Keresés

Részletes keresés

dracon08 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 120

Köszönöm, az ötlet jó, a könyveket szeretem.

 

Viszont a pénzem kb. 2,5 lesz 'csak' val'szeg, m. az 1ik kockázatos (ill. 2ő is!) nagyon a 0án van:(

Előzmény: DerAuslander (119)
DerAuslander Creative Commons License 2012.08.29 0 0 119

Amennyiben nem spekulálni szeretnél, akkor 2013. januárig éppen van időd elolvasni ezt a könyvet.

 

http://intelligensbefekteto.hu/hu/szoveg/a-konyv/2

 

Kérlek a cím ne tévesszen meg, járj utána hátha megteszik a könyv. A belinkelt weboldalon egyébként bele is olvashatsz a könyvbe. 

 

P.s.: Aki ezt OFFolja, az valószínüleg csillagos ötöst szerez pénzügyi műveletlenségből! :-)

 

 

Előzmény: dracon08 (111)
asztalosgabor Creative Commons License 2012.05.19 0 0 118
Előzmény: dohogó csajszi (116)
chaser955 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 117

Ha ilyeneket nézegetsz, ne csodálkozz, ha besülsz. Ezek nem befektetések.

Előzmény: dohogó csajszi (116)
dohogó csajszi Creative Commons License 2012.05.17 0 0 116

De tanulnék!

 

Most is ezt teszem. Kaptam egy blog tippet a másik topicban: http://kezeltszamla.blog.hu

Ajánlom!

Előzmény: chaser955 (115)
chaser955 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 115

"DE ha lett volna, se raknék be egy befektetésbe se."

 

Szóval nem tanulnál, képeznéd magad, nem raknál félre a nehéz napokra, váratlan kiadásokra. Nagyobb öszzeget nem diverzifikálnál különböző befektetésekben pl. nem vennél ingatlant, földet, állampapír stb.

 

Rossz hozzáállás. Megosztanád mi az az "egy befektetés", amitől így elment a kedved? (bár van tippem).

Előzmény: dohogó csajszi (113)
helpyourself Creative Commons License 2012.05.14 0 0 114

Állampapír, esetleg bankbetét, ott elvan a pénzed, valamit kamatozik is. Közben nézném a tőzsdét, nem lesz -e esetleg valamilyen állami akció amibe be lehet szállni (vszleg nem lesz), nézném az ingatlanpiacot, egyáltalán bármi szóbajöhet amit a piaci ár kevesebb mint feléért adnak, nem problémás és piaci áron eladható. Van, hogy évekig kell ilyenre várni, de ha ott a lehetőség akkor jó ha bele tudsz tenni egy-két köteg később egy-két kisszatyornyi ropogós húszezrest. Nekem eddig ez a tapasztalatom.

 

Ez a cash dolog egyébként jó, még vagy 15 éve a kedvesemmel mi is megcsináltuk, hogy egy nagyon jól sikerült bolt után feldobtuk a nagyszobában a pénzt. Utána majd agyvérzést kaptam, mert miután összeszedtem hiányzott 8db tízezres :) kb három nap alatt lett meg, szép lassan egyik a másik után.

Előzmény: dracon08 (111)
dohogó csajszi Creative Commons License 2012.05.14 0 0 113

Sziasztok!

 

Én sokkal kevesebb pénzzel száltam be egy befektetésbe. Ennyim nem volt. DE ha lett volna, se raknék be egy befektetésbe se.

karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.25 0 0 112

Hát, ha iwiw fényképet szeretnél róla, akkor mindenképpen 1000-es címletekben kérd, az jobban mutat mint 150 darab húszezres :))

 

Nem vagyok "tapasztalt befektető", de ha viszonylag likviden akarod tartani a pénzedet, első lépésben átmennék innen a következő két topikoba:

 

-Állampapírok

-Hol van most a legjobb betéti kamat

 

Itt fognak olyat ajánlani, ami az általad válaszotott időtávra zérus vagy alacsony kockázat mellett a piacon kapható legjobb hozamokat kínálja. (7-8-9-9,5% Forint - 4-7%EUR).

 

Az ilyen cím, hogy "Mit tennél 15 millával" csak a hülyeséget vonzza, itt értelmes hozzászólást nem fogsz olvasni.

 

Ha munkával szedted össze a pénzt, becsüld meg azzal, hogy nem kaszinózod el olyan ügyletekkel amelyeknek a működését sem érted..

