Keresés

Részletes keresés

csiva69 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 272

Van 40 ezer rendvédelmis nyugdíjas ( ebből 29 e 57 év alatti ). Ha feltételezzük, hogy minden rendvédelmis nyugdíjas dolgozik a nyugdíj mellett , akkor is van még 460 ezer munkavállaló nyugdíjas. Persze tudom, van aki szerint az összes nyugdíjas fel kellene vinni a Tajgetoszra kirándulni. Aki ezt mondja, az igényt tarthat a természet csodája címre, mert biztos nincs se apja, se anyja, se nagyszülei.

Előzmény: Törölt nick (246)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 270

Nem szeretem a Jobbikot a fajgyűlölete miatt. De ha valamiben igaza van, akkor azt elismerem. Ennyi az egész. Mostanában pártpolitikai szakszervezeti tüntetések zajlanak. Egy ellenzéki párt irányítgatja a szakszervezeteket, akiknek pedig függetlennek kéne lenniük, hogy minden kormánnyal szemben hitelesen védhessék a tagok és munkavállalók érdekeit. Ezek a szakszervezetek hiteltelenek.

Előzmény: Törölt nick (269)
Voltam Vagyok Leszek Creative Commons License 2011.09.30 0 0 268

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 267

Ebben igaza van a Jobbiknak. Az MSZP irányt és célt tévesztve kódorog.

Előzmény: Törölt nick (265)
s7000user Creative Commons License 2011.09.30 0 0 264

Azt a lovat kell ütni amelyik húz. A szekéren ülők csak nem fognak kiszállni és kitolni a kordét a gödörből, még sáros lenne a lábuk.

 

Azt már csak zárójelben kérdezem, kiszámoltad mekkora bevétel esett ki az 1-2 milliót keresők SZJA-jából? (megsúgom, kb 1 percnyi nyugdíj)

Előzmény: Törölt nick (263)
32nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 262

Mindenki látta, aki reggel a rakparton ment. Vízágyú még nem volt...

Előzmény: karatemami (256)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 261

Lehet, hogy a felsoroltak közt megbúvik néhány jogosan felemlegethető részlet, viszont a többi csúsztatás azt is agyonvágja.

 

 

Előzmény: Voltam Vagyok Leszek (254)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 260

Elé hülyén nézne ki,ha a sz0ci nyugdíjas tüntetők között 36-45 éves nyugger rendvédelmisek ordítanának a kiváltságaik megmaradásáért .

Előzmény: Törölt nick (259)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 259

A bohócok már nem tüntetnek a korkedvezményes nyugdíjért. Ne higyjék, hogy feledésbe merült. Úgy látszik, az MSZP-től más instrukciót kaptak.

sopa Creative Commons License 2011.09.30 0 0 258

kimaradt a " ha te sem akarsz több pénzt"

 

dedó...

Előzmény: Voltam Vagyok Leszek (254)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 257

Tüntessetek csak minél többen .

Ha leállítjátok a kormányt a nyomásgyakorlással,legalább hamarabb másolhatjuk a görögöket .

 

,,..Attól a pillanattól kezdve egyetlen görög tanár, orvos, rendőr, katona, minisztériumi és önkormányzati alkalmazott sem fog fizetést kapni, ugyanúgy, ahogy a nyugdíjasok sem számíthatnak nyugdíjukra jó ideig. A pénzautomaták percek alatt kiürülnek. A helyi bankok kezében ragadt állampapírok elértéktelenedésével egy azonnali likviditási válság a görög bankrendszer teljes összeomlásához vezet. Így a betétesek megtakarításai is elúsznak mivel a görög állam betétbiztosítási garanciája sem él ekkor már. Bankkártyájukról onnantól kezdve már nem csak otthon nem fognak tudni pénzt felvenni, de a világ egyetlen automatájából sem. A benzinkutakból elfogy az üzemanyag, ahogy az élelmiszer is a boltokból. Görögországban gyakorlatilag teljesen megáll az élet és minimum egy évtizedre megrázó szegénységbe süllyed a teljes ország."

Előzmény: Voltam Vagyok Leszek (254)
karatemami Creative Commons License 2011.09.30 0 0 256

Tegnap is ott voltak ... pontosabban a pesti oldalon, a buszparkolóban - ha feltölt a mobilom, felteszem a képet ... azt nem tudom, hogy azonosítójuk volt-e

Előzmény: 32nick (255)
32nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 255

Reggel láttam gyülekezni a készenléti rendőröket a Kossuth tér mellett.

Egyiken sem volt azonosító.

Jó szórakozást! :P

Előzmény: Voltam Vagyok Leszek (254)
Voltam Vagyok Leszek Creative Commons License 2011.09.30 0 0 254

Ne gyere tüntetni!!

