Keresés

Részletes keresés

Lord Shyr Kahn Creative Commons License 2011.12.09 0 0 31

Két igen fontos kérdés még lemaradt:

- Ha napi 6-7 órát nem találkozik a gazdákkal, akkor mennyire szedheti szét a lakást (mondjuk TV tetejére felugrálhatnak-e, leboríthatják-e, azaz kell-e a TV-t és más tárgyakat rögzíteni)?

- van néhány mérgező szobanövény... mennyire kelle ezeket elzárni/eltakarni előlük?

Lord Shyr Kahn Creative Commons License 2011.12.09 0 0 30

Sziasztok!

 

  Még nem írtam ide, lévén nem vagyok Bengáli tulaj, de gondolkozom macska/macskák vételén és érdekelne néhány dolog.

 

Bár olvastam a neten a fajtával kapcsolatban sok mindent, de a tapasztaltabb tartóktól így is lenne dögivel kérdésem:

- a kutya féle mentalitás, amit a fajtával kapcsolatban olvastam kimerül abban, hogy mindig követi a kinézett gazdáját és sétáltatni lehet, vagy esetleg apportíroztatni is meg lehet tanítani/engedelmességet is taníthat neki az ember (teszem azt: ez a helység nem az Ő területe... stb)

- A környékünkön sok a kutyasétáltató... mennyire fér meg sétáltatás közben az ebekkel... volt-e valakinek rossz tapasztalata (póráz nélküli eb akarta megtámadni... sajnos sokan a parkokban elengedik az ebeket), fel lehet-e kézbe venni

- Ha pórázt tesz rá az ember, akkor tömegközlekedésen könnyen szállítható? Esetleg kis tartóban lehet csak mondjuk vonaton szállítani?

- Azt olvastam, hogy sokat nyávog... ez mértékben nyilván egyedenként eltérő, de általánosságban véve ez mit jelent, azaz mennyit szeret beszélgetni? Teszem azt szállítás közben, ha nem szeret a szállítóban lenni, akkor "lenyávogja az ember fejét" és zavarhatja az utazókat, vagy ilyen probléma nem valószínű, hogy felmerül.

- Sétáltatás közben mennyire követi az embert? Lehet vele mondjuk futni menni?

- Mennyire szociális más macskákkal, azaz mennyire tartható mellette más fajta macska?

- Körülbelül mennyibe kerül egy új alomból származó kölyök (nagyságrendileg érdekelne, hogy mennyit kellene félretenni)? Ivartalanított kiscica mennyivel olcsóbban vehető?

 

A válaszoktól függően veszek egy ilyen fajtát és egy Abesszín, vagy Abesszínt és Szomáli kiscicát. Ha esetleg utóbbiakkal van valakinek tapasztalata a fentebbi kérdések tükrében, akkro kérem az ossza meg velem.

 

Gondolkoztam még Savannah macskán, de sajnos újszülött mellé egyértelműen nem ajánlják.

Serengeti és Cheetoh, Ocicat macska meg olyan ritka, hogy azon is meglepődnék, ha a környező országokban lenne tartójuk. :( így esélytelen a beszerzésük.

 

 Előre is köszönöm a válasz(oka)t.

 

vassterez Creative Commons License 2011.12.04 0 0 29

Bizony kipancsolja, sőt imád fürdeni, vigyázni kell, nehogy beszökjön a fürdőbe mikor esti fürdetés van a gyerekkel :-)

Előzmény: NS68 (27)
vassterez Creative Commons License 2011.12.04 0 0 28

Rég írtunk a fórumra...sajnálnám, ha érdeklődés hiányában megszűnne.

Szeretném bemutatni nektek új bengáli lánykámat, Candyt, akitől ha minden jól megy év elején kiscicákat várok.

 

NS68 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 27

A tietek is kipancsolja a lábával a vizet?

NS68 Creative Commons License 2011.10.15 0 0 26

Nagyon sokat kell kicsi korukban foglalkozni velük egyébbként vadak lesznek.

