Keresés

Részletes keresés

ronin s8 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 24

Biztos hogy keverek dolgokat, arra már mén is kezdek rájönni. Ebben a példában számítógépnek néztem egy windows-os sz.rt...

Egy OSX-nek nem probléma ez az óvodás feladat. 

 

 

Soha....

Előzmény: DJG (23)
DJG Creative Commons License 2012.01.07 0 0 23

Mondom, hogy keversz dolgokat. Mi köze van az operációs rendszernek egy konkrét alkalmazáshoz? Valóban, mindkettőt a Microsoft készíti, de ettől még semmi közük nincs egymáshoz abból a szempontból, amit mondasz. Az OS X definíciószerűen nem csinál olyat, mint a Word, hiszen az egyik operációs rendszer, a másik meg felhasználói alkalmazás.

 

Egyébként így jár, aki MS Office-t használ. Ott a LibreOffice, a három platform közül bármelyikre, meg még sok egyébre, és jó.

Előzmény: ronin s8 (22)
ronin s8 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 22
Valamit biztos kevertem (itt most két számítógépet, mert egyikről át kellett vinni az adatokat a másikra), de egy biztos: ilyen primitív szívatást az OSX nem csinál. Az MŰKÖDIK!
Nagy különbség...
Előzmény: DJG (20)
DJG Creative Commons License 2012.01.06 0 0 21

A Windows- vagy Mac-topikban, aszerint, hogy melyik rendszeren használod.

Előzmény: Törölt nick (18)
DJG Creative Commons License 2012.01.06 0 0 20

Megütheti őket nyugodtan, az Apple-lel együtt, de a Win 7-nek és a Vistának egyiknek sincs saját Wordje, tehát alighanem valamit te is összekeversz.

Előzmény: ronin s8 (19)
ronin s8 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 19

Nem tehetek róla, egy újabb agyrém kicsi-de-puha rémálom: Win7-es Word-ben elmentett dokumentumat a Vista Word-je nem tud megnyitni.

Ha nem lett volna fontos, biztos röhögtem volna ezen az impotens fas...ságán a májkrobatszoft-nak, de így csak dühöngtem. Vajon mikor üti agyon őket az áram véletlenül???

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.02 0 0 18

Hali!

 

Bocsi, hogy ide írok, de nem tudom hol kérdezhetném meg.

Az internet explorerben a címsorból hogyan lehet kitörölni a különböző weblapcímeket?

 

Váloaszotokat nagyon köszönöm!

 

Beast Bill Creative Commons License 2011.10.26 0 0 17

Szerintem ezzel a "lehetetlenítsünk el mindenkit" felfogással csak maguk alatt vágják a fát, mert sok "vér-Mac-es" szerint ez nem méltó az Apple-höz. És valóban, manapság már nem azzal akarnak előre törni, hogy jó terméket dobnak piacra, hanem, hogy keresztbetesznek a vetélytársaknak. Megtehetik, de ezzel a technikai fejlődést is jelentősen gátolják.

Az egész szabadalmi rendszer rossz, mert nem az fog tudni újítani akinek van jó ötlete és megvalósítja, hanem az akinek a tulajdonai azok a szabadalmak, amikre esetleg épül. Egy hatalmas gát az egész.

Előzmény: DJG (16)
DJG Creative Commons License 2011.10.26 0 0 16

Félre: 

Az Apple levédetett egy ujjmozdulatot

Meg is kapta a szabadalmi védelmet a telefon lezárását feloldó csúszka az érintőképernyőn. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: Hooshee (15)
Hooshee Creative Commons License 2011.10.20 0 0 15

Te komolytalan munkás, mit jajongsz? :)

Előzmény: DJG (14)
DJG Creative Commons License 2011.10.20 0 0 14

Ott minden stabil.

 

Ajaj. Ajajajaj. :-)

Előzmény: ronin s8 (11)
ronin s8 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 13

Maradjunk akkor ebben...

Előzmény: Hooshee (12)
Hooshee Creative Commons License 2011.10.20 0 0 12

Ez a gépem másfél éves, azóta fut rajta rezzenéstelenül a win7, nem lassul, nem csinál ilyen magic hibákat. Az előző gépemen a megjelenés időpontjától volt RC1, aztán végleges Win7, egyiket sem kellett újratelepítenem.

 

Amióta win7 van az ügyfeleknél, lényegesen kevesebb a rendszerszintű karbantartási meló, és a működési support igény is.

 

IGazából nem tudom minek írom ezt le, rólad lesír hogy kitaláltad hogy csak az OSX a jó, és a végletekig ragaszkodni fogsz ehhez az állásponthoz, és tetszelegsz a mártír szerepében, hogy jaj te szegény, neked Win7et kell használni, mert pisztolyt tartanak a fejedhez. Azt meg képtelen vagy elfogadni, hogy másnak pedig az OSX az idegesítő (Arról nem beszélve, hogy hiba aztán abban is van gazdagon...).