Ha el akarod veszíteni az elmúlt 100 évben nehezen kiharcolt munkajogaidat,
ha még több adót szeretnél fizetni,
ha még rosszabb egészségügyi ellátást szeretnél,
ha kevesebb nyugdíjat szeretnél,mert nem érzed,hogy megdolgoztál érte,
ha többet akarsz dolgozni ,kevesebb pénzért,
ha szeretnéd ,hogy a szegények szegényebbek,a gazdagok gazdagabbak legyenek,
ha szeretnél mindenért többet és többet fizetni,
ha feladnád az önkormányzati rendszert ,helyette központi kézi vezérlést akarsz,
mert úgy érzed , a kormány jobban tudja mi jó nektek ott a faluban,
ha szeretnéd,hogy az operához is értő mindentudó ,tévedhetetlen pökhendi focista döntsön a sorsodról,
ha cenzúrázott,megfélemlített sajtót akarsz,
ha szeretnéd fizetni a számlát a kormány baklövéseiért,
ha az államnak még kiszolgáltatottabb akarsz lenni,
ha megfélemlítve akarsz élni és dolgozni,
ha neked megfelel,hogy a kormány ellopta a nyugdíjmegtakarításod,
ha neked tetszik az új bohóctákolmány,
ha kötelező vallásos oktatást szeretnél a gyermekednek ,
ha szeretnél közmunkásként éhbérért , szoros felügyelet alatt rabszolgamód dolgozni,
ha azt szeretnéd,hogy csak a tehetősek gyerekei szerezhessenek diplomát,
ha folyamatos jogbizonytalanságban szeretnél élni,
mivel nem tudod mit kell betartanod a ma még meg sem született törvény hatálya alatt,
ha szeretnéd,hogy olyanok válasszák meg az ország vezetőit akik nem Magyarországon élnek,a következményeket nem viselik,
ha tetszik,hogy indoklás nélkül kirúghatnak közszolgálati dolgozókat,
ha az ócsai gettóban ,megbélyegzettként akarsz élni,
ha tetszik,hogy az hatalomtól téged védő alkotmánybíróság gyáva talpnyalók bennfentes klubja,
ha tetszik,hogy a kormány mondja meg melyik az egészséges étel,
ha neked minden úgy jó ahogy van.

Maradj otthon,találj kifogást ,hogy fontosabb dolgod van, mint kiállni a jogaidért,a gyermekeid jövőjéért és
teli tüdőből, bátran ordítsd otthon,hogy nem tetszik a rendszer!

Vagy gyere ki a Kossuth Térre október 1-én 14 órakor tiltakozni!

32nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 253

"Te is egy civil ember vagy itten mostan...". LOL!

Előzmény: Törölt nick (249)
Hun Quijote Creative Commons License 2011.09.30 0 0 247

Csak fel ne fazzanak szegeny tini nyugdijasaink...

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 246

 

 

500 ezren dolgoznak nyugdíj mellett az APEH tavalyi adatai szerint ,ennek fényében érdekes nézegetni a munkanélküliségről szóló adatokat .

A másik,ami hirtelen eszembe jutott,szép kis rendszer az,ahol munkaidőben azon fáradozik az alkalmazott,hogy a lehető legtöbbet lopjon,aztán ezért fizetést is kap,nyuggerkedvezménnyel meg elhúz 40-50 évesen nyugdíjba .

 

Itt is akad vagy 15 ilyen jelölt egy kupacon ..

 

 

,,A tizenöt vádlottas ügy vádirata szerint a Honvédelmi Minisztérium vagy annak cégei alkalmazásában álló személyek a 2000-es évek elejétől egyes megbízásokért  a kiválasztott vállalkozóktól azt kérték, hogy osszanak vissza nekik, nemegyszer több tízmilliós összegeket."

Előzmény: tan-go (245)
tan-go Creative Commons License 2011.09.30 0 0 245

Szerintem mint vezetőnek kb még egyszer annyi. (Mondjuk én nem engedném az ilyen előrehozott nyugdíj mellett a munkát, mert az állást olyanok elől veszi el, akiknek semmi más jövedelmük nincs. Pihenjen, hiszen azért ment el nyugdíjba, szinte még gyerekként!)

Előzmény: Törölt nick (242)
tan-go Creative Commons License 2011.09.30 0 0 244

Nekem is 65 (vagy 64, mindegy), csak azt mondtam, hogy amikor elkezdtem dolgozni, 60 volt. Követelem, hogy maradjon annyi!:)) Sőt ingyenes volt az orvosi ellátás, a tanulás, meg fillérekbe kerültek a közművak, a közlekedés, stb! Követelem, hogy nekem állításák vissza! Hiszen én máshogy kötöttem szerződést.:))

 

 

Előzmény: Törölt nick (240)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 242

Szegény gyerek 25 %-os egészségromlással nyuggernek ment .

Aztán elment dolgozni,hogy ne haljon éhen a 280 ezres nyugdíjából .

Vajon mennyi lehetett a fizetése a nyugdíj mellett ?

 

,,....Célpont műsor stábja szerint két éve az egyik budapesti bevásárlóközpontban a biztonságiak főnökeként dolgozott."

