Keresés

Részletes keresés

bombaba Creative Commons License 2019.03.19 0 0 796

Mínuszra nem lehet kirakni.
A többit már leírtam.

A citrus nem szobanövény, nem fűtött szobába való. 

Ha a gyökere túléli, akkor ki fog hajtani. 

Előzmény: Luciferkee (795)
Luciferkee Creative Commons License 2019.03.19 0 0 795

Szia.

Köszönöm a válaszod. Jelenleg kint nappal 10 fok körül van (Ausztria, Vorarlberg), de éjjel leeshet -1 -2 közé is még. Esetleg érdemes még így is kirakni, vagy ez még túl hideg neki?

A nagyon napos nappaliban (20-22, de inkább 22 fok) nem lenne el? Vagy túl meleg neki?

Az 5 citrom ami rajta van még zöld, azok az ágak nem barnulnak vissza amin a termés van, az összes többi igen.

 

Mi tévő legyek? 

Előzmény: bombaba (794)
bombaba Creative Commons License 2019.03.19 0 0 794

A C.medica nem citrom, hanem cédrát. Pontosabb név nem volt a cetlijén?

A visszaszáradás arra utal, hogy túlöntözted, a gyökérzete károsodott. A fény kevés, ahhoz a 15 fok sok, a 22-23 fok nagyon sok, a heti öntözés meg nagyon sok ilyen körülmények között.

Ha már kevés fény van, akkor  célszerű 0-10 fok közt tartani a citrust, nagyon kevés öntözéssel.

Ne öntözd tovább, ne vagdosd, és minél hamarabb rakd ki nem szeles, kezdetben félárnyékos helyre.

Kétesélyes a sorsa.

 

Előzmény: Luciferkee (793)
Luciferkee Creative Commons License 2019.03.18 0 0 793

Szia, igen sajnos. 

Citrus Medica

Előzmény: bombaba (792)
bombaba Creative Commons License 2019.03.18 0 0 792

Jól látom? Az ágai visszaszáradnak?

Milyen fajta?

Előzmény: Luciferkee (791)
Luciferkee Creative Commons License 2019.03.16 0 0 791

Sziasztok,

 

Kb 3 hete vettem egy citromfát (lásd kép), a 3 hét alatt ledobta az összes levelét.

Lent volt a pincében egy ablak mellett, de talán kevés volt neki a fény és ezért dobta le a leveleit? (a pincében kb 15 fok lehetett). Öntözve hetente volt, amikor kiszáradt a földje. Nemrég hoztam fel a nagyon világos nappaliba (22-23 fok).

Valamit még tudok vele kezdeni? Vagy sajnos kuka az egész? Kinőnek még vajon a levelei?

 

Napvándor Creative Commons License 2019.01.09 0 0 790

Sziasztok! Oltással szeretnék tavasszal - nyáron kísérletezni. Ha lesz valakinek a tavaszi metszésnél eldobandó bármilyen citromféléjéről szárdarab, szívesen fogadnám. Cserébe amarillis, liliom mix ( 25 féle ) hagymákat tudnék adni - melyek belga kertészetből érkeznek majd....

GYMNOMAN Creative Commons License 2018.06.24 0 0 789

Szia!

Azzal kezdem, hogy nem vagyok szakértő, de én a következőket tenném: Mivel, szerintem Olaszországból magával hozott károkozóval állunk szemben,nem is biztos, hogy konkrétan beazonosítható a tettes, vagy tettesek. A levél gombafertőzést mutat. Ha nem találtál rajta atkát vagy más rovar-kártevőt, én gombaölőszerekkel próbálkoznék első körben. A tövénél levő mézgát mindenképpen lekaparnám, lemosnám, - egy kicsit jobban kibontanám ott a talajt, hátha van valami a tövénél. Ez már rovar károkozására utal. Ha felfedezel valamit, akkor az ellen is kellene védekezni. Sikeres próbálkozást!

Én egyébként egy kicsit szárazabban tartanám a talajt.

Előzmény: Jamesryan (788)
Jamesryan Creative Commons License 2018.06.24 0 0 788

Sziasztok,

Anyám kapott tőlem egy meyeri citromfácskát kb 1 hónapja.

Sajnos a mellékelt képen látható tüneteket produkálja a növény, a legfuribb a tövénél lévő ragacsos valami..meg a levelek se normálisak , sárga apró pöttyök pl.

