Keresés

Részletes keresés

karoly.ignac Creative Commons License 2012.01.16 0 0 6

Hagytam meghalni a topikot, nem igazán volt itt forgalom :(

 

A te ügyeddel az "Állampapírok" c. topik foglalkozik.

A prémium magyar államkötvényre a kincstár jegyez vételi árfolyamot. A 2012/I az jan 25-én jár le, semmi értelme eladni (a kincstárnak), azzal csak buksz, ki kell várni a 25.-ei lejáratát, akkor megkapod a névérték+teljes kamatot.

 

KI

Előzmény: buyandhold (5)
buyandhold Creative Commons License 2011.11.03 0 0 5

Sziasztok,

 

1. lenne elado 2012/I allamkotvenyem. (10,5% hozam) Akit erdelek szoljon: 20 5185310

7attila4@gmail.com

 

2. Ha valaki kepben van, legyszives irja meg hogy lehet ezt lebonyolitani? Mennyit kell fizetni az vevonek? Az elado hogy fizeti a kamatadot? Es a vevo hogy csinalja, hogy csak a maradek 3 honapra fizessen kamatadot, ne az egeszre?

 

koszi elore is

Nagy A.

uhu20 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 4

Mazochistáknak, itt a görög tőzsde kötvény szekciója:

http://www.ase.gr/content/en/MarketData/Bonds/

Előzmény: karoly.ignac (3)
karoly.ignac Creative Commons License 2011.11.03 0 0 3

Köszi a hozzászólást!

 

100% felett van most a görög 2 éves papírok hozama, olyan alacsony árfolyam mellett kereskednek vele,

hogy ha "valamit is fizetnek" akkor már plusszban van az ember. Persze a nagy kérdés az lenne, hogy miből fizetnének :)

 

KI

 

Előzmény: Híd (2)
Híd Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2

Szerintem lakossági ügyfélként nem nagyon tudsz Magyarországon görög kötvényt vásárolni. De cáfolj meg. Amúgy meg az intézményi befektetőknek kibocsátott sorozatokat csak az intézményi vagyonnal rendelkezők tudják megvásárolni. Nem tudom, mit lehet csinálni, KCB, Erste, Equilor stb. nagyobb brókerházaknál körül kell nézni, mivel foglalkoznak, de szerintem görög kötvénnyel meg külföldi vállalati kötvénnyel ők sem kereskednek.

Előzmény: Farkas7 (1)
Farkas7 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 1

Hát ez hihetetlen, Te is nullázol? Van esetleg valami témába vágó hozzászólásod is?

 

2008 végén (?) amikor az államcsődtől rettegtünk, a MOL és OTP euroban denominált vállalati kötvények 20% fölötti hozammal "forogtak" - álltak. A legfőbb probléma nekem persze  a 100.000EUR névérték volt :) ennyit nem tudtam/tudok ebbe beleraktni. Ennek ellenére sajnálom, hogy nem volt lehetőségem ilyen jó hozammal befektetni.

 

Egy szó mint száz, mindig lessznek jó boltok, nem csak az ecseri, hanem nyilván az értékpapír piacokon is. Ennek a kitárgyalására született ez a topik. Az pedig nonszensz, hogy egy darab élő kötvénytéma nincsen, míg a részvény topikban sok sok ezer hozzászólás van.

 

KI

 

 

Előzmény: Híd (0)
Híd Creative Commons License 2011.10.25 0 0 0

0 ilyen helyet tudok, de 0 ilyen kötvényt is vennék a helyedben

Előzmény: karoly.ignac (-)
karoly.ignac Creative Commons License 2011.10.25 0 0 topiknyitó

http://www.mfor.hu/cikkek/Akar_nyerni_is_lehet_a_gorog_csodon_.html

 

Zsiday itt leírja, hogy szerinte a csillagok milyen eggyüttállása mellett lehet keresni egy rendezett görög csődön.

 

Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

 

Hol tudnának nekem értékpapír számlára görög állampapírt venni, mekkora költségekkel/jutalékokkal, árréssel kéne számolnom?

 

KI.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!