Keresés

Részletes keresés

mociga2 Creative Commons License 2011.12.23 0 0 105

Na mán megint. Félórás elrendelt szünet, hányórás lesz?

 

"Ezt beszéljük meg odakint a folyosón!" (???)

stika_ Creative Commons License 2011.12.01 0 0 104

Délután néztem, kiábrándító volt. Időhúzás, érdemi munka nulla.  Órákig 2 percesek mentek, ami alapból személyes érintettsére, kiegészítésre, pontosításra való, de nem mostanában.

A vége felé Balcónak volt egy beszólása:

"Következik XY. Természetesen 2 perces, de a TV műsoridő végkiárúsítása alatt ezt már külön nem jelzem."

Találó. Kik ezek? Primadonnák, zenebohócok? Csak közönség előtt tudnak fellépni? Mert ez az egész obstrukció erről szól.

Én a mostról és ezekről beszélek. Igen, voltak FIDESZ kivonulások, MSZP bojkott (Orbán: a parlament ellenzék nélkül is működik), de ezeket akkor alaposan megbeszéltük.

kibédi medve Creative Commons License 2011.12.01 0 0 103

Ez a leghosszabb ülés Reggel nyolckor lépte át az ülés a 24 órás időtartamot, ilyenre még nem volt példa a rendszerváltás óta. Az eddigi két leghosszabb ülés 23 és negyed órán keresztül tartott, a legutóbbi épp hétfőn, kedd délutánig átcsúszva. Hivatalos adat nem került még ki arról, hogy pontosan milyen hosszú volt, saját számításunk szerint 23 óra 15 perc, ezzel egyetlen perccel megelőzve hosszban az 1991. december 30-i ülést.

Az a nap nem a munka lassítása miatt volt ritka hosszú: az Antall-kormánynak el kellett érnie, hogy szilveszter éjfélig megszavazzák az 1992-es költségvetést. Végül szilveszter délután 2 kor zárult le az ülés.A hasonló maratoni ülések a XX. század elején voltak gyakoriak, ekkor döntően az ellenzék obstrukciója miatt. A leglátványosabb ezek közül az 1904. november 18-i volt, amikor a munkát már annyira gátolták, hogy Tisza István miniszterelnök puccsszerűen átírta a házszabályt. Az ellenzék erre válaszul szétverte az üléstermet.

 

http://www.vg.hu/kozelet/politika/nincs-megallas-mar-masfel-napja-tart-a-tegnapi-parlamenti-ules-363552

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 101

Mert valaki úgy képzelte, hogy este jó éjt kíván egymásnak a legénység, aztán a vezénylő tábornok vezetésével lemennek a kajütbe, és reggelig húzzák a lóbőrt?

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 100

Igazad van. Szegény néhai Reagan elnökünket többször cikizték itt az ojságírók, amiért csak naponta 3 órát dolgozott. Reagan adekvát válasza kb. ez volt: "Nekem a jó államvezetéshez ennyi is elég". Igaza volt.

 

Sokan azt hiszik, hogy a munka mennyisége a döntő. Az igazán komoly munkák esetében ez kapitális tévedés: a minőség ezerszer fontosabb a mennyiségnél. 

Előzmény: Törölt nick (89)
mociga2 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 99

Nyugi én ezt is tudom.

 

Mert, ha időnként el is szunnyadna már szerencsétlen kialvatlan lény, valaki azonnal a falra festené. :-)))

Előzmény: borzimorzi (98)
borzimorzi Creative Commons License 2011.11.29 0 0 98

Ööö.

 

Miért?

 

Üdv:

b

Előzmény: Törölt nick (97)
mociga2 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 91

Igazad van. Ezek most már úgy dolgoznak, hogy szukségük lenne időnként már egy klón androidra.

 

Egyébként az a fő geciség ebben, hogy ilyen munkatempónál, baromira nem mindegy ám a frikciólétszám.

Most ez már vagy egy úthenger, vagy ez már egy gőzhajó. Gyorsnaszád. Dunai monitor.

 

http://www.youtube.com/watch?v=lSDBH1t3CUM

 

Előzmény: Törölt nick (89)
mociga2 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 90

A parlamenti szó (gőz) elszáll, az írás megmarad. Nevük törvény és határozat. Naccerű hajókürtölés zajlott a parlamentben. A gyorsnaszád meg is állt, vagy csak éppen szar volt a vízállás és zátonyra futott. Reggel tízkor meggyütt a dagály. Lézer Jankó a főmesehős kinyitotta a víztározó zsilipeket. A meder már majdnem kiszáradt. A halak nem haladtak, pártokra vetődtek és csak fickándozva  vergődtek.

