Keresés

Részletes keresés

Chik Fan Creative Commons License 2020.04.08 0 0 325



Eszembe jutott egy másik lehetőség.

Nem lehetséges, hogy el van állítva a "CA" menüpont alatt a hőfok korrekció?
Javaslom a többi menüpontokat is az alábbiak szerint beállítani:
"HC" (Fűtés/Hűtés) "H"-ra

"D" (Hiszterézis)  "0,1"

"LS" (max. beállítható alsó limit) maradhat -50
"HS" (max. beállítható felső limit) maradhat +110

"PU" relé bekapcsolás késleltetés  "0"

"CA" (hőfok korrekció) "0.0"

"A7" (A kimenet időzítése) "000"

Remélem csak valami beállítás nem stimmel!

 

Előzmény: Attis59 (321)
Attis59 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 324

Lemértem az érzékelőt és 19.75 kohm. ot mért. 

Attis59 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 323

Az a baj hogy itt vár 21 libatojás és még érkezik ugyan ennyi. 

Attis59 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 322

Nem láttam rajta semmi szakadást vagy olvadást. A szenzor ha megérintem gyorsan felfelé kúszik a skálán. 

Attis59 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 321

 Helló csak ennyit sikerült feltölteni 

Chik Fan Creative Commons License 2020.04.08 0 0 320

Örülök a sikerednek! Használd egészséggel, legyen sok-sok kiscsibéd!

Előzmény: raytry (319)
raytry Creative Commons License 2020.04.08 0 0 319

Siker, működik! :) Kb. 33-40 fokig tudom most állítani (az alsó határt nem teszteltem, csak következtettem).
Köszönöm a segítségedet! :)

Előzmény: Chik Fan (317)
raytry Creative Commons License 2020.04.08 0 0 318

15-ös volt az az ellenállás. Találtam itthon 10-est (egy kidobásra szánt elektronikai kütyü volt a donor), lecseréltem arra. A trimmer poti egyébként 0-tól 4.7kΩ-ig megy a multiméterem szerint. A 0 állásban volt a 33.6 fok. Így remélhetőleg most kb. az lesz az alsó hőmérséklet határ.

Előzmény: Chik Fan (317)
Chik Fan Creative Commons License 2020.04.08 0 1 317

A mellékelt fotódat alaposabban megnézem. Az R23 pozíciószámú az, amiről beszélek.

Ez, ha jól látom, nálad 18 kΩ-os. Ebben az esetben 15 kΩ-osra cseréld!

Előzmény: Chik Fan (315)
raytry Creative Commons License 2020.04.08 0 0 316

Ha jól számolom, ebben az esetben az is megoldás akkor, ha egy 80-100kΩ-ost párhuzamosan kötök vele. Köszi a tippet! :)

Előzmény: Chik Fan (315)
Chik Fan Creative Commons License 2020.04.08 0 1 315

Szia!

A gyártást követő válogatás pontatlansága miatt az egyes példányok között elég jelentős szórás is lehet.
Valószínűleg nálad is ez a gond.
Van a helitrimmerrel sorosan kapcsolva - egy általában - 10 kΩ-os ellenállás. Ha ennek az értékét csökkented, a beálló hőmérséklet növekszik. Cseréld ki 9,1 kΩ-osra, vagy ha kell, még kisebbre.
Jó munkát!

Előzmény: raytry (310)
Chik Fan Creative Commons License 2020.04.08 0 0 314

Szia!


Látatlanban csak tippelni tudok.
Nagyon esélyes, hogy meghibásodott a termosztátod.
Szakemberrel meg kellene nézetni a hőérzékelőjét, illetve annak az áramköri környezetét.

Kontakthibás, vagy felválhatott pl. egy ellenállás forrasztása.
A hőérzékelő NTC ebben a készülékben 10 kΩ-os. Ezt is le kellene mérni 25 C fokon.

