Bizony, ez egy elore elkeszitett szoveg amit megirt valamelyik suprenc a kulugy alagsoraban es ezt vagy hasonlot minden evben elkuldik,MO-ra es a tobbi orszagokba is akikkel az USA szovetseges viszonyban van fuggeltelnul attol ki van kormanyon MO-on vagy eppen Szlovakiaban.
The Slovak Republic's National Day Press Statement
Hillary Rodham Clinton Secretary of StateWashington, DC
September 1, 2011
On behalf of President Obama and the people of the United States, I congratulate the people of the Slovak Republic on the anniversary of your constitution this September 1.
Nineteen years ago, the people of Slovakia adopted an independent constitution that enabled your country’s extraordinary transition to a sustainable democracy. Today the Slovak Republic is a pillar of regional stability, a leader in economic integration, and a model for security cooperation. Our two nations share a mutual commitment to promoting freedom and defending our shared democratic values around the world. The strong cultural and familial ties between Slovakia and the United States have fostered a close partnership and an enduring friendship between our countries and our people.
As you celebrate this milestone in your democratic heritage, I wish all Slovaks continued peace and prosperity in the year to come.
Magyarország népe, Magyarország, magyar barátok, összes magyar fordul elő a szövegben, Orbánt nem említi. Persze az összes magyarba még Orbán is beletartozik.
On the Occasion of Hungary's National Day Press Statement
Hillary Rodham Clinton Secretary of StateWashington, DC August 17, 2012
On behalf of President Obama and the people of the United States, I am delighted to send best wishes to the people of Hungary as you celebrate Saint Stephen’s Day this August 20th.
Saint Stephen’s Day marks the foundation of the Hungarian state over 1000 years ago. Since its foundation, Hungary has been at the crossroads of European history, and is now a respected member of the transatlantic community and a valued NATO partner. The United States and Hungary are working together to ensure greater stability in Afghanistan and elsewhere, and Hungary is at the forefront of countries seeking to deepen the transatlantic alliance within Europe. The United States looks forward to continuing this work with our Hungarian friends on our common goals in Europe and beyond.
Congratulations and best wishes to all Hungarians for continued peace and prosperity in the year to come.
Választási demokrácia amerikai módra Kovács N. László
2012. január 20., péntek 12:56 Teljesen átrajzolták a választókerületeket Chicago városában. A tanács egy ügyes politikai manőverrel azt is megakadályozta, hogy a kérdést népszavazásra lehessen vinni. Az egyoldalú döntés miatt azonban a város így is készül a polgári perekre.
Teljesen átrajzolták a város választói térképét a tanács képviselői. A változások főként a hispán lakosság növekedését igyekeznek követni, hiszen a 2010-es népszámlálás adataiból kiderült, mintegy 25 ezerrel nőtt a spanyol ajkú kisebbség száma az előző felmérés óta. A tanács így tizenhárom „hispán körzetet” hozott létre, ahol 60 százalékos többséget tudhat magáénak a „kisebbség”. Az afro-amerikaiak száma ugyan 181 ezerrel csökkent, egy kivételével mégis megtarthatták többségi kerületeiket – összesen tizennyolcat.
A radikális átalakítás mintegy fél tucat jelenlegi politikus munkahelyét veszélyezteti, így nem csoda, hogy parázs vita alakult ki körülötte. A bajban lévő tanácsnokok igyekeztek elhalasztatni a szavazást, a többség azonban egy kevéssé ismert jogi kiskapura hivatkozva ezt a manővert megakadályozta, ami majdnem verekedéshez vezetett. Bob Fioretti és Nick Sposato tanácsnokok azt kifogásolták nagy hangon, hogy a testület titokban, a közvélemény teljes kizárásával hozta létre az új térképet, melyet ráadásul még az utolsó pillanatokban is toldoznak-foldoznak. Sposato kerületében 30 százalékról 60 fölé nőne a hispánok száma, egy másik politikus, Toni Foulkes pedig nem is abban a kerületben lakna a továbbiakban, ahol korábban megválasztották.
A tanács egy ügyes manőverrel még azt is megakadályozta – legalábbis elméletben – hogy a közvélemény beleszólhasson döntésébe. A szabály ugyanis úgy szól, hogy ha az ötven tanácsnokból legalább negyvenegy megszavaz egy javaslatot, arról nem szabad népszavazást kiírni, annak lebonyolítása és az eredményt követő esetleges per ugyanis rengeteg pénzbe kerülne, ezt pedig a nehéz helyzetben lévő város nem engedheti meg magának.
Az MNO beszámolt arról, hogy éppen az az Egyesült Államok bírálja az új magyar választójogi törvényt, ahol évszázadok óta valóban manipulálják a kongresszusi választókörzeteket az éppen hatalmon lévő párt kénye-kedve szerint.
