Keresés

Részletes keresés

NexonHUN Creative Commons License 2015.07.24 0 0 108

Get your free Steam Gift Card at http://getsteamgifts.com/ I recommend this!

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.27 0 0 104

Lesz 3. évad. Átvehetné az RTL Klub. Mehetne a BK helyett.

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.09 0 0 103

Akkor ez is Origo:

Interjú Fekete Ernővel

Mondjuk magánügy, de nekem nagyon szimpi lett a riportból (eddig sem volt vele bajom, de most kimondottan szimpi lett). Ezek a riportok nem ritkán semmitmondóra és/vagy önfényezőre sikerednek, ő meg a legsztereotípabb (hű, de hülyén néz ki leírva) kérdésre is informatív és őszintének tűnő és nem óvatoskodó választ adott. Tőlem kijár neki a kalaplengetés, még akkor is, ha azt a sorozatból tudjuk, hogy nem az a futófenomén :-DDD

CérnaSzáll Creative Commons License 2013.11.29 0 0 102

SZKT interjú az Origón

 

Milyen volt Fekete Ernővel játszani?

Ó, hát ő zseniális színész, az egyik kedvenc magyar színészem. Már főiskolán is rengeteget jártunk a Katona József Színházba és ő már akkor is elég nagy szerepeket játszott. Például nagyon szerettem őt az Ivanovban. Az számomra nagyon meghatározó előadás volt. Ha arra gondolok, hogy „színész Magyarországon", akkor ő abszolút az: arcra, kisugárzásra, személyiségre. Meg, amit a színpadon csinál, azt számomra élvezetes nézni.

...

mert igenis vannak nagy színészeink, mint például Fekete Ernő, meg még mondhatnék száz nevet. Az pedig szomorú, hogy ahányan ismerik Gipsz Jakabot – most direkt nem akarok neveket mondani –, annyian nem ismerik őt. Pedig, ha ismernék őt, és lenne kíváncsiság meg szándék színházba járni, akkor lehet, hogy sokkal tartalmasabban feküdnének le este aludni és gondolatok is ébrednének bennük, nem csak az agymosás menne. Tehát Fekete Ernő király!

 

:-))))))

CérnaSzáll Creative Commons License 2013.11.07 0 0 101

Hát akkor eddig minden bejött, amit jósoltam, jeg "szájbarágtam", pedig esküszöm nem tudtam előre :)

nézek Creative Commons License 2013.11.03 0 0 100

...már nem futnak...

 

...háát igen...vannak benne ismerős élethelyzetek....eddig nagyon jó......hol jót nevetek, hol kiver a víz..

 

 

ami bennem félelmet keltett, az a jógásdoktornő... nos, ha hozzám így beszélne valaki, biztos, ami biztos, körülnéznék...

 

(tökéletes alakítás)

barrix Creative Commons License 2013.11.03 0 0 99

Sziasztok!

 

Van esély valahol neten megnézni az első évadot? Esetleg a mostanit is?

CérnaSzáll Creative Commons License 2013.10.29 0 0 98

Ja, egészen belejöttek, Fekete Ernő is :) (bár az a futás, az azért vicces :))) )

Előzmény: nézek (97)
nézek Creative Commons License 2013.10.29 0 0 97

na, bonyolódik rendesen...

nézek Creative Commons License 2013.10.14 0 0 96

...alakul...

nézek Creative Commons License 2013.10.10 0 0 95

az a pár tízezer ember, aki ezt a részt látta, nem reklamál a helyszín miatt, csak az a néhány, , aki ott parkol...

 

arra meg legyintenek...

Előzmény: Alpári Gnác (89)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 94

Jóvanna, mondom, hogy ez még a saját mércémmel mérve is fennakadt a kekecszűrőn :-D

(és majdnem vettem jegyet ma estére a maestés oldalon, amit adtál, csak rájöttem, hogy holnap négykor kelek, és jó lenne egy kicsit aludni előtte.... de ezt tuti nézegetni fogom! Köszi még1x)

Előzmény: CérnaSzáll (93)
CérnaSzáll Creative Commons License 2013.10.10 0 0 93

Nem a RÁDIÓba ment, hanem ott volt a filmbeli forgatási helyszín az utcasarkon :)

Előzmény: Törölt nick (92)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 92

Én ezekkel a dolgokkal már vigyázok, mióta a Tűzvonalban topikban anno megróttak ezért.