 

KI

Előzmény: dracon08 (111)
dracon08 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 111

Köszönöm a biztató szavakat, jól jönnek. A 3.000.000HUF nincs meg egyben, természetesen diverzifikálva van és ha minden jól alakul 2013. jan.ban lesz meg egyben a kezemben, CASH ben, érezni akarom a tapintását, kicsit átszámolgatom és valami ügyes lépést szeretnék kitalálni addigra. Ezért is tettem fel a kérdést, h. TI mit tennétek vele, hová fektetnétek be? Jó tanácsokat szeretnék kérni a h.an továbbhoz, tapasztalt(abb) befektetőktől.

Előzmény: karoly.ignac (110)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.06 0 0 110

Ha el akarod költeni, berakod az AXA-hoz, VIP számlára és addig is mig el nem költöd egész jó kamatokat ad+hozzáférhető.

 

Ha garantáltan nélkülözni tudod a pénzt legalább 1,5-2 éves távon, akkor én 2015/J-t vennék a helyedben, természetesen TBSZ-re (igen az új szabályozás mellett is)

 

Nem kevés, de hogy tényleg sok legyen gyüjteni kell még melléje :)

 

KI.

Előzmény: dracon08 (109)
dracon08 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 109

Tehát kevés...

Előzmény: uhu20 (108)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 108

Erre a kérdésre nem lehet válaszolni.

Előzmény: dracon08 (107)
dracon08 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 107

OFF

 

Még1xer felteszem a kérdést, m. elmentünk más irányba, ha lenne kb. 3.000.000HUF od KP ben, mit tennél vele?!

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 106

raktarozzal 100kg cukrot, sot, lisztet (nagyanyam 2 haborut megelt, neki van!).

 

Hasonlóan tapasztalt nagymama szerint a pálinka a tuti háborús valuta :))

Előzmény: buyandhold (94)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 105

Engem érdekelne  a számításod, megköszönném.

 

Másrészt, tévedsz :)

Utazni gyerekkel is lehet. Sőt, kell. Persze, akkor már nem autóstoppal mész, de 40évesen már nem is akarok autóstoppolni, és a földön-hálózsákban sem jön be... :)

Másrészt, bizony, öregkorodra kell a pénz. Nem csak takaróra, és TV-előfizetésre. Beteg leszel, és kiszolgáltatott, és ezekt kivédeni sok pénz kell...

Előzmény: buyandhold (92)
margithid Creative Commons License 2012.03.29 0 0 104

Na igen, de ha ott van az ember, akkor az ellátásáróé gondoskodni kell azért.

A siófoki 50e Ft/fős hétvégéket én se értem, ki a dki ennyit ezért..

Engme teljesen kielégít, ha 2500 Ft-ort leutazok egy napra és veszek egy úszóház belépőt. Szauna, úszómedence, edzőterem, pezsgőfürdő.

Előzmény: buyandhold (103)
buyandhold Creative Commons License 2012.03.29 0 0 103

Utazni tudni kell, ha nem a "stupid tourist" kategoriaba tartozol, akkor nagyon olcso az utazas.

Szerencsere ez sokan nem tudjak, meg nincs is ra igenyuk.

Inkabb elmennek Siofokra wellness hevegere.

Egy repjegyet kell venned, ha ott vagy mar minden sokkal olcsobb mint itthon, es az olyan dolgokrol mint a CouchSurfing ne is beszeljunk....

Előzmény: margithid (100)
margithid Creative Commons License 2012.03.25 0 0 102

Ezt inkább kihagyom, de nem hangzik rosszul azért.

Lenne társaság mondjuk hátizsákkal nem is lenne rossz:))

Előzmény: asztalosgabor (101)
asztalosgabor Creative Commons License 2012.03.25 0 0 101

http://360fokbringa.hu/hu/

 

de hátizsákkal is működik.

 

 

Előzmény: margithid (100)
margithid Creative Commons License 2012.03.25 0 0 100

2 millióból?? 2 évig?

Írd már le, hogy ez, hogy jött ki neked, mert én rögtön mennék egy ilyen útra:))

Előzmény: buyandhold (99)
buyandhold Creative Commons License 2012.03.25 0 0 99

attol fugg, hogy tudsz-e meg hozza gyujteni a jelenelgi fizetesedbol...

ha nem, akkor en kivennek 2 ev szabadsagot es korbeutaznam a vilagot...