"Billary Klinton levele Magyarországhoz Kedves Partnerünk és Szövetségesünk, kedves Magyar Barátaink, csak a rend kedvéért: 2012. január 20. 09:03
Kedves Partnerünk és Szövetségesünk, kedves Magyar Barátaink, csak a rend kedvéért
- lehet, hogy hallottakat hugyozunk le Afganisztánban - lehet, hogy időről időre független országokat rohanunk le gazdasági és politikai érdekeink miatt - lehet, hogy bankjaink kitoltak egész Európával - lehet, hogy elnökeink esetenként pártcélokra használják fel a titkosszolgálatokat - lehet, hogy a Szövetségi Kommunikációs Bizottság (FCC) leghatékonyabb eszköze a sugárzási engedélyek meghosszabbítása vagy elutasítása - lehet, hogy az FCC megtagadhatja a sugárzási engedélyt, ha az adott rádió vagy televízióadó műsoraiban tartalmi kifogásokat talál - lehet, hogy kuss van azoknak, akik nem tudják kifizetni a frekvenciadíjat - lehet, hogy az FCC médiatestület szervezetileg független az Egyesült Államok elnökétől, de az ő jogkörébe tartozik öt tagjának kinevezése - lehet, hogy az FCC időnként politikailag lojális tisztségviselők központjává válik - lehet, hogy - úgymond a frekvenciák korlátozottsága miatt - szükséges a kiadott engedélyeket bizonyos közérdekhez fűződő kritériumokhoz kötni - lehet, hogy az amerikai másodlagos hitelválság pénzügyi világválságot okozott - lehet, hogy az Egyesült Államok Nemzetbiztonsági Ügynöksége 2001 óta lehallgató berendezéseket telepített az egész országban a telefonhívások, valamint a fax- és e-mail-forgalom ellenőrzése végett - lehet, hogy az amerikai kongresszus törvényt fogadott el, hogy szankciókkal sújthassanak több arab műholdas tévéadót az Egyesült Államokkal szemben ellenséges és erőszakra uszító műsorok sugárzása miatt - lehet, hogy az Egyesült Államok arra használja az internet-források fölött gyakorolt ellenőrzését, hogy különböző módokon beavatkozzon más országok belügyeibe - lehet, hogy az amerikai rendőrség gyakran erőszakosan lép fel a lakossággal szemben, és a hatalommal való visszaélés mindennaposnak számít a törvény végrehajtói körében - lehet, hogy a szegénység következtében jelentősen megnőtt az öngyilkosságok száma az USA-ban, és évente 32 ezren vetnek véget az életüknek - lehet, hogy 46,3 millió amerikai, a teljes népesség 15,4 százaléka egyáltalán nem rendelkezik egészségbiztosítással - lehet, hogy az USA a világ legjelentősebb fegyverszállítójaként rendkívüli mértékben súlyosbítja a világ instabilitását - lehet, hogy az USA katonai bázisokat telepít az egész világon - lehet, hogy ezek a bázisok súlyos környezeti károkat és légszennyeződést okoznak - lehet, hogy a kisebbségi csoportokhoz tartozók átlagjövedelme a fehérek átlagjövedelmének 60-80 százaléka - és lehet, hogy az Egyesült Államokban 2008-ban 7783 bűncselekményt motivált fajgyűlölet,
de hogy mi a demokrácia és ki a demokrata, azt mi mondjuk meg.
Az a helyzet hogy az összes háború ilyen arcokat szül és tudni kell hogy minden oldalon. Vannak akik füleket gyüjtenek, vannak akik rovátkákat húznak a puskatusba és vannak akik levizelik röhögve az általuk "elejtett" ellenséget. A tisztek meg egy bizonyos szint alatt ezt eltűrik, mert ha nem akkor esetleg "baráti" golyót is lehet kapni érte ütközetben. Nincs olyan csak hálivúdban', hogy magasztos érzelmek hátán hozzák meg a döntéseiket a katonák*.Szóval amit ott a filmen láthatunk az egy tök természetes dolog.
*Illetve volt egyszer olyan... 1940. június 14-dikén amikor a német csapatok megkímélték Párizst, meg előtte pár nappal is Dönkerknél. Amikor egy napig azért nem támadtak a német csapatok, hogy ne legyen gusztustalam mészárlás a vége egy amúgy láthatóan győztes csatának. :)
Találtam Clinton néninek melót!!! Foglalkozzon a bunkó katonáival-tisztelet minden kivételnek-akik halott emberekre vizelnek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Van ott tennivaló bőven, otthon tisztogasson és teremtsen rendezett helyzetet. Ne itt áskálódjon.
hogy a politikában érdekek és nem barátságok működnek.
Lehet bármilyen jó személyes kapcsolat két politikus között, egy pillanat allatt átlépnek rajta, ha az ország érdeke úgy kívánja.
Gondoljunk pl. V. György királyra, aki unokatestvére II Miklós kérő levele ellenére hagyta a kommunisták között a cári családot pusztulni (legyilkoltatni).