De tény, hogy azért azon elgondolkodtam, hogy ha ez a RÁDIÓ parkolója, akkor vajon miért kell a RÁDIÓBA sminkes :-D (amilyen tahó vagyok, és nem nagyon járok v. csak nagyon célirányosan a Belvárosba, még nem is láttam a rádió környékét, én azt hittem, ez a Szabadság tér ;-))) (Ehhez képest gimisként naponta ott mentem el a rádió mellett... de akkor még ugye nem voltam vidéki... :-D)

Előzmény: Alpári Gnác (89)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91

Idén az Örkénybe "fektettünk be", tavalyig a Nemzetiben voltunk "pártolói tagok" (monjduk, ott nem került pénzbe, csak fel kellett íratkozni.... no persze aztán tavasztól már nem is ért semmit)

Viszont azt nem tudtam, na jó, pontosabban nem is néztem, hogy a Katonába van-e pártolói, de majd jövőre :-D

Az Örkény mellett most az szólt, hogy szinte minden darabjukat megnézzük úgyis + még külön pártolói próbákat is meghirdetnek, most voltunk egyen másfél hete, baromi érdekes volt. Amit viszont utálok, hogy be kell mennem a Belvárosba átvenni a jegyeket, míg korábban a Nemzeti legalább útba esett. Igaz, ha már megyek, akkor legalább veszek bureket is a sarki Mlynar-ban :-D

Előzmény: Alpári Gnác (88)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 90

Ezt is köszönöm, és nekem tök jó, hogy kicsit eloffolódtunk, remélem mást sem zavar :-D

 

Előzmény: CérnaSzáll (87)
Alpári Gnác Creative Commons License 2013.10.10 0 0 89

Különben éppen most megy az első két rész és látom, hogy tényleg kijön egy autó a mélygarázsból, amikor Judit szerencsétlenkedik az autójával.

 

Ez azért vicces, mert az az utca alapvetően egyirányú, ott a lehajtó van, a felhajtó meg ott, ahol éppen forgatnak.

Tehát onnan semmiképpen sem jöhet ki autó.

 

Tudom, a film más, de akkor csinálják meg jobban.

Ne egy olyan helyszínt basszanak meg, amit mindennap látunk, vagy akkor basszák meg jobban.

Gothár Péter filmjében, az Idő van-ban például megy egy autó a kiskörúton, befordul a Madách térre és azonnal behajt egy gyár udvarára.

Az úgy rendben van.

 

Ez meg idétlen.

Alpári Gnác Creative Commons License 2013.10.10 0 0 88

Érdemes pártolói tagságot váltani, bár most már baromi drága lett.

De mivel ez egy kicsi színház és állandóan teltházzal megy, a pártolóival lehet korábban jegyet venni. A kedvezmény, amit adnak, az szóra sem érdemes, de jegy lesz.

Előzmény: Törölt nick (83)
CérnaSzáll Creative Commons License 2013.10.10 0 0 87

Ha a Katona oldalán keresztül veszel jegyet, egyrészt kapsz kedvezményt, másrészt nem tesz rá kezelési költséget a rendszer (és így van ez a legtöbb színháznál, a saját honlapon keresztül érdemes jegyet venni - ugyanúgy a jegyponthu rendszerét használják egyébként, csak nincsenek plusz költségek a felhasználónál). Vagy pedig van a maesteszinhaz pont hu, amin az aznap esti előadásokra lehet 40-50% kedvezménnyel venni jegyeket (néha felkerüla Katona is egy-két maradék jeggyel)

Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 86

Basszus, ezt tényleg direkt csinálják ;-)

Mert jegyek már vannak, de csak egy előadást találtam amire még volt KÉT jegy és hétvégére is esett... na de ez pont az a két nap egyike novemberben, amikorra meg már van színházjegyünk (a Nemzetiben lemaradtunk a Bányavirágról és pár hete sikerül lecsapni rá)

Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 85

Köszönöm!

Előzmény: CérnaSzáll (81)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 84

....

