Keresés

Részletes keresés

y3k Creative Commons License 2012.04.25 0 0 908

Csak nehogy most azzal gyere, hogy koran van:)

Naszoval: racionalis szempontok alapjan venne a fene ilyet, az a D7000 meg a hasznalt D700, a D400-ra varas, meg 5DMKII terepe...

Elso korben fontos megjegyeznem, hogy a vazat adjak annyiert, amennyiert a 35-os kit volt varhato, s szerintem kb. ide is terveztek a mogottes tartalmat.

A jelenlegi ar melle kotelezo lenne legalabb a kritikus helyek szigetelese, meg egy koztes uvegtag a keresoben a portre kornyeki gyujtotavolsagokhoz, valamint dedikalt iso tarcsa vazon kijelzett aktulis ertekkel.

De ezt a gepet senki nem valasztja racionalis szempontok alapjan, ennek (is) koszonheto az arcedula.

Vaz: meglepo modon megfoghato, tarcsak jok, kijelzo tuzo napon is kivaloan latszik, expo gombot vehetnenek a Nikontol, hatarozatlanabb, menu gyors, logikaja mas mint az enyem, s altalaban az embereke, de Fuji ugy tunik hallgat a siramokra, s reszelgeti.

Erzkelo: beszaras, finom tonusok, rengetek reszlet kivalo szinek magas erzekenyseg mellett, elkepeszto jipeg motor.

Kereso: OVF-et latni kell, EVF meg van, Sony-e jobb, de az is messze van attol amire vagyom, igaz onnantol meg nem lesz ertelme semmifele optikainak.

Uvegek:

18-asom nincs, felaron megvennem, F2-on is penge kozepen, szepen mos, rekeszelve is furcsa kepszelek.

A 35-os egyszeruen varazslatos, karaktere van minden nyilason, kotelezo darab.

A 60-as unalmasan jo.

Csavaros uvegeim voltak Nikonra is, aki ultrahanghoz szokott, annak visszalepes a nyekergos meghajtas, rossebb tudja miert ezek a motorok kerultek az uvegekbe.

AF : ki kell ismerni kemenyen, a rengeteg panasz joreszt az atnezeti keresonek koszonheto, ha nincs bekapcsolva a korrigalt AF pont, akkor koze nincs a valosaghoz, ha meg bevan, akkorse:) A fokustavolsag ismerete nelkul a fotos dolga megsaccolni hova fog kerulni, s fokuszalas utan kpsz visszajelzest, hogy hova is kerult. Nyilvan tanulhato, de ez remelhetoleg sokakat elriaszt:) Koveto fokuszt hagyjuk, fokusz prioritas jellegu megkozelitesrol mar irtam, sebessege oreguras, nyilvan ez a Fuji gyenge pontja, ellenben halalpontos, ezert irtam, hogy kevesebbet tevesztek mint a jo oreg D200-al, jobbnak nem mondanam, nem ugyanabban a ligaban jatszanak.

Előzmény: -FRIPP- (906)
Sir Balamber Creative Commons License 2012.04.25 0 0 907

Én amennyire látom a kontrasztos fúkusz még nincs egy súlycsoportban a fázis elven mködő obikkal. Valszeg a jövő a kontraszté, végtelen fókuszpont, egyre érzékenyebb egyre gyorsabb kijelzők, egyre gyorsabb procik és egyre több erre optimalizált obi. De mire utolérik a mai profi gépek szintjét meg eltelik pár év.

a pistahuffon szteve ma videózott. Ott is kell a gyors magabiztos autofókusz. Szvsz ez most a csúcs. Az a gép és obi.

Előzmény: -FRIPP- (906)
-FRIPP- Creative Commons License 2012.04.25 0 0 906

Olyan szempontok alapján összehasonlítható a kettő mint pl egy hagyományos húsdaráló egy elektromossal vagy egy gumicsónak egy műanyaggal.

Ha y3k megírná mondjuk a Használhatóság a mindennapi fotós gyakorlatban az általános képminőség tükrében - c. fejezetet akkor én egy kicsit okosabb lehetnék a témában.

Nord az autofókuszálásban adott esetben észlelhető Fuji előnyre utalt (a szerző nyomán) de engem sok egyéb más kérdés is érdekelne a két rendszer összehasonlítása kapcsán.

Legfőképpen persze az hogy jelentene -e az új rendszer annyival több előnyt a "használhatóság" terén mint amennyivel drágább még , kompaktabb és pofásabb.