 

"Száraz tónak nedves partján.......... kuruttyol.

Hallgatja egy süket ember ki a ................" :-)

Előzmény: halkergető (87)
mociga2 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 88

De normál menetrendben ők csak 2 napot szoktak dogozni. Hadddógozgassák már kicsit ki magukat!

 

Ebben a ciklusban már volt persze egy-két ilyen. A levezető elnök kénytelen volt jóreggelt Magyarország szerűséggel elköszönni a képviselő uraktól. amúgy is mint tudjuk, az ördögök sosem alszanak. :-)

Előzmény: Derek (65)
halkergető Creative Commons License 2011.11.29 0 0 87

Lehet a hajókürtre engedni az összes gőzt, de akkor mi fogja hajtani a gyorsnaszádot?

Mi lesz, ha ezt eredményezi az a sok kitaláció?

Előzmény: nünüke88 (86)
nünüke88 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 86

Hogyne. A Fidesz reakciója az lesz, hogy pattogjanak csak a bolhák, mit érdekli őket. Ha meg túl eredményesen pattognának, kitalálnak valamit arra is.

Előzmény: halkergető (85)
halkergető Creative Commons License 2011.11.29 0 0 85

"... és T. Házon kívül is ..."

 

Tudod ezt is értelmezni?

 

 

Előzmény: nünüke88 (81)
toloba Creative Commons License 2011.11.29 0 0 84

Jól mondod, olyan vastag bőrrel a fideszes arcokon, igazad is van...

Előzmény: Törölt nick (82)
RealPlayer Creative Commons License 2011.11.29 0 0 83

Az, hogy valakik rengeteg időt pepecselnek el egy melóval, attól az még nem ér annyit, mint amit mondanak. Ha valamit tizedannyi idő alatt is el lehet végezni, akkor azért annyi pénz jár. Ezek mind csak dumagépek, nem értenek semmihez, ahhoz meg végképpen nem, amiért ott ülnek ahol - a nemzet Parlamentjében.

 

Ott ahol az Isten se tudja már, hogy kinek kellene...talán nekem..:o)

Fenn a pulpituson....

nünüke88 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 81

Az eddiginél is zavartalanabbul szavazgatnák meg, amihez kedvük szottyan, és széttárnák a kezüket, hogy hát az ellenzék tojik bele az egészbe, mit csináljanak?

Előzmény: halkergető (80)
halkergető Creative Commons License 2011.11.29 0 0 80

Ne csináljon semmi mást a jelenlegi ellenzék, mit játssza el ugyanazokat a kisded játékokat, a Parlamentben és T. Házon kívül is, amit a Fidesz eljátszott a korábbi kormánypártokkal és kormánnyal szemben.

Csak kopírozzon!

Semmi másért, pusztán a "Kölcsönkenyér visszajár" népi mondásnak megfelelően.

 

Kíváncsi lennék a fideszes ábrázatokra, ha ez megtörténne!

Előzmény: csillag100 (70)
toloba Creative Commons License 2011.11.29 0 0 78

Miért haragszol te ezekre a drága jó emberekre?..csupa honleányi és honfiúi érzéssel van mind tele...különösen a fideszesek...

Előzmény: mociga2 (7)
ex_lx Creative Commons License 2011.11.29 0 0 75

"Söt a bizottságokból sem vonulgatott ki"

 

Ennek ugye alaposan utánajártál, pl. hovatovább még a google-nak is adtál egy olyan keresőkifejezést, hogy

https://www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=fidesz+kivonult+a+bizotts%C3%A1gi&ie=utf-8&oe=utf-8

?

 

Előzmény: csillag100 (70)
Pater Altenberg Creative Commons License 2011.11.29 0 0 74

De neki kedves, és a fidesz is kedves. Van ilyen. Nagy az Isten ál...-e.

Előzmény: Törölt nick (72)
Pater Altenberg Creative Commons License 2011.11.29 0 0 73

:D

Előzmény: WYW (71)
WYW Creative Commons License 2011.11.29 0 0 71

Köszönjük Emese.

