Keresés

Részletes keresés

Corvette22 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 6

Jobb szem -2D - 7,25Dcyl 156° bal szem +0,5- 0,75Dcyl 40° Mennyire rossz ez az eredmény?

harpokratesz Creative Commons License 2011.11.25 0 0 3

Ha jól értem, akkor az egyik szemed javult 1,00 dp-t. Ez rövid vagy távollátó (- vagy +)?

Szerintem nem fog ettől romlani a szemed, ha erősebb szemüveget hordol, az is kérdés jól mérték-e be most a szemed, lehet nem is javult semmit.

Menj át ebbe a topikba, itt optikus szakemberek fognak készséggel válaszolni a problémádra és a lencse árakról is tájékoztatnak:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9011734

(az üvegből készült lencse mindenképp jóval alatta van a 12eFT-nál, persze kérdés,

hogy mennyire vékonyított, ha nem az, akkor 5-6eFT körül van. A műanyag lencse drágább).

Előzmény: Törölt nick (-)
Cmon- Creative Commons License 2011.11.25 0 0 2

Ne aggódj! A legrosszabb, ami történhet, hogy tovább romlik a szemed, és akkor már jó lesz a 3,5-ös, a (nem létező) pénzed pedig megmarad!

mogyika16 Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1

- olvastam a dvd-s topikodat. Sajnállak.

bindera Creative Commons License 2011.11.25 0 0 0

00

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.24 0 0 topiknyitó

Íme egy újabb kényszeres LM-topik, hadd örüljenek a rajongóim is:

Szóval. Voltam szemészeten, ahol megállapították, hogy az eddigi 2,5 és 3,5-ös dioptriájú lencsék helyett 2,5 és 2,5-ös kell. Csakhogy a lencse cseréje legalább 12 ezer HUF, amire nagyon nincs pénzem (28 500 Ft-os segííííííílyből élek...). Kérdés: lesz e attól valami (komoly) baja a szememnek, ha továbbra is (meghatározatlanul hosszú ideig) 2,5 / 3,5 dioptriájú szemüveget hordok a 2,5 / 2,5 helyett?

Ez a legújabb kényszergondolatom... Ez, és a "rázkódós DVD" kényszergondolat váltják ill. kiegészítik egymást... Ott is a pénz a gond, mert új DVD lejátszóra sincs pénzem, illetve nem látom értelmét egy új vásárlásának... Viszont, ha a lencse csere hiánya nagyon komoly, maradandó szemészeti problémákat okoz, akkor valahogy kikönyörgöm a szüleimtől azt a 12 ezret, de leginkább olyan "megnyugtató" válaszoknak örülnék, hogy nem lesz ettől (komolyabb) problémája a szememnek...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!