Tudnátok segíteni,hogy hogy hozza formába?

Világos erkélyen van jelenleg a növény (direkt napfény kevés éri)

Köszönöm szépen

GYMNOMAN Creative Commons License 2018.05.18 0 0 787

Hali! Én első blikkre PT.-re tippeltem, mert nekem van egy rakás magoncom, melyek pont így "festenek". De jobban utána nézve ezt találtam: http://idtools.org/id/citrus/citrusid/factsheet.php?name=Citrandarin

De itt mást találtam: http://www.citrusvariety.ucr.edu/citrus/citrandarin.html

A leveleket itt már másnak látom. Talán majd, virágzik...

Honnan szerezted/vetted?

Előzmény: Shjgdglgupz (786)
Shjgdglgupz Creative Commons License 2018.05.17 0 0 786

Citrancs??

Sziasztok! Egy kérdésem lenne: ez a citrus tényleg kalomondin és PT. hibrid,esetleg magonc? A magonccal érdemes foglalkozni? Lehet h citrandarin vagy átvertek vele? 

zusa72 Creative Commons License 2018.03.26 0 0 785

Köszönöm a lehetőséget,de már más helyről érkezett segítség.

Mégegyszer köszi..

Előzmény: GYMNOMAN (784)
GYMNOMAN Creative Commons License 2018.03.24 0 0 784

Van nekem egy metszés előtt levő clementinem (Citrus × clementina), ami egy hibrid - mandarin és narancs között. Virágja már volt ősszel, de még nem termett. Ha érdekel, küldhetek pár ágacskát belőle.

Előzmény: zusa72 (779)
GYMNOMAN Creative Commons License 2018.03.22 0 0 783

Igen, ismerjük. De azért nagyon köszi!

Előzmény: viger (782)
viger Creative Commons License 2018.03.21 0 0 782

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9007881&la=147277693  Itt van müködö citrusfa forum ahol szeretik és gyüjtik ezeket a növényeket.

Előzmény: GYMNOMAN (774)
GYMNOMAN Creative Commons License 2018.03.21 0 0 781

Van, ill találtam egy másik "vonalat" is. Ez pedig a C. x limonia, amit másképpen  Rangpur limette, Rangpur lime és Lima rossa v. Limetta rossa néven is emlegetnek.

Előzmény: zusa72 (775)
GYMNOMAN Creative Commons License 2018.03.21 0 0 780

Ugye, hogy rajtunk múlik? Máris él a topik!

 

Sziasztok citrusfanok!

 

A kérdésedre: Én is összefutottam már a "limone rossa" névvel, és kutakodva leginkább a  "Citrus × volkameriana"-hoz vezettek a nyomok. Ezt magyarul vörös citromnak nevezik, lásd: "Egzotikus dísznövények".

Előzmény: zusa72 (775)
zusa72 Creative Commons License 2018.03.21 0 0 779

Értettem mire gondolsz.

Ezt a verziót már próbáltam, sikertelenül.

Olyan mandarinokat tudtam vásárolni, melyeken ugyan voltak ágak/ gallyak de már sokat voltak a polcokon.

Próbáltam szemezni és oltani is az ágakkal, de eggyik sem sikerült.

Ugyanakkor, ugyanarra a magonc narancsara viszont a sajat narancsfámról szedett vesszővel sikeres szemzésem és oltásom is volt..

 

Ezért néztem meg a cserepes kertészetekben kapható növényeket, hogy friss ágakat szerezhessek.

De csak ezt a Lima rossa típust találtam, ami nem tudom micsoda.

Előzmény: BAttila1964 (778)
BAttila1964 Creative Commons License 2018.03.21 0 0 778

Akkor nem fogalmaztam érthetően:

Olyan GYÜMÖLCSÖT keress, melyen rajta van az ág/hajtás IS! ;)

Előzmény: zusa72 (777)
zusa72 Creative Commons License 2018.03.21 0 0 777

Megtettem az elmúlt napokban, pontosan ilyen szándékkal..

 

De csak a lenti tipusú fácskát találtam, azt is majd 9000 Ft-ért.

Ezért fordultam Hozzátok.

 

Előzmény: BAttila1964 (776)
BAttila1964 Creative Commons License 2018.03.21 0 0 776

Szia,

néha érdemes piacon/multiban/stb. járni, itt-ott sokszor találni ágas/leveles mandarint is! ;)

Előzmény: zusa72 (775)
zusa72 Creative Commons License 2018.03.21 0 0 775

Sziasztok Citruskedvelők !