Előzmény: ronin s8 (11)
ronin s8 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 11

Nem vagyok programozó, Te biztos alaposabban kiismerted mindkettőt, de pl. most is szvrakodik a gépem, mialatt ezeket a sorokat írom. Állandóan hátraugrik a sor közepébe a kurzor, tisztára mint egy gyógyos gép. ilyenek nincsenek az OSX-en. Ott minden stabil. Ha én ezzel dolgoznék, és pénz múlna rajta, úgy dobnám a sarokba, mint macskát sz@rni. Mint ahogy komolyabb munkások teszik is.

Előzmény: Beast Bill (10)
Beast Bill Creative Commons License 2011.10.20 0 0 10

Én spec nem igazán szeretem a smooth scroll-t, de abban igazad van, hogy azt a két ujjas dolgot jól kitalálták. Persze azóta átvette már más is, és a laptopok többsége tudja, de az ötlet az övék.

Nem vitatom hogy felhasználói élményben jobb az OSX, csak azt mondom, attól függ mire akarod használni, és pláne attól hogy mit használtál előtte.

Előzmény: ronin s8 (9)
ronin s8 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 9

Lehet, hogy kinevetsz, de pl. a görgetés bonyolult a windózon. Az OSX zseniálisan oldotta meg a kétujjas görgetést.

Előzmény: Beast Bill (8)
Beast Bill Creative Commons License 2011.10.20 0 0 8

Ha neked erre van szükséged (értsd átlag felhasználó vagy, nem teszem azt porgramozó mint én) akkor neked a legtökéletesebb választás az OSX. Nekem csak kín szenvedés, mert amit Linux-on könnyű megcsinálnom, azt Win-en kicsit komplikáltabb (néhány esetben) OSX-en meg áhh.

Pl.: a program futás közben font-ot telepít és szeretnéz azt rögtön használni is. Nah ez már win-ben is komplikált, de az OSX tudtommal mégtöbbet bűvészkedik a fontokkal szóval szerintem meg sem tudnám csinálni.

Előzmény: ronin s8 (7)
ronin s8 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 7

Én e szerint a terminus szerint egy "hülye" vagyok ;-)

 

Viszont ez a hülye azt gondolja, hogy jó sok pénzért nem számítógépes tanfolyamot vett, hanem egy működőképes számítógépet az össze tartozékával együtt, és alapból elvárja, hogy nem alázza, és okítsa a gép úton útfélen. 

 

Ezt viszont inkább csak az OSX tudja...

Előzmény: Beast Bill (5)
ronin s8 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 6

Amikor legutóbb másodszor vittem vissza az alapszintre magától lebutult fullos win7-es gépemet, az addig az OSx-re köpködő, ellenséges boltosok azt bírták kérdezni, hogy "akkó mijér nem vett mekintost?"

No comment...

Előzmény: Saughassy (4)
Beast Bill Creative Commons License 2011.10.20 0 0 5

Az OSX-ek a "hülyéknek" készületek. (Fontos, hogy nem az a hülye aki használja, hanem még egy hülye is tudja használni) Pont ezért minden le van egyszerűsítve benne, és sok dolgot eldug. Kész művészet pl. megjeleníteni a rejtett fájlokat... A másik dolog a miért én maradok inkább a win-nél, a billentyűkombinációk. Én sokat használok pl photoshopot, és azt próbáltam is már Mac-en... fele olyan gyorsan lehet benne dolgozni, mert pl a CMYK-ra csak kattintgatva tudok váltani, míg win-en Alt + I M C. Ez egy képnél elmegy, de többnél azért már na.

Annak aki ahhoz van szokva hogy átlátja a redszert amit használ, és ért is hozzá, az OSX nagy visszaesés. Pláne az egygombos egér.

(Hozzáteszem nem szeretem a Win7-et sem, mert itt elég nagy bűvészkedés megtudni pl az ip-címet, míg Xp-n egy kattintás volt ez... Ezért egyszerűbb nekem nyitni egy cmd-t és beírni hogy ipconfig.

Saughassy Creative Commons License 2011.10.20 0 0 4

Olyan ér, hogy mindkettő őrületbe kerget?:) Bár a w7 alapú gép legalább olcsóbb. 

Előzmény: ronin s8 (3)
ronin s8 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 3

Én sajnos nem vagyok tapasztalt felhasználó, csak egy olyan "mindennapi" számítógépfogyasztó, aki megtapasztalta már mindkettő rendszer előnyeit, hátrányait. Az OSX-hez minimális tudás és türelem elégséges. Pénz viszont elég sok kell hozzá.

Előzmény: napsutott (1)
ronin s8 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 2

Nem akarlak meggyőzni, csak felvetettem a problémát. Bár hajlok rá...

Előzmény: Törölt nick (0)
napsutott Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1

Mi a baj a Windows 7-tel?

 

Én azt használok, de el tudnék lenni OSX-en is. Egy tapasztalt felhasználó nem kötődik görcsösen az OS-hez, feltéve hogy a mindennapokhoz szükséges eszközeinek van megfelelője a másik rendszeren is.

Előzmény: ronin s8 (-)
ronin s8 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 topiknyitó

Öt évig használtam OSX-et, most ismét visszatértem a Windowshoz (7-es). Lehet, hogy nem kellett volna...;-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!