 

:-)

Előzmény: csillag100 (70)
csillag100 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 70

Azért egy barokkos baloldali túlzás amit írsz. Kezdjük ott, hogy a fidesz minden törvényhozási munkában mindig résztvett. Söt a bizottságokból sem vonulgatott ki, arról nem is beszélve, hogy a plenárison nem vett volna részt egy-egy törvény vitáján és szavazásán.

 

Az, hogy 2006 öszi események után nem voltak hajlandok a hétfőnkénti Gyurcsány előre bejelentett "szentbeszédét" és hazugságait végig asszisztálni, az egy parlamenti alkotmányos tiltakozási akció volt. Mivel a parlamentben ilyen esetben is biztosítani kell a képvíseletet, ezért a fidesz és kdnp frakciójának vezetői képviselték a frakciót és álláspontjukat ki is fejtették. Mivel normál menetben is  a ME napirend előttiére csak a frakcióvezetök válaszólhatnak nem csorbult a parlament tekintélye.

 

Az, hogy ezt a ballib média hogyan kommentálta és a hivek milyen imamalomként szajkozták és szajkozzák azóta is az legyen az ő dolguk.

 

Egy biztos, hogy a mai ellenzék a demokrácia féltésükben azzal sincsenek tisztában, hogy hogyan is müködik a parlament alkotmányosan, lásd az alkotmányozás folyamatánál tanusított magatartásukat.

 

Igaz, hogy megkapták a büntit honorárium megvonása keretében, mint igazolatlan távolmaradok, mivel a frakcióvezetök sem jelentek meg.

Előzmény: Törölt nick (50)
Holdkooros Creative Commons License 2011.11.29 0 0 69

Éppenhogy aszongya – ha jól értelmezem a hozzászólását – hogy nem jó és nem helyes szerinte sem...

Előzmény: Derek (67)
Derek Creative Commons License 2011.11.29 0 0 67

Attol meg baromsag,miert szerinted jo es helyes dolog ez?

Előzmény: Törölt nick (66)
Derek Creative Commons License 2011.11.29 0 0 65

Oltari nagy baromsag ez az ejszakai ulesezes, de szerencsere nem nekem kell ott ulnom mert en bizony ha kormanyparti ha ellenzeki kepvislo lennek este hatkor lehuznam a rolot es ha mindenki ezt tenne megszunne ez a baromsag. Nem is szabadna a parlament elnokenek engednie ezt,ha valami annyira surgos,kezdjek el targyalni 3 nappal elobb

mociga2 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 64

A két frikcióvezető mindig bennmaradt és hozzá is szóltak. Csak azt tudnám, hogy az alkotmányozás során mi is történt? Az szerintem 100x durvább valami volt. Szóval miképpen ítélsz, aképpen íteltetsz meg magad is. Egylőre maradjunk ennyiben! Nem kéne szálka gerenda vitákba bonyolódnunk szerintem.

Előzmény: Törölt nick (50)
mociga2 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 63

Akkor csak Jakab volt. Én hiszek neked. Hisz Te vállaltad be azt az áldozatot helyettem is, hogy megfigyeld ezt a ............ szmötyizést?

 

Azaz Te voltál a szemem és a fülem. Több szem többet lát. Köszönöm!

Előzmény: ax15 (61)
mociga2 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 62

Szerintem kéne az általános munkajogba az ellenzéknek valami biztosíték arra nézvést, hogy nem az fog történni a munka világában, amivel bizalomhiány miatt, most mellesleg teljes joggal rijjogatnak.

 

Én olyanra gondolnék, hogy amolyan ombudsmani munkajog testületként (az új ÉT, mi is a nevük?) a munkavállalók közvetlenül fordulhassanak a panaszaikkal ide. És erre a testületnek választ kell adnia egyénileg is. Továbbá a kormánnyal együtt kezdeményezhet ágazati munkajogi szabályozásokban törvénymódosításokat is. Tudom, hogy ez egy érdekes ötlet, de feloldaná ezt az egymás mellett elbeszélő szarrágást a parlamentben. Szerintem.

 

Mellesleg én örülök annak, hogy ilyen is megtörténthetett.   

Előzmény: mociga2 (58)
ax15 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 61

Nem ismerem őket, és így  a parlament honlapján lévő fényképről próbáltam meghatározni :)

Előzmény: mociga2 (60)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!