Keresés

Részletes keresés

jablonka Creative Commons License 2011.11.29 0 0 327

Miért? Jobban kellene?

Előzmény: jó hír (326)
jó hír Creative Commons License 2011.11.29 0 0 326

de csak módjával...

Előzmény: jablonka (325)
jablonka Creative Commons License 2011.11.29 0 0 325

Megy a teszkózás a Parlamentben is:

http://www.gepnarancs.hu/2011/11/miert-szent-a-tesco/

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.16 0 0 324

A pillanatnyi tojásáraknál haszon az nincs, legfeljebb a tyúk ami egykor majd a fazékban végzi. Itt pl már 23 ft ért is kapható tojás. Ennél a napi kajájuk többe kerül. És csak egyet tojik, amelyik tápot nem kap az még annyit sem napi átlagban.

Viszont boldog tyúkok, kapirgálnak a hulló falevelek közt, és egyből trágyáznak is.

Előzmény: Mr Paul Inka (302)
Derek Creative Commons License 2011.11.15 0 0 319

Nem akartam en cafolni semmit

Előzmény: Törölt nick (312)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.11.15 0 0 318

Tartózkodjunk kérem szépen a negatív diszkriminációtól... :-)))))

 

 

Előzmény: Törölt nick (311)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.15 0 0 315

A magyar nem kereskedő nép. A kereskedelmet mindig külföldiekre bízta. A magyar nép két osztályra szeret tagolódni, 95% szolga és 5% úr. Az úri réteg teljes alázatot vár el a köznépiektől és nem engedélyez számukra semmi olyan foglalkozást, ahol vagyon tudnának gyűjteni. Vagyont az úri réteg számára kell gyűjteniük, akik rendkívüli gazdagságban és jólétben élnek. A népiek többek között ezért nem foglalkozhatnak kereskedelemmel sem, vagy ha mégis, akkor csak olyan magas adók és közterhek mellett, hogy esélyük se legyen a külföldiekkel szemben.

 

 

Előzmény: jablonka (-)
WYW Creative Commons License 2011.11.15 0 0 314

Hegedűs szociológus-tanácsadó asszony szerint nincs semmi költség.

Előzmény: Törölt nick (313)
jablonka Creative Commons License 2011.11.15 0 0 309
Előzmény: Derek (308)
Derek Creative Commons License 2011.11.15 0 0 308

Jovedelemig vagy arbevetelig? Ocsemnek volt ostermeloi mert fenyozott de nem emlekszem a hatarra.

Előzmény: jablonka (307)
jablonka Creative Commons License 2011.11.15 0 0 307

Évi 600 ezerig nem is kell bevallást készítenie, de afölött már ő is penget, igaz klf. kedvezményekkel. Ha jól emléxem.

 

Mindazonáltal továbbra is  az a véleményem: Magyar szőlőt a hipermarketekbe!

Előzmény: Derek (305)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.11.15 0 0 306

Teljesen mindegy, mert ennek a családnak van kb. 20-30 tyúkja, bőven benne vannak az adómentességi keretben.

 

 

Előzmény: Derek (305)
Derek Creative Commons License 2011.11.15 0 0 305

"Őstermelőnek évi párszázezer ft adómentesség van."

 

 

Annal azert kicsit tobb,inkabb millio,bar a pontos szamra mar nem emlekszem .

Előzmény: Berlusz Móni (304)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.11.15 0 0 304

Őstermelőnek évi párszázezer ft adómentesség van.

 

Mivel ezt "háztájiban" csinálja, nyilván nem adózik utána. De a fő munkahelyén rendes alkalmazotti fizetése után meg fizet adót.

 

Vezetékes gáz...? Miről beszélsz? Mindenhol önköltségesen csinálják már... Nem kis összegeket gombolnak le a lakókról! :-(

 

 

Előzmény: Mr Paul Inka (302)
escéhá Creative Commons License 2011.11.15 0 0 303

Jó kérdés, én is kíváncsian várom a választ.

Előzmény: Mr Paul Inka (302)
Mr Paul Inka Creative Commons License 2011.11.15 0 0 302

És az,aki megdolgozott a tojásért,és megkapja annak az árát,az befizeti,majd az adót,mondjuk az aszfaltozott útért?

Vagy a vezetékes gázért?

Vagy a rendőr fizetéséért,aki a kertjét védené?

 

Előzmény: Berlusz Móni (300)
escéhá Creative Commons License 2011.11.15 0 0 301

Miért? A Tesco nem magyar?

Igaz, gyanút foghattam volna tegnap este is, mert az volt kiírva a pénztárosra, hogy "Látogató".

Szóval a Men in Black nem fantasztikus film?

Berlusz Móni Creative Commons License 2011.11.15 0 0 300

Én pontosan ilyen helyen veszem a tojást. :)

 

Tuti kapirgálós tyúkok, és a vételár mind ottmarad annál, aki megdolgozott érte.

 

 

Előzmény: Törölt nick (298)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.15 0 0 299

Vagyis a mindegyik csal. Mert a közös név azt sugallja, hogy azonos minőség azonos áron, és közben egyik sem tartja be.

Előzmény: Törölt nick (297)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.15 0 0 298

Mi most így állunk a tojással. Már a fülünkön jön ki.

De nem vagyok az a fajta aki a piacon álldigál, meg a helypénz elvinné a hasznot.

