetőm 78 fokot mutat ha elindítom, mi lehet a baj, javítható-e ?

czollnerlajos Creative Commons License 2019.01.24 0 0 303

Szia chik fan.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!