 

Pl a kezelés kényelme , gyorsasága , kereső a tükrösé mellett , manuális fókuszálás stb.

De ezeket majd úgy is leírja a gazda apránként.

Előzmény: Sir Balamber (905)
Sir Balamber Creative Commons License 2012.04.25 0 0 905

de ha az x1 az összevetési alap akkor abban (szerintem) kontraszt alapú izé van. Azt meg nem nagyon lehet összevetni a la natur, mert az obikat is eleve hozzá tervezik az iterálós fókuszálás nevű varázslat miatt ami akkor hatásos az életlenség nevű rontás ellen ha kevés lencsét kell mozgatnia kis távolságokon. Ebben viszont sanda gyanúm szerint nincs a fujinak sok előnye..

Előzmény: -FRIPP- (904)
-FRIPP- Creative Commons License 2012.04.24 0 0 904

Lelkem mélyén én a d200 fázisdetektoros rendszerére gondoltam , azt ismerem valamennyire.

A Fuji-ét még nem tapasztaltam meg.

Natürlich , hogy teljesen preczízek legyünk.

Előzmény: Sir Balamber (903)
Sir Balamber Creative Commons License 2012.04.24 0 0 903

izé, kontrasztos natürlih.

Előzmény: Sir Balamber (902)
Sir Balamber Creative Commons License 2012.04.24 0 0 902

a kontraszos autófókuszra gondolsz?

Előzmény: -FRIPP- (901)
-FRIPP- Creative Commons License 2012.04.24 0 0 901

Mert nem tudom miért.

Azt hittem hogy 02:52-kor írta.

Végülis 7 év előnye van a Fuji AF rendszerének , akár jobb is lehet.

Előzmény: nord (900)
nord Creative Commons License 2012.04.24 0 0 900
Mert?
Előzmény: -FRIPP- (897)
y3k Creative Commons License 2012.04.24 0 0 899

Hosszu evek ota mondogatom, hogy egyszer valaki csinalhatna egy Contax G2 jellegu valamit, erre a Fuji megcsinalta, ha nem is a G2-ot, de mindenestre a jelleg meg a valami stimmelt, nomeg az arcedula is. Rengeteg minden lehetne jobb illetve mas, (foleg olcsobb, embertelenul elszalltak az arak) de szeretheto nagyon, s vinni akarom mindenhova...  (igen a meret is:)

Zargat a csalad allandoan, mad holnap a melobol irok:)

Előzmény: -FRIPP- (893)
-FRIPP- Creative Commons License 2012.04.24 0 0 898

Tetszik a milces dolog , a Fuji is , az Oly meg még jobban de azért a váltás (szakítás) engem mélyen megviselne.

Meg el is szegényednék.

Előzmény: seeman (896)
-FRIPP- Creative Commons License 2012.04.24 0 0 897

Akkor nagyon álmos lehetett , amikor írta.( még or már ).

Előzmény: nord (894)
seeman Creative Commons License 2012.04.24 0 0 896

Te is gyanús vagy nekem, Brutus! :)

Előzmény: -FRIPP- (893)
kesztió Creative Commons License 2012.04.24 0 0 895

Kedves fórumtársak, segítséget kérnék tőletek, hátha tudtok tanácsot adni.

 

Másodkézből, de újként vettem egy pana 45–200-as telezoomot. A képminőségével nem lenne baj, ami viszont aggaszt, hogy G3-mal használva a 14–42-höz képest a fókuszmotor hangosabb (ez utóbbinál gyakorlatilag hangtalan), és mintha a fókuszsebesség is rendesen lemaradna a 14–42-höz képest, valahogy nem érzem épp-épp annyira azt a DSLR-fílinget. Ezzel mondjuk akár együtt is lehet élni, de lám, mit mond a Panasonic hivatalos weboldala:

http://shop.panasonic.com/shop/model/DMC-G3KBODY

 

“The DMC-G3 now offers Light Speed Auto Focus (14-140mm ˜0.1 sec. 14-42mm ˜0.18 sec., 45-200mm ˜0.15 sec.)”

 

Tehát a Pana marketingesei szerint nemhogy nem lassabb, de egyenesen gyorsabb kellene hogy legyen a telezoom!

Sietve megjegyezném, hogy a nagylátó oldali sebességről beszélünk (a tele végen minden objektív lassabban fókuszál), valamint hogy minden firmware a lehető legújabb (tudom, hogy a 45–200-nál voltak firmware-gondok az első szériánál).