Viszont ha kiírom, hogy tojás eladő akkor a most felesleget hamar elviszik, de még hetek múlva is zaklatnak érte.

 

Erre lenne jó 1 ÁFÉSZ ahova a kevés felesleget le lehetne adni. Akár péz nélkül, cserébe a szőlőért:))

Előzmény: Berlusz Móni (289)
jablonka Creative Commons License 2011.11.14 0 0 296

Korábban volt magyar szőlő a hypermarketekben.

Az idén nem láttam.

Előzmény: Derek (291)
Derek Creative Commons License 2011.11.14 0 0 295

Azert nincs 15 fele ,mert nem eri meg nekik,aki biodiverzitast akar menjen ki a paicra a kistermelokhoz. az nem tetel egy Tesconak,hogy a kistermelo egy hetig behoz neki par lada szolot az egyik savanya a masik toppedt, a harmadik eheto. kabe ez a standard magyar csemegeszolo minioseg.

Előzmény: Berlusz Móni (293)
Derek Creative Commons License 2011.11.14 0 0 294

na latod mas se adja el a tiz tukejerol a csemegeszolot,hany gazdat ismersz aki ilyesmire allt ra? En egyet se. Kaliforniaban ,Chileben . Argentinaban, Olaszorszagban  hatalmas farmok massal se foglalkoznak csak csemegeszolovel es egesz evben van es allando minosegben es mennyisegben ami a nagy lancoknak kell.az nem biznic egy Lidlnek, hogy 120 kistermelotol felvasaroljon 120 fele minosegu kulonbozo fajtakbol allo csemegeszolot . Nem uzlet nekik. A kistermelo egyet tehet kicaplat a piacra es ott megprobalja eladni vagy vegighazalja a lakotelepi zoldsegeseket,hogy kell-e nekik.

Előzmény: Berlusz Móni (292)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.11.14 0 0 293

A nemlétező f.com kivan ettől az "azonos minőségtől".

 

Kijjafranc akar állandóan mindig ugyanazt enni????

Hát éppen a biodiverzitás a szép!  Utálom, hogy piros meg zöldalma van a hiperekben - fajtamegjelölés nélkül. A piacon meg 10-15 fajta közül is válogathatok.

 

Miért ne lehetne 10-15 fajta csemegeszőlő a hiperekben??? "Amíg a készlet tart" - és meg van oldva a probléma. Más esetben ki tudják írni, mg-i termékek esetében meg nem???? :-O

 

 

Előzmény: Derek (291)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.11.14 0 0 292

Jajj, de viccesnek teccik lenni....

 

:-D

 

Nyilván nem az én 10 tőke szőlőm az átlag....

 

Vannak szőlősgazdák, akik le se szedik, ott rohad a tőkén, mert nincs ki átvegye. :-(((((

A borszőlőt is nyomott áron kell eladniuk, de azzal még lehet mit kezdeni...

 

Viszont a csemegeszőlőt nem lehet végtelenségig leszedetlenül a tőkén "tárolni". 

 

 

Előzmény: Derek (290)
Derek Creative Commons License 2011.11.14 0 0 291

Gondolom a nagy aruhazlancoknak megvan az allando beszerzeasi forrasa a csemegeszolot tomegtermelesben azonos miniosegben eloallitoktol ,Olaszorszagbol es mashonnan es nem eri meg nekik a hazai kis mennyisegeket az uzletek szamara par ladaban felvasarolni,hogy legyen ilyen  par napig.MO sosem volt a csemegeszolo termesztes hazaja kulonosebben,Akinek van szoloje az borra van es esetleg elultet egy sor csemegeszolo fajtat.

Előzmény: jablonka (288)
Derek Creative Commons License 2011.11.14 0 0 290

Te eladtad a sajatodat a piacon? Nem , akkor biztos mas se hanem megette otthon.

Előzmény: Berlusz Móni (289)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.11.14 0 0 289

Én csak félszemmel figyeltem, mert mint említettem, már a fülünkön is a szőlő jött ki... :))))

 

De tényleg feltűnt, hogy csak az a cukrosvíz ízű óriási szemes (vastag héjú) olasz szőlő volt.

 

Nem tudom elképzelni, hogy tényleg erre van kereslet.... :(   Kóstolnák az én muskotályosomat, vagy a szőlőskertek királynéját... Nymm! :)

 

 

Előzmény: jablonka (288)
jablonka Creative Commons License 2011.11.14 0 0 288

A dolog pedig általános.

Nem láttam magyar szőlőt se Tesco-ban, se Auchan-ban, se Lidl-ben, se Aldi-ban... az idén egyszer sem.

 

 

Előzmény: Berlusz Móni (287)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.11.14 0 0 287

A tesco topikban Macika biztosan jól megmagyarázná....

Szerintük ott az élelmiszerek 90%-a magyar. Na persze.....

 

 

Röhej, hogy nem tartanak magyar szőlőt. Pedig idén - a hosszú napos ősznek köszönhetően - extra édes lett a szőlő, és RENGETEG volt a termés. Nálunk csak egy hosszú kordon van, csak azért nem vágom ki, mert jól takar a szomszéd felé. 1x (!!!) permeteztem összesen, és már a fülünkön is a szőlő jött ki... :-))))  Az egész utcát elláttuk volna, de sajna a szomszédoknál is hasonló volt a termés. :)

 

 

Előzmény: jablonka (285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!