Előzmény: s_Ricsi2 (24)
s_Ricsi2 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 25

Egy kis játék :-)))))

 

 

 

 

 

s_Ricsi2 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 24

Kinek mien tapasztalata,észrevétele van a fajtával kapcsolatban? :-)

s_Ricsi2 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 23

Hát tervben nem volt konkrétan de eddig ugy van hogy visznek. :-)

Előzmény: NS68 (22)
NS68 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 22

és Monorra mentek?

Előzmény: s_Ricsi2 (21)
s_Ricsi2 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 21

Mi szerettünk volna menni de ez most kimarad majd Novemberben. :-)

Előzmény: NS68 (20)
NS68 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 20

Megy valaki a hétvégi kiállításra a Lurdyba?

s_Ricsi2 Creative Commons License 2011.10.03 0 0 19

Köszönöm!

 

Igen! :-))))))))

Előzmény: NS68 (18)
NS68 Creative Commons License 2011.10.03 0 0 18

Szép cica, nagyot nőtt mióta nem láttam.

Debrecenben vannak a legszebb bengálik. ;-)

Előzmény: s_Ricsi2 (17)
s_Ricsi2 Creative Commons License 2011.10.03 0 0 17

Én is kattintottam ma párat.  :-D

 

 

 

 

vassterez Creative Commons License 2011.10.03 0 0 16

Még egy kép a kicsi Cunamiról...

 

s_Ricsi2 Creative Commons License 2011.10.03 0 0 15

Helló!

 

Szép cica, és hát a kor tényleg nem lászik rajta egyáltalán!

Előzmény: bljudit (10)
s_Ricsi2 Creative Commons License 2011.10.03 0 0 14

De jó, hogy máris ennyien vagyunk! :-)

vassterez Creative Commons License 2011.10.02 0 0 13

Akit esetleg érdekelhet:

 

bljudit Creative Commons License 2011.10.02 0 0 12

Naná, mert bengáli.:))

Előzmény: vassterez (11)
vassterez Creative Commons License 2011.10.02 0 0 11

:-)))  Nagyon szép, és egyáltalán nem látszik rajta a kora :D

Előzmény: bljudit (10)
bljudit Creative Commons License 2011.10.02 0 0 10

Na sziasztok benga-fanok, beszállok az öreglánnyal. Ő Shakira, júliusban volt 9 éves, használtan szereztem 2 éve és imádom.

 

 

vassterez Creative Commons License 2011.10.02 0 0 9

Minden attól függ, hogy szeretnéd-e tenyészteni vagy csak hobby cicus lesz. Ha gondolod küldj üzit és mesélek. vassterez@freemail.hu

Előzmény: Törölt nick (7)
vassterez Creative Commons License 2011.10.02 0 0 8

Kb egy hete csináltam, talán kicsit korábban....

 

Előzmény: s_Ricsi2 (6)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 7

Mennyibe kerül egy ilyen cica?

s_Ricsi2 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 6

Ez mikori fotó Cunamiról?

Előzmény: vassterez (4)
s_Ricsi2 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 5

Hát az tuti hogy mind 1-től 1-ig gyönyörűek!

 

 

Előzmény: vassterez (4)
vassterez Creative Commons License 2011.10.02 0 0 4

Így igaz, pontosan.

Candy felnőtt már, Cunci és a tiéd tesók...én is gondoltam rá.

SZép egy alom volt az biztos.

 

Előzmény: s_Ricsi2 (3)
s_Ricsi2 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 3

Szia!

 

Neked is Debrecenből vannak a cicusaid ugye? :-D

 

Mert szerintem igen :-)

 

És akkor Cunami a Héra tesója. :-D

 

 

Előzmény: vassterez (2)
vassterez Creative Commons License 2011.10.02 0 0 2

Sziasztok!

Nekem is van kettő cicuskám. Január körül várható majd az első alom nálunk Candytől, aki csodaszép sötét színű nőstény cica, valamint van egy kölyök nekem is, aki 11 hetes, Cunami a neve, mint a pusztító viharé :-)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!