Előzmény: tan-go (241)
tan-go Creative Commons License 2011.09.30 0 0 241

Szerintem is teljesen indokolatlanul. Az öt év a rendben, de, hogy valaki kifejezetten fiatalon ennyi pénzért elmehessen és utánn én tartsam el? Mire?

Előzmény: Törölt nick (239)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 240

Az enyémet meg felnyomták 65 évre ....

Amúgy sokan nem tudják,most akarják a rendvédelmisek kikapartatni velük a gesztenyéjüket,hogy megmaradjanak nekik az ilyen nyuggerkedvezmények .

Előzmény: tan-go (238)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 239

Biza,38 éves korától 65 éves koráig (65 év lenne  a rá vonatkozó nyugdíjkorhatár,-5 év kedvezmény)nagyjából 90 milliót vesz fel nyugdíjként,ha engedi neki a kormány .

És ez csak egy ilyen rendvédelmis nyugger .

Évente 80 milliárdot fizetnek ki ilyen korhatár alatti rendvédelmis nyuggereknek  nyugdíjra .

Előzmény: tan-go (237)
tan-go Creative Commons License 2011.09.30 0 0 238

Akkor a feleségem elmehetne 55 évesen, vagyis szinte azonnal. Mert mikor munkába állt annyi volt a korhatár. Az enyém meg hatvan. Nekem sem lenne sok hátra.

Előzmény: upi2000 (235)
tan-go Creative Commons License 2011.09.30 0 0 237

280 ezerrel, 38 évesen. Húsz év járulékfizetés után, ha megvolt egyáltalán, mert, ha főiskolára járt, ez se volt meg. Hihetetlen.

Előzmény: Törölt nick (232)
upi2000 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 235

Az egyetlen, amit nyugodtan tudnék támogatni:

 

6.    Követeljük, hogy a nyugdíjrendszer változásai méltányos átmenetet biztosítsanak a munkavállalóknak, az új szabályok esetenként csak az újonnan munkába állókra, illetve szolgálati viszonyt létesítőkre vonatkozzanak!

Na de ezért D-Day??

(egyébként meg ezek nem magyar szakszervezetek? vagy nem értik magyar?)

Előzmény: upi2000 (224)
sesebese Creative Commons License 2011.09.30 0 0 233

Be lehet tojva rendesen. Nem szeretik a börtönben a rendőröket.

Előzmény: Törölt nick (232)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 232

,,Vágó rendőrként megvalósította a hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazás bűntettét, emellett védekezésre képtelen személy ellen követett el bűncselekményt."

 

Eltörte a tanár ujját,és ez lelkileg annyira megviselte,hogy 25 %-os egészségromlással nyuggernek ment havi 280 ezer nyugdíjjal ....

Előzmény: tan-go (229)
upi2000 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 231

1.    Követeljük az igazságos és méltányos közteherviselést!
Kérem az igazságtalan adónemek és mértékek felsorolását.

Kérem a méltánytalanul megadóztatottak csoportjainak felsorolását.

 

2.    Követeljük, hogy szüntessék be a visszamenőleges hatályú törvénykezést!
Kérem a visszamenőleges hatályú törvények felsorolását.

(kérném a folyamatosság igazolását is, de túl sokat azért én se kívánhatok...)

 

3.    Követeljük, hogy a munka világában állítsák helyre a háromoldalú társadalmi párbeszéd intézményrendszerét!
Kormány, munkaadók, munkavállalók. Ezek a csoportok vettek, vesznek részt a tárgyalásokban, egyeztetésekben, módosítási javaslatok kialakításában. Ez nem 3 oldal?

(túl azon, hogy engem, a versenyszférában keccsölőt a szagszervi eftársak baromira nem érdekvédnek.....)

 

4.    Követeljük, hogy a Munka törvénykönyvét kizárólag a szociális partnerekkel történt megegyezést követően módosítsák!
Könyörgöm, miért? Van a munka és az ehhez kapcsolódó törvényi háttér, meg van a szociális gondoskodás. Annyira jó lenne már határozottan szétválasztani a két területet!!

 

7.    Követeljük, hogy az új életpályamodelleket csak a szakszervezetekkel történt megállapodásokat követően vezessék be!
Tán tegyenek az asztalra megoldási javaslatokat!

 

8.    Követeljük a sztrájkjog visszaállítását!
Most akkor jogellenesen sztrájkolnak? Mert akkor én kihagynám...:)))

9.    Követeljük, hogy ne csorbítsák a szakszervezetek jogait!
Miben csorbultak? (bár ezeknek a szervezeteknek a jogaiért nehezen tudnék őszintén harcolászni. Súlytalanok és eredménytelenek többnyire)

Előzmény: upi2000 (224)
tan-go Creative Commons License 2011.09.30 0 0 229

Mit az a 40 éves most elitét szadista állat fakabát (jó lesz neki a börtönben, ott nagyon szeretik az ilyen friss husikat a foglyok), aki 280 ezer nyugdíjjal ment el 38 éves korában nyugdíjba. Miért is?

Előzmény: Törölt nick (227)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!