Keresés

Részletes keresés

jó hír Creative Commons License 2011.10.14 0 0 24

Az intelmekből tanulva, asszem veszek egy B-tech fx82 LB(999.-Ft) masinát, ami, mint kiderült Casió termék...ötven valahány műveletet tud, ezen megtapasztaljuk, hogy merre is az arra...ha valamiért nem jó, akkor csak egy ezrest buktam, jöhet egy jobb kategória...

 

azt nem akarom, hogy a gyerekek a gép működésének bonyolultságával küzdjenek feladatmegoldás közben...  (bár az is csiszolja az elmét)..    :-)

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.13 0 0 23

Integrálni az egyetemen sem fog géppel. Ez csak üres flanc.

Előzmény: LSB (3)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.13 0 0 22

Na, ezek még jók voltak a Sharptól. Az enyém is hasonló, kb. 30 éves. De sajnos lemerült a gombeleme, cserélni kéne. Az asszonynak is van ugyanilyen, az még működik. Na, de nem múzeumban vagyunk. De most, hogy belegondoltam, ez még olyan, mint az általam favorizált kisgép, lehet, hogy beleinvesztálok még egy elemcserét, s akkor a következő 30 évre is lesz egy jó kis gépem.

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (2)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.13 0 0 21

Miért kéne egy gimibe kétváltozós statisztika? Erről beszélek. Sokminden van rajtuk, de épp ezért minden nehezen érhető el. És a diák semmit sem tud használni.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.13 0 0 20

Nekem volt egy 3 soros programozhato Sharpom. 2 év alatt tönkrement a kijelzője. Míg a Tescoban 800 Ft-éert vett Karce 8 év óta most is működik. Pedig szerencsétlen rengeteg krétaport nyelt. Mint matektanár naponta tapasztalom, hogy a diákoknak gőzük sincs a drága csodamasinákhoz.

Az sem mindegy, hogy DAL-os vagy hagyományos gép. A DAL-os gépbe azt kell írni hogy sin 30, a hagyományos lengyel logikájúba azt, hogy 30 sin.

Ha az osztályban mindenkinek ugyanaz a fajta van, akkor jó, ha alkalmazkodik hozzá.

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (2)
Catella Creative Commons License 2011.10.13 0 0 19

Én 32 éve nyúzok egy casio fx2200 típusút, ma sem cserélném le.

Előzmény: LSB (3)
jó hír Creative Commons License 2011.10.13 0 0 18

Köszönöm, feljegyeztem....

jó hír Creative Commons License 2011.10.13 0 0 16

A tanácsaitokkal felvértezve benéztem az osonba....B-tech fx82 LB(999.-)től a Casió fx-220-on(2490.-)keresztül a Sharp el 501wh-ig(3990.-)sokféle van...ezeket csak példának szántam... előbb a tanár...

 

köszönöm a segítséget!

jó hír Creative Commons License 2011.10.13 0 0 15

ez jó ötlet, szégyenlem, de eszembe sem jutott...megkérdezzük...

 

köszönöm.

Előzmény: Híd (14)
Híd Creative Commons License 2011.10.13 0 0 14

A tanárt kérdezzétek meg, hogy mit javasol, de ma már egyáltalán nincsenek aranyárban az ilyen kütyük.

Előzmény: jó hír (-)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13

Casiot utálom, Sharpba normálisan lehet számolni hosszabb műveleteket úgy hogy csak pötyögöd folyamatosan, a Casioban meg több lépés, megy az idő vele és ez bizony egy zh-n igencsak számít.

Előzmény: mestska (4)
jó hír Creative Commons License 2011.10.13 0 0 12

Köszönöm, a barátságos, igazi segítő szándékú hsz-eket...sokat tanultam...még várok pár napot, aztán elmegyek a gyerekekkel, és megveszem(talán valamelyik budaörsi áruházban..)

 

a logarléc az csak vicc volt, kíváncsi voltam a tekintetekre...hogy a logarléc elmúlt, nem probléma,  jöjjön a számológép...de az, hogy talán évek múlva csak negyedikig tanítanak kézírást, utána csak billentyűzetet...az felfoghatatlan..(nekem)

 

Köszönöm a tanácsokat, nagyon hasznosak...