Előzmény: Attis59 (313)
Attis59 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 313

Ezek az adatok vannak a készüléken 

Model.   MH 1210 W

Pover.     AC 90V ~ AC 250V

Temp. zone. - 50c~110c

Senzor.    NTC=10K B3435

Contrai out. 10A/AC220V

Attis59 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 312

Ma reggel bekapcsoltam a konyhában a hőfokszabályzót ahol 16 c volt. 3c fokot mutatott. Akartam képet is fel tölteni de túl nagy. Kérdésem lenne hogy lehet valahogy állítani rajta? 

raytry Creative Commons License 2020.04.07 0 0 311

Vagy szerezzek be egy 33kΩ-ost? Ahol vettem a 22-est, ott mondták, hogy olyan van még.

Előzmény: Chik Fan (309)
raytry Creative Commons License 2020.04.07 0 0 310

Köszönöm!
Be is szereztem és szereltem egyet, működik is. Viszont 33.6 C foknál nem bírom feljebb tekerni. Lehetséges, hogy mégsem pont ilyen kell bele? Tudnám valahogy tovább hangolni? Ahogy nézem ez a szenzor a nagyobb hőre kisebb ellenállású. Ha sorbakötnék vele egy ellenállást, akkor tovább tekerhető lenne?

Előzmény: Chik Fan (309)
Chik Fan Creative Commons License 2020.04.07 0 1 309

Szia!

Az érzékelője egy NTC, (más néven NTK) ellenállás, az értéke pedig 22 kΩ-os. (25 Co-on)

Előzmény: raytry (307)
Chik Fan Creative Commons License 2020.04.07 -1 0 308

Szia!

Egy harmadik, lehetőleg hiteles hőmérővel meg tudod állapítani, melyik "hazudik".

Előzmény: Attis59 (306)
raytry Creative Commons License 2020.04.07 0 0 307

Sziasztok!

Látom Chik Fan értesz a témához. A segítségedet szeretném kérni ha nem bánod. :) Egy (asszem) Cleo típusú keltetőgépet próbálok megjavítani, és ahogy láttam, a hőszenzor csúcsa el volt szakadva. Próbáltam megforrasztani, de csak rövidzár lett belőle (0 Ohm). Nem tudod véletlenül, hogy ez miféle szenzor lehetett?szenzor

 

Néhány fotó a gépről, hátha segítenek:

 

Előre is nagyon köszönöm a segítségedet!

Előzmény: Chik Fan (285)
Attis59 Creative Commons License 2020.04.07 0 0 306

Helló sziasztok. Lenne egy kérdésem. Van egy hőfokszabályzó készülékem elvileg keltetőgéphez. Digitális, tized pontosságú. Bekötöttem és mikor később mellétettem egy higanyos hőmérőt az 50 fokot mutatott, míg a digitális csak 37.8 át. Létezhet hogy ennyire rossz lenne? 

Chik Fan Creative Commons License 2020.03.08 0 0 305

Szia!

Nem ismerem a géped, ezért csak tippelni tudok.

Szerintem nincs nagy baj, csupán jelenleg Fahrenheit fokot mutat a hőmérő.
78 F0 = 25,5 C0

Ha igazam van, csak vissza kell állítani a skálát C fokra.
A kezelési útmutató talán segít.

Előzmény: sárfi (304)
sárfi Creative Commons License 2020.03.07 0 0 304

Üdv. Cleo 5 keltetőm 78 fokot mutat ha elindítom, mi lehet a baj, javítható-e ?

czollnerlajos Creative Commons License 2019.01.24 0 0 303

Szia chik fan.

Kócsi Péter Creative Commons License 2015.08.30 0 0 302
Kupecz Sándor Attila Creative Commons License 2015.08.24 0 0 301

Igazán maximálisan kielégítetted a kíváncsiságomat.Köszönöm!

Előzmény: Chik Fan (300)
Chik Fan Creative Commons License 2015.08.19 0 0 300

Szia!

Nem.