Előzmény: dracon08 (98)
dracon08 Creative Commons License 2012.03.25 0 0 98

Mi van, ha nekem 'csak' 3 millióm van?? Azzal mit tennétek?

chaser955 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 97

Ha meg kalkulálni szeretnétek a 15 millával: http://www.tozsdeasz.hu/nyugdij-kalkulator.html

 

Itt minden inputot megadhattok.

chaser955 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 96

Rossz a megközelítés; venni a két szélsőséget: tőkejövedelem vs. eltapsolás. Mindegy, hogy 15 M forint DKJ-ben, betétben, befektetési alapban van abból a szempontból, hogy ha nagy szükség van akkor jó ha van, még ha inflálódik is akkor is (még mindig jobb mint ha semennyi nem lenne meg + tőketartozás). Szerintem az az 57 éves akinek 8 év lenne még a nyugdíjig és csak kínkeservesen tudna megélni megalázó munkákból igen is örülne 15 M viszonylag likvid pénzforrásnak (ingatlan, termőföld ebből a szempontból bukta mivel azonnal csak áron alul tudná eladni nagyrészt). Egy hirtelen jött lerokkanásról, betegségről nem is beszélve. Ez Kapásból több millió forint kiadás AZONNAL (műtét, rehab., lakás átalakítása). Vagy akkor is rakjuk a TV elé szerettünket és takarjuk le takaróval :-(?

 

Háború, krach, kommunizmus :-)? Mivel már azért jobban informált az átlagember, és mivel ezen folyamatoknak azért van előjele ezért tőkéjét bármikor át tudja utalni más országba/devizára. Ellentétben az ingatlannal és termőfölddel.

 

Kard meg pajzs? Nem a középkorban élünk. Atomfegyver, rakéta, HAARP ... az ellen nem védenek :-)

chaser955 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 95

"az a helyzet hogy kolteni, elni csak fiatalon lehet ( es erdemes). Oreg korodra mar csak egy meleg takaro kell a TV elott."

 

Ezt szerintem sokan kikérik maguknak :-). Persze mindenki magából indul ki; ha  szerinted számodra ennyi lenne az igényed, erőd, és úgy véled hogy kiégett 50-60 éves leszel, akkor persze költs, ha elég egy meleg takaró és TV (a hajléktalan szállón) :-)). A tény viszont az, hogy a kapitalizmusban az átlag munkavállaló sajnos 40 max. 50 éves korig "kívánatos" nagyrészt. Szóval el lehet csapni 15 milliót (akár könnyen jött akár nehezen lett megszerezve), de a mai világban nem ajánlatos szerintem. Szóval nem elég hogy az ember kevésbé friss 50 éves korában, a munkaerőpiacon nem is kívánatos, és még pénze se legyen....?

 

Szóval pont fiatalon van ereje teljében hogy melózzon. Idősebb korában is meg lehet látogatni Párizst, Rómát meg a Riviérát (ha a gyerekek kirepültek, de miért is kell őket ebből kiközösíteni?). Nem hiszem, hogy nehezére esne.

 

Ellenbe, ha mindent felél és jólétben, aztán rájön, hogy 55 éves korára már nem kell a munkahelyén (vagy lerobban és hozzá vágnak jó esetben pár tízezer forintot havonta), mert van helyette olcsóbban 25 éves. Akkor elég lehangoló lesz - jó esetben- gyorséttermi asztalokat és rendelővárókat takarítani. Szóval épp hogy élni kortol függetlenül lehet, az nem nagy etvasz. Viszont a jövődet megalapozni 40 éves korodig lehet.

Előzmény: buyandhold (92)
buyandhold Creative Commons License 2012.03.21 0 0 94

a parameterekrol:

 

1. varhato elettartam lojjuk be 110evre (ez egyik resze a tulbiztositasnak is, amit emlitettel)

ha. pl 40 eves valaki, akkor mar csak 70 ev van hatra

 

2.-3. ezt a ket pontot en osszevontam egybe, ez a realhozam. Innentol nem erdekel az inflacio, mert az ugyis kiesik az egyenletbol. A realhozamot 3%-ra lottem be. (szerintem mar ez is tulbiztositas, mert szerintem 4-6% siman megy)

 

remdkivuli esemenyek: haboru, allamcsod.

errol most 2 dolog jut eszembe

1. ez meginkabb amallett szol, hogy aki megteheti az passziv jovedelembol eljen, hiszen akkor ugyis elbukik mindent, igy legalabb addig elvezi

2. haboru, valsag eseten teljesen mas kepessegek, eszkozok kellenek: semmikeppen nem arany, inkabb pajzs es fegyver... de ez egy masik tema... ( azert nem allom meg hogy ideirjam, hogy erdekes hogy ilyen esetekre aranyat javasolnak. senkinek sem fog kelleni az arany haboru, ehinyseg idejen. akinek krumplija van, az nem aranyra fogja cserelni, hanem kolbaszra. Erdekes sehol nem ajanljak, hogy mondjuk raktarozzal 100kg cukrot, sot, lisztet (nagyanyam 2 haborut megelt, neki van!). A masik aminek hasznat veszed a fegyver, ezt sem irjak sehol, nem feltetlenul zsakmanyszerzere, de onvedelemre feltetlenul)