 

Nos, arra kérnélek, hogy ha valakinek van erről valami tapasztalata, nyugtasson meg, hogy jó az obi – vagy ellenkezőleg, győzzön meg, hogy javíttassam meg vagy cseréltessem ki, amíg nem késő, ha az általam vázolt szitu nem normális. Esetleg, akinek pont meglenne ez a hármas, megkérem nagyon szépen, hogy próbálja ki a kedvemért, lássuk, az én példányom-e a ludas, vagy mindegyik lassabb és/vagy hangosabb?

Előre is köszönet!

nord Creative Commons License 2012.04.24 0 0 894
882 hsz. első mondat? ;)
Előzmény: -FRIPP- (893)
-FRIPP- Creative Commons License 2012.04.24 0 0 893

És ha az előző tükrös garnitúráddal vetnéd össze , a kompaktságtól eltekintve ( bár attól eltekinteni nem túl eredeti ) mit írnál a javára ?

Na meg a videot is felejtsük el.

Sokkal jobb mint a d200 ?

Előzmény: y3k (885)
nord Creative Commons License 2012.04.24 0 0 892
Látod, törődnek veled. :)
Előzmény: y3k (891)
y3k Creative Commons License 2012.04.24 0 0 891

Uj firmware Pro1-hez...

Sir Balamber Creative Commons License 2012.04.23 0 0 890

közben nézem a fészbukon, hogy ki is rakta az oly elé a galád.

Előzmény: y3k (889)
y3k Creative Commons License 2012.04.23 0 0 889

A nezettseget is novelte volna:)

Előzmény: Sir Balamber (888)
Sir Balamber Creative Commons License 2012.04.23 0 0 888

ebből is látszik milyen elvetemült hobbi ez! Persze kirakhatta volna az asszonyt is célpontnak az éjszakába..

Előzmény: y3k (887)
y3k Creative Commons License 2012.04.23 0 0 887

Ejjel provokalja a kis feleseget:)

Előzmény: Sir Balamber (886)
Sir Balamber Creative Commons License 2012.04.23 0 0 886

szteve is direkt éjjel provokálta. :)

Előzmény: y3k (885)
y3k Creative Commons License 2012.04.22 0 0 885

Nah, szoval nem egy D3, a 60-as meg kimondottan nem 200/2VR, de bringasok megoldhatoak vele, mas nem nagyon volt ma a varosban:)

Előzmény: Sir Balamber (883)
nord Creative Commons License 2012.04.21 0 0 884
Meg a jpeg miatt. Egyébként panázhatna is. :)
Előzmény: Sir Balamber (883)
Sir Balamber Creative Commons License 2012.04.21 0 0 883

ez csak egy gyorsteszt. krézi. Összevetés, egymás mellett kóstolgatás. A fuji képe (magas ison meg pláne) vitán felül a legszebb. Szteve mag valszeg a méret, a sok obi (és a gyors fókusz, stabi) miatt olyzik. :)

Előzmény: y3k (882)
y3k Creative Commons License 2012.04.21 0 0 882

Lelke rajta, kevesebbszer hibázom el a fókuszt mint a D200-al.

Exif: 1/17; F1,6; iso 25600 és háromból három találat. Amire durván alkalmatlan az a követő fókusz, de a prefokusz nélküli AF-S módban elkövetett exponálás egyfajta fókusz prioritásos elven működik, igy ha ugráló verebeket nem is, de pl. sétálók fotózására alkalmas. Határozott véleményem úgy egy hónap múlva várható, Steve-ről is:)

Előzmény: Sir Balamber (881)
Sir Balamber Creative Commons License 2012.04.21 0 0 881
-FRIPP- Creative Commons License 2012.04.14 0 0 880

Tényleg furcsa , márcsak a kisebb szenzor miatt is ez a fölény , ami az OM-D 5-öt illeti.

Számomra egyébként ez a gép valamiféle új , és beteljesületlen szerelem kezdetét is jelenti.

Ilyesminek képzelem az ideális vázat ( talán nagyobb érzékelőbel).

A reménytelenséget oldhatja az idő , idővel hozzám öregedhet .

Addig is boldogan megvagyok a d200-al.

Előzmény: lenan (878)
y3k Creative Commons License 2012.04.14 0 0 879

Annak, de az biztos, hogy nagy az elorelepes..

Előzmény: lenan (878)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!