Az STC érzékelője analóg jelet dolgoz fel. Egy negatív hőfoktényezőjű (NTC) ellenálláson, a hőfok arányában változó feszültséget figyeli.

A 18B20 működése bonyolultabb. A chipben történik az adat feldolgozása, a mikrovezérlővel pedig digitális úton, adatbuszon kommunikál.

Előzmény: Kupecz Sándor Attila (299)
Kupecz Sándor Attila Creative Commons License 2015.08.19 0 0 299

Olvastam itt erről a Maxim-Dallas 18B20 érzékelőről...

Most lehet hogy buta kérdést teszek fel de ezzel működik az STC-1000-s hőfokszabályozó?

 

Chik Fan Creative Commons License 2015.04.15 0 0 298

Szia!

Helyes a megfejtésed! :-)
Az elfoglaltságaim miatt csak most ismertetem mi is az elképzelésem.
A T1 bázisára kerül a hálózatból egyenirányított pozitív feszültség. A másik egyenirányító pedig a töltést és a vezérlőelektronikát táplálja. A segédtáp feszültsége magasabb lesz az akkutöltőre jutó feszültségnél, mert alig lesz rajta terhelés. Csak a T1 bázisa és a testpont közötti ellenállás terheli. Emiatt a pozitívabb feszültség miatt a T1  E-B között nem tud kialakulni bázisáram. A T1-T2 kollektor körére így nem jut pozitív feszültség. Emiatt a T2 sem tudja vezérelni a Fetet. Ennek eredményeképpen a hálózati feszültség jelenlétekor a 12 voltos fűtés tiltva van. Áramszünetkor a T1 bázisa és a testpont közötti ellenállás kisüti a segédtáp pufferét. A T1 bázisa alacsony szintre kerül. A T1 E-B között az ellenálláson a testre záródva meginduló bázisáram nyitja a T1 tranzisztort. A T1, T2 kollektorain megjelenik a pozitív feszültség.
Ha a hőfokszabályzó kimenete magas, "H" szintet vesz fel, nyitja mind a T2, mind a T3 tranzisztorokat. A T2 pedig a Fetet. Bekapcsolva a 12 voltos fűtést.
A T3 most is vezérelni igyekszik az optón keresztül a 230 voltos fűtést, de az, a hálózati áram hiányában most nem működhet. A kontroll Led viszont továbbra is jelezni tudja a fűtés bekapcsolt állapotát.
Az akkumulátor töltő itt is állandóan rá csatlakozik az akkura, de most csak az esetleges töltőáramot és a vezérlés + a ventilátorok, a párásítás valamicske áramfelvételét kell biztosítania. Tehát pl  egy 55 Ah kapacitású akku esetén elég 6 - 7 amper kapacitású töltő.  A forgatás idején a forgatómotor ugyan megnövelheti rövid időre a teljesítmény igényt, de az így elfogyasztott energiát a forgatások közötti szünetekben bőven ráér pótolni a töltő. Nem is baj, hogy kicsit "mozgatva" lesz az akku.

Előzmény: Törölt nick (297)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.15 0 0 297

Végül is tetszik ez a tömbvázlat. Az olvasatom szerint a T1 figyeli a 230 meglétét, a T3 kapcsolgatja az triakot az opto-val, a T2 pedig (amit Te is javasoltál ) kapcsolgatja a FET-et.

És ha az ember már a tökéleteset szeretné megalkotni akkor még kiegészítené egy napi 1x negyedórás szellőztetéssel :) .   És akkor tojás be- csibe ki- pénz a zsebbe..... :))

Köszönöm a segítségedet! Üdv.

Előzmény: Chik Fan (296)
Chik Fan Creative Commons License 2015.04.14 0 0 296

Mit szólnál egy ilyen megoldáshoz? Ha életképes az elgondolás, még relé sem kell hozzá!

http://kepfeltoltes.hu/view/150414/Atkapcsolas_230V-12V_www.kepfeltoltes.hu_.gif

Előzmény: Törölt nick (294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!