Előzmény: Alpári Gnác (82)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 83

Ifikoromban hetente többször is előfordultam arra, de az én uramat csak pár éve vezettem be a színházasdiba. Lájtosan kezdtük, mindig olyan darabot választottam, amiről tudtam, hogy könnyebb befogadni, populárisabbak (de azért értékesek). Lassan magába szívta a dolgot, de mivel tényleg ez az egyik legjobb színház, mi viszont csak hétvégén tudunk színházba menni, eddig soha nem jött össze a jegy arra, amit kinéztem.  De épp ebben a hónapban veszti majd el a Katona-szüzességét :-D (és F.E. is játszani fog) és már nagyon rágja a fülem továbbiak miatt is... úgy, hogy megyek is a jegy.hu-ra megnézni, elkezdték-e már árulni a novermberi jegyeket :-D (régen mindig tudtam ezt is)

Előzmény: Alpári Gnác (82)
Alpári Gnác Creative Commons License 2013.10.10 0 0 82

Már ne haragudj, de "véletlen" nem lehet nem járni a Katonába, amikor az A SZÍNHÁZ!

 

Ott mindenki kurva jó.

Másik kedvencem Fekete Ernő mellett Mészáros Béla, de sorolhatnám reggelig: Haumann, Bezerédi, Máté, Kocsis Gergő, és mindenki más.

Valamint ott látható a legnagyobb női színész: Fullajtár Andrea.

 

Nem szabad elmellőzni a Katonát, mert arról maradsz le, ami a színház értelmét adja.

 

Pár éve elmentem Nyíregyházára.

A barátnőm éppen ott dolgozott és ott ment a Kasimir és Karolina, Ödön von Horváth-tól, akinek a Mit csinál a kongresszus című darabja éppen a Katonában ment és egy nagyon elegáns, könnyed darab volt.

Azért mentem el vonattal, mert az úton kiválóan be tudtam rúgni, valamint efzsuzsa volt a dramaturg.

 

Dengyel Iván volt akkor a vezető színész és Zsuzsa még az én egyik fórumos szövegemet is beleírta a darabba, de azért lehetett érezni, hogy ez az előadás azért nem olyan.

 

Volt olyan darab a Katonában, hogy szünetben el akartam jönni, annyira idegesített, de 5 év után is emlékszem rá.

 

Menjél a Katonába, mert ha nem mész, megbánod:)

Előzmény: Törölt nick (79)
CérnaSzáll Creative Commons License 2013.10.10 0 0 81

A Radnóti Színházban ajánlom a Protokollt, a darab is jó, természetesen Fekete Ernő is, és a többi színész is persze :)

 

Előzmény: nézek (80)
nézek Creative Commons License 2013.10.10 0 0 80

nincs mese, pótolnom kell...valamit tudhat az ürge...

Előzmény: CérnaSzáll (78)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 79

:-D

Egyébként tényleg hihetetlen, mennyire "ismeretlen" tud maradni egy színész, bármekkorákat is játszik, ha egyetlen színházban játszik csak, ahová véletlen nem jár valaki.

Előzmény: CérnaSzáll (78)
CérnaSzáll Creative Commons License 2013.10.09 0 0 78

Korosztályának legjobbja folyamatosan, mióta kijött a Főiskolára, de szerencsére annyit játszik a Katona József Színházban, hogy nem volt ideje "elcelebesedni", szinkronizálni orrba-szájba is nem rég óta kezdett, mióta Robert Downey jr. második virágkorát éli, ésőt találták meg rá (is pl., meg többieket is szenzációsan csinálja persze. ) Nagyon érdemes őt színházban nézni, mert az az igazi terepe.

*Cérnaszáll vagyok, 1996 óta Fekete Ernő függő * :)

Előzmény: nézek (76)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.09 0 0 77

Én se láttam őt saját szemileg nyárig, mert a Katonába valahogy nem jártunk eddig, én akkor olvastam ugyanezeket a köröket :-D

(akkor konkrétan az volt a mantra, hogy mennyire fura ötlet már őt egy olyan szerepre hívni, mint a Római vakáció újságírója)

Előzmény: nézek (76)
nézek Creative Commons License 2013.10.09 0 0 76

ebből is láccik mekkora paraszt vagyok, de eddig fingom nem volt ki ez a Fekete Ernő...most kénytelen voltam gúglizni, mert itt már valami színészistrenkirály magasságban van agyondícsérve...

....igérem, bepótolom ezt a mulasztást...(vagy nem)  :-(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!