 

Ha már fel kellene támasztani ezt a topicot, rajtam ne múljon.

Most készülök egy szép erős narancs magoncba valamilyen finom mandarint oltani.

Az egyetlen problémám, hogy nincs mandarin oltóágam. Valaki tudna ebben nekem segíteni..??

Természetesen az esetleges költségeket vállalom.

 

ui.  Valaki ismeri biztosan a Lima rossa nevű "valamit"

      A neten nem sok használható infó van rólla.

 

Üdv ZS

Előzmény: GYMNOMAN (774)
GYMNOMAN Creative Commons License 2018.03.21 0 0 774

Szerintem meg kellene mentenünk, - rajtunk múlik!

Hátha ide tévednének azok, akik tényleg szeretik, gyűjtik ezeket a növényeket, és segítik egymást hasznos tanácsokkal, esetleg szaporítóanyagokkal is. Jó lenne, ha a feleslegessé vált (pl.: fakoronák alakításánál, vagy csak úgy...) nemes hajtások csere-beréje is beindulna! És még sok minden más...

Előzmény: Quicktor57 (773)
Quicktor57 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 773

Szia!

 

Ezt a topikot nem olvassa senki. (Lásd az előző hozzászólásom!)

A lényeg, hogy szerintem ez egy citrom magonc.

Nagyon kicsi a valószínűsége, hogy valaha is teremni fog, és azt sem lehet tudni milyen minőséget.

Érdemes lenne beoltani egy nemes (termő) citromról.

Előzmény: beeup (772)
beeup Creative Commons License 2017.04.08 0 0 772

sziasztok, 

 

van egy ilyen növényem ami véletlenül fejlődött ki egy egy eldobott magból. Azóta szépen növekszik(már vagy tíz éve), viszont nem sikerült konkretizálni hogy mi lehet. Édesapám grapefruit magokat dobált abba a cserépbe ahonnan kinőtt, de ki tudja:)

Tudtok őbenne segíteni? Se virágot se gyümölcsöt nem láttam rajta soha...

Köszönöm!

Quicktor57 Creative Commons License 2017.03.18 0 0 771

Szia!

 

A legtöbb mandarinfajta megporzás nélkül is terem. (Pl. a satsumák.) A klementinhez azonban mindenképp kell más citrusféle porzója. Termőhelyein általában grapefruittal ültetik vegyesen. Neked valószínűleg ilyen van.

 

Egyébként ez a citrusos topik igazából nem él. Én is csak véletlenül tévedtem ide.

Javaslom a "banánfa, citromfa" topik használatát. Tegyél fel oda képeket a növényről. Közeli képről, a levelek alakjáról, talán van aki meg tudja mondani a fajtát.

Előzmény: Dav32g (769)
Dav32g Creative Commons License 2017.03.18 0 0 770

Sieberznél

Dav32g Creative Commons License 2017.03.18 0 0 769

Üdv.

A.  Sebeztél vettem több éve mandarinfát. Már többször virágzott. Rengeteget, de elsárgult és lehullt róla mind. Némelyik már 1cm átmérőjű volt. Mi lehet a gond? Vagy az a fajta alapból terméketlen? Esetleg helyette melyik fajta volna jobb?

Makarska Creative Commons License 2016.11.24 0 0 768

Jesszusom! Mennyi helyesírási hibát halmoztam. Bocsánat.

Előzmény: Makarska (767)
Makarska Creative Commons License 2016.11.24 0 0 767

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne hozzátok. Még egy őszi, horvátországi kirpndulásról hoztam egy egy ágat magammal :-) Nem tudom, narancs, mandarin vagy citrom-e.

Eleinte vízben tartottam, el isfeledkeztem róla. Egy hónappal ezelőtt beledugtam tőzegbe (egy kis gyökereztető hormonnal) és bele tettem egy félbevágott müa. palackba, a tetejére rátettem a palack felső felét.

 

Eddig nem nagyon "csinált" semmit most azonban el kezdett virágozni. Mit tegyek? Így nyilván a virág elviszi az erejét és nem fog gyökeret hajtani. Törjem le őket? Vagy ne bántsam mert annál rosszabb?

Várom a tanácsokat.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!