Keresés

Részletes keresés

trueXman Creative Commons License 2011.12.12 0 0 4

Nekem a PcLinuxOS volt, ami elsőre nagyon bejött (helyes beállítások megadásánál kb. 10 perc alatt feltelepül; hang is van (Asus Xonar DS-hangkártya), a betett dvd-filmet is elsőre lejátssza, valamint képes vagyok a DIGI-s internetre csatlakozni,

 ezért

 mindenképpen Mandriva-típusút szerettem volna.

 

 A PowerPack-változatról nem igazán találtam részletes infókat (magyar nyelven) és fúrta az oldalamat a kíváncsiság. :-)

Előzmény: DMA (1)
DMA Creative Commons License 2011.12.12 0 0 3

Kezdő, fogalma sincs mi lesz a kézreálló, és annyi ingyenes disztro van. Pl. ubuntu, teljesen s.ggnyalós, mindent megcsinál és ingyenes.

Előzmény: hromajalosad (2)
hromajalosad Creative Commons License 2011.12.12 0 0 2

szia

 

miért nem

zárt programok, doksi , support  és azért nem baj ha megy tönkre a Mandriva ))))

Előzmény: DMA (1)
DMA Creative Commons License 2011.12.12 0 0 1

Szia!

 

Rengeteg ingyenes disztro van, én nem vettem volna (még) fizetőset.

Itt nézz körül: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9005393

Előzmény: trueXman (-)
trueXman Creative Commons License 2011.12.11 0 0 0

DIGI kábel-es internet beállítása:     (ez egy DSL-kapcsolat, ami PPPOE-t használ)

 

DSL  (típusú kapcsolat) 

 

-számítógép beállítások (configure your computer)

 

-új hálózati kapcsolat beállítása

 

-DSL  (a kapcsolat típusa)

 

-Magyarország

 

-Matáv

 

-PPPOE

 

-felhasználónév, jelszó beírása  (DIGI-felhasználóneved, DIGI-jelszavad).

 

 

 Ezt a beállítási módot használhatjátok a PcLinuxOS-nél, Mageia-nál és a Mandrivánál is.

 

 

 

 

 

 

trueXman Creative Commons License 2011.12.11 0 0 topiknyitó

Üdvözlök mindenkit!

 

Szeretném, ha megosztanánk tapasztalatainkat  a Mandriva Linux 2011 PowerPack-kal kapcsolatosan,

ám, ha gondoljátok, írjatok egyéb Mandrivával kapcsolatos kérdésekről is.

 

Rövid bevezetés:

 kezdő linuxos vagyok , aki már egy kissé unja a Windows-os életet, valamint a szoftverek folyamatos vásárlását...

 többször tettem már rövidebb kísérleteket a linux-operációs rendszerekkel, sokszor nem is sikerült a NET-re történő csatlakozás (DIGI kábeles internetet használok),

  a közelmúltban viszont elhatároztam,

hogy egy kicsit komolyabban fogok a kérdéshez állni.

 

 Több linux disztribúciót is feltelepítettem, végül is egy Mandriva-fork (=elágazás) lett a kedvencem: a PcLinuxOS.

 Nagyon könnyen kezelhetőnek találtam, kb. 10-15 perc alatt megvan a teljes telepítés (ha nem rontom el a particionálást :-)  ),

 szóval ez egy (szerintem) nagyon könnyen használható és barátságos disztribúció, mely egy minőségi és könnyen beállítható tűzfalat is tartalmaz ( ShoreWall ), számomra fontos volt a biztonság is (az időnkénti online bankolás miatt).

 

 Mivel a PcLinuxOS ennyire tetszett, elhatároztam, hogy megvizsgálom a többi Mandriva-alapú disztrót is ( Mageia , Mandriva-verziók) ,

 végül rövidebb-hosszabb tépelődés után megvásároltam (online a cégtől) a PowerPack verziót.

 

 A Mandriva 2011.0 PowerPack egy úgynevezett "teljes" verzió, melyben zárt forráskódú szoftverek is találhatók.

 

 Előtte a Mandriva 2009 Spring Europe 2  (=magyar) verziót használtam.

A free 2011-es verziót nem ismerem; a 2009 Spring-től nagymértékben különbözik a 2011.0 PowerPack.

 

Van 32- és 64-bites verziója is, kipróbáltam mindkettőt.

 

Legyetek szívesek írni, ha van tapasztalatotok erről az operációs rendszerről!

 

Nem azért hoztam létre a topicot, hogy "magasztaljam és egyfolytában dícsérjem" ezt az op.-rendszert,

 hanem azért, hogy jobban megismerhessem és ebben a megismerésben egymást segíthessük.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!