 

ami fontos: reszvenyt el kell felejteni, mert arra nem tudsz alapozni, max a felesleges penzbol

marad: allamkotveny, bankbetet, ingatlan: szerintem ezekbol kell diverzifikalni

 

munka: szerintem 10-20 ev mulva is vissza lehet menni, egyszeruen vannak akiknek amugy sem megy a munka, akiknek megy annak 10 ev mulva is megy, embertipus kerdese. persze nemi kockazat itt van...

 

nyugdij: oregsegi nyugdij mindenkinek jar, meg erdemes azert 20 ev munkaviszony, hogy normal nyugdij is jarjon, ennyi ez ugyis kell hogy osszeszedjen valaki 70+millat.

meg kerdes hogy a tobbieknek is lesz-e nyugdij

lesz egy nagy elonyod, hogy 70 evesen nekem mar lesz 30 ev tapasztalatod a passziv jovedelemrol, aki akkor megy nyugdijba, meg kezdo lesz, lehet hogy 2 ev alatt eltozsdezi majd a nyugdijalapjat...

 

tulbiztositas: erdemes, de szerintem a fenti parameterekkel elegge tul van biztositva (ezert lett a minimum 70M az elozo hozzaszolo 15M-hoz kepest)

 

Előzmény: fxtrader55 (93)
fxtrader55 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 93

Ezeket én is számolgattam, de az a gond, hogy három változó is van ami ismeretlen:

 

1. Várható élettartam: ez többé-kevésbé megbecsülhető

2. Várható hozam: 50-70 év alatt lehetnek olyan gazdasági fordulatok ami miatt ezt megbecsülni lehetetlen

3. Várható infláció: ez okozza a legnagyobb bizonytalanságot. +/- 0,5% sem mindegy ilyen hosszú távon. Ennyi idő alatt a történelemben mindig volt valami rendkívüli esemény: államcsőd, hiperinfláció, háború, rendszerváltás, stb.

 

Lehet ezeket számolgatni, de

1. nagyon kell diverzifikálni, lehetőleg reáljavakba. Azoknak viszont sokszor alacsonyabb a hozamuk, mint a pénzpiaci befektetéseké

2. Nagy rátartás szükséges a váratlan események miatt. Aki egyszer a passzív jövedelem mellett dönt és feladja a munkáját, 10-20 év múlva már kis eséllyel tud visszatérni a munkaerőpiacra. Az alacsony vagy 0 nyugdíjról nem is beszélve, hiszen addig igen keveset dolgozott.

 

Alaposan túl kell biztosítani a rendszert.

Előzmény: buyandhold (91)
buyandhold Creative Commons License 2012.03.21 0 0 92

"Költeni, élni mindig lehet, de tőkét gyűjteni nem."

 

na ez erdekelne :)

az a helyzet hogy kolteni, elni csak fiatalon lehet ( es erdemes). Oreg korodra mar csak egy meleg takaro kell a TV elott.

Pl. utazni mar gyerekkel sem lehet, es ha elotte nem utaztal, utanna mar annyira sem fogsz...

Előzmény: chaser955 (90)
buyandhold Creative Commons License 2012.03.21 0 0 91

errol csinaltam mindenfele szamitasokat, ha erdekel akkor megosztom a reszleteket.

a lenyeg: sok parametertol fugg a dolog: hany eves vagy ( es meddig fogsz elni :) ), mennyit koltessz havonta, van-e lakasod, es hogy csak a kamatokbol akarsz elni( tehat orokke eleg a penz) vagy mire meghalsz pont kinullazod a szamlad.

Ha 38 eves vagy es 200ezret koltesz havonta, es a vegere (110eves korodra) kinullazod a szamlad akkor 70 millio kell hozza. Ez a minimum. Ha ugyanezekkel a parameterekkel szamolunk, de csak a kamatokbol elsz, tehat soha nem fogy el a penz (orokolheto) akkor 80 millio kell.

a kerdest a masik iranyba is fel lehet tenni: ha van 15 millad, akkor 37500ft-ot orokke ki tudsz venni havonta, es soha nem csokken a toked.

Minden szamitas realerteken, inflacio figyelembe vetelevel.

Ha erdekel megosztom a reszleteket.

 

Előzmény: chaser955 (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!