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.13 0 0 11

Nekem a Sharpom 14 éve szolgál, kapott már komoly fizikai megterheléseket is:D De tökéletesen működik:)

Előzmény: mestska (10)
mestska Creative Commons License 2011.10.13 0 0 10

ez szerencsére a Sharpra is igaz :)

Előzmény: midnight coder (9)
midnight coder Creative Commons License 2011.10.13 0 0 9

Viszont elég szívós jószágok. Amit anno a nyolcadik elvégzése után kaptam Casio zsebszámológép (a típusát sajnos most nem tudom, a szüleimnél dekkol) a mai napig működik - 28 év után! Ja, és ugyanazzal az elemmel...

Előzmény: mestska (4)
W_B Creative Commons License 2011.10.13 0 0 8

Szia !

 

Nem érdemes ezen sokat hezitálni; menj be bármelyik áruházba, és vegyél egy gépet.

2e Ft körüli összegbe kerül egy olyan, amiben van sin, cos, tan, lg, ln.

 

Logarléc: ha nem kimondottan retro érdeklődésű műszaki szakember, akkor max. vonalzóként fogja használni.

 

Üdv.

Előzmény: jó hír (-)
nincsparmezán Creative Commons License 2011.10.13 0 0 7

A legolcsóbbat, amin van szögfüggvény.  pl. Victoria DS-730, Casio FX-220, vagy bármelyik hasonló 139 műveletes. A nagyobb tudásúakkal csak kínlódna. Kerülni kell a többsoros "természetes algebrai sorrendű" vagy "ergonomikus tokozású" csodákat.

 

HGV-20/7 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 6

Valóban szuper gép. Sajnos az LCD csatlakozás ennél is elöregszik,

szegmensek maradnak ki. A javítás csak átmeneti.

Az én gépem is húzta, majd' húsz évig.

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (2)
LSB Creative Commons License 2011.10.13 0 0 5

Ez a Sharp EL-5120 programozható, tehát elvileg nem lehet dolgozatokon, érettségin, zh-kon, vizsgákon használni. A lenti Casioban az a jó, hogy ez nagyjából a legjobb, ami még nem programozható. Már nem tudom mi alapján választottam, csak azt, hogy vagy egy hétig kutattam a számológépeket, és ez jött ki legjobbnak. A döntésemet valamennyire alátámasztotta, hogy BME VIK-en nagyjából minden második embernek volt pont ilyen számológépe.

Előzmény: mestska (4)
mestska Creative Commons License 2011.10.13 0 0 4

hát ha a Casio gépek ma is olyan logikátlanok, mint az én időmben, akkor nem ajánlom :) Maradnék inkább a Sharpnál.

 

Nekem ilyen volt anno:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Sharp_EL-5120

 

Az akkori tapasztalatokból okulva ma is Sharpot választanák. Akkor bármelyik típus verte a Casiot.

 

http://sharp-world.com/products/calculators/sc_calculator/index.html

 

 

 

 

 

Előzmény: LSB (3)
LSB Creative Commons License 2011.10.13 0 0 3

Ha a gimis matek vagy fizika faktos, ez a tuti, jó lesz egyetemre is:

 

 

Casio fx-991ES

 

ÁrGép összehasonlítás

Előzmény: jó hír (-)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2011.10.12 0 0 2

16? éves Sharp EL-531H gép tulaja vagyok. Az a gép elnyűhetetlen.

Már nem kapni sajnos.

Legközelebb is csak Sharpot vennék. A gyerekemnek kell is majd pár év múlva.

emaill Creative Commons License 2011.10.12 0 0 1

Szerintem ez egy nagyon jó gép: http://www.argep.hu/trend/CANO/Canon-F604.html
Kb. 5-6 éve van egy ilyenem rendszeres használatban, és sok számológéppel ellentétben logikus a felépítése, elrendezése, és nem is drága, valamint a gombok sem koptak meg, még ennyi idő után sem.

Előzmény: jó hír (-)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.12 0 0 0

A legolcsóbbat és legegyszerűbbet. Amin persze van sin meg log. A drága gépeken a legegyszerűbb opciókat is csak menükből lehet elérni általában olyan bonyolultan, hogy nem is tudja használni a gyerek.

Ez pl. tökéletes:

https://papiron.webaruhaza.eu/termek/IGSGICO0000001

Előzmény: jó hír (-)
jó hír Creative Commons License 2011.10.12 0 0 topiknyitó

Segítséget kérnék hozzáértőktől....zsebszámolót kérnek a gyerekek..kell a suliba... az egyik gimi III.os, a másik VIII.-os...

 

tudom, szédelegjek be valamelyik áruházba...de ha mégis, valami tapasztalata van valakinek...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!