Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.13 0 0 21

Miért kéne egy gimibe kétváltozós statisztika? Erről beszélek. Sokminden van rajtuk, de épp ezért minden nehezen érhető el. És a diák semmit sem tud használni.

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.13 0 0 20

Nekem volt egy 3 soros programozhato Sharpom. 2 év alatt tönkrement a kijelzője. Míg a Tescoban 800 Ft-éert vett Karce 8 év óta most is működik. Pedig szerencsétlen rengeteg krétaport nyelt. Mint matektanár naponta tapasztalom, hogy a diákoknak gőzük sincs a drága csodamasinákhoz.

Az sem mindegy, hogy DAL-os vagy hagyományos gép. A DAL-os gépbe azt kell írni hogy sin 30, a hagyományos lengyel logikájúba azt, hogy 30 sin.

Ha az osztályban mindenkinek ugyanaz a fajta van, akkor jó, ha alkalmazkodik hozzá.

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (2)
Catella Creative Commons License 2011.10.13 0 0 19

Én 32 éve nyúzok egy casio fx2200 típusút, ma sem cserélném le.

Előzmény: LSB (3)
jó hír Creative Commons License 2011.10.13 0 0 18

Köszönöm, feljegyeztem....

Előzmény: Törölt nick (17)
jó hír Creative Commons License 2011.10.13 0 0 16

A tanácsaitokkal felvértezve benéztem az osonba....B-tech fx82 LB(999.-)től a Casió fx-220-on(2490.-)keresztül a Sharp el 501wh-ig(3990.-)sokféle van...ezeket csak példának szántam... előbb a tanár...

 

köszönöm a segítséget!

jó hír Creative Commons License 2011.10.13 0 0 15

ez jó ötlet, szégyenlem, de eszembe sem jutott...megkérdezzük...

 

köszönöm.

Előzmény: Híd (14)
Híd Creative Commons License 2011.10.13 0 0 14

A tanárt kérdezzétek meg, hogy mit javasol, de ma már egyáltalán nincsenek aranyárban az ilyen kütyük.

Előzmény: jó hír (-)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13

Casiot utálom, Sharpba normálisan lehet számolni hosszabb műveleteket úgy hogy csak pötyögöd folyamatosan, a Casioban meg több lépés, megy az idő vele és ez bizony egy zh-n igencsak számít.

Előzmény: mestska (4)
jó hír Creative Commons License 2011.10.13 0 0 12

Köszönöm, a barátságos, igazi segítő szándékú hsz-eket...sokat tanultam...még várok pár napot, aztán elmegyek a gyerekekkel, és megveszem(talán valamelyik budaörsi áruházban..)

 

a logarléc az csak vicc volt, kíváncsi voltam a tekintetekre...hogy a logarléc elmúlt, nem probléma,  jöjjön a számológép...de az, hogy talán évek múlva csak negyedikig tanítanak kézírást, utána csak billentyűzetet...az felfoghatatlan..(nekem)

 

Köszönöm a tanácsokat, nagyon hasznosak...

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.13 0 0 11

Nekem a Sharpom 14 éve szolgál, kapott már komoly fizikai megterheléseket is:D De tökéletesen működik:)

Előzmény: mestska (10)
mestska Creative Commons License 2011.10.13 0 0 10

ez szerencsére a Sharpra is igaz :)

Előzmény: midnight coder (9)
midnight coder Creative Commons License 2011.10.13 0 0 9

Viszont elég szívós jószágok. Amit anno a nyolcadik elvégzése után kaptam Casio zsebszámológép (a típusát sajnos most nem tudom, a szüleimnél dekkol) a mai napig működik - 28 év után! Ja, és ugyanazzal az elemmel...

Előzmény: mestska (4)
W_B Creative Commons License 2011.10.13 0 0 8

Szia !

 

Nem érdemes ezen sokat hezitálni; menj be bármelyik áruházba, és vegyél egy gépet.

2e Ft körüli összegbe kerül egy olyan, amiben van sin, cos, tan, lg, ln.

 

Logarléc: ha nem kimondottan retro érdeklődésű műszaki szakember, akkor max. vonalzóként fogja használni.

 

Üdv.

Előzmény: jó hír (-)
nincsparmezán Creative Commons License 2011.10.13 0 0 7

A legolcsóbbat, amin van szögfüggvény.  pl. Victoria DS-730, Casio FX-220, vagy bármelyik hasonló 139 műveletes. A nagyobb tudásúakkal csak kínlódna. Kerülni kell a többsoros "természetes algebrai sorrendű" vagy "ergonomikus tokozású" csodákat.

 

HGV-20/7 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 6

Valóban szuper gép. Sajnos az LCD csatlakozás ennél is elöregszik,

szegmensek maradnak ki. A javítás csak átmeneti.

Az én gépem is húzta, majd' húsz évig.

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (2)
LSB Creative Commons License 2011.10.13 0 0 5

Ez a Sharp EL-5120 programozható, tehát elvileg nem lehet dolgozatokon, érettségin, zh-kon, vizsgákon használni. A lenti Casioban az a jó, hogy ez nagyjából a legjobb, ami még nem programozható. Már nem tudom mi alapján választottam, csak azt, hogy vagy egy hétig kutattam a számológépeket, és ez jött ki legjobbnak. A döntésemet valamennyire alátámasztotta, hogy BME VIK-en nagyjából minden második embernek volt pont ilyen számológépe.

Előzmény: mestska (4)
mestska Creative Commons License 2011.10.13 0 0 4

hát ha a Casio gépek ma is olyan logikátlanok, mint az én időmben, akkor nem ajánlom :) Maradnék inkább a Sharpnál.

 

Nekem ilyen volt anno:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Sharp_EL-5120

 

Az akkori tapasztalatokból okulva ma is Sharpot választanák. Akkor bármelyik típus verte a Casiot.

 

http://sharp-world.com/products/calculators/sc_calculator/index.html

 

 

 

 

 

Előzmény: LSB (3)
LSB Creative Commons License 2011.10.13 0 0 3

Ha a gimis matek vagy fizika faktos, ez a tuti, jó lesz egyetemre is:

 

 

Casio fx-991ES

 

ÁrGép összehasonlítás

Előzmény: jó hír (-)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2011.10.12 0 0 2

16? éves Sharp EL-531H gép tulaja vagyok. Az a gép elnyűhetetlen.

Már nem kapni sajnos.

Legközelebb is csak Sharpot vennék. A gyerekemnek kell is majd pár év múlva.

emaill Creative Commons License 2011.10.12 0 0 1

Szerintem ez egy nagyon jó gép: http://www.argep.hu/trend/CANO/Canon-F604.html
Kb. 5-6 éve van egy ilyenem rendszeres használatban, és sok számológéppel ellentétben logikus a felépítése, elrendezése, és nem is drága, valamint a gombok sem koptak meg, még ennyi idő után sem.

Előzmény: jó hír (-)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.12 0 0 0

A legolcsóbbat és legegyszerűbbet. Amin persze van sin meg log. A drága gépeken a legegyszerűbb opciókat is csak menükből lehet elérni általában olyan bonyolultan, hogy nem is tudja használni a gyerek.

Ez pl. tökéletes:

https://papiron.webaruhaza.eu/termek/IGSGICO0000001

Előzmény: jó hír (-)
jó hír Creative Commons License 2011.10.12 0 0 topiknyitó

Segítséget kérnék hozzáértőktől....zsebszámolót kérnek a gyerekek..kell a suliba... az egyik gimi III.os, a másik VIII.-os...

 

tudom, szédelegjek be valamelyik áruházba...de ha mégis, valami tapasztalata van valakinek...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!