Azaz az amerikai kormány tisztviselői (az aktuális USA politikai stratégiának megfelelően) készítik elő a mögöttük lévé katonia és pénzügyi elit elképzelései szerint a tereet egy adott országon belül (Magyarország, Szlovénia stb).
Nem véletlenül oly népszerű az "Igazából szerelem" Hugh Grant megformálta angol miniszterelnöke, aki a bunkó, erőszakos amerikai mniszterelnököt megleckézteti, úgy ahogy azt minden brit hazafi szeretné. A valóságban erre sosem került sor a II. VH óta, Blair egyenesen a sejhaját nyalta az amerikaiaknak, nem véletlenül kerültek a brit vágyak anno ebbe a filmbe.
Természetesen magukban néha még a politikusokban is lehetnek tisztességes gondolatok, de ezek nemigen hallatszanak ki...
Viszont az USA-nak a "nép" felé fenn kell tartani a demokrácia, a tisztesség látszatát, ezért ilyenkor nyilatkozatot tesznek:
"Az USA nam kívánja a magyar kormány leváltását és ügyvezető kormány felállítását"
"A volt magyar kommunisták úgy adják be a derekukat, mint ahogy annak idején ezt tették a szovjet gazdának. És meglepi őket, hogy velünk mégiscsak könnyebb tárgyalni""
Lófacot, nem támadna meg minket sem a szlovák, sem a román, sem senki. Attól viszont joggal tarthatnak - meg persze mi is - hogy heteken belül tűnnének fel a kínai és orosz tanácsadók esetleg fordulhatnak radarok más irányokba is.
Senki nem akar minket kibaszni a NATO-ból, meg nem is ettől tartanak hanem a politikánk - incl. gazdpol - akár sikerétől, akár kudarcától. Épp azon van ezerrel az EU hogy története legnagyobb válságából az integráció továbbmélyítésével jöjjön ki, nem akar külön utakon járó tagállamokat. Olyanokat akar akik az EU sorsát érintő lényeges kérdésekben nem mennek szembe az EU erejét adó nagy tagállamok elképzeléseivel.
Nyilván fel kell adnunk nekünk is most pár illúziót az EU-ról, tagállami egyenlőségről, és senkinek nem esik az jól ha éreztetik vele függő helyzetét... ezért nem is kell olyan helyzetbe kerülni hogy ennek a függésnek az éreztetésére szükség legyen.
Köszi ezt a cikket. Na mi van az USA-val? Araboknál vesztett mindenhol, azt hiszi, eu könnyebb falat? és ha keresztbe állunk a torkán, akkor mi lesz? nm fog tudni lenyelni:-))))
Nem is értem miért is nem örül itt mindenki, újabban pl. a szlovénok se ennek az aktív, baráti segítségnek:-DDD
'Szlovénia: Ne szóljanak bele a belügyeinkbe
A belügyekbe történő beavatkozással vádolták meg a szlovén hatóságok Joseph Mussomelit, az Egyesült Államok ljubljanai nagykövetét. Danilo Türk szlovén államfő csütörtök este kijelentette: a kormányokat nem külföldi nagykövetek vagy más külföldi tisztségviselők alakítják meg, hanem a szlovén népre és politikai pártokra tartozik ez a feladat. Samuel Zbogar külügyminiszter pedig közölte, hogy tárcájának egyik tisztségviselője figyelmeztette az amerikai diplomatát, a ljubljanai hatóságok helytelenítik a koalíciós tárgyalásokkal kapcsolatos magatartását. Szlovén sajtójelentések szerint Mussomeli a pártvezetőkkel találkozva felajánlotta, hogy kész közvetítői szerepet játszani a koalíciós kormány létrehozásáért. Danilo Türk elnök Zoran Jankovicot, Ljubljana balközép irányzatú polgármesterét kérte fel kormányalakításra, akinek Pozitív Szlovénia nevű pártja meglepetésre az élen végzett a tavaly decemberben tartott, előre hozott parlamenti választásokon. A Pozitív Szlovénia 28 helyet szerzett a kilencventagú parlamentben, így mindenképpen koalíciós partnerekre lesz szüksége a kabinet létrehozásához. Előre hozott választásokra azért kerül sor Szlovéniában, mert a szociáldemokrata Borut Pahor kormánya szeptemberben megbukott. (MTI)'
Mrs Clintonnak van mit tanulnia politikailag a kedves férjétől. Nem elég, hogy megszerezte ezt a nevet. Ez a név még nem garanmcia arra, hogy gyből jó kükügyér lesz. Rice szerintem oktávokkal jobb volt.
Nem gondolom, csak épp egy ilyen módon indokolt kirúgás nem lenne egyszerű. Gyak. nem is menne. Leginkább nem is tennék meg, láttál már olyan katonai szövetséget amelyik lemondott a területe egy részéről?